FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Natsume Yuujinchou
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-02-2009, 14:28   Natsume Yuujinchou



Dla przypomnienia niezorientowanym, pierwszy sezon już mamy zrecenzowany na tanuku.

Aż dziwne że jedna z lepszych serii sezonu 2008/2009 nie dorobiła się JESZCZE swojego tematu?

Wprawdzie mruczymy już nad Zoku Natsume Yuujinchou, ale nie zmienia to faktu że jest nad czym mruczeć :3

Po raz kolejny obejrzałem wczoraj wieczorem 6-7, czyli pierwszą historię dwuodcinkową z cliffhangerem. Aww, no i wreszcie się wyjaśniło kto jest ostatnią, siódmą osobą wędrującą w endingu :)

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 24-02-2009, 14:55   

Taki jest całkiem przyjemną postacią, chociarz w openingu wyglądała na kogoś... bardziej z charakterem? Mi się wydawało, że będzie groźna i milcząca. Takie było pierwsze wrażenie, co nie znaczy, że Taki z taką łagodną osobowścią mi przeszkadza. W końcu już mamy jednego krzykacza - w okularach. Ciekawe czy będą jeszcze odcinki, w których postaci poboczne, przyjaciele Natsume będą odgrywać jakąś ważniejszą rolę. Większość miała już swoje pięć minut i obecnie cały czas gdzieś tam się przewija.
Jesteśmy ledwie w połowie drugiego sezonu, a ja już zaczynam się niepokoić, że niedługo koniec. Pewnie na trzeci sezon nie mamy co liczyć. Nawet się nie łudzę.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2009, 09:50   

Nie dorobiła się tematu, bo bieżące komentarze dotyczące kolejnych odcinków zazwyczaj sprowadzają się do tego, co zamieściłeś w opisie... Ja jestem zachwycona dwoma rzeczami: po pierwsze tym, że jest to seria tak niesamowicie udana, jednocześnie świetnie nadająca się do oglądania i niezwykle ciepła, a po drugie tym, że z komentarzy wynika, iż nie tylko mnie się tak wydaje. Strasznie nie lubię nadużywania słowa "magiczny", ale w tym przypadku jest ono chyba jedynym uzasadnionym.

Co jeszcze lepsze, druga seria pewnie zmierza po tę samą dziewiątkę, którą wystawiłam serii pierwszej. Jest chyba trochę bardziej emocjonalna, ale nadal nie gubi rytmu i nie popada w śmieszność. A przy tym umie idealnie równoważyć poważniejsze wydarzenia humorem, takim bardzo naturalnym i niewymuszonym.

Garść bieżących uwag: (powtarzając z IRC-a) koledzy muszą bohatera uważać za niezłą cichą wodę... Niby takie to oderwane od rzeczywistości, nie wiadomo, na jakim świecie żyje, a pokazać mu ładną dziewczynę i zaraz gdzieś z nią lata na spacery.

Inna losowa uwaga: jest to kolejny przypadek, pokazujący ładnie, że dla Japończyków "wyróżnianie się czymś" jest zjawiskiem negatywnym. Znaczy, oczywiście ja rozumiem sytuację Natsume i to, że dzieciak, który opowiada, jakie to dziwne rzeczy widzi, może nie mieć za fajnie. Rozumiem, że nawet teraz pewnie większość osób by mu nie uwierzyła, tym bardziej, że trudno byłoby przedstawić dowody. Ale charakterystyczne jest to, że nikt w żadnym momencie nie uważa tego za jakiś "dar", w dodatku niesamowicie wspaniały, pozwalający widzieć coś, czego nie widzą inni. Tylko i wyłącznie za utrudnienie w prowadzeniu "normalnego życia", a seria gdzieś tam w tle pomału opowiada o tym, że może to jednak nie jest tak całkiem źle.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 27-02-2009, 20:58   

Avellana napisał/a:
dla Japończyków "wyróżnianie się czymś" jest zjawiskiem negatywnym

Czyli, w pewnym sensie, jest to seria leciutko przełomowa, odbijająca się od norm społecznych? Bo mimo, że ta odmienność przynosi Natsume sporo nieszczęść, to przecież sam po pewnym czasie stwierdza, że bez niej czułby się osamotniony. A więc zdaje się być do tej swojej odmienności całkiem przywiązany, powoli zauważa dobre strony wybijania się z tłumu, zaczyna to cenić. Nie patrzyłam na to z tej strony. Ale to chyba kolejny atut? :)

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-03-2009, 12:37   

Nadrobiłam Zoku do odcinka 10. Nadal jestem zaskoczona, że temu anime udaje się utrzymywać taki poziom. Balansuje na cienkiej lince i nie spada, nawet nie chwieje się za bardzo. Każdy odcinek emanuje takim ciepłem i serdecznością, że człowiek od razu czuje się lepiej po obejrzeniu.

Przy okazji, czy to tylko ja czy też budżet anime w dziesiątym odcinku dostał mały finansowy zastrzyk? Animacja zmieniła się na plus, przynajmniej mi się bardzo podoba. No i po tym odcinku Shigeru-san podsokoczył w moim rankingu ulubionych postaci.

Reszta komentarza ogranicza się do standardowego już dla tej serii przeciągłego "O MRRRRUUU!".
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-03-2009, 23:48   

Odcinek 10.

Tego mi właśnie brakowało. Wzajemne relacje Natsume – Touko to było jednak za mało. Miałam cały czas wrażenie, że Natsume jest obcy w tym domu, on zresztą też czuł się nie na miejscu, jak ktoś, kto musi stąpać na paluszkach, żeby nikogo nie zdenerwować i nie być dla innych ciężarem. Ale Shigeru jasno dał mu do zrozumienia, że tak nie jest – ostatnia scena była piękna, szczególnie ten strach i poczucie winy na twarzy Natsume i to, co się stało zaraz potem – ciepły uśmiech Shigeru i zapewnienie Natsume, że nie jest obcy, że to także jego dom. Tak naturalnie... Przemknęło mi wtedy przez myśl, że nawet jeśli Natsume utraciłby swoją moc i przestał widzieć youkai, to teraz nie byłoby to takie straszne, jak jeszcze parę odcinków temu.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 13-04-2009, 18:42   

Seria druga zakończona troszeczkę inaczej niż pierwsza, bo historią dwuodcinkową. Ponieważ Avellana popisała się już sztuką recenzowania i odpowiednio podsumowała całą serię, to chciałabym spytać się was jak oceniliście ten ostatni arc?
Mi osobiście bardzo się podobał, zwłaszcza sceny, w których i tak słaba samoocena Natsume została nadszarpnięta przez dziecięce żarty. Niesamowite, bo wydaje się być tak dojrzały pod pewnym względami, a kiedy trzeba zebrać w sobie odwagę i odpyszczyć maluchowi to cała dorosłość ulatuje. Przy czym nasuwa mi się ciekawe skojarzenie z odcinkiem o jajku smoka. W obydwóch historiach jest pokazana jakaś dziwacznie wypaczona, niby rodzicielska relacja, która przekornie nadaje tej serii jeszcze więcej uroku. Przy czym Kai'a bezapelacyjnie wpisuję na listę swoich ulubionych postaci. To zrównoważenie elementów ludzkich, dziecięcych i bardziej "dzikich", charakterystycznych dla ayakashi w jego osobowości wyszło zaskakująco naturalnie.
I tutaj wychodzi mój dylemat. Z jednej strony byłabym zachwycona gdyby Brains Base postanowiło wypuścić trzecią serię (podobno jest jeszcze ładny kawałek mangi do zrealizowania). Z drugiej strony z "Natsume..." trzeba by się obchodzić jak z jajkiem, żeby tych dwóch świetnych serii nie spartolić trzecią. A po środku - zdaję sobie sprawę, że Brains Base może sobie pozwolić na zaledwie, około dwie serie rocznie, więc z niecierpliwością wyczekuję ich następnej produkcji.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-02-2011, 16:56   

Lena100 napisał/a:
byłabym zachwycona gdyby Brains Base postanowiło wypuścić trzecią serię
Pozwolę sobie na akt nekromancji, ale zupełnie uzasadniony...

Na wypadek gdyby ktoś jeszcze nie zauważył... na oficjalnej stronie serii właśnie pojawiła się oficjalna zapowiedź trzeciego sezonu Natsume Yuujinchou a do tego jakowejś powiązanej kinówki.

Patrząc po obsadzie i studiu, nie widzę zmian.

YES!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-02-2011, 17:47   

Również czekam z niecierpliwością. Jak nie schrzanią (a nie powinni) to będzie najprawdopodobniej perełka roku 2011. Mam nadzieję, że budżet starczy na dobrą grafikę - zwłaszcza Zoku Natsume Yuujinchou może było ładne graficznie, ale da się to jeszcze poprawić. Cóż, pozostaje czekać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2011, 19:05   

Wspaniała wiadomość. Natsume jest jednym z najbardziej udanych bohaterów anime, z jakimi miałam kontakt, nie mogę się doczekać ponownego spotkania z nim i Nyanko-sensei. Może nareszcie dowiemy się czegoś więcej o Reiko?

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
boytoy Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2011, 08:56   

Prawie zemdlałam jak zobaczyłam wieści o 3 sezonie :D Myślę, żę nie da się tego zepsuć z taką historią, jaka jest ukazana w mandze.. No chyba, że Brains Base się bardzo bardzo postara i spierdzieli to, w co wątpię. W Zoku. .. grafika była super, ale mam nadzieję, że co nieco jeszcze poprawią, więcej detali i te sprawy. Już się nie mogę doczekać, jak zobaczę Nyanko­‑sensei w akcji ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-06-2011, 11:59   

Tren napisał/a:
Wreszcie pojawiła się pvka do trzeciego sezonu Natsume. Mam tylko jedno do powiedzenia:

Nyanko-sensei~!
Awww!

Swoją drogą, lato u progów.

W zlinkowanym przez Tren PV stoi jak byk, że pierwszy dcinek trzeciego sezonu leci 7/4, czyli już w najbliższy poniedziałek~!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group