FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  O wyższości mangi nad anime bodaj anime nad mangą.

Co wolisz?
mangę
44%
 44%  [ 13 ]
anime
55%
 55%  [ 16 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Wersja do druku
nemezis Płeć:Kobieta
Drawning in the dark...


Dołączyła: 12 Paź 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2006, 20:48   O wyższości mangi nad anime bodaj anime nad mangą.

Od dłuższego czasu robię sondę wśród znajomych - Co wolicie: mangę czy anime? Częściej wygrywa odpowiedź druga z prostego powodu - bo się rusza. Jednak ja chyba wolę mangę. Nie ma tam czegos takiego jak zapychacze i zastoje akcji, bo twórcy chcieli mieć więcej odcinków, a w każdym razie są rzadziej. Postacie są zazwyczaj ładniejsze i lepiej oddane. W ogóle zwykle całe dzieło jest lepiej oddane. Jedynie wyrazy dźwiękonaśladowcze bywają dziwaczne, ale emocje przy oglądaniu anime i czytaniu mangi są takie same, w każdym razie moim zdaniem. A Wy co o tym myślicie?

_________________
Śmierć spojrzał na nich z ukosa, co było chytrą sztuczką, jakoże siedzieli wprost przed nim.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 07-01-2006, 21:43   

Wolę anime. Z prostej przyczyny. Z anime można pisać fiki. Z mangi ciężej i ... co tu dużo mówić, ma się bardziej dojmującą świadomosć popełnianego plagiatu.

Mangi są owszem, ładniejsze, i niejednokrotnie głębsze, ale... Zawsze jest ten nieszczęsny Inuyasza...

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 07-01-2006, 22:23   

Nie będę tu głosował na nic... przyczyna jest prosta - obie formy są dobre. W mandze nie ma dźwięku, ale anime nie zabiorę do "świątyni dumania" :P. And so we have a draw ^_^.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-01-2006, 22:26   

Anime lubię za muzykę, tak po prostu. Właśnie w tle słyszę 'Sit Beside Me' z 1 OSTa do .hack//SIGN, tak po zastanowieniu dziwnie by mi było bez wielu z melodii i piosenek z anime. Jakoś tak... pusto. Wiele utworów kojarzy mi się z konkretnymi sytuacjami albo pasuje do kogoś/czegoś i to przeważa na wyborze w ankiecie opcji 'anime'.

Mangi czytać lubię, najchętniej te papierowe, trzymane w łapkach. Na skany nie narzekam, bo bez tego o wielu tytułach w ogóle bym nie wiedziała że istnieją albo nie miała okazji ich zobaczyć. Niektórych zresztą kupić się nie da/strasznie jest trudno. A już na pewno kupowanie tasiemcowych shoujo, które się dla odstresowania czyta, nie mieści się w moim budżecie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-01-2006, 01:22   

Hooo... anime!
Więcej zmysłów zaangazowanych = ciekawiej.
Nie chodzi tylko o kreskę/ruch i kolor, ale też o muzykę i seiyuu.
Poza tym, czytanie mangi jest trudne, nie wszystkie mają furigana przy kanji a nawet jak mają, to nie ma gwarancji że się wszystko zrozumie ~_~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
SireVan Płeć:Mężczyzna
Mecenas


Dołączył: 22 Sie 2005
Skąd: HentaiWorld
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 08:52   

Pomimo wielkich zalet anime w stylu muzyka, wszystko się rusza itp To jednak wolę mangę. Jest więcej tytułów, które mnie interesują - takie zmuszające do myślenia, do tego nie ma czegoś takiego jak ograniczony budżet co w przypadku anime jest niezwykle denerwujące i potrafi zepsuć momnetami nawet najlepszy tytuł (przykład to Arashi z ParaKiss... ofiarą padł łańcuszek, który zżerał by niesamowite fundusze...). Do tego jednak w mandze człowiek częściej czuję tą magię, która sprzyja japońskim komiksom i powoduje, że człowiek chwyta po kolejny tytuły w niesamowicie szybkim tempie.
A na koniec... Manga zawsze jest pierwowzorem, a jak wiadomo w 9 przypadkach na 10 to pierowzór jest ten lepszy :)
IT. napisał/a:
Z anime można pisać fiki

W ogóle nie kapuję tego rozumowania. Manga i anime w wielu przypadkach są takie same, ale że na podstawie mangi ficków nie można pisać ?? O_o To mnie zadziwiło...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2086791
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-01-2006, 09:50   

To moje prywatne rozumowanie, i nie musi być logiczne. Po prostu żadziej mozna znaleźć fiki z czegoś co było mangą. A jak Gonik wspomniała o pioseneczkach, to istotnie, bez tego bywa różnie.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-01-2006, 11:38   

Wolę anime... Bo się rusza...

A tak na serio - nieszczególnie lubie komiks. Po prostu - biorąc pod uwagę zaangażowane środki i wydane pieniądze komiks niestey bardzo często oferuje bardzo słabe rozwiązania fabularne i znacznie uszczuploną historię w porównaniu do tej z anime (choć są chlubne wyjątki).

Ponadto anime zawsze wygląda sto razy bardziej efektownie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 11:43   

SireVan napisał/a:
Manga zawsze jest pierwowzorem


Nie bądź taki pewien - a Cowboy Bebop? Może się mylę, ale to chyba najpierw było na ekranie :P. I mam wrażenie, że nie tylko z CB tak było ;).

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
SireVan Płeć:Mężczyzna
Mecenas


Dołączył: 22 Sie 2005
Skąd: HentaiWorld
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 11:56   

BOReK napisał/a:
Nie bądź taki pewien - a Cowboy Bebop?


Wyjątek potwierdzający regułe :) Jasne, ze zawsze znajdą się takie historiee, które nie miały wcześniej mangi. Cowboy Bebop, Wolf's Rain, Evangelion nawet, wszystkie filmy Miyazakiego. Wymieniać dalej ?? :D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2086791
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 12:43   

No, to zatem nie jest wyjątek potwierdzający regułę, skoro tyle tego ^_^.
A swoją drogą, to powoli przechylam się na stronę anime. Może dlatego, że lubię humor sytuacyjny, który w filmach bardziej mi się podoba. Ale jak manga jest zręcznie zbudowana pod tym względem (w ogóle komiks), to też to lubię. No cóż, wybór jest ciężki.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 08-01-2006, 14:33   

Hmmm... chyba wolę mangę. Nie zgadzam się, że anime angażuje więcej zmysłów - tylko wzrok i słuch, natomiast manga... wzrok, słuch, dotyk i węch (ach... ten szelest kartek i zapach farby drukarskiej... mój ulubiony^^). A teraz na serio - w mangach zawsze urzeka mnie oprawa graficzna, przepiękne postacie i niesamowity artyzm, jaki często wylewa się wręczz kadrów. Jeszcze to, że czytając komiks, mamy wpływ na tempo wydarzeń - możemy zatrzymać się na parę minut nad jedną stroną, a niekiedy czytamy cały tomik w piętnaście minut. I to jest piękne! Zresztą, sama staram się trochę rysować, dlatego zawsze bedę podziwiać mangaków za ogrom pracy włożony w powstanie komiksu (rozumiem, że realizatorzy anime też wkładaja w to mnóstwo wysiłku, ale tego jakoś nie mogę sobie wyobrazić... inaczej jest w przypadku mang). Zresztą, nie wiem... jakoś łatwiej jest mi się wczuć w historię narysowana niż zanimowaną...

Co oczywiście nie znaczy, że nie lubię anime. Bo czasami muzykę i grafikę trudno zastąpić. szczególnie gdy są na wysokim poziomie i występują razem.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-01-2006, 17:15   

elektowne... Well... to czasami minus. Pamiętacie Dziada z bleacha? Ten jego ogień namiętności? To było... odrażające w anime bardziej niż w mandze.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 09-01-2006, 06:23   

Ten temat już był, był, byyył...

Anime, bo jest czytelne. Wielu mang nie czytałam, ale część z nich jest pod tym względem straszna (choćby Bleach - zobaczyłam i załamałam się, bo przyzwyczaiłam się do jedynej rzeczy czytanej na bieżąco - Inuyashy, który jest w miarę przejrzysty i nie trzeba się zastanawiać, co tu na tym obrazku jest ^^"). No i w wypadku mang akcji (Gunsmith Cats choćby), w momencie gdy ta przyspiesza, bywa ciężko...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 09-01-2006, 13:46   

Jak zauważyłem, gros obecnych opowiada się za anime...ciekawe czy fakt, że za mangę trzeba jednak najczęściej płacić, a anime ciągnie się z sieci za darmo, ma na to wpływ ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group