FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Centerki 2008.
Wersja do druku
Galakar Płeć:Mężczyzna
Archmage Assasin


Dołączył: 22 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2009, 13:18   Centerki 2008.

Witam Szanowną Administrację oraz Użytkowników forum Tanuki.

Jak co roku mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w największych polskich nagrodach poświęconych anime i hentai "Centerki". Mam szczerą nadzieję, że również i w tym roku szanowni Państwo wspomogą nasze skromne przedsięwzięcie swoim udziałem. Gorąco zapraszam, aby mieć możliwość zagłosowania (jak co roku) nie trzeba się na forum rejestrować.

http://forum.hentai.info.pl/php/viewforum.php?f=32&sid=3fd160c8a2f4ed26821059aaccaf8439

Z poważaniem Erelen Galakar.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2009, 13:21   

Witam ponownie - temat przerzuciłam do niedawno utworzonego, a stosownego dla niego działu.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 01-03-2009, 13:40   

Ocenianie hentai? To ciekawa idea, muszę to aż sprawdzić. Da się oceniać też dialogi? ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2009, 13:47   

Costly napisał/a:
Ocenianie hentai? To ciekawa idea, muszę to aż sprawdzić. Da się oceniać też dialogi? ;p


Nie słyszałeś, że aspekty niewerbalne to aż 55% przekazu? Po co dialogi ;P


Jeżeli chodzi o ankiety - kilka głosów oddałem, niekoniecznie tych dotyczących hentajców, ale jednak. O ile w niektórych przypadkach dobór tytułów był w porządku, to w kilku całkowicie niezrozumiały. Np. najlepsze romansidło 2008... mało to tytułów było w tym roku? Z tych wymienionych to ja wiele nie znam, chociaż nie, był Geass R2 - tylko, że z niego takie romansidło choćby wcale.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Galakar Płeć:Mężczyzna
Archmage Assasin


Dołączył: 22 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2009, 13:59   

Witam.

Dziękuję za przeniesienie tematu do odpowiedniego działu i przepraszam za kłopot. Powinienem się wpierw spytać.

Odnośnie kategorii. Jury było dziewięcioosobowe i jak to jest gdy się zbierze dziewięć osób, każda osoba ma inne zdanie. Wybrane tytuły są w pewnym sensie konsensusem wśród wielu pozycji, które obejrzeliśmy. A to, że niektórzy wysoko cenią sobie romans między Kallen - C.C. - Lelouch to ich opinia :) A okazało się, że ta kandydatura miała na tyle duże poparcie, że została uwzględniona w propozycjach.

Oczywiście wszystkie krytyczne uwagi bierzemy sobie do serca i ciężko będziemy pracować, aby w przyszłym roku wszystkie błędy wyeliminować.

Odnośnie pierwszej wiadomości, zapomniałem wspomnieć, że Centerki kończą się z dniem 31 marca.

Z poważaniem Erelen Galakar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-03-2009, 14:40   

Brr przejrzałem nominacje. Może to kwestia mojego gustu, ale w większości kategorii nie pojawiały się propozycje na które był bym zdolny oddać głos.

Szkoda, że w komediach nie pojawił się Kamen no Maid Guy - pojawia się za to w kategorii Ecchi. Nie do ogarnięcia to dla mnie, biorąc pod uwagę, że jednocześnie w komediach znajduje się Koihime Musou. W kategorii Ecchi tak czy inaczej nie zagłosowałem, nie znam podanych tam tytułów w większości. W komedii zagłosowałem na Kannagi.

Z niewiadomych powodów do kategorii najlepiej wykonane postacie nie trafiło Kurenai, choć spośród propozycji tego roku charakteryzowało się prawdopodobnie najlepszą kreską. Zagłosowałem ostatecznie na Spice and Wolf, za bardzo ładnie oddaną epokę poprzez stroje bohaterów.

Dział na najlepszego złego bohatera dość ubogo wygląda, jedyna ciekawa postać tam, to Lelouch, ale ja go nie uznaje za postać negatywną, to i nie mogę na niego zagłosować. Ergo nie zagłosowałem na nikogo. A na takiego Schneizela chętnie bym głos oddał.

Dalej idąc, w romansie pojawia się CG, a nie pojawia się nowy Ef czy Nogizaka Haruka no Himitsu, to chyba zmusza mnie do weryfikacji moich przekonań co do tego czym jest romans. Oddałem głos na True Tears, choć trochę mnie kusiło Spice and Wolf. W ostatecznym rozrachunku uznałem, że z oceną tego wątku w przypadku Horo i Lawrenca poczekać wypada na efekt jego rozwoju.

Cieszy mnie za to, że do nominacji na najlepsze anime roku trafiło Shigofumi, co prawda nie uważam go za pozycje zasługującą na ten tytuł, ale na pewno zasługując na miejsce pośród nominowanych. Choć przykrym rozczarowaniem jest tam brak Spice and Wolf i Natsume Yuujinchout (to w ogolę zostało całkiem zignorowane, nie trafiło do żadnej kategorii, choć bije pod wieloma względami pozycje tam zawarte). Oddałem głos na Kurenai.

W najlepszym anime akcji zagłosowałem - bez niespodzianek - na nowe CG. No i Kurenai jako seria akcji? Profanacja...

Kurenai dostało za to głos za najlepsze animacje. I tu komentarzy raczej nie trzeba.

W najlepszej bohaterce kobiecej miałem chwile zadumy. Najpierw bez myślenia chciałem zaznaczyć Horo, ale wtedy zauważyłem na liście Murasaki. No ale, w ostatecznym rozrachunku ta ostatnia, choć szalenie sympatyczna, to strasznie nie naturalna jak na swój wiek, więc Horo wygrywa walkowerem. Swoją drogą - Noe Isurugi z True Tears czy Fumika z Shigofumi są ciekawsze niż połowa tej listy.

W postaciach męskich po raz kolejny miałem chwile zadumy. Sentyment do Leloucha walczył z Kogarashim. Wygrał Lelouch ostatecznie.

Przy podkładzie muzycznym nie musiałem myśleć ani chwili, Spice and Wolf zdecydowanie.

Nominacje do najgorszego anime 2008 roku - szkoda, że Akane iro nie znalazło się na liście ;p ostatecznie głosu nie oddałem, z podanych tam pozycji widziałem tylko nowego ZnT.

Nie oddałem głosu w najlepiej zapowiadającej się serii. Nie znalazłem tam nic co dla mnie zapowiadało się dobrze. Nowy Clannad w sumie mógł tam trafić, był by warty głosu.

Najlepsza postać dziecięca - głos dostała Murasaki. Nie wiem, czy sprawiedliwie, bo była bardzo nienaturalna jak na swój wiek. Ale cóż, nie miała na tej liście żadnej konkurencji. Może poza Fumiką, ale ta nie nadaje się moim zdaniem do rankingu postaci dziecięcych.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-03-2009, 15:59   

Dla mnie większą zagwozdką jest Code Geass R2 w kategorii najlepszy romans.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-03-2009, 16:03   

... Eeeeeeee? Chyba tylko w School Days ma bardziej patologiczny wątek romantyczny...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 10-03-2009, 20:19   

Ysengrinn napisał/a:
... Eeeeeeee? Chyba tylko w School Days ma bardziej patologiczny wątek romantyczny...


H2O, biorąc pod uwagę iście "schooldaysową" końcówkę jest nie gorsze, jeżeli chodzi o patologiczność związku. Mimo wszystko jako taki wątek romantyczny, to przewija się w większości anime. Tylko kurcze żeby od razu z tego tytułu umieszczać serie akcji w "Najlepszym romansie"...? Ale to już problem Centerków, a nie nasz.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Galakar Płeć:Mężczyzna
Archmage Assasin


Dołączył: 22 Mar 2007
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2009, 21:05   

Witam.

Przepraszam, że dopiero odezwałem się po tak długiej przerwie. Dziękuję wszystkim za udział w tegorocznej edycji Centerek. Znowu udało nam się ustanowić rekordową frekwencję. Wzięliśmy wszystkie uwagi do wiadomości i postaramy się za rok je wyeliminować.

Z poważaniem Erelen Galakar.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group