FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  .hack//serie
Wersja do druku
Zoameldar Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2007, 22:05   .hack//serie

Witam.
Mam drobny problem. Chciałem sobie obejrzeć świetne anime lecz nie wiem jaka jest kolejność serii. Czy może ktoś wie jak to jest z .hack ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-05-2007, 22:16   

.hack//Sign
.hack//Intermezzo
.hack//Liminality
.hack//Unison
.hack//Gift
.hack//Dusk
.hack//Roots

.hack// zdecydowanie nie jest świetnym anime, jest anime dość nudnym :}

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01


Ostatnio zmieniony przez Keii dnia 28-05-2007, 22:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zoameldar Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 28 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2007, 22:22   

Dziękuję ;)

PS.
Może dla ciebie ale dla mnie nie ma nudnych anime ale o gustach się nie dyskutuje :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-05-2007, 22:44   

Btw, żeby w pełni zrozumieć serie .hacka do Gifta włącznie, wypada przejść 4 gry, które wyszły na PS2:
.hack//Infection
.hack//Mutation
.hack//Outbreak
.hack//Quarantine
Wtedy poznasz zakończenie historii (pierwszej).
//Dusk dzieje się parę lat po //Signie, //Liminality i grach.
Potem //Roots, który jest właściwie wstępem do gry. Wstępem o tyle denerwującym, że na końcu serii właściwie nic się nie wyjaśnia - akcja jest tym razem bezpośrednio kontynuowana w kolejnych 3 grach na PS2, gdzie tym razem (w przeciwieństwie do //Signa) mamy do czynienia z tymi samymi bohaterami i ich dalszymi losami.
Cały czas mam wrażenie, że oglądanie samych //Rootsów mija się z celem.
Trzy gry, o których pisałem wyżej, to:
.hack//Rebirth
.hack//Reminisce
.hack//Redemption
Trzecia nie wyszła jeszcze po angielsku, dwójka pojawiła się w "zrozumiałej" wersji bodaj 2 tygodnie temu.

Zostają jeszcze nowelki .hack i manga //Dusk (która wyszła w Polsce).

Edit: Mała poprawka w kolejności, za uświadomienie mi błędu dziękuję Bezimiennemu :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
herok Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 14 Sty 2007
Skąd: z Guild Wars
Status: offline
PostWysłany: 28-05-2007, 23:31   

Ja pamiętam ze nie wazne jaka czesc obejrzalem zawsze sie jakos polapalem o co chodzi godne polecenia zwlaszcza dla mnaiakow gier mmorpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8940630
Luchianka Płeć:Kobieta
Uguu lolipop girl

Dołączyła: 24 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2010, 21:50   

A ja oglądam hack//dusk ze względu na projekt postaci Rei Izumi,który jest przepiekny moim zdaniem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-11-2010, 10:37   

Namco-Bandai szczęśliwcom posiadającym japońskie ip udostępniło na swojej stronie pierwsze 7,5 minuty najnowszej oavki - .hack//Quantum.
Tu repost na Youtube.
Wrażenia? Główna bohaterka wydaje się być strasznie irytująca i zrobiona na wzór Yui z K-ONa, to zdecydowany minus. Z drugiej strony dość mam już antypatycznych postaci będących na pierwszym planie w seriach z tego uniwersum (nie licząc Duska), więc jest to swego rodzaju powiew świeżości.
Atak gildii na bossa? W końcu czuć trochę MMORPG w anime o MMORPG, podoba mi się.
Mam nadzieję, że tym razem będzie więcej akcji, a mniej użalania się nad sobą.
Dodatkowo na plus modele postaci z walczącej drużyny - Kuhn, Piroshi 3, Aina (chociaż myślałem, że te dwa ostatnie są zmodyfikowane i nie występują w normalnej grze).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-02-2012, 14:45   

Jestem świeżo po seansie .hack//The Movie i wrażenia mam conajmniej mieszane.
Całość ogólnie na plus, ale strasznie zirytowały mnie proporcje prawdziwego świata do The World. Normalnie nie miałbym nic przeciwko temu, ale w paru momentach twórcom udało się pokazać walki z potworami w tym drugim na tyle ciekawie, że zacząłem żałować, że ostatecznie było ich tak mało.
Dodatkowo wyglądające jak lalki postaci w części growej zupełnie mi nie podeszły - zdecydowanie preferuję styl z .hack//Trilogy.
Historia również nie prezentowała najwyższego poziomu i zaryzykuję stwierdzenie, że była dotychczas najgłupsza ze wszystkich. Abstrahując od tego, że po raz kolejny używane były te same kalki.
A, jeszcze jedno - skoro użyli modelu Kite'a, czemu nie dostaliśmy Branzolety? Czemu?

Mimo wszystkich powyższych uwag, film oglądało się przyjemnie i w żadnym wypadku nie mogę powiedzieć, że żałuję czasu poświęconego na seans. Można wypunktować mu kilka wad, ale przynajmniej nie jest nudny jak //SIGN, a bohaterowie nie sprawiają, że człowiek ma ochotę wyciąć wszystkich w pień, jak to miało miejsce w //Rootsach.
No i muzyka. Muzyka jak zwykle trzyma poziom.
Na koniec ciekawostka dotycząca imion postaci, z której na początku nie zdałem sobie sprawy. Nie jest to nic szokująco ukrytego, ale na wszelki wypadek wrzucę w spoiler, żeby nikt nie marudził.

Spoiler: pokaż / ukryj
Kakeru, używający tego samego modelu co znany z poprzednich .hacków Orca, nazwał swoją postać "Gondo". Jest to skrót ot japońskiej nazwy Globicephala (Gondou kujira).
Z kolei grający "Balmungiem" Tomohiko wybrał nick "Baldr". Tłumaczyć zależności chyba nie muszę.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wilkomir32 Płeć:Kobieta


Dołączyła: 29 Sie 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-08-2012, 17:55   Hack Sign

Akcja rozgrywa się z internetowym świecie "The World" będącym odpowiednikiem popularnych MMORPG. To sprawia, że losy głównych bohaterów śledzimy przez pryzmat ich postaci występujących w grze. Ich ścieżki prawdopodobnie nigdy by się nie przecięły, gdyby nie problem jednego z nich, Tsukasy, który po naruszeniu regulaminu nie może wylogować się z gry i musi nieustannie ukrywać się przed pełniącymi rolę strażników porządku Szkarłatnymi Rycerzami.

Muszę przyznać, że sam pomysł na anime (które powstało chyba na podstawie mangi - niech mnie poprawi ktoś, kto się orientuje) wydał mi się na tyle niecodzienny, że po prostu nie mogłam przejść obok tej produkcji obojętnie. I dobrze zrobiłam, bo dawno już żadna seria tak bardzo mnie nie wciągnęła.

Scalono do już istniejącego tematu. Na przyszłość proszę sprawdzać czy nie istnieje już potrzebny temat przed założeniem nowego. Tren


EDIT: przeszukałam Alfabet, ale najwidoczniej niezbyt dokładnie, więc dziękuję za naprowadzenie i doklejenie mojego posta do już istniejącego tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group