FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Arslan Senki
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-02-2006, 15:46   

Arslan Senki - tak jak Ave mówiła bardzo fajne. Wreszcie seria anime w której polityka nie sprowadza się do dwóch-trzech linijek i jest naprawdę sensowna (teksty w nawiasach niekoniecznie trzeba rozumieć, to dość hermetyczne ciekawostki;p). Opowiada o przygodach księcia Parsu (czyli Persji, acz bardziej to przypomina państwo hellenistyczne Seleucydów; biorąc pod uwagę, że istniało ono na tym samym obszarze nie uważam tego jednak za błąd), Arslana (był taki Turek, Kilidż Arsłan, któremu nakopała pierwsza krucjata; a imię pochodzi chyba od Rustama/Rusłana, wschodniego odpowiednika Herkulesa), walczącego z najazdem Luzytanii (imiona i nazwy, jak Guiscard czy Montferrat, zerżnięte z historii krucjat, wygląd podobny z grubsza do Bizantyjczyków; i tak, ja też nie wierzę, by Japończycy w życiu słyszeli o Bizancjum, natomiast mówię co mi to przypomina;p). Oczywiście sceny batalistyczne leżą i kwiczą, ale jak na anime nie jest źle, w Lodossie były gorsze. Nazewnictwo dość dowolne, acz trzeba przyznać, że nienajgorsze (za to tłumaczom przerabiającym na romaji powinno się nakopać z półobrotu za nieznajomość geografii).

Postaci bardzo ciekawe, to, że wszyscy główni to jeden w drugiego totalne bizony zupełnie nie przeszkadza, a Arslan jak dla mnie wcale nie wygląda jak kobita. Duuużo większym problemem jest brak ładnych bohaterek żeńskich, bo ja naliczyłem aż jedną (za to rudą i "linowatą", wai wai) - Al-Faridę (w filmie Arufurido, czyli albo perskie Al-Farida, albo germańskie Alfreda; z oczywistych względów wolę, by chodziło o to pierwsze).

Łyżka dziegciu ta co zwykle - zbroje zdarte z "Rycerzy Zodiaku" jeśli nie "Załogi G", konie wyglądające jak psy, tygrysy wyglądające jak mopsy i orły wyglądające jak papugi. No i słonie bojowe bez wieżyczek, jeno z jednym jeźdźcem na plecach (Ave chyba o tym mówiła, co nie zmienia faktu, że wygląda to delirycznie). Na szczęście jednak specjalnie to zabawy nie psuje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group