FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Nowy projekt - jedyna polska baza linków Manga, Anime &J
Wersja do druku
sledzik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 00:20   Nowy projekt - jedyna polska baza linków Manga, Anime &J

Jako, iż w ostatnim temacie zrobił się niamały bałagan pisze nowy, typowo informacyjny.

Otóż, "popchnięty" w dobrym kierunku przez Avellanę zamierzam stworzyć polską bazę linków o temacie w/w.

Projekt jest wykonywany przeze mnie w czasie wolnym, którego - mimo sesji- mam sporo (4 przedmioty niezaliczone, poddałem się w tym semestrze.).

W obecnej ekipie jest 5 osób - tj. ja i 4 redaktorów, ale 2 dodatkowe osoby będą wolne po sesji (a przynajmniej tak mówią).

Tak więc szukam redaktorów oraz osób które zajeły by się forum (małe, kameralne).

Po więcej informacji zapraszam na stronę projektu : 123anime - linki manga, anime & japan, a dokładniej do działu "współpraca".

Odpowiedać możecie tu, na gg (3102447) oraz mejla (tswcrew[małpa]gmail.com)

Praca "w wolnej chwili", koszta utrzymania serwisu idą na moje barki oczywiście.

Usunięto wulgaryzm.
Moderacja
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 17-02-2009, 00:56   

Już drugi raz wchodzę na tę stronę i drugi raz bije mnie po oczach "Najlepsza polska linkownia o manga & anime". Czy wyraz "manga" jest w języku polskim nieodmienny?

Tym niemniej gorąco kibicuję i trzymam kciuki, zwłaszcza, że wygląda to bardzo obiecująco (byłem mile zaskoczony, gdy zobaczyłem, że pod linkiem do takiego np. anime-world kryje się nie odnośnik do strony, a do recenzji, wraz ze screenem i oceną :) )

Keep it up!

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sledzik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 01:02   

Szczerze mówiąc nie myśle że jest odmienne, ale zaraz to sprawdze bo mnie to zaciekawiło, a "poprawnym politycznie" poroznie być trzeba :)

Dzięki za miłe słowa. W linkowni mamy ponad 500 linków do opisania, dziennie pojawia się z 5-8 recenzji, co jest wynikiem troszkę słabym, ale ekipa nabiera wprawy i będzie szybciej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 18:36   

No dobrze, wszedłem i popatrzyłem.
Strona straszy wyzierającą zewsząd tymczasowością. Nie chodzi mi u tylko o siermiężny layout, ale także jakość i układ recenzji, sposób prezentacji strony, kategorie. Brakuje tylko wywieszki "zamykamy za miesiąc" - ale cóż, wszystko to jest do poprawienia.

W moim przekonaniu, istotniejsze jest aby już od początku klasyfikować strony zgodnie z przemyślanymi kryteriami, tak aby nie trzeba było zbyt szybko przerabiać systemu. Niestety, już teraz widać że strony wciskano na siłę do nie pasujących przegródek. Przykładowo, nie wiedzieć czemu założyliście że każda strona poświęcona mandze i anime będzie mieć pirackie materiały - w efekcie czego http://www.kurs-manga.pl/ trafił do "Stron ze skanami wielu mang", mimo że jako żywo żadnych skanlacji na tej stronie nie ma, a jako wadę yuri.pl podano "brak odcinków on-line". No, zrobić zaletę z łamania prawa i vice versa, to już chyba pewna przesada.

Przemyślcie system, popatrzcie jak to jest na zagranicznych linkowaniach - to postawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sledzik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 21:48   

Teukros napisał/a:
jak to jest na zagranicznych linkowaniach

Szczerze? jest gorzej niż tu :)

Co do cieńkiej kategoryzacji zgadzam się w 100% i rozmyślam jak to zrobić inaczej.

Newsów na stronie głównej nie będzie jako takich - będzie spis kategorii wraz z ilością artykułów w danej kategorii (a póki co nie ma z takiego powodu, że ciężko mi znaleźć odpowiedni moduł do joomli), myśle, że to krok w dobrą stronę i dzięki temu uwolnimy się od od tych niewygodnych linków po lewej.
Teukros napisał/a:
jako wadę yuri.pl podano "brak odcinków on-line". No, zrobić zaletę z łamania prawa i vice versa, to już chyba pewna przesada.

Każdy redaktor pisze po swojemu, a plusy/minusy są czysto subiektywne, wszak ciężko zachować tutaj obiektywizm.

Dziękuje bardzo za trafne uwagi, zostaną wzięte pod uwage.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 22:03   

Proponuję jeszcze popatrzyć do linkowni Azunime - http://azunime.net/linki/ - tradycyjna i całkiem niezła. Może rozważyć tagi (wraz z chmurą tagów)? Nowoczesne i fajne, ale wymaga pomyślunku przy implementacji, żeby się bałagan nie zrobił.

Cytat:
Każdy redaktor pisze po swojemu, a plusy/minusy są czysto subiektywne, wszak ciężko zachować tutaj obiektywizm.

To nie kwestia obiektywizmu. Zarzucanie stronie że nie łamie prawa (przypominam - za pirackie materiały na stronie można pójść siedzieć) jest zdecydowanie nierozsądne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
sledzik Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lut 2009
Status: offline
PostWysłany: 17-02-2009, 22:50   

Teukros - ja nie odpowiadam za to, co znajduje się na podlinkowanych stronach, choć to, co piszesz ma sens (i redaktorowi już powiedziałem by wstrzymywał się od takich "plusów-minusów").

Tagi są już zaimplementowane w pewnym sensie - patrz moduł 'podobne' po lewej stronie w menu.
Co do wyświetlania tagów... chwilowo nie ma to sensu, przynajmniej póki google nie nada w miare porządnego PR (w tagach, które w joomli są jednocześnie keywordami jest kilka pozycjonujących, które to teraz tylko zmyliły by użytkownika).

Chwilowo nie mam wolnej chwili by się tym zająć, jutro od rana na targi pracy a następnie rozmowe kwalifikacyjną, więc pewnie będe totalnie wyduzdany psychicznie i fizycznie :) natomiast w weekend na pewno zostanie wprowadzonych wiele zmian.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group