FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
  Regulamin Multiświata (stary)
Wersja do druku
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-07-2007, 09:52   Regulamin Multiświata (stary)

Konstytucja Forum Tanuki a.d. 2006 - Avellana napisał/a:
8. Dział Multiświat ma służyć prowadzeniu walk / rozmów towarzyskich / niewiekopomnych przemyśleń. Multiświat jest ściśle wydzieloną częścią, która nie każdego musi interesować. Dlatego starajmy się nie mieszać naszych Multiświatowych wcieleń do dyskusji w innych działach.


1) Questy
2) Walki
3) Organizacje
4) Rodzina
5) Postacie
6) Złote zasady

I Questy

Są to wyprawy podejmowane w celu osiągnięcia jakiegoś zamierzenia, zwykle oddalenia wiszącego nad światem zagrożenia, lub pognębienia konkurencji. Mają one strukturę improwizowanej opowieści. Zwykle jeden użytkownik pisze post, popychając fabułę do przodu, po nim następuje kolejny itd. aż do zakończenia akcji.

Można w swoich notkach posługiwać się wypowiedziami innych biorących udział w Queście użytkowników, ich maskotek, postaci niezależnych (NPC) lecz należy pamiętać o kilku zasadach:
*a) Nie można tego używać jako środka nacisku, zmuszającego ludzi by robili rzeczy, których w innych warunkach by nie zrobili.
*b) Nie należy zabijać cudzych maskotek czyli postaci niezależnych towarzyszących niektórym użytkownikom i zwykle robiących coś obok.
c) Nie należy zabijać postaci ważnych dla fabuły i niszczyć ważne dlań lokacje.
d) KATEGORYCZNIE ZABRANIA SIĘ rozwiązywania fabuły jednym postem! Nie można zapomnieć, że Multiświat jest miejscem do zabawy i jego zadaniem nie jest samo znalezienie artefaktu etc. lecz jego szukanie, przeżywanie przygody, długiej zabawy itd.
e) W Queście nie należy pisać na tematy nie związane z jego materią. Nie należy też zgłaszać swojego przyłączenia się doń / odłączenia, załatwiać spraw towarzyskich itd. Od tego są tematy noszące zwykle nazwę "[Nazwa Questu]: Komentarze". Jeśli taki nie egzystuje należy go otworzyć.
f) Powyższe rzeczy są ścigane z urzędu. Moderatorzy mogą kasować te posty.
*g) Należy wziąć poprawkę na szybkość czytania innych użytkowników. Zbyt długie rozmowy między dwiema osobami które wykluczają pozostałą część drużyny mogą zostać skasowane przez moderację (punkt obejmuje w znacznym stopniu questy).
+ pamiętajmy, że questy są także od czytania toteż należy przyłożyć się do postów. Jeśli nie nadążamy za akcją możemy poprosić o przystopowanie, w przypadku nagminnego ignorowania próśb moderacja ma prawo interweniować.
*h) Proponuje się nie "pieścić" z Postami, tzn: nie ma potrzeby marnowania czasu na sprawdzania ortografii w poście, nie mniej należy pamiętać

Konstytucja Forum Tanuki a.d. 2006 - Avellana napisał/a:
4. Pseudo-mowa typu l33t jest uciążliwa w czytaniu i niezrozumiała. Posty w całości pisane w ten sposób będą kasowane bez względu na zawartość. To samo może dotyczyć postów, których styl lub forma są skrajnie nieczytelne dla użytkowników forum.

Prosi się też o unikanie jedno zdaniowych postów, zwłaszcza w questam, tam wypowiedzi powinny być rozbudowane i wnoszące coś do historii.
i) Jeżeli quest dzieje się w świecie z anime, książki itd. należy stworzyć osobny temat na portrety postaci, noszący odpowiednią nazwę: "[Nazwa Questu]: Postacie"
j) W Multiświecie ma zastosowanie także punkt 6. Konstytucji Forum:
Konstytucja Forum Tanuki a.d. 2006 - Avellana napisał/a:
6. Wulgaryzmy, także w formie zniekształconej lub zamaskowanej, są na Forum Tanuki niedopuszczalne. Ich stałe używanie może spowodować sankcje ze strony moderacji.


II Walki

Walki odbywają się w temacie Krwawa Jatka.
a.d. Regulamin Krwawej Jatki
Jest to miejsce przeznaczone do walk między użytkownikami Multiświata. Każda osoba posiadającą postać w wyznaczonym temacie [Portrety] może wziąć udział w tej "rozrywce". Krwawa Jatka jest ogromną areną, posiadającą bezpieczną strefę dla ewentualnej widowni.
Ponieważ arena jest na tyle duża aby kilka par mogło walczyć, na początku każdej potyczki prosi się o zaznaczanie "kto z kim".

Kategorycznie zabrania się:
1) Nieśmiertelności - na zasadzie "nie trafiłeś"; każdy atak zadaje choćby minimalne obrażenia.
2) Zabijania swoich przeciwników
Regulamin Multiświata punkt IV.3 - Avalia napisał/a:
Zabrania się zabijania graczy i ich towarzyszy (chyba, że dana osoba sobie tego zażyczy)

Biorąc pod uwagę ten punkt "Krwawa Jatka" będzie miejscem gdzie będzie można uśmiercić swoją postać, bądź zostanie uśmiercona jeżeli jakaś osoba będącą uczestnikiem Multiświata zostanie usunięta z forum.
3) Obrażania i ubliżania innym.
4) Używania ataków niszczących planety itd. - biorąc pod uwagę fakt, że walki odbywają się na arenie, wysadzanie w powietrze planety gdzie się to odbywa jest zabronione.

Walka zostaje zakończona kiedy:
1) Wykończą się pomysły na dalszą walkę.
2) Znudzi się - w tym jak i poprzednim przypadku moderacja wyłoni zwycięzce.
3) Jeden z przeciwników przez dłuższy czas nie będzie atakować - wtedy wygrywa osoba która ostatni raz atakowała.
4) Któryś z walczących się podda.
5) moderator bądź osoba wyznaczona przez oboje graczy może rozstrzygnąć o wyniku walki jeżeli wymaga tego sytuacja np. w przypadku dwóch naprawdę silnych ciosów.

Przed a tym bardziej po walce zaprasza się do "Blue Haven" na posiłek i zebranie sił.
Prosi się też ewentualną widownie o nie pisania postów w stylu "Dajesz stary!" czy "Rozwal go!", w tym temacie również obowiązuje punkt 1.i Regulaminu Multiświata, dotyczący pisania postów. ** Oczywiście bardziej rozbudowane opisy ekipy dopingującej są jak najbardziej na miejscu, arena oferuje wszak nie tylko bezpieczne trybuny, ale również nieco podejrzane fast-foody dla wygłodniałych widzów.
Uwaga! Próby dopingowania "czynnego", na przykład rzutów Zgniłymi Jajami +1 lub Skórkami Bananów pod nogi przeciwników skończą się spuszczeniem na łeb Patelni. Ostrzegam :]III Organizacje

Na chwile obecną wszelkie organizacje są ze sobą w (jako takiej) zgodzie. Organizacje skupiają członków użytkowników o podobnych przekonaniach i zamiarach.
Aktualnie do organizacji można zaliczyć:
a) WiP
b) AntyWiP
c) Kitsune Renmei (Lisia Federacja)
d) MAC

Między organizacjami mogą być prowadzone walki, jednak powinny one powstawać z jakiegoś konkretnego powodu. Członkowie, mogą poprosić moderatorów o usunięcie niechcianego gościa z ich siedziby.
Aby przyłączyć się do organizacji należy skontaktować się z Moderatorem Grupy.

IV Rodzina

Aby dołączyć do rodziny należy napisać w temacie:
Projekt: Drzewko, tam na pewno znajdą się osoby chętne do adopcji/poślubienia.

Po przyłączeniu się do "drzewka", można zamieszkać w Czarnej Twierdzy lewitującej we mgle

V Postacie:

Wymagane są przy Questach; ich portrety należy zamieszczać w odpowiednim temacie:
a) Portrety - Zamieszczane są tu ogólne portrety używane w organizacjach, miejscach spotkań rodzinnych itd. oraz questach gdzie nie powstał osobny temat na portrety.
b) "[Nazwa Questu]: Postacie", np.: Ninja Quest - Postacie (patrz punkt 1i)

ZABRANIA SIĘ kopiowania postaci z książek, filmów lub gier.

W temacie "Portrety" zabrania się umieszczania wszelkich postów w których nie ma zawartych kart postaci; nie jest to temat do komentowania czyichś "bohaterów" - każdy taki przypadek będzie karany ostrzeżeniem.

VI Złote zasady

1) Głównym celem Multiświata jest dawanie zabawy. Można na nim robić wszystko, oprócz odbierania przyjemności innym.
2) W Multiświecie NIE powinny znajdować się opisy szczególnego okrucieństwa czy stosunków seksualnych. Posty takie będą usuwane.
3) Zabrania się zabijania graczy i ich towarzyszy (chyba, że dana osoba sobie tego zażyczy)
4) obecność buziek czy też wszelkich niepotrzebnych znaków("%&$^#*$(#&$") jest niedozwolona w questach chyba, że założyciel wskaże, iż toleruje ich obecność, aczkolwiek w przypadku nazbyt nachalnego ich używania osoba ich używająca może spodziewać się sankcji ze strony moderacji
_____________________________________

* - Podpunkty obejmujące wszystkie tematy Multiświata.
Regulamin Multiświata w każdej chwili może zostać zmieniony przez moderację.
Regulamin powstał w oparciu o "Multiświat: Zasady Zabawy:" powstałego 06.04.2004 - autor - Zegarmistrz

18.02.2008- Edit by Mara

12.11.2008 Edit numer 2 by Mara


** 10.05.2009 Edit by Serika
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Nie możesz ściągać załączników
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group