FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  hogwart-rpg.pl - Magia tylko czeka, byś ją w sobie odkrył!
Wersja do druku
Tommy Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 14 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 14-07-2007, 23:57   hogwart-rpg.pl - Magia tylko czeka, byś ją w sobie odkrył!

rpg to szkoła dla prawdziwych czarodziejów, przeżyjesz tutaj fascynujace przygody. Wszystko opiera się w klimacie Hogwart i Harry Potter. Magia jest tutaj najważniejsza, stań się czarodziejem! - Harry Potter, Hogwart, Magia!
http://www.hogwart-rpg.pl <-- Gra PL
http://www.hogwart-rpg.com <-- Game ENG
http://www.hogwart-rpg.info <-- Forum

Serdecznie zapraszamy!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-07-2007, 08:51   

Ja tam widze tylko panel rejestracji, nie grę.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-07-2007, 12:36   

W zasadzie wystarczyłoby "na drzewo", ale trochę rozwinę myśl.

Cytat:
rpg to szkoła dla prawdziwych czarodziejów, przeżyjesz tutaj fascynujace przygody. Wszystko opiera się w klimacie Hogwart i Harry Potter. Magia jest tutaj najważniejsza, stań się czarodziejem! - Harry Potter, Hogwart, Magia!


Za przeproszeniem, ale gdybym nie widział TEGO:

Cytat:
hogwart-rpg is a school for real wizards. Here are very fantastic and dangerous adventures. Everything it resists in climate Hogwart and Harry Potter. Here magic is most important, it become wizard! - Harry Potter, Hogwart, Magic!


Nie uwierzyłbym, że polski tekst nie jest kalekim tłumaczeniem wersji angielskiej. "Wszystko opiera się w klimacie" nie jest napisane w języku polskim, "Everything it resists in climate Hogwart and Harry Potter" jest natomiast jawną prowokacją. Gdyby moje dziecko tak pisało wsadziłbym je do paczki i wysłał priorytetem do Mozambiku.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-07-2007, 12:50   

Dalej też jest wesoło...
Cytat:
Now you can register your nickname in Hogwart. Many adventures are waiting here.You will meet a new friends and spend your free time with different wizards..Everything was make for You, beacuse You are a real wizard!.

Przetłumoczono na:
Cytat:
Możesz się zarejestrować w hogwarcie, poznawać nowe przygody, spędzać swój czas z różnymi czarodziejami! Wszystko jest zrobione dla ciebie, po to by zostać uczniem Hogwartu!

No i jeszcze perełki w stylu:
Cytat:
Administratorzy nie ponosza odpowiedzialności za straty utworzone przez serwer www.

Cytat:
Każdy kto chce korzystać z poratlów musi przestrzegać ten regulamin.

Siadaj, pała, przyjdź jutro z rodzicami...
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-07-2007, 13:08   

Grisznak, popatrz uwaznie co na co tlumOczono ;) Ysen zauwazyl...
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-07-2007, 13:21   

Bianca, wiem, że ten angielski do wybitnych nie należy, ale dopiero polski tu jest jest naprawdę koszmarny.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-07-2007, 13:27   

Bo angielski z definicji jest mniej wrażliwy na barbarzyństwo. Co nie zmienia faktu, że "Everything it resists in climate" jedzie babelrybą na sto metrów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-07-2007, 13:42   

Grisznak, ale problem jest taki ze to angielski powstal na bazie polskiego a nie na odwrot - co widac, slychac i czuc ;) I pewnie jeszcze powstal przy pomocy jakiegos autotlumacza... bo watpie zbey ktos ze slownikiem w reku taki bzdury wypisywal.
Powrót do góry
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-07-2007, 14:00   

A biedne dziecko chciało się tylko pochwalić....


Straszne, że są jeszcze ludzie tłumaczący bubelfishem. Przerażające.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-07-2007, 15:52   

A ktoś mi powie, o co w tej całej grze chodzi, tak dla odmiany?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-07-2007, 18:42   

Nie, bo nie mam zamiaru robić im przyjemności i rejestrować się tylko po to, by się dowiedzieć. Ich strata.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nexus
Gość
PostWysłany: 16-07-2007, 13:03   

Jestem administratorem tego serwisu i muszę przyznać tylko jedno. Krytyka w waszym wykonaniu jest świetna jednak nie dostrzegacie jednego. Otóż nic na świecie nie jest doskonałe, wszędzie trzeba robić poprawki i nie wierzę, że każdy z tych "ludzi?" krytyków nigdy nie popełnił błędów. Otóż nie sztuka zmienić tekst. Sztuką jest tylko i wyłącznie, napisanie kodu gry i nie wierzę, aby ktoś "z was" umiałby coś takiego zrobić. Jeśli Ci się nie podoba, rozumiem to. Każdy człowiek ma inne upodobania i nie każdemu można trafić ze wszystkim w "10". Gra jest dopiero od 2 miesięcy, wszystko jest robione krok po kroku. Jeśli jesteś na tyle mądry, przetłumacz wszystko dobrze i wtedy będzie można pośmiać się z ciebie. Nie dostrzegam tutaj ludzi z krytyką, którzy wiedzą tak na prawdę, że tutaj nie chodzi o przetłumaczony tekst, tylko klimat, grafikę, grywalność i mile spędzone chwilę wszystkich graczy. Wiem, że może wam się coś nie podobać, tylko dlaczego potraficie krytykować, a nie znaleźć "to coś" co wam się będzie podobało? Nie trzymam ludzi na siłę, tylko staram się im pomóc. Wszystko jest darmowe, więc skąd ten wasz "problem"?

Na wasz temat, nic do powiedzenia nie mam.
Powrót do góry
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2007, 13:30   

W takim razie przywitam się jako poniekąd odpowiedzialna za to forum... Faktycznie, towarzystwo się rozhulało, ale też powiem uczciwie, że gdyby na początku pojawiła się wypowiedź taka jak Twoja - sensowna, zbudowana zgodnie z regułami języka polskiego i wyjaśniająca, o co chodzi, to i rozmowa byłaby całkiem inna. Zamiast tego podany został enigmatyczny opis w stylu "humoru z zeszytów" oraz link, pod którym (jak zeznali koledzy, przyznam, że sama nie sprawdzałam) trzeba się zarejestrować, żeby dowiedzieć się czegokolwiek. Toteż reakcja była, jaka była. Wydaje mi się, że znacznie rozsądniejsze byłoby założenie tematu (najlepiej nowego i w dziale RPG - http://forum.tanuki.pl/forum25.htm), w którym oprócz linka będzie podane, co to jest, jak działa i czym to się je, wraz z zaproszeniem do rejestracji. Tego typu "tekst reklamowy" może Wam się zresztą przydać i na inne fora - słowo honoru daję, że ludzie zwykle poważniej traktują rzeczy napisane z sensem i poprawnie :)

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-07-2007, 13:44   

A ja sie moze wypowiem jako "z nas"...

1) obawiam sie, ze tego typu gre napisalabym w jakis tydzien (klania sie 5 lat zawodowej pracy z webserwisami i okolo 6 lat "pracy" jako jeden z 2 adminow naczelnych MUDa) - wiec jedyne co, to mozesz mowic ze nie wpadlabym na taki sam pomysl (co byloby jak najbardziej zgodne z prawda bo za HP nie przepadam)

2) jako admin wspomnianego MUDa, musze powiedziec ze nie masz racji odnosnie tego ze "nie chodzi o tekst" - bo jak najbardziej chodzi. Teksty typu "humor z zeszytow" moga byc w grach skierowanych do 10-12 latkow, osoby po 16 juz zaczynaja zwracac uwage na byki. Wiec tak, tlumaczenie na angielski oczywiscie przyciagnie uzytkownikow, ale zrobione w taki sposob jak obecnie odrzuci ich raz a dobrze (co doskonale widac bylo na przykladzie uzytkownikow tego forum)

3) podanie jakiejkolwiek inormacji oprocz "zarejestruj sie, to bedzie super" jest jak najbardziej na miejscu, i jesli popatrzysz sobie po grach dostepnych w sieci, zadna z tych bardziej popularnych nie podchodzi do uzytkownikow w ten sposob. Sugestia: napisz jakies pare stron "pomocy" i "gdzies" powies, zeby dalo sie na nie spojrzec przed rejestracja

4) Zakladajac z powyzszego postu, ze mam nad toba co najmniej pare lat przewagi, dobra rada: NIE JEST sztuka napisanie kodu. To jest tak naprawde najprostsze co mozna zrobic - dowodem na co jest cala masa gier ktore egzystuja sobie gdzies w kacikach z adminem i 10 userami. Sztuka sa:
1) pomysl
2) administracja/utrzymanie i biezace rozwiazywanie problemow
3) rozwoj - bo jesli caly czas stac na tym samym poziomie, uzytkownicy sie wczesniej czy pozniej znudza
Powrót do góry
Nexus
Gość
PostWysłany: 16-07-2007, 14:21   

Z osobą powyżej w żadnym wypadku zgodzić się nie mogę.

1. Daję Ci tydzień. Proszę o wykonanie gry prawie identycznej (może być lepsza) z grafiką (lepszą). Zobaczymy twoje osiągnięcia.

2. Podaj mi przykłady wspominanych "byków" w grze na języku polskim.

3. Czy ja założyłem ten temat? Bo nie rozumiem co ty do mnie masz?

4. Parę lat przewagi? Jak to wywnioskowałeś? Popełniam błędy ortograficzne? Nie rozumiem. Sztuka to napisanie kodu, jeśli kod i grafika są ok, ludzie sami rozpowiadają o grze i ściągają znajomych. I powiem Ci jedno bo masz małe pojęcie o grach. Czy użytkownicy nigdy się nie nudzą grając w gry typu GTA SA, THE SIMS, FIFA? TIBIA, OGAME, THE CRIMS? Po co mi mówisz co jest sztuką, jak sam dobrze wiem. Mam trafny pomysł, dobry kod, rozsądną administrację i szybki, rozważny support. W 2 miesiąc ponad 5000 zarejestrowanych i około 70 online cały czas...

Jako pierwszy zaproponuję coś takiego. Wrzućmy na looz, moderatorów proszę o zamknięcie tematu i jeśli kogoś obraziłem, lub mówię coś błędnie - serdecznie przepraszam. Proszę o rozważenie mojej propozycji.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group