FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Jak kupować w internecie
Wersja do druku
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 27-03-2008, 20:58   Jak kupować w internecie

Jeśli zastanawialiście się, w jaki sposób płacić za zamówione w zagranicznych sklepach internetowych towary, jeśli wymagana jest karta kredytowa, to temat dla Was.

Wypukłe karty stają się coraz popularniejsze, ale w dalszym ciągu nie wszyscy mogą/chcą je otrzymać. Co zrobić, jeśli mimo to chcielibyśmy zamówić coś na Amazonie albo zapłacić abonament za grę MMORPG? Jest na to parę sposobów.

1) eKarta mBanku. Wadą jest konieczność zakładania tam zwykłego konta bankowego. Zaletą - możliwość dołączenia jej również do izzyKonta, które można założyć za poświadczeniem rodzica mając nawet 16 lat. Karta działa na stosunkowo prostej zasadzie. Oprócz karty bankomatowej dostajemy półprzezroczysty kawałek plastiku - to właśnie eKarta. Stanowi ona jakby "podkonto" konta głównego, którym zarządza się przez internet. W każdej chwili można na to "podkonto" przelać środki z konta właściwego i vice versa. Kiedy chcemy zapłacić za coś w sklepie, podajemy dane z karty, czyli imię, nazwisko, numer i datę ważności oraz kod CVV2, do wglądu na stronie zarządzania kontem.

Zalety:
- Zerowy koszt prowadzenia konta.
- Wygodny sposób przerzucania pieniędzy na eKartę
- Pewność, że podczas zakupów nikt nie ściągnie nam kwoty większej, niż znajduje się na eKarcie.
- Możliwość założenia będąc niepełnoletnim.

Wady:
- Opłata za założenie (25 zł na bodaj 5 lat)
- Konieczność założenia konta w mBanku

Sam korzystam z tego rozwiązania (+PayPal) i bardzo je sobie chwalę.

2) Karta Inteligo. To również karta wirtualna. O ile się orientuję, działa na podobnej zasadzie, co eKarta, ale nie trzeba wraz z nią zakładać zwykłego konta. NIE JEST TO TA SAMA KARTA, KTÓRĄ ZAŁOŻYĆ MOŻNA W ODDZIALE PKO. WIURTALNĄ KARTĘ INTELIGO ZAKŁADA SIĘ TYLKO PRZEZ INTERNET. Zaznaczam, żeby nikt nie popełnił mojego błędu (stracone 40 min w banku). Jak ten cały system działa dokładnie musicie poczytać sobie na ich stronie sami, ale o ile wiem, to można na kartę tą wpłacać pieniądze z jakiegokolwiek konta bankowego.

3) Paypal. Od niedawna w Polsce, pozwala na bezpieczne płacenie w internecie. Działa jak swego rodzaju konto pośrednie, które można "połączyć" z kartą kredytową lub w przypadku jej braku ze zwykłym rachunkiem bankowym. Warto to konto mieć, bo niektóre sklepy nie akceptują kart kredytowych i życzą sobie właśnie płacenia przez Paypala (to samo tyczy się eBaya). Rejestracja jest darmowa i przebiega bez większych problemów, potem tylko łączenie konta i weryfikacja karty (wszystko to wyjaśnione jest na stronie).
Mała uwaga - koszty przelewu Paypalem ponosi osoba, na której konto wpływają pieniądze. W efekcie sklep może przy wyborze tej opcji płatności po prostu doliczyć je do sumy, którą musimy zapłacić. Ostatnio przy zamówieniu za ~200 zł musiałem dopłacić ~6 zł. Stosowna tabela jest dostępna na stronie Paypala.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania, proszę walić śmiało, w miarę możliwości odpowiem. Dla tych, którzy nie są do końca przekonani, czy wirtualne karty działają, powiem tyle, że płaciłem za pomocą eKarty za Ragnaroka, WoWa, Lineage 2, w Amazonie (US i UK), Play-Asia, CD Japan i nigdy nie spotkałem się z problemami.
Ich zaletą, jak już wspomniałem wcześniej, jest fakt, że sami decydujemy o tym, ile pieniędzy znajduje się na koncie (niektórzy boją się płacić w internecie bojąc się wyczyszczenia rachunku).

Przy zakupach via sieć należy oczywiście zachować wszelkie możliwe środki ostrożności, kupować tylko w zaufanych miejscach, a w razie wątpliwości szukać opinii o sklepie.


Ps.: Wspomniana w opisie pochodna:
f(x) = x^5 - 4x^3 + 7x^2 + 12x - 1337 + 333/x^2
f'(x) = 5x^4 - 12x^2 + 14x + 12 - 666/x^3
(Żart nie jest mój, ale autor wyraził zgodę na jego użycie :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01


Ostatnio zmieniony przez Keii dnia 28-03-2008, 22:27, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kusoku Płeć:Mężczyzna
Zaatakowany pierunem!


Dołączył: 14 Kwi 2007
Skąd: z zaskoczenia
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2008, 16:46   

Keii napisał/a:
3) Paypal.

Może do tej możliwości jeszcze coś dopowiem.
Istnieją strony, które (rzekomo) płacą za klikanie w ich buttony i po 10 uzbieranych na stronie dolarach można sobie wypłacić na paypal'a do użytku własnego. Wymagają naprawdę wielkiej cierpliwości.

Rzekomo, ponieważ nigdy takowej kwoty nie uzbierałem i nie byłem w stanie sprawdzić czy są to prawdziwe informacje.

_________________
If you want to know the truth,
you got to have the courage to accept it.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
11500019
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2008, 22:16   

Keii napisał/a:
Wadą Paypala są dodatkowe koszty przy płaceniu za jego pomocą. Wynoszą chyba około 6 zł, aczkolwiek nie zagłębiałem się w to zagadanienie.

Koszty ponosi ten do którego wpływają pieniądze.
Za stroną:
PayPal is affordable for businesses of all sizes. Fees are applied only when you accept a payment if you don't receive money, you don't pay a penny.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-03-2008, 22:25   

Wychodzi na to, że sklep, w którym kupowałem owych kosztów nie chciał ponosić, bo po prostu przy wybraniu tej opcji płacenia, dodał mi ~6 zł do ceny zamówienia. Wszystko da się obejść, jak widać.
W każdym razie dziękuję za wytknięcie błędu, poprawię i dodam stosowny komentarz.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 29-03-2008, 19:53   

To ja łyżeczkę dziegciu...
Na wszelki wypadek, gdyby komuś się zdawało że PayPal to świetny pomysł:
http://www.paypalsucks.com/

Zgodnie z historiami opisanymi na w.w. stronie, PayPalowi zdarza się kilka razy wysłać charge na to samo, pomylić klienta... poza tym wszelkie spory rozstrzygają - zgodnie z umową - sądy w Santa Clara. Teukros musiałby się wypowiedzieć czy takie zastrzeżenie jurysdykcji jest ważne w Polsce, bo nie wszędzie jest (nawet w ramach samych stanów).

Inne problemy to fakt, że próba wycofania zapłaty za towar który nie zostanie wysłany skończy się zamrożeniem konta paypal... co oznacza że de facto rezygnuje się z standardowego prawa do ochrony transakcji dokonywanych kartami kredytowymi. Conajmniej niemiłe.

Dlatego zalecałbym eKartę (albo dowolną inną przedpłacaną) na zakupy z eBay'a, i o ile to możliwe, to zakupy bezpośrednio na CDJapan czy Amazon kiedy tylko to możliwe, oraz wybór formy dostawy która daje tracking number, a co najmniej EMS (Pocztex). Drożej, ale pewniej...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-03-2009, 23:01   

Dobra wiadomość dla wszystkich nieposiadających kart kredytowych:
Voo napisał/a:
Napiszę to na wszelki wypadek choć może dawno o tym wiecie, ja dość przypadkowo dowiedziałem sie o tym raptem kilka dni temu: od pewnego czasu nie potrzeba żadnych kart kredytowcyh takich czy siakich, żeby robić zakupy zagranicą za pomocą Paypal.

Wystarczy zarejestrować się w PayPal, następnie na swoje konto w PayPal zrobić przelew z dowolnego konta w banku w PL (przelew idzie ok. 2-4 dni). Następnie można normalnie kupować w sklepach i aukcjach zagranicznych honorujących płatności PayPal. Uber proste, uber wygodne.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-03-2009, 13:55   

Nie do końca w ten sposób. Nie wszędzie jest dostępna opcja płacenia przez konto (Subeta, no!) i tak czy siak bez karty się nie obejdzie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-03-2009, 16:19   

1. Ktoś mi kiedyś powiedział, że konieczne do zakupów przez internet jest specjalne urządzenie peryferyjne (USB), do którego wkłada się kartę płatniczą. Coś w tym prawdy, czy kompletna bzdura?
2. Pytanie poniekąd nie na temat, lecz w sumie najczęściej konta elektroniczne są nam koniecznie potrzebne do zakupów na stronach zagranicznych (Amazon, eBay, itp.). Jak ma się sprawa cła? Ile ono wynosi? Często się zdarza, że przesyłki przychodzą do urzędu celnego. Jak ma się sprawa formalności? Trzeba coś tam wypełnieć, podpisywać?

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-03-2009, 16:49   

1. Bzdura. Zależnie od sklepu, zwykle wystarczy wypukła karta płatnica albo odpowiednia karta debetowa (większość kart Visa wydanych u nas to umożliwia). W polskich sklepach można zwykle znaleźć opcję płatności przez e-przelew z banków które to umożliwiają, za granicą często występuje Pay-Pal

2. Czy trzeba zapłacić i ile wynosi cło zależy od przedmiotu. Więcej informacji np. tu - http://www.mg.gov.pl/Clo/TaryfaCelna/

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Coold
Gość
PostWysłany: 10-07-2009, 22:13   

Witam. mam pytanie.
Chce zalicytować przedmiot na ebay.Niestety trzeba płacić w funtach a ja na swoim koncie mam tylko złotówki.I tu moje pytanie: czy paypal odciągnie mi z konta równowartość tej kwoty w zł? (czyli np. przedmiot kosztuje 10 funtów a kurs wynosi około 5 zł więc odciągają mi 50 zl) czy muszę mieć na koncie przewalutowane złotówki na funty co drogo kosztuje??
Prosze o szybką odpowiedź.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-07-2009, 22:27   

Samo się przeliczy, zapewne po najgorszym możliwym kursie. Ale nie, nie trzeba nic kombinować.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Coold
Gość
PostWysłany: 11-07-2009, 11:11   

Czyli wystarczą tylko złotówki na koncie i aktywne konto paypal?
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-07-2009, 11:19   

Tak.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
girgla Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Mar 2016
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2016, 15:44   

Nie przesadzajcie z tymi problemami, bo akurat konto bankowe to się teraz ogarnia całkowicie za darmo. A np. w ramach https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych dają nawet darmowe przelewy ekspresowe i międzynarodowe. Wprawdzie tylko po dwa, ale nie zmienia to faktu, że nawet przelew międzynarodowy jest do ogarnięcia za darmo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2016, 15:55   

Radzę zwracać uwagę na daty postów.
Przez 7 lat wiele może się zmienić...

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group