FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Zamthir.net - Stwórz swoją własną grę (j)RPG!
Wersja do druku
DarkCloud Płeć:Mężczyzna
Chmura =o

Dołączył: 12 Kwi 2009
Skąd: Sokołów Podlaski
Status: offline
PostWysłany: 13-04-2009, 00:46   Zamthir.net - Stwórz swoją własną grę (j)RPG!

A więc na początku wypadałoby się przywitać, zatem Ohayo all! =D
Fakt sztucznie to brzmi, ale kultury nigdy za wiele ;)
Z góry przepraszam że zaczynam swoją "karierę" tutaj w ten sposób (reklamą...), lecz jako że również interesuję się Anime/Mangą to postaram się nie długo nadrobić.
Staram się nie pisać "sztucznie", lecz z pełną powagą, dlatego prosiłbym wszystkich o przeczytanie całego tekstu. Ok ale przejdźmy do rzeczy ;)



Chciałbym zaprosić i zachęcić użytkowników Tanuki.pl do odwiedzin naszego forum "Zamthir.net" w celu bliższego zapoznania się z pewną "rzeczą" jaką jest RPG Maker...

Czymże jest ów rzecz?:
Zapewne jako fani Anime/Mangi mieliście okazje pograć w gry z pod gatunku jRPG. Ale czy myśleliście kiedyś o stworzeniu czegoś podobnego? Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne jak mogłoby się wydawać. Nie potrzeba wcale sztabu ludzi, czy też znajomości języków programowania (choć akurat ta może okazać się przydatna, ale o tym później). I tu właśnie przychodzi na pomoc RPG Maker. Nie sugerujcie się nazwą iż jest to kolejny "kiczowaty" program do robienia pseudo mini gierek, wręcz przeciwnie. Wystarczy choćby poszukać chwile informacji o tym programie, a z pewnością zaważycie jak ogromna jest jego scena, która od lat wspomaga twórców. Częścią polskiej sceny RM jest właśnie forum Zamthir.net.
Jeśli już mowa o RM to należy wymienić też w jakich wersjach występuje. Najpopularniejsze trzy licząc od najstarszej do najnowszej to: RPG Maker 2003, RPG Maker XP, RPG Maker VX. Każda znacząco różni się od siebie. Warto wspomnieć że w dwóch najnowszych wersjach wprowadzono rewolucyjny RGSS (Ruby Game Scripting System), jest to specjalny język skryptowy oparty o Ruby dzięki któremu możemy zmienić praktycznie cały "silnik" gry. Dzięki niemu możemy zrobić praktycznie każdą grę 2D. Oczywiście program jest głównie nastawiony pod gry typu (j)RPG, ale nie jedni udowodnili już że inne typy gier nie stanowią przeszkody. Tak więc jeśli kiedykolwiek marzyłeś zrobić swoją własną grę typu "Final Fantasy VI", "Chrono Trigger" itd. to teraz Twoje marzenie ma szanse się urzeczywistnić.
Tyle, jeśli chodzi w skrócie o RPG Makera.

Jeśli chodzi o forum...:
Forum Zamthir.net istnieje już ponad rok. Jego statystyki na tle innych for wypada dość blado, szczególnie patrząc przez pryzmat biegu czasu. Głównie ma to swoje przyczyny ze względu na praktycznie zerową Reklamę forum. Również wszystkie pozostałe fora sceny RPG Makera ruszyły już dość dawny czas temu (mniej więcej w tym samym czasie) i wszyscy zdążyli już się tam zadomowić, więc nasze forum jest jeszcze dość młode. Dlaczego więc postanowiliśmy wyjść na przeciw? Otóż nasze forum nie jest nastawione głównie na jedną wersję RM'a. Ma to dość duże znaczenie, gdyż dzięki temu unikamy "wojny między fanami danej wersji". Poza tym Administracja nie przechodzi obojętnie wobec sugestii użytkowników. Forum jest praktycznie ciągle ulepszane, szczególnie pod względem technicznym. W tej kwestii zdecydowanie widać naszą wyższość. Forum jest postawione na skrypcie phpBB3 lekko zmodyfikowanym przeze mnie. Styl forum został zaprojektowany na wzór tych ze skryptów IPB. Obecnie forum ma dość świeży, nie dokończony jeszcze w pełni wygląd, lecz wciąż nad tym pracujemy. W przygotowaniu jest także Portal (czy tam serwis, jak kto woli), o którym na razie niestety nie mogę nic zdradzić ;) Główną idea tej kampanii reklamowej którą rozpocząłem jest znalezienie nowych talentów, dzięki czemu ożywimy polską scenę RPG Makera. Dlatego też nie reklamujemy forum na stronach ściśle powiązanych z tematyką tworzenia gier. Szukamy nowych dusz =D Jako iż z doświadczenia wiem że osoby mające pierwszy raz styczność z RPG Makerem na początku zadają mnóstwo (banalnych dla tych bardziej wprawionych) pytań. U nas z pewnością znajdziecie odpowiedzi na wszystkie wasze "nie wiadome", naprawdę mamy wysoką cierpliwość. ;) Jak już ogarniecie podstawy programu to późniejsze tworzenie gry to sama przyjemność, często większa niż granie w "cudze". Dlatego też pierwszym miejscem jakie powinniście odwiedzić jest zdecydowanie ten dział:
http://www.zamthir.net/viewforum.php?f=58
Forum może jeszcze nie ma za wiele poradników, czy też zasobów, lecz już niedługo postaramy się nadrobić te straty.

Także pozostaje mi jeszcze raz zaprosić wszystkich zainteresowanych na forum:



Jeszcze tak na koniec. Czyli mała prezentacja możliwości programu =D!
Niestety tylko wersji RMXP, gdyż osobiście z innymi wersjami mam małą styczność.

Na początek stare tech demo mojego projektu "The Story of Talavar":
1. http://www.megaupload.com/?d=1J87A2K1 lub
2. http://www.filefactory.com/file/a00a440/n/TSoT_-_Tech_Demo_v_1_0_rar
34MB. Nad projektem pracuję już ponad rok, niestety całość różni się teraz znacznie. System jest o wiele bardziej zaawansowany, ogółem wszystko jest trochę "inne" (lepsze ;>) =D, ale jako prezentacja możliwości myślę że może być.


No i jeszcze screeny z trzech (3xThe ^^) projektów:
1. The Story of Talavar:

2. The Thing:

3. The Werewolf:


To tyle, myślę że wygląda zachęcająco =]

Jeśli macie jakieś pytania co do RPG Makera, czy też Forum to możecie śmiało pisać.
Pozdrawiam, DC ;)

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1705816
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group