FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Problemy z Multi-Kulti
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-04-2012, 20:24   Problemy z Multi-Kulti

... Na przykład dlaczego o wielokulturowości mówi się prawie wyłącznie w kontekście muzułmańskich i murzyńskich dzielnic Paryża i Brukseli.

Seriously. Kraje Zachodu ściągnęły z Afryki dziesiątki tysięcy tanich robotników, zamknęły ich w de facto gettach rasowych i całkowicie olały problem asymilowania ich - wszystko po to, by utrzymać politykę państwa dobrobytu. Po czym, po kilkudziesięciu latach, ze zgrozą stwierdzili, że przybysze a) nie żyją wiecznie, a nawet zdarza im się starczeć b) ściągają rodziny i rozmnażają się płciowo c) również chcą korzystać z dobrodziejstw socjalnych.

Sorry, ale to ma tyle wspólnego z polityką wielokulturowości co bicie i głodzenie zwierząt z tresurą. Po pierwsze dlatego, że AFAIK nie dołożono żadnych starań, by kultury przybyszów mogły się spokojnie rozwijać. Po drugie dlatego, że nie oszukujmy się - z premedytacją ściągano najciemniejszy i najgorzej wykształcony element, który jakoby najprościej kontrolować. Skąd więc zdziwienie, że kultura której są (?) nosicielami nie ma nam nic do zaoferowania?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-05-2012, 13:24   

Ysengrinn napisał/a:
o wielokulturowości mówi się
Nie, nie mówi się (w sensie, nie ma dialogu).

Jedna strona dyskursu dostaje orgazmu bo coś jest takie inne, i przez to atrakcyjne.

Druga strona dostaje piany na gębie, bo coś jest takie inne, i przez to złe.

Dialogu nie ma, sensownych prób ocenienia zjawiska - o ukierunkowaniu nie mówiąc - nie ma, może poza obecną Francją która ostatnio próbuje wdrażać dość sensowną politykę asymilacyjną.

Ysengrinn napisał/a:
Po pierwsze dlatego, że AFAIK nie dołożono żadnych starań, by kultury przybyszów mogły się spokojnie rozwijać.
W sensie, niech sobie kamienują ofiary gwałtu jak "w domu"?

Ja cię przepraszam, ale francuzi mają rację prowadząc politykę asymilacji i domagając się by imigranci dokładali starań by zostać francuzami odchodząc od kultur macierzystych. To samo z niemcami, których urząd do spraw rodziny drakońsko monitoruje m.in. "polskie" rodziny i dzieci żyjące w niemczech a mieszanego polsko-niemieckiego (i jakiegokolwiek-innego/niemieckiego...) pochodzenia (o to GW się często piekli).

I o ile festiwale uliczne, rękodzieło i ta część obyczajowości która mieści się w NASZYCH normach społecznych są okej, o tyle orgastyczne uwielbienie i próby przeflancowania na nasz grunt są zwyczajnie bzdurą. O ile są ograniczone, prowadzą do tworzenia gett i konfliktów. Jeśli nie są, to są zdradą, próbą zniszczenia własnej kultury na rzecz innej.

Klasyczni apologeci multi-kulti często zarzucają reszcie nietolerancję, nie rozumiejąc że sami są jej ucieleśnieniem. Zwyczajnie dlatego, że nie można być tolerancyjnym, jeśli nie określi się jasno co jest akceptowalne a co nie. Dopiero mając własny, sprecyzowany system wartości można być tolerancyjnym - wobec tych, którzy reprezentują inne poglądy czy wyznają inne wartości.

Tu de facto jest sedno problemu - imigrantom nigdy wprost nie mówiono, że jeśli chcą zostać na stałe w dajmy na to Francji, to muszą w jakiejś perspektywie zostać francuzami, co najwyżej kultywującymi społecznie akceptowalne elementy kultur z których się wywodzą. Wprost przeciwnie - oszołomstwo bredziło coś o "multi-kulti" właśnie, i głaskało (np. w niemczech) radykalnych zwolenników takiego bin Ladena po główkach, bo przecież oni są inne -kulti i nie wolno być wobec nich krytycznym czy otwarcie piętnować nawoływań do wojny i morderstw, bo to element ich religii. Jak się te brednie skończyły wiemy...

Teraz to się zmienia, i w zderzeniu z poprzednią polityką pudrowania problemu, powoduje opory. Zwłaszcza, źe władzom wciąż brak jaj, by tego typu konflikty rozwiązywać zdecydowanie i otwarcie zadeklarować że zmian w tej polityce nie będzie. Chociaż widać znaczącą zmianę na lepsze...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-05-2012, 13:40   

Cytat:
Ja cię przepraszam, ale francuzi mają rację prowadząc politykę asymilacji


Do polityki asymilacji mam tylko jedną uwagę - jest cokolwiek spóźniona. Pozostawiono ten cały ciemnogród samemu sobie, pozwalając by problem narastał, a teraz cały proces będzie o wiele bardziej bolesny i ciężki niż mógłby być, gdyby robiono to od początku.

Bo jak już mówiłem - ciężko mówić o "przedstawicielach innej kultury" w stosunku do lumpenproletariatu, obojętnie skąd przywiezionego.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-06-2012, 23:06   

Politolog syryjskiego pochodzenia krytycznie o multi-kulti.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-10-2013, 22:48   

Prof. Marcin Król o multikulturalizmie. Podoba mi się spostrzeżenie:

Pierwsze z tych zjawisk to zastąpienie wielokulturowości mało krytyczną akceptacją wszystkich fenomenów kultury, obojętnie, skąd pochodzą, jaki jest ich kontekst polityczny, społeczny, duchowy czy religijny. Innymi słowy, równie dobre są skandynawskie powieści, irańskie filmy, hinduska muzyka i wschodnie lecznictwo. Równie dobre to znaczy także, że nie mamy żadnej skali ocen związanych z naszą kulturą (czyli europejską), ale wszystko, co dobre – jest dobre, nawet jeżeli nie bardzo wiemy, dlaczego jest dobre. Żaden produkt kultury nie jest związany z jakąkolwiek tożsamością, wszystkie są zatem porównywalne i niespecyficzne

Trochę mniej podoba mi się dalszy ciąg, bo wynika z niego, że "prawdziwa" wielokulturowość nie ma uwidaczniających się w dzisiejszych państwach Zachodu, ale na dobrą sprawę nie wiadomo czym miałaby być. A nie od dziś wiadomo, że instytucje abstrakcyjne i wyidealizowane zawsze wypadają lepiej niż te realnie istniejące i wadliwe.

Za to niewątpliwie:

Codzienna obserwacja psychologiczna pokazuje, że znacznie lepiej nam znaleźć porozumienie z innymi, jeżeli dobrze wiemy, kim sami jesteśmy, jeżeli w miarę komfortowo czujemy się sami z sobą. Fenomen postwielokulturowości wynika z tego, że nie czujemy się w Europie dobrze z samymi sobą, a zarazem nie wiemy, jak sobie z tym dyskomfortem poradzić.

Różni lewacy cierpiący na ojkofobię wyraźnie tutaj pasują...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-10-2013, 10:47   

A ja sobie wytnę ten fragment i będę go pokazywał każdemu mangowcowi:

Zgoda, może mi się podobać rysunek japoński, ale podoba mi się z punktu widzenia mojej kultury, gdyż nie wiem, co on znaczy i jaki ma sens w obrębie kultury japońskiej, i nie powinienem udawać, że wiem.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2013, 17:30   

Konferencja muzułmanów w Norwegii ;]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2013, 11:08   

http://www.pch24.pl/-nietolerancyjny-obywatel-pod-lupa-unii-europejskiej--nowe-prawo-w-pe,18814,i.html Dosięgnie mnie w końcu sprawiedliwość. W duchu multikulturalizmu Europa musi zabić kultury europejskie, wyrosłe na chrześcijańskim pniu i zostawić tylko świecką ideologię postępu wyrosłą na pokoleniu 68 i Marksie oraz zdrowe, chcące się rozwijać, kultury jak np. muzułmańska, żydowska czy tam hinduska. Ciekaw jestem jak się rozłożyły akcenty tym, którzy to stworzyli. Ile w tym wyrachowanej ojkofobii, ile wiary w multi-kulti, ile pędu na pieniądze, a ile ustępstw w obawie, że ktoś się wkurzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-11-2013, 12:12   

Hmm, ciekawe - artykuły o Europejskich Ramach Wspierania Tolerancji widzę tylko na portalach katolickich i pokrewnych. Nawet "zwykłe prawicowe" o tym nie wspominają. Czy to aby w ogóle potwierdzona informacja, że coś takiego jest szykowane? Bo jak widzę coś o takim znaczeniu obgadywane tylko na Flądrze, Niezależnej i Polochristianie, to zaczynam się zastanawiać czy to aby nie niesprawdzona plotka którą teraz jedni przepisują od drugich.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-11-2013, 12:39   

[link]

Oczywiście Polonia Christiana nie byłaby sobą gdyby nie dopuściła się kilku manipulacji… choćby:
Cytat:
Jak dokument definiuje nietolerancje religijną? Jako utrwalanie „islamofobii”.

a w projekcie rezolucji czytamy:
Cytat:
Thus, religious intolerance is understood to cover Islamophobia, anti-Christianity, etc.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2013, 20:10   

Wiadomo, że pch czy Fronda to takie poobijane pieski, które dziamdziolą ile się da, ponieważ nie wykorzystaly ostatniego dzwonka jaki wybił by zająć się obroną europejskiego porządku kulturowego, który tu niegdyś panował. Ale z tej trójki to pch wydaje mi się najrozsądniejsza. Fronda i Niezależna są do wyszczania. Ale mogę w ciemno wziąć, że jak przyjdzie co do czego to chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży zostanie uznane za przysposobienie do wcielenie rasizmu w życie. Ale na razie jeszcze nie weszło to w zycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peroquette86 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 10 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2013, 21:24   

Doświadczyliście jakoś szczególnie tego w Polce? Ja mieszkam od roku w Paryżu i niestety częściej żenuje mnie zachowanie rodaków niż muzułmanów czy czarnoskórych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-11-2013, 21:41   

Tego tzn. czego?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2013, 23:30   

Chyba żenującego zachowania rodaków? Siedząc w ojczyźnie trudno tego nie doświadczyć. >D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-11-2013, 23:41   

Żenujące zachowanie Polaków podpada pod multikulturalizm tylko za granicami Polski;p.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group