FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Fairy Tail
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-05-2010, 18:51   

Cóż, szczerze mówiąc brakuje informacji, żeby tworzyć jakieś sensowne wyjaśnienia. Biorac pod uwagę postać Gerarda i tego co go spotkało można wnioskować, że być może to jakiś większy spisek, ale trudno na razie powiedzieć o co dokładnie tu chodzi.

Swego czasu miałam hipotezę, że kluczem do tego wszystkiego jest Happy i jemu podobni. Bo jajo pojawiło się jakiś czas po zniknięciu smoków i gdybałam, że być może Happy jest tak naprawdę inkarnacją smoka. Zwłaszcza pewne słowa Charle zdawały się to potwierdzać. Jednak najnowszy łuk mangi wyjaśnia skąd pochodzi Happy roztrzaskując moją teorię w drobny mak.

Być może wyjaśnienie przeszłości Luxusa dałoby jakieś wskazówki, ale do tej kwestii niestety nie wrócono. Nie wspominając o Mistgunie, który z widocznych względów ma najwyraźniej związek z całą sprawą, ale i tutaj nie dostajemy wyjaśnień.

Jedyne dalsze informacje dotyczące smoków, jakie otrzymujemy w mandze to to, że
Spoiler: pokaż / ukryj
smok, który opiekował się Natsu żyj i ukrywa się gdzieś, ale z nieznanego powodu nie zamierza opuszczać swojej kryjówki.
Niestety ta informacja sama w sobie jest mało pomocna.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 15-05-2010, 16:08   

Myślę, że Ignill i Metalicana to tylko dwa przypadki. Z pewnością zniknęło więcej smoków, i pozostawiło smoczych zabójców. Hm, może i nawet było tak, że ten chłopaczek w niebieskich włosach, zdradził Titanię Erzę właśnie w 777 roku, ale anime ani manga nie wyjaśnia tego wątku.

W każdym razie, zauważcie, że liczą siedem jest liczbą szczęśliwą. Może tego dnia z naszego świata zniknęły wróżki?

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2011, 22:32   Fairy Tail

Jestem ciekaw, czy ktoś w ogóle śledzi przygody młodych magów z królestwa Fiore ? Jest to dosyć specyficzne anime, bo mimo że to tasiemiec, dla mnie jest on przeciwnością wszelkich innych tego typu produkcji.

Koncepcja, jest sama w sobie oryginalna i dobrze stworzona, nie ma żadnych gap w fabule. Trzeba przyznać, że autor stworzył arcydzieło. Fabuła trzymająca w napięciu, bohaterowie, którzy są charyzmatyczni i humor, dzięki któremu non stop mam banana na twarzy ! Dziw więc mnie bierze, że nie ma tego tematu na forum ! Trzeba też przyznać, że na najwyższe noty zasługuje oprawa muzyczna w anime, która dla mnie jest na poziomie Tsubasa Chronicle, Code Geass, czy innych wyśmienitych produkcji. W muzyce zakochałem się na samym początku przygody z Fairy Tail. Anime bez niej, nie byłoby już takie fajne.


Natomiast zaczęłem ten temat, w związku z wydarzeniami z Mangi.


Spoiler: pokaż / ukryj
To chyba pierwszy raz, kiedy w tasiemcu przeniesiono akcje o siedem lat w takim momencie. Nie licząc dragon balla, ale tam to robiono po zakończeniu arcu. Ci co czytają mangę, na pewno zastanawiają się jak to będzie wyglądać dalej. Jak dla mnie pomysł dobry, wprowadził powiew świeżości, boje się tylko, czy nie uśmiercił kogoś. No i jestem straznie ciekaw, jak wyglądają nasi bohaterowie po siedmiu latach ! W końcu Lucy będzie miała 25 lat ;). Ciekawe czy jej piersi jeszcze mocniej urosły...



Zachęcam do dyskusji !

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2011, 22:46   

Co do mangi: Byłoby ciekawie, gdyby choć na epizod potrzymali nas w niepewności. FAIL.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-10-2011, 23:18   

cesarz vedry napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
To chyba pierwszy raz, kiedy w tasiemcu przeniesiono akcje o siedem lat w takim momencie.

Khem, było jeszcze 666Satan oraz jeden łuk w KHR, a poza tym jest wiele krótszych przykładów tego zabiegu, więc nie uważam, żeby to było jakoś szczególnie wyjątkowe.

Niestety manga ma wiele faili - zbyt wielu bohaterów, do których czytelnik się nie przywiązuje. Po wydarzeniach na wyspie nie kojarzę NIKOGO i podejrzewam, że nie jako jedyna.

Poza tym pan Mashiro tak totalnie nie umie robić foreshadowingów. Daje jakąś ciężką do zinterpretowania podpowiedź, a potem przez 100+ rozdziałów do poruszonej kwestii nie wraca. Co więcej, zwykle te podpowiedzi są ciekawe i czytelnik ma nadzieję, "no to teraz to wyjaśnią", a zamiast tego przechodzimy do łuku który zaczyna się czymś znacznie mniej interesującym.

O tym, że Nikt Nie Umiera(TM) nie wspomnę. Na litość. Makarov dostał już tyle Death Flagów i nie umarł, że robi się to wkurzające. Jak ma zamiar go ubić to niech to zrobi, a nie pokazuje co i rusz sceny "patrzcie, patrzcie umiera.... a jednak nie". Ja mu życzę śmierci tylko dlatego, że mam po dziurki w nosie faktu, że NIE umiera.

Generalnie nic szczególnego. I fakt, mogli się wstrzymać choć przez jeden rozdział.

Poza tym scalono z już istniejącym tematem. Opcja Szukaj nie boli.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2011, 10:44   

Ja myślę, że źle podchodzisz do całej serii. Nie wiem, może to dlatego, że zacząłem od anime, ale dla mnie sama akcja i walki to drugorzędna sprawa. Mimo, że są efektowne i ciekawe, to ja przywiązuje wagę... do wartości. Podoba mi się to, że anime skupia się na może trochę idealistycznych wartościach, które z wiadomego powodu są wyśmiewane w naszym okrutnym i mhrocznym świecie.

Dla mnie Makarov może ginąć 1000 razy, bo to tak naprawdę jest nieistotna kwestia. Istotne są uczucia i realcje bohaterów. Ich uśmiech i szczęście. Wiem, że to co mówię wydaje się totalnie naiwne, ale dla mnie Fairy Tail to piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-10-2011, 11:03   

cesarz vedry napisał/a:
Istotne są uczucia i realcje bohaterów. Ich uśmiech i szczęście. Wiem, że to co mówię wydaje się totalnie naiwne, ale dla mnie Fairy Tail to piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni.

Byłoby to zapewne piękne i głębokie, gdyby nie to, że praktycznie każdy shounen gloryfikuje siłę przyjaźni. Większym wydarzeniem jest znalezienie takiego który tego NIE robi.

Dlatego serio nie widzę co specjalnego jest w Fairy Tail - ta seria ma wszystko co można znaleźć w prawie każdym innym shounenie, a jednocześnie wykonanie jest boleśnie przeciętne.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2011, 14:35   

Naturalnie masz prawo tak sądzić, a ja naturalnie mogę sądzić, że się mylisz. Jest w tym anime coś więcej, Hiro naprawdę stworzył dla mnie dzieło. To chyba jedyne anime, gdzie tylu bohaterów polubiłem.

Oczywiście, nie każdemu przypadnie do gustu, a szkoda. Naruto i Bleach, to dwa najbardziej popularne tasiemce. Niestety obydwa zeszły już dawno odeszły moim zdaniem od pierwotnych założeń. Bleach stał się śmiertelnie komercyjny, te fillery zabijają to anime.

Mam nadzieję, że kiedyś dojrzysz że Fairy Tail to fajne anime !

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-10-2011, 16:30   

cesarz vedry napisał/a:
Mam nadzieję, że kiedyś dojrzysz że Fairy Tail to fajne anime !

Znaczy, żeby nie było. Ja cały czas mówię o mangach. Przyznaję, że przyswaja mi się je o wiele lepiej niż anime. I kiedy mówiłam, że są lepsze tasiemce akurat nie miałam na myśli ani Naruto, ani Bleach. Obie te serie również są jak dla mnie przeciętne. Jest dużo wiele znacznie lepiej napisanych mang, jak chociażby potwornie niedoceniane Hoshi no Samidare. O takich shounenowych klasykach jak One Piece i Fullmetal Alchemist nie wspomnę.

W sumie od Fairy Tail chyba nawet Negima jest lepsza - tam autor przynajmniej bawi się konwencją i przełamuje pewne schematy. Tymczasem manga pana Mashiro to radosna sztampa, sztampę poganiająca. Owszem da się czytać, ale ciężko docenić jako coś szczególnego.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2011, 16:55   

Jak czytam tylko mangę, gdy spodoba mi się anime. Także nie znam części tytułów, które wymieniłeś. Natomiast co One Piece, kompletnie mnie nie przekonało. Może dlatego, że nie przepadam, za klimatem piratów. Fullmetal Alchemist to faktycznie dobre anime, mangi nie czytałem. Dla mnie manga to taka lektura uzupełniająca anime, które bardzo mocno mi zapadło w pamięć.

Oczywiście, że Fairy Tail jest sztampowe, oczywiście że będzie happy end, ale to jest piękne ! Teraz jest moda na jakieś wymyślne anime, gdzie próbuje się pokazać sto tysięcy twarzy jednej postaci. To jest owszem fajne, ale tylko w produkcjach, które są naprawdę dobrze zrobione. Osobiście powoli już zaczyna mnie to irytować. Fairy Tail nastawia się na rozrywkę, zabawę i emocje. W postach wyżej, jakiś kolega zarzucił wam, że nie czujecie klimatu. Chyba miał rację :). Klimat tego anime, jest chyba esencją.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2011, 18:18   

W Fairy Tail, przede wszystkim podoba mi się świat, co prawda nie szczególnie spójny, ale urokliwy, poza tym klika postaci mógłbym jeszcze na plus dodać. Jednak nawet biorąc pod uwagę klimat, manga jest co najwyżej dobra. Kolejne historie są do siebie podobne, ich zakończenia w dużej mierze oczywiste, a nieśmiertelność bohaterów bardzo nudna. Wiele innych shounenów bardziej do mnie trafiło (owym "klimatem", postaciami, fabułą) np. wspomniane Hoshi no Samidare, Fullmetal Alchemist, czy zapomniane już Hoshin Engi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 09-10-2011, 22:38   

FT ma ciekawy świat, to trzeba przyznać. Poza tym ma też kilka ciekawych pomysłów i postaci. Podoba mi się różnorodność magii, podoba mi się sam koncept jej zastosowania ( większości) do walki bezpośredniej (choć to chyba jakaś nowinka nie jest). Sam pomysł gildii też jest niezły (choć niewykorzystany). Są postacie które naprawdę lubię. Na przykład Erza. Jak na ten typ anime dość przemyślana postać. I w dodatku nie charakteryzuje się wyjątkową głupotą.
Wkurza mnie natomiast to co jest jakby wyznacznikiem takich anime. Fabuła tłukąca w kółko ten sam schemat, tylko z innymi przeciwnikami. Durność bohaterów (Natsu - cymbał nieprzeciętny, Lucy - blondynka niemal klasyczna itd.) i nieuzasadnione zmiany charakteru postaci, jak tylko ją skopią "ci dobrzy" (Juvia zdebilała zwyczajnie, Gajeel, który wcześniej mógłby pozabijać toważyszy bez mrugnięcia, teraz jest jedynie szorstki w obyciu). No i to, że świat z arca na arc staje się mniej spójny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2011, 11:34   

Lulik, a mi wlasnie wydaje sie co innego. Im dalej w las tym spojniej. Lucy nie jest glupia, a typowa blondynka taka jest, co wiecej im dalej tym lepsze animacje, grafika no i muzyka.

Jesli ktos oglada to anime ze wgledu na walki, to faktycznie, same nawalanie sie moze stac sie nudne, ale i tak jest to lepiej zrobione niz w bleachu, gdzie walki sa juz wyjatkowo nudne. Co mnie w FT zauroczylo to bohaterowie i relacje miedzy nimi, walki i magia to dodatek, jednakze dodatek bez ktorego calosc nie bylaby caloscia.

Sorry za brak pl znakow, ale jestem w Niemczech obecnie i nie mam jak ich uzyc.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 12-10-2011, 12:52   

FT jest typowe aż do bólu. Mało oryginalne, ale powielające pomysły jednak w sposób który jest interesujący...

Mi akurat koncepcja magii wykorzystywanej do walki tutaj bardzo się nie podoba. Nazywają to magią, ale znowu KAŻDY ma swoją specjalizację i poza nią nie posiada żadnych innych sztuczek, co podchodzi pod typowe zdolności spotykane w w każdym Shonenie (już bardziej mi się to podobało jak robili w Naruto).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 12-10-2011, 18:35   

Luik napisał/a:
Durność bohaterów (Natsu - cymbał nieprzeciętny, Lucy - blondynka niemal klasyczna itd.)


Co do Potomka Igneela masz rację, jest on nieprzeciętnie durny, ale powiedz szczerze, czy nadal FT byłoby tak ciekawe, gdyby Natsu był myślącym bohaterem? Raczej nie, właśnie na tym polega jego urok, że najpierw robi potem myśli. Oczywiście, nie każdy musi lubić takie postacie.
Lucy, no cóż, powiedz szczerze, podaj choć jedno anime, gdzie jest- jak to określiłeś- Klasyczna blondynka? No właśnie mamy brak, dlatego lucy jak najbardziej tu pasuje.


Luik napisał/a:
Juvia zdebilała zwyczajnie, Gajeel, który wcześniej mógłby pozabijać toważyszy bez mrugnięcia, teraz jest jedynie szorstki w obyciu


Z tego co pamiętam, Juvia zdebilała dla Graya. Zresztą z tego samego powodu dołączyła do gildii.

Z Gajeelem było podobnie. Jeśli dobrze pamiętam, był on przecież szpiegiem Makarova, w gildii Raven Tail <prowadzona przez ojca Laxusa>

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group