FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Amnesia
Wersja do druku
~Nanali~ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Sty 2013
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 26-01-2013, 12:12   Amnesia

Co sądzicie o tej adaptacji otome game? W zeszłym sezonie zakończyła się emisja drugiej serii "Hiiro no Kakera", anime z tego samego gatunku. Tej zimy zaproponowano nam "Amnesię" - sztandarowo, zagubione dziewczę i biegnący mu na pomoc chłopcy. Jako umiarkowany fan takich historii, a fan romansów w ogóle, oglądam od pierwszego odcinka.

Fabuła jest naprawdę przemyślana i trochę pokręcona. Heroine straciła pamięć i narazie ciężko się jej zorienotwać w rzeczywistości. Powracająca pamięć przynosi autentyczne wspomnienia czy projekcje snów? Do tego wersje jej wspomnień, w konfrontacji z opisami osób z otoczenia, nie pokrywają się w głównych punktach. Naprawdę interesująco się to wszystko rozgrywa.

Seiyuu dodają blasku oprawie anime - gwiazdy z "Code Geass", "Spice and Wolf" czy "K".

Mimo, że schematyczność z gry rzuca się w oczy, to autorzy bardzo ciekawie prowadzą fabułę. Dla mnie jest to jeden z mocniejszych tytułów sezonu. Oczywiście dla fanów gatunku, bo jest jego klasycznym przykładem. Ciekawa jestem Waszych opinii :)

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8210985
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-01-2013, 10:27   Re: Amnesia

Czekałam do zakończenia wątku z Shinem, żeby coś tu napisać, bo nie byłam pewna, czy dobrze podejrzewam. Okazało się, że dobrze.

~Nanali~ napisał/a:
Fabuła jest naprawdę przemyślana i trochę pokręcona.
Ja nie wiem, czy jest aż tak dobrze przemyślana. Chyba twórcy postanowili upchnąć ścieżki różnych bohaterów w anime, co nie jest za dobrym rozwiązaniem, bo to oznacza, że heroina będzie miała pewnie jeszcze jakieś 2-3 resety, a mnie się już wszystko całkiem pomiesza. I nie wiem, jak zostanie to na końcu rozwiązane, ponieważ w grze ścieżki każdego kolejnego bishounena znacząco się od siebie różnią.

Odcinek 1 był zdecydowaną stratą czasu, chociaż zakładam, że miał być wprowadzeniem (i właściwie nie był do niczego potrzebny - 4. sierpnia? why? a potem cofamy się jeszcze o trzy dni...). Seria ma mieć 12 odcinków, więc historie wszystkich panów się nie zmieszczą. Mamy już Shina, teraz będzie Ikki. Wątek Tomy jest zbyt drastyczny i creepy, więc chyba go sobie odpuszczą, Kent jako postać został zdecydowanie olany, więc może potem będzie kolej na Ukyo, zwłaszcza że pożar z początku 1 odcinka pojawia się w grze w jego ścieżce. A tymczasem biedak plącze się tu i tam, raz z delikatnym uśmiechem na twarzy, raz z dzikim wytrzeszczem, a tak naprawdę jego wątek jest chyba najbardziej skomplikowany i czasochłonny, i sam w sobie stanowi całkiem niezły materiał na anime z dużą ilością angstu i dramatycznej miłości.

Jak na razie dla mnie jest bardzo średnio - miało chyba być intrygująco i tajemniczo, a jest wkurzająco i WTF-owo. Ale przynajmniej z odcinka na odcinek heroina staje się coraz bardziej elokwentna. I opening jest dobry.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
~Nanali~ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Sty 2013
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 30-01-2013, 11:45   

Mhm, tak myślisz to rozwiążą, że całość historii będą upychać. Właśnie nad tym się zastanawiałam. Z reguły w ekranizacjach otome game twórcy wybierają sobie chłopca z góry i idą jego ścieżką. A wiadomo, że w grze to gracz wybiera. Faktycznie, jeśli zechcą upchnąć te historie w 12 odcinków, to widzę to słabo, chyba że będzie druga seria.

Napisałam, że fabuła jest przemyślana, ponieważ nie znam gry. I jak obejrzałam te 3 odcinki bez jej znajomości, to póki co jakoś to się kupy trzyma. Ale idąc torem chęci pokazania "wszystkiego", to możliwe, że fabuła gruchnie i będzie chaos i pomieszanie ;)

Heroine irytująca, ale jeszcze się nie spotkałam z zadowalającą bohaterką w tego typu produkcji, więc się nawet nie zdziwiłam. Zawsze z tymi dziewczynami jest coś nie tak, chociaż można mieć nadzieję na jej rozwój w stronę normalności ~~

Gra jest dostępna w języku angielskim? Z ciekawości musiałabym to zobaczyć ^^
A opening świetny, tez mi się podoba :)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8210985
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 13-03-2013, 21:43   

Amnesia 10 - początek odcinka przynosi całkiem niezły zwrot akcji w związku z pamiętniczkiem (i nie mam na myśli tylko tego, że bohaterka potrafi wykorzystać spinkę do włosów do otwarcia kłódki). Liczyłem na to, że Touma dzięki temu uświadomi sobie, że był w błędzie i popchnie to go w jeszcze większy obłęd, lecz tak się niestety nie stało. Morał z odcinka -
Spoiler: pokaż / ukryj
gdy chłopakowi wydaje się, że ukochana nie odwzajemnia jego uczuć, to szprycowanie jej środkami nasennymi i trzymanie w klatce jest ok, bo to przejaw miłości.
Ręce opadają.

Druga połowa ratuje sytuację (choć pewnie w dalszym ciągu oglądam to anime z niewłaściwych powodów), bo o ile wcześniej bohaterka ocierała się o śmierć, to obecnie jej sytuacja przywodzi na myśl serię filmów Oszukać przeznaczenie. Ciekawe, jak zostanie rozwiązany wątek Ukyo. Chłopak ma złego brata bliźniaka, czy też odbiło mu po tym, jak zbyt wiele razy widział, jak bohaterka umiera, wobec czego zaczął przyśpieszać jej śmierć we wszystkich światach, w których nie został wybrany? Jeśli to drugie, to pewnie i tak bohaterka nie będzie miała nic przeciwko...

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group