FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Ściąganie z IRCa
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-07-2007, 23:04   Ściąganie z IRCa

Oto szybki przewodnik, jak uzyskać dostęp do około 11000 plików na szybkim łączu, z których większość to całe tomy mang, a część najnowsze rozdziały.

Dostęp opiera się na sieci, zwanej IRC (Internet Rely Chat), a najłatwiej
nowicujszowi będzie uzyskać go korzystając z programu mIRC.

Tak więc po kolei:

Najpierw ściągamy mIRCa -> *Link*. Następnie instalujemy go i odpalamy.

Naszym oczom powinno ukazać się główne okno, oraz okno opcji, wyglądające tak:


W pole Full Name wpisujemy co chcemy, to samo z resztą (z tym, że będziemy
siedzili na kanałach pod nickiem, który tu ustawimy ;)

Kiedy mamy to już za sobą, zjeżdżamy w opcjach trochę niżej, do zakładki DCC/Ignore:



Ustawiamy Ignore na Disabled i klikamy OK, wychodząc w ten sposób z okna opcji.

Teraz czas na podłączenie się do serwera. W pasku na dole okna wpisujemy:



Po czym naciskamy Enter. Trzeba chwilę poczekać, aż nas podłączy.

Kiedy to nastąpi, w oknie serwera zobaczymy informację, że nasz nick nie jest zarejestrowany:


Rejestracja nicka jest niestety konieczna - w tym celu należy wpisać to, co wpisałem na screenie, czyli /ns hasło_jakie_chcemy_mieć_do_nicka nasz@mail.ogólnie

W mniej więcej takim formacie, bez spacji w haśle etc. Kiedy już wymyślimy nasze tajne hasło i wyślemy Nick Serverowi (od tego pochodzi skrót ns) prośbę o rejestrację, powinniśmy otrzymać informację:



Teraz trzeba odebrać pocztę i wkleić fragment tekstu z maila do okna serwera (będzie zaznaczone który, powinien zaczynać się od /msg Nickserv).

Jeśli i ten krok wykonamy poprawnie, ukaże nam sie napis:



Oczywiście nie będzie u Was napisane Keuchan, lecz Wasz nick. Ważnym elementem jest +r, znaczy to, że nick jest zarejestrowany.
Problem z zarejestrowanymi nickami jest ogólnie taki, że trzeba je aktywować przy każdym podłączeniu do serwera.
Autorzy mIRCa poszli jednak użytkownikom na rękę udostępniając narzędzie, które robi to za nich:



Po raz kolejny wchodzimy do opcji, naciskając na przycisk zaznaczony na screenie czerwonym kółkiem. Kiedy otworzy nam się okno, wybieramy "Options" (tak, jak na screenie), po czym klikamy na przycisk "Perform".
Otworzy się kolejne okno:



Zaznaczamy opcję "Enable perform on connect", po czym klikamy na "Add" i szukamy "IRCHighway". Kiedy wykonamy i tę czynność, w puste pole wpisujemy to, co na screenie, czyli /msg NickServ IDENTIFY nasze_hasło
Klikamy OK, by zamknąć to okno + okno opcji.

Czas na wejście na kanał, gdzie będziemy ściągać mangi. W tym celu, w pasku na dole wpisujemy:



Zatwierdzamy Enterem.
Teraz mamy otwarte nowe okno - okno kanału. Tutaj się rozmawia oraz ściąga przeróżne rzeczy ;)

Zanim jednak przejdziemy do samego ściągania pokażę, jak dodać kanał do ulubionych, gdyż ułatwi to dostęp do niego w przyszłości.



Klikamy na "Favorites", a później "Add to favorites...". Pokaże się okno dodawania do ulubionych:



Zaznaczamy tam "Join on connect" (powoduje się, że przy każdym podłączeniu się do określonego serwera, program będzie podłączał się do wybranego kanału) oraz zwracamy uwagę na to, by w polu "Networks" widniał napis "irchighway" (jeśli jest coś innego, należy znaleźć irchighway na liście serwerów. Zatwierdzamy naciskając OK.

Teraz, po wybraniu "Favorites", na liście kanałów zobaczymy #lurk:



Kliknięcie na niego, nie będąc podłączonym do żadnego serwera, lub będąc podłączonym do innego, spowoduje przełączenie na irchighway.

WAŻNE - serwer irchighway dość wolno identyfikuje nick, więc przy wybraniu z favorites #lurka, program wejdzie na serwer, lecz prawdopodobnie nie uda się wbić na kanał (próba wejścia nastąpi przed identyfikacją nicka). Nie martwcie się jednak - wystarczy wybrać #lurk z ulubionych jeszcze raz, kiedy już zidentyfikuje się nam nick (czyli pojawi się informacja o +r w oknie serwera ;)

Ok, teraz to, na co wszycy czekali, czyli ściągamy mangi ^^
W tym celu należy wejść na http://gotlurk.net/

W pasku u góry zobaczymy dwie interesujące nas pozycje:



Pierwsza to Search. Jeśli szukamy określonego tytułu, wpisujemy go tam, a wyszukiwarka pokaże nam, czy jakiś bot ów tytuł posiada i ewentualnie na której "paczce" (o tym za chwilę).
W wypadku, jeśli chcielibyśmy po prostu obejrzeć cały asortyment, klikamy na "Packlists".

Wyświetli się wtedy lista botów (w tym wypadku jest to coś w stylu serwerów z plikami, działających tylko przez irca). Powiedzmy, że interesują nas tytuły od # do I (# oznacza tu zaczynające się od jakiegoś numeru, np. 20th Century Boys).
Klikamy więc na Mirrors, który ma w swoim opisie informację mówiącą, że mangi na jego składzie to właśnie #-I.

Załóżmy, że bardzo zainteresował nas 10ty tom 2001 Nights Issue (nie mam pojęcia czemu miałby, ale jest to przedstawione jedynie w celach informacyjnych ;):



Jak widać po lewej, jest to paczka 35. Jako, że większość z Was (wszyscy?) nie wie, jak ściągać mając tylko numer paczki, pokażę prostszą drogę. Mianowicie, po lewej od numeru paczki znajduje się znaczek #, na który można kliknąć. Przechodzimy wtedy na stronę, gdzie możemy sobie skopiować tekst, który trzeba wkleić na kanał, by pobrać określoną rzecz:



Wklejmy go więc:



Po naciśnięciu Enter, do bota zostaje wysłana informacja, mówiąca mu, że chcemy 35 paczkę z jego "zestawu". Kiedy informacja dojdzie, bot jest aktualnie na kanale (jeśli coś się zepsuje, może go nie być, ale to zdarza się stosunkowo rzadko ;), a nasz dostawca internetu nie blokuje potrzebnych portów (a jest szansa, że blokuje - w takim wypadku nic sobie nie ściągniecie), wyskoczy nam okno ściągania:



Można tam wybrać miejsce zapisu (docelowe to folder mirca\download\, można
zmienić w opcjach). Po zaakceptowaniu wyskoczy okno ściągania pliku:



Widać tam aktualną prędkość, ilość ściągniętych danych i tym podobne pierdoły.
Po ściągnięciu można okno zamknąć ;)

Kolejna przydatna informacja - jeśli ściągacie mangę, która ma powiedzmy 10 tomów, a wszystkie są na bocie, nie musicie za każdym razem przeklejać informacji do bota ze strony lurka. Wystarczy po przełączeniu się na okno kanału, mając zanaczone pole, gdzie wpisuje się tekst, nacisnąć strzałkę w górę, a pojawi się tam ostatnio wpisany tekst. Kolejne tomy mang są zwykle kolejnymi paczkami, więc najwygodniej jest po prostu zmienić numer paczki na jeden wyżej i zatwierdzić enterem.

Przewodnik napisany został oczywiście jedynie w celach instruktażowych... instrukta

Btw, z irca można też ściągać inne rzeczy, jak anime etc. W tym celu po prostu wchodzi się na inne serwery i inne kanaly, najwięcej kanałów grup tłumaczących anime jest na serwerze irc.rizon.net.
Rejestracja nicka tam jest o ile dobrze pamiętam niekonieczna...

Zasada pozostaje ta sama -> wchodzimy na serwer, wchodzimy na kanał i szukamy listy plików na botach (zwykle znajdują się na stronie kanału). Aby coś ściągnąć wpisujemy "/msg nazwa_bota xdcc send #X" (bez "" oczywiście), gdzie X jest numerem paczki ;)

Można też wyciągnąć listę plików na bocie, za pomocą komendy "/msg nazwa_bota xdcc list" , z tym, że nie zawsze ten sposób listowania jest możliwy (zwykle jednak tak).

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 16-07-2007, 22:54   

Ignore ustawione na Disabled to samobójstwo.

Ustawia się na "Ignore only" i edytuje listę rozszerzeń, tak by były na niej tylko:
*.com *.exe *.bat *.mrc *.js *.dll *.ini *.lnk *.pif *.pl *.scr *.shs *.vbs *.wmf *.htm *.html

Warto też sobie ustawić sortowanie sendów - osobne foldery na archiwa *.zip *.rar *.7z, osobne na *.avi *.mkv *.mp4, *.ogm, osobne na całą resztę (tools>options>dcc>folders)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2008, 20:25   

No dobrze, to ja mam listę pytań (proszę o proste odpowiedzi...):

1. Podobnie jak większość lam mam mirca ustawionego tak, że po uruchomieniu "connect" łączy mnie po prostu z Rizonem. W jaki sposób powinnam się dobrać do innej sieci i jak to zrobić, nie rozłączając się z Rizonem, a już na pewno nie tracąc tych startowych ustawień Rizona.

2. Proszę o przybliżenie "triggerów": co wolno, co jest źle widziane, jak interpretować zapiski w tematach kanałów na temat tego, co wolno, czego nie.

3. Zwykle kanał ma w temacie albo miejsce, gdzie jest lista xdcc, albo wręcz informacje, jak dobrać się do nowości. Czasem nie ma. Co wtedy robić, poza zgadywaniem, CO może być botem i wysyłaniem zapytania o listę?

4. Na kanałach grup są wypuszczane przez nie fansuby. Czy jest miejsce/kanały, gdzie można szukać rzeczy innych, starszych i tak dalej?

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-12-2008, 11:45   

Odpowiedzi na miarę mojej wiedzy.

ad. 1
File->Recent Servers->New server window
Następnie Alt+e (albo File->Select server) i wybieramy serwer z listy (przy braku dodajemy) i w następnym okienku klikamy connect.

ad. 2
Jeśli w przywitaniu znajduje się zalecenie, żeby Op-owie kanałów mają najwięcej chyba najwięcej zastrzeżeń do szeroko pojętej upierdliwości np. tycanie na privie 'A kiedy będzie następny odcinek?'. Podejrzewam że raczej nie będziesz wybierać się na inne kanały, żeby tam trollować. Co poza tym - jak jest zastrzeżenie, no !list albo no @find, to po prostu tych komend tam się nie używa. Dobrze też wyrobić sobie nawyk, żeby listować boty w okienku serwera, a nie kanału danej grupy (niektóre tego nie lubią). Czasem zdarzają się przypadki z wyjątkowo pogrzanymi zasadami np.
ILA napisał/a:
8. French ppl that say HI (or any variant) when they join ILA are instantly banned as well.
9.before you type !list, you need to type this confirmation
I am into klismaphilia.
, więc jak w powitaniu żądają, by zapoznać się z regułami (!rules), dobrze to uczynić.

ad. 3
Można jeszcze wyszukać w internecie stronę danej grupy i tam rozglądać się za opisami botów. Jeśli jednak nie można użyć !list, a na stronie informacji brak, to nie pozostaje nic innego, jak szlifować zdolności parapsychiczne.

Z mojej praktyki zgadywanie zazwyczaj nie jest aż tak trudne, bo patrzy się na half-opów (%), najlepiej jeszcze, żeby ich nazwa była jakoś powiązana z grupą np. Menclave|Smoker. Takiego delikwenta można zaatakować komendą /msg Menclave|Smoker xdcc list i nawet jeśli dostęp do listy będzie wzbroniony, to zazwyczaj pojawi się link do strony albo właściwa komenda (np. czasem trzeba ściągnąć pierwszy pakiet) (albo ban na 5 godzin w przypadku wyżej wspomnianego ILA)

ad. 4 Ja przykładowo znalazłem kolekcję City Hunterów na #baka-anime na rizonie. Zazwyczaj są tam 2-3 szybkie boty, 1 ze wszystkimi rzeczami od B-A (czyli ripami DVD) (tylko zakolejkowany zazwyczaj na pół dnia naprzód) i cała masa plików poukrywanych pod CTCP (choć tam już trzeba liczyć się z niższymi prędkościami - rzędu 20-60 kb/s)
----
W ramach ułatwiania sobie życia, żeby nie musieć za każdym ściąganiem pisać /msg nazwa_bota xdcc send numer_pakietu można ustawić sobie jakiś mniej skomplikowany alias (czyli alternatywne wywołanie komendy):
Tools->Scripts editor->Aliases i tam dodajemy nową linię. U mnie:
/sd /msg $1 xdcc send #$2

Wtedy można kolejne pliki ściągać przy pomocą komendy
/sd nazwa_bota numer_pakietu
Mi to ułatwia życie i zapewnia pewną oszczędność czasu, ale nie jest to porada z tych do obowiązkowego użycia.

Całkiem możliwe, że znajdzie się ktoś bardziej kompetentny ode mnie, ale chyba łatwiej już będzie sprostować niejasności, niż budować odpowiedź od zera.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-09-2009, 13:40   

Ok, mam problem z jednym botem, konkretnie z INB4RAEP

po wpisaniu komendy /whois pokazuje mi, na których kanałach siedzi
Cytat:
INB4RAEP is ~please@indulge.in.me.mindlessly * KATTO KATTO KATTO KATTO KATTOOOO!!
INB4RAEP on #himatsubushi %#anime #nipponsei #losslessONE +#FLF %#rumbel #/a/ %#m.3.3.w %#Gattai %#gg %#aoi-anime %#qqkthx %#NEWS
INB4RAEP using *.rizon.net Where are you?
INB4RAEP has identified for this nick
inb4raep End of /WHOIS list.
ale nic nie wysyła, nie odpowiada, nie ma żadnego komunikatu, że zakolejkował, czy że mam coś zablokowane. Sprawdzone na kanałach: news, gg, nipponsei, m.3.3.w ...
Mam włączonego vhosta, i jestem na neo.
Problem w tym, że jakiś tydzień-dwa temu bez problemu z niego ściągałam bez modyfikacji.


Ostatnio zmieniony przez IKa dnia 01-09-2009, 14:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tyczek Płeć:Mężczyzna
♩♪♫♬


Dołączył: 04 Gru 2006
Skąd: Słupca
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2009, 13:48   

IKa, Wszystko działa. Z tym, że jego nick to INB4RAEP bez H.
Tylko mnie wyganiał na dany kanał, jeśli o paczkę prosiłem.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8487137
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-09-2009, 14:03   

Wiem, że bez H, na myśl przychodzi mi jedynie zbanowanie, ale NIE wiem kiedy i jak. Czy na neo, czy na vhosta, czy na cokowiek - i jak to sprawdzić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group