FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  ...
Wersja do druku
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2010, 17:10   ...


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:12, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szelest Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Wrz 2009
Skąd: Nowy Sącz
Status: offline
PostWysłany: 02-01-2010, 15:28   

A ja mam o 1 więcej:P

A oto dokładne podsumowanie mojego grania w 2009 roku:

1 x Autorska Jerozolima 1099, Gracz (Festiwal Gier) jednostrzał
17 x Bliss Stage, Gracz (Skype) skończona!
6 x Capes (Skype) skończona!
1 x Catgirl Pirates Battle Ninja Dinosaurs!, Gracz (Skype) jednostrzał
1 x Crisis Trigger, Gracz (Skype) jednostrzał
6 x DnD 4, MG przerwana kampania
9 x DnD 4, Gracz (Skype) skończona!
8 x Exalted, Gracz (Skype) skończona!
4 x In a Wicked Age, Gracz (Skype) jednostrzał i skończona!
1 x In a Wicked Age, MG jednostrzał
9 x Kingdom Key, Gracz (Skype) skończona!
3 x Kingdom Key, International Edition, Gracz (Skype) w toku
3 x Legenda Pięciu Kręgów, Gracz (Skype) w toku
6 x Legend of the Five Rings 3rd Edition Revised, MG (Skype) skończona!
1 x Misery Bubblegum, Gracz (Skype) jednostrzał
1 x Monastyr, Gracz przerwana
10 x Mouse Guard, Gracz (Skype) skończona
2 x Pendragon 5th ed., Gracz, (Skype) w toku
1 x Savage Worlds: Deadlands Reloaded, Gracz (Skype) przerwana
8 x Savage Worlds: Sundered Skies, MG (Skype) przerwana
2 x Savage Worlds: Wizards & Warriors, MG (Skype) skończona
1 x Wilkołak: Odrzuceni, Gracz przerwana

Tutaj zamieściłem moje spostrzeżenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-01-2010, 18:52   

Zasadniczo ten rok pod względem grania i growym był dziwny, ale raczej lepszy niż pod innymi względami. Wyszło w Polsce sporo gier. Przeważnie takich, które mnie nie obchodziły. Kupiłem ze dwadzieścia podręczników anglojęzycznych, przeważnie dobrych. Niestety kupowałem też podręczniki do Legendy 5 Kręgów. Te okazywały się przeważnie średnie. Do tej pory zostało mi kilka podręczników, które zamierzam dopiero przeczytać.

Pod względem sesyjnym rok był więcej niż dobry. W prawdzie blisko jedna druga z niego upłynęła mi na odziedziczonym po 2008 marazmie, ale gdy zacząłem grać udało mi się poprowadzić ponad 20 sesji, czyli nieźle... Graliśmy wyłącznie w Exalted, gromadząc coraz większe ilości graczy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 18:29   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2010, 19:15   

Arioch napisał/a:
Jak to, żadnych sesji tego całego Czasu Baśni


Waśni, nie Baśni. Niestety, w tym roku nie było do tego szczęścia. Ile można grać w jeden heartbreaker? Choć zasadniczo pewnie powinienem zacząć go prowadzić, tym bardziej, że kilka osób mnie o to męczy.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 19:38   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:12, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deckard
Gość
PostWysłany: 03-01-2010, 20:04   

Trochę ode mnie:

Podobnie jak 2008 tak i 2009 rok zaliczam do udanych: rozegrałem 64 sesji (o jedną więcej, niż w 2008r.), z czego 58 via skype, 6 na żywo; 41 razy wystąpiłem jako MG, 23 sesji grałem jako gracz.


W 2009 roku zorganizowaliśmy na stronie Go Play 131 sesji przez Skype, zarówno w ramach minikampanii, kampanii jak i jednostrzałówek oraz playtestów.

Biorąc pod uwagę, iż praktycznie wszyscy pracujemy, mamy rodziny bądź kupę innych obowiązków (a rozrzuceni jesteśmy po całej Polsce i Wyspach) to najlepszy dowód na to, iż aby grać jak dawniej, rozmawiając na żywo, wystarczy trochę zaangażowania.


Wracając do swoich sprawek: udział wziąłem w trzech dobrych, czasem wręcz rewelacyjnych kampaniach:

    Bliss Stage - zgadzam się z Kubą, ta gra jest dobra;
    Burning Empires - czwarta kampania jako MG;
    Mouse Guard - zakończona jedna "całoroczna" kampania, w toku druga.


Poza tym mnóstwo dobrych, soczystych sesji w niezakończonych jeszcze grach: Bunny Ninja Princess oraz Eclipse Phase.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2010, 20:13   

Arioch napisał/a:

Zaskoczyło mnie po prostu, że brak sesji w tak rozleklamowany system. Liczyłem, że chociaż zobaczę jakiś actual play ze strony autora.


Wiesz: masz absolutną rację. Tylko pytanie brzmi: ile marketingu może wykonać dwuosobowy zespół amatorów, jednocześnie starając się pisać grę i mieć jakieś życie?

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 20:25   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:12, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-01-2010, 21:03   

Arioch napisał/a:
Np. nie bez powodu skrajnie niszowe Absolute Apocalypse Academy poleciało do kosza. Nie ma sensu inwestować więcej czasu i wysiłku w grę, jeśli brak playtesterów. Zwłaszcza, jeśli ma się obok tego inne, chętnie grane projekty (o życiu na głowie już nie wspominając).


Wiesz, playtesty były. W chwili, gdy pisałem mechanikę do obecnie publikowanych podręczników, czyli w latach 2005-2007 (ale wtedy jeszcze nie było mody na Actual Playe, czego można tylko żałować). Nowa kolejka testów ruszy, gdzieś w połowie 2010, gdy będę finalizował obecny projekt tzn. S.A.M City / Czas Królów. Zapraszam, myślę, że znajdzie się miejsce.

Odchodzimy jednak od tematu.

O! W tym roku okazało się jednak, że nie nadaje się na gracza, szczególnie w WOD-a. W sumie to żadna nowość. Od pół roku próbuje wkręcić się na sesje Changelinga, ale się nie da. Zupełnie nie mam pomysłu na postać, a czego nie wymyśle nie nadaje się do tego systemu.

Za to mijający rok był wprost genialny pod względem planszówkowym. Grałem znowu nie tak często, ale w sporo fajnych gier: trzy zestawy Munchkina, Carcasone, Cytadela, Neuroshima Hex, Arkham Horror (prawie zabiłem Itaque!) i parę mniej ważnych.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 03-01-2010, 22:08   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szelest Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 07 Wrz 2009
Skąd: Nowy Sącz
Status: offline
PostWysłany: 11-01-2010, 23:50   

A reszta osób jak często gra?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
ralfik
Gość
PostWysłany: 18-01-2010, 16:17   

A reszta osób jak często gra?

Yyy... coś strasznie słaba reakcja moich koleżanek i kolegow. Przyznam, ze ja grałem jakieś tak z 10 sesji, ale generalnie to mam beznadziejna drurzyne (kolega się jaka, MG stresuje jak na niego nakrzycze). Kiedys znajomy powiedział, ze dla nas to raczej granie prez forum bo tam tacy jak my czują sie lepiej, niz na sesji z żywymi ludzmi.
Powrót do góry
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 18-01-2010, 18:45   


Spoiler: pokaż / ukryj
(\__/)
(='.'=) Do skasowania.
(")_(")


Ostatnio zmieniony przez Arioch dnia 10-01-2011, 02:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Deckard
Gość
PostWysłany: 18-01-2010, 18:50   

Arioch napisał/a:
Tymczasem minęły dwa tygodnie grania w nowym roku, a 7% rocznej normy już za mną. Jeśli tendencja się utrzyma, zagram 20 sesji jeszcze zanim śniegi stopnieją.

U mnie do końca stycznia będzie 7 sesji, czyli statystycznie zapowiadają się 84 sesje w ciągu roku! :)

ralfik napisał/a:
mam beznadziejna drurzyne (kolega się jaka, MG stresuje jak na niego nakrzycze). Kiedys znajomy powiedział, ze dla nas to raczej granie prez forum bo tam tacy jak my czują sie lepiej, niz na sesji z żywymi ludzmi.

Wiesz, jeżeli nie po drodze Wam z grą gdzie trzeba rozmawiać (przy stole lub przez mikrofon i słuchawki), to rzeczywiście Twój znajomy ma rację.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group