FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Kyou kara Maou!
Wersja do druku
Selva Płeć:Kobieta
Summer thunder

Dołączyła: 07 Mar 2015
Status: offline
PostWysłany: 26-04-2015, 20:44   Kyou kara Maou!

Czyli co sądzicie o tej oto serii?

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/899-kyou-kara-maou/rec/921

Opowiada o pewnym zwykłym chłopaku (taa...), który ratując kolegę przed łobuzami zostaje przez owych bandziorów złapany. W zemście wpychają mu głowę do kibla i w ten sposób młodzian trafia do innego świata, gdzie okazuje się być... długo oczekiwanym władcą. Parodia Twelve Kingdoms, Fushigi Yuugi i wszelkich podobnym im tytułom a także z głównym bohaterem chłopakiem a nie dziewczyną.


Ostatnio zmieniony przez Selva dnia 28-04-2015, 19:16, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-04-2015, 23:09   

Jozak!

Kohi i gejowskie małżeństwo poprzez podniesienie widelca.

Męska wersja Fushigi Yuugi?

Kurcze już nie pamiętam wiele oprócz całkiem fajnego endinga z drugiego sezonu :]
Z tego co jednak pamiętam ogląda się lepiej dalej niż na początku, bo wprowadzenie jest w stylu "grubszej skórki" i jak

Spoiler: pokaż / ukryj
ćwiartują tego czarnowłosego bizoniastego generała i przyszywają łapę jego ojca robiąc z niego antagonistę to jest chyba najlepszy kawałek fabuły

Poza tym Jozak jest nieśmiertelny(prawie) , jest wszędzie i trzeba go zawsze powitać należnym zdumionym okrzykiem.

Czy mi się dobrze kojarzy, że młody cysuż mógł swobodnie podróżować pomiędzy swoim królestwem a Japonią?

Wspominam serię ciepło i prawdopodobnie kiedyś zrobię rewatcha, mimo że protagonista przez większość serii sprawia wrażenie bezużytecznego z chwilowymi overpowerowymi momentami. (chociaż pokazywał też, że pracuje głową)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Selva Płeć:Kobieta
Summer thunder

Dołączyła: 07 Mar 2015
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2015, 15:31   

[quote][
Męska wersja Fushigi Yuugi?
quote]
Heh, moim zdaniem to raczej męska wersja/parodia nie tyle Fushigi Yuugi co Junni Kokuki (Twelve Kingdoms).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 27-04-2015, 17:05   

Cytat:
Heh, moim zdaniem to raczej męska wersja/parodia nie tyle Fushigi Yuugi co Junni Kokuki


Podaj, proszę, argumenty, które według Ciebie za tym przemawiają.

Dla mnie Kyou Kara Maou jest ewidentnie parodią serii pokroju Fushigi Yuugi. O ile pamiętam, to w tak w tym pierwszym, jak i w tym drugim było stado bizonów pałętających się głównej bohaterce/głównemu bohaterowi pod nogami dla samego pałętania się. W Juuni Kokki tego nie było, nie mówiąc już o tym, że Juuni Kokki było skupione raczej na rozwoju charakteru głównej bohaterki (długo podróżującej samej) oraz funkcjonowaniu świata, a nie merysuowaniu w otoczeniu bizoniny.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 27-04-2015, 18:34   

Ja pamiętam już tylko, że dobrze się bawiłam oglądając to, ale już nie pamiętam specjalnie o czym to było ani kto tam był... :P

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-04-2015, 19:13   

Nanami Jozak był :] Jozaku!

Nawet się nie spodziewałem że można to odbierać inaczej :] Ale brak jednorożców, gadających myszy i wszechobecnej mechaniki świata, raczej kompletnie odróżniają 12 królestw i Kyo Kara Mao. Zwłaszcza, że jedno jest komedią, drugie zdecydowanie nie. Niemniej ja to oglądałem w czasach gdy chciałem obejrzeć wszystkie animce użyte w avm Jihaku , Tylera.(jako że na deth nota, naruto i parę innych "dobrych" animców nie mam ochoty nigdy mi się ta sztuka nie uda)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group