FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Ankieta
Wersja do druku
Satoshi Płeć:Mężczyzna
Yaoi Fanboy :3


Dołączył: 12 Sty 2010
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2010, 22:37   

Placek napisał/a:
Miejsce lokalu wolałbym zatrzymać dla siebie do momentu gdy wszystko będzie już ustalone razem z dniem otwarcia.

Nawet nam nie zdradzisz województwa? Nie bardzo rozumiem co złego mogło by to przynieść. Śmiało. :3
Edit: Ok już rozumiem... (T.T)

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
16257273
Placek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2010, 22:40   

Edytowałem swój post wyżej, żeby nie spamować za bardzo, ale napiszę jeszcze raz:

Koszalin, zachodniopomorskie. Jest ktoś z okolic? ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-05-2010, 22:43   

Wyznaje zasadę, że gdy chodzi o biznes, to na wyrozumiałość nie ma miejsca. To nie jest żadna złośliwość, ani nic podobnego - po prostu takie podejście pomaga w zarabianiu. Moja wyrozumiałość nie jest więc do niczego potrzebna, póki ankieta da dane jakich oczekujecie.

Odnośnie samej ankiety - pytanie o wiek jest bez sensu. 10-19, 20-29. Te grupy nic nie pokrywają. Anime w swojej większości, zwłaszcza tej większości nadającej się na cosplay, skierowane jest do grupy wiekowej dojrzewającej. Żadnych sensownych danych z tego nie będzie. Lepiej wyszczególnić tutaj wiek taki jak 14-16, 17-18, 19-20 (resztę w większych przedziałach) i na podstawie tego zastanawiać się nad sensem uzyskiwania koncesji na sprzedaż alkoholu w lokalu.

A względem samego zainteresowania, to ewidentnie, ankieta na skale ogólnopolską nie da wyników dających wnioski, które mogą być racjonalne użyte do planowania biznesu. Tu konieczny jest wywiad lokalny.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 28-05-2010, 22:50   

Placek, IMO ankietę należałoby zrobić od nowa.
1. Po pierwsze, czego chcesz się dowiedzieć? W jakim celu przeprowadzasz badanie? Bo badanie dla samego badania ci na plaster.
2. Zastanów się, jakie dokładnie informacje są ci potrzebne? Kto jest twoją grupą docelową?
3. PODAJ MIASTO. A przynajmniej region. O ile cosplayową knajpą mogłabym być zainteresowana jako ciekawostką, o tyle nie będę jeździć do, powiedzmy, Gdańska, żeby ją sobie pooglądać. Ze względu na specyfikę przedsięwzięcia (rynek lokalny) osoby spoza regionu tak naprawdę mało cię interesują.
4. Co to znaczy "często"? Konkrety. Dwa razy w tygodniu, raz w miesiącu... raz do roku...? Tak samo co to znaczy "fajnie"? W ankietach tego rodzaju stosuje się zwykle 5-stopniową skalę (zdecydowanie mi się nie podobało, nie podobało mi się, nie mam zdania, podobało się, zdecydowanie się podobało). Nie "ubarwiaj" ankiety bardziej kwiecistymi formami odpowiedzi "ja chcę jeszcze raz!", bo są nieprecyzyjne

Zrób jeszcze raz i podeślij, to połypam i na żywym organizmie poprawię, bo w tej chwili nie pozwala mi wrócić do ankiety

EDIT: co do pytania o wiek, moim zdaniem wcale nie jest takie znowu bez sensu, fani m&a to nie tylko nastolatki (a patrząc na klientelę japońskich knajp z cosplayem to ja bym nie była taka pewna, czy waszą grupą docelową naprawdę są nastolatki... :D). Poza tym z punktu widzenia rzeczonej knajpy różnica między 14-latkiem a 16-latkiem jest naprawdę mało istotna. IMO warto wyróżnić grupy wiekowe: dzieci (powiedzmy do 13 lat), szczypiorki (do 18), młodych alkoholików (czyli studentów, do 25 na przykład), i dalej młodego pracującego (30kilka) i znudzonych biznesmenów (35+). I może jeszcze zboczonych tatuśków.

Ach, i byłabym zapomniała - JA wiem co to cosplay, ale przeciętny Otto Normalnull wcale nie musi. Dajesz definicję i/lub pytanie "czy wiesz, co to cosplay".

Na serwisie webankieta.pl masz wzory ankiet "do wdrożenia nowego produktu", choć nie wiem, czy w tym przypadku będą przydatne

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Placek Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2010, 23:10   

@Mai_Chan: Dziękuje za pomoc, wysłałem Ci kopie ankiety. Internetową wersję zostawię tak jak jest, a w mieście przeprowadzimy już poprawioną wersję. Dziękuje za wszystkie rady, wytknięcie wad i poprawki.

Wypełniać można dalej, zawsze coś się może z tego wyciągnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 28-05-2010, 23:11   

To zależy Mai - jeżeli w grę wchodzi sprzedaż alkoholu w lokalu, to wyróżnienie tych grup wiekowych które dałem jest nie przypadkowe i całkiem istotne. To są konkretne profile w tym względzie. Dalej można spokojnie stosować przedział większy (do 24, 30, więcej), a wcześniej po prostu 13 i mniej (czyli ludzie bez ograniczonej zdolności do czynności prawnej, lub ci którzy ją uzyskali dopiero w tym roku).

Zainteresowanie M&A w Polsce to zjawisko niszowe, a taki lokal to ciekawostka dla ludzi, którzy nie mają pojęcia o cosplayu. Zwłaszcza w mieście położonym blisko strefy turystycznej. Większość realnej klienteli prawdopodobnie z M&A nie będzie miała nic wspólnego.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group