FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Paradise Kiss - anime
Wersja do druku
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-07-2008, 00:22   

W anime w jednym odcinku upchneli jeden tom mangi, więc nie dziw się, że coś za szybko się działo.
W mandze to już w ostatnim tomie, sporo się pokomplikowało między nimi. Nieciekawie było przez cały czas, dopiero pod koniec, George zaproponował, że pójdą razem do świątyni. I potem na mostku George mówi: Rozstańmy się, stawiamy sobie niemożliwe do spełnienia wymagania. Yukari ryczy, ale potem już go nie zatrzymuje i puszcza za ocean. Smutno co prawda trochę, ale na osłodę zostawia jej wszystkie sukienki, stroje, buty i biżuterię. Uważam, że ten koniec jest dobry, bo związek z Georgem dla Yukari był bardzo trudny, można powiedzieć, że toksyczny. Ich charaktery przeszkadzały w tym związku i go psuły po prostu. Yukari skończyła z Takumorim i iważam, że nie najgorzej się stało. To z nim spędzi resztę życia, ale ten związek z Georgem zawsze będzie miała pamięci, a on sam będzie zajmował ważnie miejsce w jej sercu. Naprawdę zgrabne zakończenie.
Co do Nany, to pamiętaj, że się jeszcze nie skończyła. Też mi końcówka nie odpowiada, ale manga wychodzi dalej i jest wielce prawdopodobne, że powstanie nowy sezon, z lepszym finałem mam nadzieję.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Veritas Płeć:Mężczyzna
Panties, Panties, Panties


Dołączył: 11 Lip 2007
Skąd: England, Preston
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2008, 20:48   

Rozumiem doskonale, że w Mandze fabuła na pewno była znacząco obszerniejsza a i nie zostało to zakończone w tak szybki, beznadziejny sposób. Jednakże skoro zabrali się za zrobienie tego anime, to mogli i w nim znaleźć trochę więcej miejsca na rozruszanie się tejże fabuły, na jakiś rozwój i dynamikę prawda? po prostu bardzo nie podoba mi się fakt, iż anime było b. dobre do pewnego momentu - momentu końcowego który odebrał mi radość z jego obejrzenia ...
A odnośnie Nany, lekki poboczny off - Manga Mangą (tak tak, powtarzam się : ) ale jakoś bardziej wolę przysiąść przy dobrym anime niż czytać mangę (z jednego powodu, brak czasu - manga albo książka, a książki czytać i studiować muszę : )

_________________
"Please don't worry, Mister, I only came here to obliterate you- not rob you."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
11925424
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 02-07-2008, 21:32   

Veritas zgadzam się z tobą co do anime. Właściwie to ono w sumie nigdy mi się za bardzo nie podobało. No dobra opening i ending, a tak po za tym to chyba nic. Więc bronić go nie zamierzam. Chciałam obronić tytuł jako taki;D
Co do Nany to tak jak już pisałam, bardzo możliwe, że powstanie nowy sezon, więc nie ma się co jeszcze załamywać. Miejmy nadzieję, że zobaczymy w końcu przyjemniejsze zakończenie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
tattwa Płeć:Kobieta


Dołączyła: 14 Sie 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-08-2009, 21:56   

pozwolę sobie odświeżyć temat - anime oglądałam kilka razy i należy ono do moich ulubionych, mangi nie miałam jeszcze okazji czytać (trudności z kupieniem 1 i 5 tomu - pozostałe są, jak na złość)

chciałabym tylko zapytać, czy kreska w anime odwzorowuje tą z mangi? strona wizualna Paradise Kiss mnie zachwyciła, nie ukrywam i ta "dziwna" kreska sprawia, że seria bardzo zapadła mi w pamięć.

polubiłam postaci (oprócz tego niewydarzonego ukochanego Yukari z jej klasy), muzykę (uwiebiam "Lonely in Gorgeous" z openingu...), zainteresowała mnie fabuła - chętnie obejrzałabym coś podobnego, jeśli chodzi o klimat

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Frea
Gość
PostWysłany: 15-08-2009, 01:00   

Kreska w anime została trochę zmieniona, między innymi wygląd Arashiego. W mandze znajduje się więcej szczegółów, bardziej dopracowane postacie, cała akcja dzieje się powoli. Ogólnie manga przewyższa anime zdecydowanie. Co do podobnych klimatów to polecam "NANA" tej samej autorki, tylko że tutaj już specyficzna kreska Yazawy została zachowana.
Powrót do góry
Shion Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2010, 10:53   

Dzisiaj skończyłam to anime... Cóż, klimat świetny. Arashi chyba ma rację co do tego, że George nie uszczęśliwi kobiety, i żeby Yukari sobie odpuściła. Wciąż się zastanawiam, czy Carrie była dla niego jedynie maskotkę do zaspokojenia potrzeb, czy kochał ją naprawdę. Co do zakończenia anime... To w końcu już nie wiem, czy owa para się rozstała, czy też nie. I kto brał ślub? Yukari z Hero? Jak dla mnie prawdziwa miłość nie kończy się z powodu wyjazdu drugiej osoby.

_________________
Enough of the hell
Enough of the pain
I won't let him touch you
I love you
Needless to say
I'll stand in your way
I will defend you
And I...
~ The Rasmus, Shot
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Valerain Płeć:Kobieta
Arbiter Elegantiarum


Dołączyła: 16 Lis 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 19-09-2010, 20:37   


Spoiler: pokaż / ukryj
Yukari na 100% nie brała slubu z Georgem.... to jest pewne. Bo było wspomniane o sukni projektowanej przez "jej byłego" więc to jest logiczne. Mnie osobiście wydaje się że George naprawdę ją kochał, ba nawet płakał przy pożegnaniu.

Seria jest i pozostanie jedna z moich ulubionych, co nie zmienia faktu że miała swoje minusy. Jak chociazby upchnięcie calego volumu w jednym odcinku.

_________________
"Hey, Gilbert, can you hear the poem of wind and trees"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7148222
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group