FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Neuroshima HEX! online
Wersja do druku
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-09-2009, 16:18   Neuroshima HEX! online

Te jenotki i jenoty, które były na zlocie, miały okazję poznać i nauczyć się grać w Neuroshimę HEX! Z tego co zauważyłem, nie brak było osób płci obojga, którym ta gra się bardzo spodobała. Poinformować chciałbym, że gra ta ma swoją darmową wersję sieciową. Klienta javy można pobrać ze strony http://online.neuroshima.org/
Czasowo najlepszy jest oczywiście standardowy jenoci czas ircowy, czyli 20-23. Chętne i chętnych proszę o zgłaszanie tutaj lub na ircu.

Jeśli dla kogoś Neuroshima HEX! to terra incognita, zapraszam do przeczytania recenzji na czytelni - http://czytelnia.tanuki.pl/lista/pokaz.php/2366/0 a w razie wątpliwości jestem do dyspozycji na ircu.
Przejdź na dół
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-09-2009, 16:32   

Chętny. Pewnie online to nie to samo, co przy prawdziwej planszy, ale zawsze coś ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-09-2009, 16:53   

Zasadniczo chętny (o ile nie będę akurat gROć z resztą Kuleczek, acz nie powinien być to problem - partie Neuroshimy są dość szybkie).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-09-2009, 19:01   

Chętny, tym razem, bo od dawna sobie zęby ostrzę... tylko gdzie można dostać instrukcję :D?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-09-2009, 20:04   

Na wyżej podanej stronie jest do pobrania w pdfie.
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 18-09-2009, 21:10   

Garść uwag po pierwszych rozgrywkach: żetony obraca się po położeniu, ciągnąc myszką, a bitwę wywołuje się prawym przyciskiem po uprzednim odrzuceniu innego żetonu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-09-2009, 22:02   

Kilka wniosków i uwag z pierwszych rozgrywek, które dziś stoczyliśmy z Tilkiem i Morgiem.
1) Przed rozpoczęciem gry zawsze trzeba pamiętać o ustawieniu limitu czasu wyboru żetonów - najlepiej na maksymalny
2) Żeton wybieramy kliknięciem, następnie klikamy na pole, gdzie ma stanąć
3) Żetony obracamy klikając na nie myszką i obracając myszą
4) Bomb i granatów używamy, wybierając pole, na którym mają zadziałać

Edit: widzę, że Tilk już część informacji zawarł (mnie wywaliło niestety z sieci).
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 19-09-2009, 22:56   

Dzisiejsze starcie warto by odnotować, gdyż było (nie lubię tego słowa, ale tu pasuje) epickie. Udział wzięły trzy armie: Borgo (Tilk), Hegemonia (ja) i Posterunek (Morg). Na początku, jako że poprzednio zdecydowanie wygrał Tilk, cały nasz słuszny gniew spadł na niego, w efekcie sztab Borgo w dość krótkim czasie zleciał do jednocyfrowej liczby punktów wytrzymałości. Nikt z pozostałej dwójki nie zadał mu jednak coup de grace... Teraz Hegemonia i Posterunek zaczęły się tłuc, początkowo w dół leciał sztab Posterunku, ale i Hegemonia obrywała. Skończyło się istną masakrą ( do której swoje trzy grosze dorzuciło tilkowe Borgo). Wyniki końcowe mówią same za siebie:
Hegemonia: 4 punkty życia
Posterunek: 3 punkty życia
Borgo: 3 Punkty życia
Wynik nie był przesądzony do samego końca, gdyż każda jednostka potrafiła zmieniać ustawienie i ilość obrażeń. W ostatniej bitwie tylko to, że udało mi się wystawić dwóch żołnierzy, którzy zadali Morgowi dwa punkty obrażeń, pozwoliło mi zachować chwiejną przewagę jednego punktu i w rezultacie - wygrać. Było to jednak (patrząc na stan armii) pyrrusowe zwycięstwo.
Powiem szczerze - dla takich partyjek warto grać w tę grę. Wersja sieciowa w niczym nie traci klimatu planszówki (dzięki chatowi). Następnym razem trzeba będzie wypróbować inne warianty gry (ich w wersji planszowej nie ma).
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 07-10-2009, 22:28   

Witamy serdecznie w pierwszym podsumowaniu wyników T'N'T czyli Tanuki Neuroshima Tournament. Jako, że punkty naliczane na serwerze Hex online mają tendencję do znikania, uznałem, że dobrze będzie notować wyniki zwycięstw i punktację. Wygląda ona następująco:

- zwycięstwo - 2 punkty dla wygranego
- przy grze na 3 i 4 - jeden punkt za drugie miejsce
- remis - po jednym punkcie dla każdego remisującego

Po dzisiejszych rozgrywkach punktacja przedstawiaj się następująco:
- Daerian: - 4
- Grisznak: 11
- Morg: - 1
- Tilk: - 4
- Vodh: 1
- Velg: 9
Co do liczenia:
Zliczamy punkty za mecze toczone na trzech i czterech graczy. Zajmował się tym będę ja, gdy mnie nie będzie, niech ktoś wpisze tu post z wynikami, a ja zaktualizuję dane.


Ostatnio zmieniony przez tilk dnia 29-11-2009, 22:41, w całości zmieniany 9 razy
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 31-10-2009, 14:47   

Pamięta ktoś wczorajsze wyniki? Tzn. z partii Grisz-Velg-Ja (Tilka niestety rozłączyło) i Daer-Velg-Ja?

I zastanawiam się czy nie miałoby sensu przenieść tematu na publiczne forum - Velg tego tu nie widzi, a gra (tak mi się wydaje) mu się spodobała. Plus grać z kim nie chcemy też by przecież nie było trzeba... ale nie jestem pewien, ani tym bardziej nie naciskam.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-10-2009, 15:19   

Uaktualniłem, jeśli chodzi o moją partię, w drugiej nie uczestniczyłem, więc nie wiem. Za to pomysł przeniesienia tego na główną popieram.
Powrót do góry
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-11-2009, 20:40   

Daer też się zgodził. Tilk, masz coś przeciwko?

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-11-2009, 20:55   

Można przenieść.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-11-2009, 23:24   

Co do drugiej partii wspomnianej przez Morga - wydaje mi się, że Daerian przegrał całkowicie. Coś mi się kołacze, że narzekał, iż nie lubi grać Hegemonią, ponieważ wymaga to gry na środku.

Niestety, zwycięzcy nie pamiętam - niemniej chyba nic nie stoi na przeszkodzie uznania tego za remis, bardziej korzystny punktowo od braku jakiegokolwiek wyniku. :P


Edit: oczywiście, pomyliłem gry :P Ale well, z Morgiem i Daerianem
już kilka razy grałem i żadna miarą wyników nie pamiętam.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-07-2010, 19:20   

Nie zgrałby ktoś dziś w Neuroshimę Hex Online? Z tym, że stary serwer nie działa, a gra siedzi na yggrasil.pl (trzeba wpisać ten adres w okienku serwera).
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group