FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  O czołgów przemieszczaniu
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-12-2009, 17:11   

Mortimern, Widać, żeś starasz się mnie ponownie sprowokować, ale tym razem Ci się nie uda. Marsz gąsienicowy to termin powszechnie stosowany w wojskowości, stosowany w przypadku, gdy mówi się o przemieszczaniu czołgów i pojazdów gąsienicowych za pomocą ich własnych silników i układu jezdnego. W skrócie: marsz gąsienicowy to sytuacja, kiedy czołg o własnych siłach musi pokonać pewien dystans i nie jest to walka. Jeżeli chcesz, mogę dać Ci namiary na pewnego dowódcę czołgu (Leoparda II), mojego chrzestnego przy okazji, w stopniu porucznika (w Iraku był kapitanem) i on Ci wytłumaczy lepiej.

Co do kwestii transportu: tak, czołg wjeżdża na platformę i jedzie koleją, za mocno się o niego nie martwisz, tylko od deszczu przykrywasz plandeką (a raczej od wzroku ludzkiego), a ludzi musisz zebrać, zapewnić miejsce, pilnować, dać jeść i trzymac w ryzach. No i czołg nie marudzi.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mortimern Płeć:Mężczyzna
widzisz emo to zabij


Dołączył: 23 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 00:08   

Slova napisał/a:
Mortimern, Widać, żeś starasz się mnie ponownie sprowokować, ale tym razem Ci się nie uda. Marsz gąsienicowy to termin powszechnie stosowany w wojskowości,
hmmm pare lat tam byłem i i piersze słysze , a sprawdziany z bibli zmechola miałem czasami podczas pobudki alarmowej np o 3 w nocy. Chociaż w sumie sobie jutro wyporzycze i poczytam ( BTW twój chrzesny który jest takim doświadczonym oficerem WP pewnie bedzie wiedział co to)

Slova napisał/a:
stosowany w przypadku, gdy mówi się o przemieszczaniu czołgów i pojazdów gąsienicowych za pomocą ich własnych silników i układu jezdnego. W skrócie: marsz gąsienicowy to sytuacja, kiedy czołg o własnych siłach musi pokonać pewien dystans i nie jest to walka. Jeżeli chcesz, mogę dać Ci namiary na pewnego dowódcę czołgu (Leoparda II), mojego chrzestnego przy okazji, w stopniu porucznika (w Iraku był kapitanem) i on Ci wytłumaczy lepiej.

Daj może znam , czasami pije z niektórymi co limo-pardach :P dupy woża zwłaszcza z Poznania . BTW mój dowódca zawsze opier .. ( niczał ) nas my nie mamy leopardów dwójek my mamy Leopardy 2A4 !!
Slova napisał/a:

Co do kwestii transportu: tak, czołg wjeżdża na platformę i jedzie koleją, za mocno się o niego nie martwisz,
uwierz mi jak cos jechało taborem kolejowym to zawsze mocno sie o to martwilismy , zwłaszcza o terminowosć uzalezniona od cywilnych dyspozytorów i dyżurnych ruchu. Poza tym wiesz ile jest pier..(dzenia :P) z takim "wjechaniem" ??
Slova napisał/a:
tylko od deszczu przykrywasz plandeką (a raczej od wzroku ludzkiego), a ludzi musisz zebrać, zapewnić miejsce, pilnować, dać jeść i trzymac w ryzach. No i czołg nie marudzi.
czołg marudzi a i płakać potrafi. Powie ci to karzdy kto marznął dbajac o takie żelastow i to obojetnie czy na dniu technicznym czy z przydziału.

Zreszta ba biblie to nawet mam pozwole sobie zacytować :
"ROZDZIAŁ 8
PRZEMIESZCZANIE I ROZMIESZCZANIE

8.1. Zasady ogólne

W literaturze wojskowej występuje szereg pojęć dotyczących bezpośrednio lub pośrednio ruchu wojsk:
przesunięcie to każdy ruch wojsk bez względu na to, przy pomocy jakich środków transportowych się odbywa;
przegrupowanie to zmiana istniejącego rozmieszczenia sił i środków na określonych kierunkach (w wybranych rejonach) drogą przesunięć wojsk (pododdziałów), z jednego rejonu (rubieży) w inne, w celu stworzenia nowego ugrupowania;
manewr pododdziałami to zorganizowane przemieszczanie na polu walki (przed walką lub w czasie jej trwania) w celu zajęcia dogodniejszego położenia w stosunku do przeciwnika oraz uzyskania i właściwego wykorzystania przewagi sytuacji.
Przedstawione powyżej pojęcia dotyczące ruchu wojsk, niezależnie od środków transportowych do niego wykorzystywanych ogólnie określa się przemieszczaniem.
Przemieszczanie to wszelkie ruchy wojsk (pododdziałów) w skali taktycznej, dokonywane w celu utworzenia w innym rejonie zamierzonego ugrupowania bojowego lub koncentracji sił i środków. Obejmuje marsze, przewozy lub przerzuty. Pluton (drużyna) zmechanizowany może przemieszczać się na własnych środkach transportowych (wykonywać marsz), może być przewożony transportem kolejowym, wodnym (morskim, śródlądowym) lub na przyczepach niskopodwoziowych, jak również może być przerzucany transportem powietrznym. Przemieszczanie może także odbywać się sposobem kombinowanym, przy wykorzystaniu różnych jego form.
Bez względu na sposób przemieszczania pododdziału powinien on osiągnąć wyznaczony rejon (rubież) w ustalonym terminie i w gotowości do wykonania zadania bojowego.
"

"8.2. Marsz

Marsz to ruch pododdziałów po drogach i na przełaj do wyznaczonych rejonów lub rubieży. Pododdział wykonuje marsz na własnych środkach transportowych lub jest przewożony transportem kolejowym, wodnym (morskim, śródlądowym). Ponadto pododdział może być przewożony transportem powietrznym.
Marsz wykonywany jest w kolumnach marszowych. Kolumna marszowa to ugrupowanie pododdziałów na jednej drodze pod jednym dowództwem.
Marsz może być wykonywany w przewidywaniu wejścia do walki lub bez zagrożenia spotkaniem z przeciwnikiem naziemnym.
Dodatnią stroną marszu jest przede wszystkim ciągłe zachowanie zdolności bojowej pododdziałów, możliwości ich szybkiego rozwinięcia i wejścia do walki. Podczas marszu istnieje również możliwość wykonania manewru, w celu obejścia rejonów zniszczeń, zapór itp. Marsz powinien być wykonywany w sposób rozśrodkowany, skrycie i szybko, z zasady w nocy lub innych warunkach ograniczonej widoczności. W razie potrzeby, zwłaszcza w czasie prowadzenia działań taktycznych oraz na tyłach wojsk własnych, marsz może być wykonywany także w dzień.
Marsz pododdziałów może się odbywać:
przed wybuchem wojny;
w początkowym okresie wojny, w ramach przesunięcia wojsk;
w toku trwania działań wojennych.
Marsze mogą być wykonywane na różne odległości i trwać od jednej do kilku dób.
Najdogodniejsze warunki do wykonania marszu istnieją przed wybuchem wojny. W tej sytuacji ruch pododdziałów będzie koordynowany zgodnie z przyjętym planem przemieszczania. Do zabezpieczenia marszu będą angażowane siły i środki Obrony Terytorialnej, policji, będzie on przebiegał z uwzględnieniem minimalnego wysiłku ludzi i zużycia środków materiałowych oraz sprzętu bojowego. Skomplikowane warunki istnieć będą podczas wykonywania marszu w początkowym okresie wojny. Przeciwnik niezależnie od odległości od linii styczności wojsk, może oddziaływać na maszerujące pododdziały lotnictwem i innymi środkami konwencjonalnymi, jak również grupami dywersyjno - rozpoznawczymi. Przewidywany brak ciągłej linii frontu zwiększy zagrożenie napotkania naziemnego przeciwnika, działania desantów powietrznych itp. Szczególnie duże zagrożenie oddziaływaniem przeciwnika istnieć będzie w czasie przekraczania przeszkód wodnych.
W wyniku oddziaływania środków przeciwnika mogą powstać trudności w utrzymaniu tempa marszu w związku z koniecznością wykonania obejść zniszczonych obiektów drogowych, rejonów zniszczeń i zatopień. W wielu wypadkach pododdziały większymi siłami i środkami będą musiały odbudowywać przeprawy, likwidować skutki uderzeń, jak również odpierać uderzenia przeciwnika powietrznego i naziemnego."
"8.2.1. Zasady wykonywania marszu

W zależności od kierunku przemieszczania w stosunku do linii styczności wojsk marsze dzieli się na:
dofrontowe (czołowe) wykonywane w kierunku frontu;
odfrontowe wykonywane od frontu;
rokadowe (boczne) wykonywane wzdłuż frontu."

Ważne fragmenty z rozdziału 8 nastepujacej pozycji:
"PODRĘCZNIK walki pododdziałów wojsk zmechanizowanych" : (pluton, drużyna) / oprac. zespół w skł. Tadeusz Dakudowicz [i in.] ; Dowództwo Wojsk Lądowych. Warszawa : DWL, 2000.

postaram sie równiez zajrzeć do :
"Programu szkolenia żołnierzy zasadniczej służby wojskowej pododdziałów
pancernych i zmechanizowanych" DWLąd, Warszawa 2005.


Ale jak narazie niedoczytałem nic na temat "marszu gąsienicowego"
Ale moze masz racje ja w końcu skromny zmechol od BWP w ogole inny rodzaj wojsk niz twój chrzesny dekiel wążocy sie limo-pardem , a ja z pod pancerza to czasmai najwyżej bambuła jestem w laleczce. BTW Chrzesny to dwukropek czy trójkropek ?

PS z drugiej strony fajnie byc czarno beretowy deklem z poczatkakmi gwiazdozbiorów laski na te czerń i gwiazdeczki lepiej leca niz na na złamane pety i inne winkle sierżantów :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group