FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Chobits
Wersja do druku
Selva Płeć:Kobieta
Summer thunder

Dołączyła: 07 Mar 2015
Status: offline
PostWysłany: 27-04-2015, 19:54   Chobits

Przyszłość. Pewien syn rolnika nie zdał na studia. Mimo to wyjeżdża do Tokio. Tam wśród śmieci znajduje porzuconą piękną androidkę persoconkę. W tych czasach każdy ma telefon lub komputer w wersji robota- persocona, który wygląda zupełnie jak człowiek. Hideki (bo tak ma na imię bohater) nigdy nie miał pieniędzy na takie coś (a zawsze o tym marzył) zabiera ją do siebie i uruchamia. Okazuje się, że potrafi mówić tylko chii, więc bohater nazywa ją Chi i po kolei wszystkiego uczy.
Miły w odbiorze romans, jedno z dzieł Clampa. Ja gdy to oglądałam, miałam zapewnioną chwile relaksu.
Polecam.

Zachęcam do dyskusji.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-04-2015, 08:02   

To jest ta seria od której rozpoczęła się moja nienawiść do CLAMP-ów.
Młodym dorosłym dziecięciem będąc, rozpoczynałem przygodę z odkrywaniem świata anime. W tamtym okresie byłem niesamowitym fanem inteligentnych robotów, androidów (tudzież gynoidów)i cyborgów oraz magii, gender-benderów i dziewuch z kłem. Niestety Chobits kompletnie mnie rozwałkował. W zasadzie historia jest standardowa, ale podobnie jak w Code Geass spodziewałem się innego prowadzenia akcji, jakiegoś pozytywnego i znaczącego zakończenia (dla samego robota) i nieco mniej wkurzających postaci.
Niestety lubię nieco głębszą ingerencję w etyczne aspekty sztucznej inteligencji i niestety do Armitage jedyne porównanie Chii to "home robotization".


PS***************************************************************************
Swoją drogą zastanawia mnie ta chmara tematów w alfabecie, wydawało by się że popularnych, lub popularnych kiedyś serii. Nie wiem czy Selvie pogratulować pomysłu czy zwyczajnie zapytać. Dlaczego?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group