FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Pomoc w pracy magisterskiej dot. fanów mangi i anime
Wersja do druku
Nakatani Płeć:Kobieta

Dołączyła: 23 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2013, 12:44   Pomoc w pracy magisterskiej dot. fanów mangi i anime

Witam, jestem studentką II-go roku SUM na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i piszę pracę magisterską na temat fanów mangi i anime w Polsce. Bardzo prosiłabym o wsparcie poprzez wypełnienie ankiety: http://www.ebadania.pl/e5880066da530f03

Z góry dziękuję za pomoc.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2013, 13:11   

Wypełniłem ankietę, ale czy konsultowałaś ją ze swoim promotorem? Pytam, gdyż niektóre pytania są nieprecyzyjne, zawierają niewystarczające możliwości odpowiedzi, a pytanie o wiek chyba się powtarza. Poza tym, czy jesteś pewna, że te pytania dadzą Ci odpowiedzi, których potrzebujesz? Dzięki nim uzyskasz pewne dane demograficzne, ale reszta nie za bardzo pasuje do budowania profilu, nie mówiąc o jakiejś głębszej analizie. Pytam, gdyż pół roku temu sam musiałem robić projekt (grupowy) w innej tematyce, ale o podobnym celu i wiem jak źle zrobiona ankieta okazuje się strasznie kłopotliwa przy analizie zebranych danych, a wtedy trudno już coś sensownego z niej wyciągnąć. Nie znam tematu ani założen Twojej pracy, więc to tylko takie "pytania do przemyślenia", ale zważywszy, że to magisterka a nie jakiś projekt na zaliczenie zajęć, to w mojej opinii ta ankieta, nawe jeśli jest tylko małą częścią pracy, może Cię zawięść.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-06-2013, 13:19   

Pytanie o oglądanie anime, a raczej miejsce oglądania. "W internecie" to streaming, czy co? Bardzo nieprecyzyjne.

Znowu pytanie o ulubione anime. Ludzie, nie róbcie tego. Człowiek po 13 latach oglądania chińskich kreskówek nie umie tego sprecyzować. Miejcie litość.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-06-2013, 13:20   

Muszę się zgodzić z peregrinusem, zwłaszcza pytanie o znajomych mnie zagięło, gdyż sugeruje, że wszyscy znajomi wpadają do jednej kategorii, a jak wiadomo rzeczywistość nie jest taka prosta. Jeśli już powinno tam być kilka odpowiedzi oraz dodatkowa opcja "nie powiedziałem/am im o swoim hobby". I nie bardzo widzę różnicę między "akceptują całkowicie", a "również są fanami" oraz "akceptują, ale nie podzielają zainteresowania". W obu przypadkach występuje pełna akceptacja.

peregrinus napisał/a:
a pytanie o wiek chyba się powtarza

Akurat to się nie powtarza, pierwsze pytanie jest o wiek w jakim zaczęło się interesować anime i mangą, a to na koniec o obecny (sama prawie źle to zaznaczyłam).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-06-2013, 13:58   

Przestałem wypełniać, kiedy w pytaniu o miejsce oglądania anime nie było telewizji. :(

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nakatani Płeć:Kobieta

Dołączyła: 23 Cze 2013
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2013, 16:25   

Tak, ankieta dpowiada na problemy badawcze i hipotezy które sobie założyłam, wiem że niektóre odpowiedzi wydają się bez sensu. Nie opieram całej swojej magisterki na tej ankiecie, jest ona dodatkiem do innej techniki którą wykorzystałam. Niestety nie mogę dzięki temu uchwycić wszystkiego, co bym chciała i co wam się wydaje że byłoby odpowiednie.
Widzę też że zawiódł serwis na którym ją zamieściłam, bo w przypadku niektórych odpowiedzi nie są pomijane kolejne pytania, ale będę to zmieniała ręcznie.

Jeszcze raz dziękuję za wypełnienie i wszelkie uwagi :)


Ostatnio zmieniony przez Nakatani dnia 17-09-2013, 19:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2013, 18:45   

Wypełniłam. Na przyszłość w pytaniach dotyczących czytania mangi zmieniłabym odpowiedź "po angielsku" na "w innym języku obcym", bo jednak wielu fanów korzysta z również z dobrodziejstw m.in. niemieckiego i francuskiego rynku mangowego.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 23-06-2013, 23:06   

Tren napisał/a:
peregrinus napisał/a:
a pytanie o wiek chyba się powtarza

Akurat to się nie powtarza, pierwsze pytanie jest o wiek w jakim zaczęło się interesować anime i mangą, a to na koniec o obecny (sama prawie źle to zaznaczyłam).


Aaa...cha, trzeba było jednak przeczytać normalnie całość, a tak "prawie" (prawie - minus pare lat, dobrze wpisałem) robi różnicę.

Nakatani napisał/a:
Tak, ankietę widział wielokrotnie mój promotor, parę razy też była zmieniana. Odpowiada na problemy badawcze i hipotezy które sobie założyłam. Wiem że niektóre odpowiedzi wydają się bez sensu, ale promotor kazał je tak zostawić, więc to zrobiłam. Nie opieram całej swojej magisterki na tej ankiecie, jest ona dodatkiem do innej techniki którą wykorzystałam. Niestety nie mogę dzięki temu uchwycić wszystkiego, co bym chciała i co wam się wydaje że byłoby odpowiednie.


Jak on tak chce, no to ok, niech mu będzie;) Niektórych wypełniająych może to trochę irytować, ale pewnie większość i tak jak już ankietę zacznie, to dokończy, bo jest krótka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group