FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Byousoku 5 cm
Wersja do druku
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 24-06-2009, 19:16   

Keii napisał/a:


wa-totem napisał/a:



Macie racje, zgadzam sie, mi raczej chodzilo o konwencje filmu... Zachowania bohaterow jednoznacznie sa antywzorami do nasladowania w dziedzinie wyrazania uczuc, i jedynym wyjscie przy ich nieumiejetnosci radzenia sobie z tym jest zostawic to za soba zeby moc normalnie zyc - tylko taki rodzaj happy endu nie pasuje mi, po prostu w moim wyobrazeniu nawet jezeli by uzyc Twoich slow wa-totem: "Działaj, już, teraz, albo daruj sobie i zapomnij jak najprędzej - dla własnego dobra." - jest czyms negatywnym w odbiorze fakt ze mozna nie chciec / nie umiec dzialac...

Moze po prostu chcialbym zeby w tym filmie byla bardziej wyidealizowana wizja uczucia na odleglosc, jako takiego ktore daje rade zmienic bohaterow, zmusic do dzialania... jakies takie moje prywatne wyobrazenie o idealnej fabule w produkcjach tego typu...

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 24-06-2009, 21:22   

Tyle, że to pokazany w "5 cm" rozwój akcji jest o niebo bardziej prawdopodobny niż
Cytat:
wyidealizowana wizja uczucia na odleglosc, jako takiego ktore daje rade zmienic bohaterow, zmusic do dzialania.

Nie zrozum mnie źle, ale ja nie raz widziałam jak kończą się takie "związki"- w 9/10 przypadkach kochało się nie drugą osobę a własne o niej wyobrażenie. Znam może dwie, trzy pary które przerwały kilkoletnią rozłąkęi widziałam ile wysiłku i wytrwałości trzeba by wszystko zwyczajnie sienie rozkleiło.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 25-06-2009, 00:04   

Eire napisał/a:
Tyle, że to pokazany w "5 cm" rozwój akcji jest o niebo bardziej prawdopodobny niż
Cytat:
wyidealizowana wizja uczucia na odleglosc, jako takiego ktore daje rade zmienic bohaterow, zmusic do dzialania.



Dlatego napisalem "wyidealizowana", w takiej magicznej (graficznie) opowiesci chcial bym zobaczyc ten mniej prawdopodobny wariant. Ot, taki kaprys ;)

_________________
Niektórzy mają schizy z winy LOVE...
A my? Jointy i płyty winylowe...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 30-05-2010, 02:14   

Zapowiedziano mangową adaptację.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-05-2010, 10:49   

Świetna wiadomość. Trzeba będzie czytać : )

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-07-2010, 00:46   

No cóż, obejrzałem pierwszy odcinek i anime wydawało by się że dla mnie idealne. Naprawdę lubię takie melancholijne i niespieszne opowiadanie historii. Do tego nieziemska kreska silnie kojarząca się ze wspomnieniami z dzieciństwa (wtedy wszystko było jakieś piękniejsze i bardziej kolorowe, nie? ;)). Jednak to co mnie odrzuciło od anime to główny bohater. wydaje się jakiś taki... bezbarwny? Jednak anime poza tym zgrzytem jest cudne, jak znajdę czas to obejrzę resztę :).

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nie chce mi się logować
Gość
PostWysłany: 21-07-2010, 23:57   

No cóż, dooglądałem w końcu i powiem jedno, seria miażdży :). Dawno nie oglądałem niczego równie nastrojowego i nostalgicznego zarazem.
Powrót do góry
kadzik142 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2010, 23:42   

Naprawdę anieme jest wybite tutaj nie ma co się rozpisywać. Dawno nie widziałem takiej serii która przyprawiła mi o tak szybkie bicie serca. W zakończeniu jest taki przebłysk jak Akari trzyma kogoś za ramie. To jest jej mąż tak ? Jeśli tak to historia naprawdę smutna. Jego miłość znalazła sobie kogoś nowego. A on ? Możemy liczyć tylko na to że odnalazł szczęście w życiu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2010, 13:33   

Bardzo mi się to anime podobało. Smutna historia miłosna. A najsmutniejsze w tym jest to, że nie ważne, jak bardzo byśmy nie kibicowali bohaterom, jak bardzo nie pragnęli ich szczęścia, oni i tak nigdy nie będą razem i wszyscy dobrze to wiemy. Takie jest po prostu życie. Tamto uczucie mogło być prawdziwe, ale przegrało z czasem i dystansem. Oni znajdą inne miłości. I to wcale nie chodzi o to, że te nowe miłości będą nieprawdziwe, fałszywe, słabsze. To po prostu zawsze jest smutne, kiedy miłość się kończy. Szkoda, że nie mieli sposobności, by być razem... Ale to zawsze będzie dla nich cenne wspomnienie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
kadzik142 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2010, 14:50   

Keii a wiadomo kiedy ma się pokazywać adaptacja mangi ?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 17-11-2010, 14:58   

Nie wiem, nie jestem zainteresowany. Jakieś dwie minuty po wklejeniu tego newsa już o sprawie nie pamiętałem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kate1989
Gość
PostWysłany: 04-03-2016, 17:20   5centymetrow tyle ich dzielilo

Uwielbiam seriale i filmy anime ale 5 centimeters per second obejrzalam dopiero wczoraj. Nie moge przestac myslec o koncowym losie bohaterow. Postawilam sie na miejscu Takaki dlaczego przez tyle lat mysl o niej nie dawala mu zyc bo nie wyznal jej swoich uczuc moze nie chcial moze bal sie wyznac to co czuje bo nie chcial stracic tego co bylo miedzy nimi to wahanie czy ona odwzajemnia jego uczucie. Nie przelamal sie czekal na jej krok i mysle ze na przejezdzie kolejowym uzyskal odpowiedz.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group