FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Następny
  Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane
Wersja do druku
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2006, 13:37   Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane

Jest juz masę tematów z rzeczami, które właśnie są przez was czytane/oglądane/grane/słuchane (niepotrzebne skreślić). Ja chciałam wam zadac pytanie - jakie mangi w tej chwili czytacie?

U mnie na tapecie są dwie. Pierwsza to obowiazkowo Nana. Zaczynam sie zastanawiać, czy nie przebija ona przypdakiem ParaKissa w moim osobistym rankingu - w każdym razie te pozycje dzielnie walczą o pierwsze miejsce. Własciwie, to dopiero ostatnio nadrobiłam zaległości w tym tytule. Fabuła rozwija się niestety w kierunku
Cytat:
bardzo, bardzo smutnego zakończenia.... przynajmniej na to się zanosi sądzac po ilości łez wylewanych przez bohaterów. Cóż, mam nadzieję, że sie pomylę w moich przypuszczeniach.
Cóż, jakkolwiek to sie skończy, pozostanie jedną z najlepszych mang, jakie kiedykolwiek przeczytałam

Pochłonęłam też Death Note. Skusiłam sie nazwiskiem Obata Takeshi - to ta sama osoba od grafiki w Hikaru no Go. Nie zawiodłam się jeżeli chodzi o rysunki. Jezeli zaś chodzi o fabułe, co do której miałam obawy.... okazały sie one zupełnie nieuzasadnione. Wiem, że ostatnio dużo serii traktujących o władcach nad śmiercią (Jigoku Shoujo, Bleach itp.), ale muszę przyznac, że DN jest niesamowite. To takie polączenie błyskotliwego kryminału, gdzie zarówno detektyw jak i przestepca stoja na niezwyklym poziomie intelektualnym i próbują wzajemnie ubiec swoje ruchy. Orginalnym wydaje mi se też pomysł, gdzie głowny bohater jest jednocześnie głównym złym. Jestem zupełnie skonsternowana, czytając ten komiks - zupełnie nie mam pojecia, za kogo trzymać kciuki - czy za głownego bohatera (dażę go sentymentem wlasnie z tego powodu - to dla mnie bardzo typowe), czy za jego przeciwników (bądź co bądź, bardzo sympatycznych). No i jeszcze jedno - pomimo paskudnego wygladu, Shinigami sa przeurocze! Fizjonomię maja odstręczajacą, ale ich prostoduszność zjednała im zupełnie moje serce. I jedzą jabłka, tak jak ja!

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-03-2006, 15:04   

Love Hina, niestety zostały już tylko dwa tomy. Manga znacznie lepsza od anime, bijąca je na głowe pomysłami i chociaż dość długa, to jednak nie nużąca.
Tokyo Mew Mew ( tak, mój kwiatuszku, ja to czytam ), za humor, wdzięki i bezpretensjonalność. Z tym, ze tu też zostsły już tylko dwa tomy.
Jak tylko wyjdzie Angel Sanctuary i Utena, to dopiszę obydwa tytuły...
No i jest jeszcze Hellsing, ale każdy wie, w jakich odstępach to się ukazuje...Coś mi mówi, że X skończy się prędzej....
Powrót do góry
Grabarz Płeć:Mężczyzna
*Crossfire*


Dołączył: 30 Lip 2005
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Lisia Federacja
PostWysłany: 02-03-2006, 15:06   

No ja to rzaczej czytuję bundza, pewnie ktoś kojaży ten komiks, jeśli nie to zapraszam na www.bundz.prv.pl

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-03-2006, 16:33   

Grisznak napisał/a:
Love Hina, niestety zostały już tylko dwa tomy.

Oj... IMHO te 14 tomików nie ucierpiałoby na okrojeniu do 7-8. Już od 6 zaczyna się wałkowanie wkółko tego samego albo "odloty" fabuły pasujące do całości jak pięść do nosa. No ale "Qu'est que vous voulez, George Dandin".

Sam ostatnio mam strasznie mało czasu... najłatwiej przychodzi mi śledzenie czegoś co dawniej mnie wciągnęło (jak Bleach) albo czegoś w stylu "count your sheep". Śledzę też pewne doujiny... konkretnie serię Evangelion: Re-Take. W sierpniu wielki epilog \o/
No i oczywiście poczytuję też Ah My Goddess...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 02-03-2006, 18:29   

Śledzę na bieżąco Inuyashę i raz na kilka tygodni Bleacha w większych dawkach (bo w jednym rozdziale niewiele tego, czego bym nie przeleciała tylko wzrokiem, i właściwie zła jestem, że się za to zabrałam - denerwuje mnie straszliwie, ale bohaterów lubię...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-03-2006, 22:10   

Alichino- jak narazie trzy tomiki mam za sobą i z niecierpliwością czekam, aż wyjdzie reszta. Zastanawiam się tylko ile z tego tomów w końcu wyjdzie i kiedy...Widziałam pojedyncze skany czegoś co wyglądało jak czwarty tomik, tylko kiedy to będzię dostępne..oj kiedy...
God Child -sześć części przeczytanych (no powiedzmy : P co prawda niemiecki nie jest moją dobrą stroną, ale nie wyszło tak źle...chyba). Teraz tylko uzbierać kasę na ostatnie dwa i...i koniec. Szkoda..no coż : P
Boys Next Door -chyba jedna z moich ulubionych mang, szkoda tylko, że po niemiecku : P ale czego się nie robi, prawda?...^^

A teraz z niecierpliwością czekamy na Angel Sanctuary^^.....

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 03-03-2006, 10:30   

Grisznak napisał/a:
Tokyo Mew Mew ( tak, mój kwiatuszku, ja to czytam ), za humor, wdzięki i bezpretensjonalność.

Ja też to czytam. Z tym że moja sympatia dla tej serii znacznie zmalała, od kiedy pojawił się ten cały fuj Błękitny Rycerz bleee.
Poza TMM czytam jeszcze: 'Naruto', 'Seimadena', 'DNAngel' i 'FMA'. Czytałabym 'Brzoskwinię' i 'Kenshina', gdyby Egmont zechciał wydawać kolejne części. Zrezygnowałam z 'LH' na 10 tomie, bo miałam już dość latającego Keitaro, ale dokupię dalsze, jak będę mieć nadmiar gotówki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 10:34   

Obecnie czytam "Hellsing'a", "Vampire Princess Miyu", "Metropolis", "GITS"... Zamówiłem właśnie w JPF pierwszy tom "Battle Angel Alita" :)
A z komiksów... oczywiście "Asterix" ^_^, "Thorgal", z tych internetowtch jeszcze "Megatokyo", "Applegeeks", "Machall" i "Kokoart" :)


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 03-03-2006, 11:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 03-03-2006, 11:04   

Cytat:
Ja też to czytam. Z tym że moja sympatia dla tej serii znacznie zmalała, od kiedy pojawił się ten cały fuj Błękitny Rycerz

Skąd ta cholera się wzięłą i po co to nie wiem...Przyznam, że miałem nadzieję na trochę więcej yuri, bo poczatki to sugerowały, ale dalej jakoś się rozmyło. Niemniej fajnie, że seria ma tylko 7 tomów, bo gdyby to ciągnąć do 18 to doczekalibyśmy się pewnie całego stada różnokolorowych rycerzy a także jakichś outer mew mew i kto wie, czy jeszcze nie dzieci ichigo z przyszłości/przeszłości ( niepotrzebne skereślić ).
Powrót do góry
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 13:04   

Nowa Brzoskwinia wychodzi w kwietniu. Kupie tylko dlatego, że głupio przerywać serię pod koniec, ale na pewno nie jest to mistrzostwo swiata.
I GTO sie spóźnia... znowu. To mnie własnie w Waneko denerwuje. Wybaczę im jednak wszystkie grzechy, gdy wreszcie wyjdzie Utena... A jak wydadzą Nanę, to im postawię ołtarzyk.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 13:50   

Grabarz, to jest dooobre :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Silent Angel Płeć:Kobieta
*Hermit*


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 16:54   

Ze względu na mój skromny budżet nie będzie tego wiele. Obecnie czytam m.in: OMG, Kamichama Karin, oraz D.N.Angel.

_________________
At night, the town is quiet like the bottom of the ocean
I continue down the road by myself
Guided by the distant voice
I keep searching for the soft blue light

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
8822302
Black_Geisha Płeć:Kobieta
Black Yuki


Dołączyła: 03 Wrz 2005
Skąd: hm....jak by to nazwać....nicość?
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 18:30   

Jak wyjdzie to pewnie dopiszę Angel Sanctuary.A tak to to TMM (miałam przerwać ale jakoś nie mogę noo >.<),FMA no i to by chyba na tyle.....no i może Fruits Basket przeczytam, po polsku jak wyjdzie (bo czytałam po angielsku wszystkie tomy,ale moja znajomość tego języka jest....mierna XDTak to jest jak masz w szkole 5 godzin niemieckiego xD)

_________________
Moje bazgroły:
www.blackgeisha.deviantart.com

Liście lubią spadać,
Dlaczego?Może poprostu spadają,
Bo kochają ziemię....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1236952
nemezis Płeć:Kobieta
Drawning in the dark...


Dołączyła: 12 Paź 2005
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 19:24   

Ja również budżet mam niezbyt pokaźny, więc muszę siedzieć w Empikach i łykać wszyskto w kącikach czytelnika, pod niezbyt przychylnym spojrzeniem security. Nic też dziwnego, że nie czytuje mangi jakoś straszliwie często, gdyż od koleżanki pożyczyłam już chyba wszystko co chaciała mi dać. Ale jak następnym razem znajdę sie na ukochanej, skórzanej, czarnej kanapie w Empiku to rzucę się na dwa ostatnie tomy Marsa, którego jakoś skończyć nie mogę, piąty tom ukochanego Paradise Kiss i skubnę trochę Evangeliona, w którego lekturze mam pokaźne luki. I ja również jestem na Egmont obrażona, że Kenshina wycofał w najlepszym momencie.
Cytat:
Przecież zaraz miał wejść Hajime Saito ( Gaad, już nawet nie pamiętam jak to się pisze ), akcja by dostała mocnego kopa i wszystko by się ruszyło!

A tak ogólnie, to teraz jestem w stanie pochłaniania Boy's Next Door. Enevi, głowę chylę.
A właśnie, wyszedł już nowy tom Inu Yashy?

_________________
Śmierć spojrzał na nich z ukosa, co było chytrą sztuczką, jakoże siedzieli wprost przed nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 03-03-2006, 19:45   

Z Inu Yashy też zrezygnowali - http://anime.com.pl/news.php?id=vTydavgd. Kiedyś zbierałem "Eden" (przerwałem, jak przeczytałem, że w ósmym tomie przechodzi w hentai. Mam 5 tomów) i zastanawiałem się nad "Kenshin'em" (pierwsze dwa tomy miały swój klimat, później za bardzo przypomina X-man).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 32 Idź do strony 1, 2, 3 ... 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group