FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Inne formy dystrybucji
Wersja do druku
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-06-2009, 12:13   Inne formy dystrybucji

Złe Crunhyroll przeszło na ciemna stronę mocy - wprowadzili opłaty. Za parę dolarów miesięcznie szczęśliwcy z USA mogą oglądać legalnie ulubione serie.
Na ANN polecają Rentanime.com - 20 zielonych miesięcznie i przyślą do domku wybrane trzy płytki bez limitu czasowego. Jak obejrzysz- odsyłasz, wybierasz następne.
Szkoda, ze takie opcje dostępne są tylko za wielka wodą i chyba długo poczekamy na nie na europejskim podwórku.
Czy gdyby takie usługi były dostępne-korzystalibyście z nich? Może znacie lepsze serwisy, albo macie własne pomysły? Ile gotowi bylibyście zapłacić za taką przyjemność?

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 05-06-2009, 15:37   

Patrząc na skalę z jaką serie są fansubowane przez ostatnie lata Japończycy powinni już dawno przejść na dystrybucję przez sieć.
Przetłumaczyć to u siebie na 3-4 najpopularniejsze języki, wysłać w świat i zarabiać na reklamach. Założyć jedynie regionalną blokadę na Japonię (albo udostępniać odcinek Japonii w 2-3 tygodnie po emisji w TV), żeby wpływy z lokalnego rynku nie zmalały i jazda.
Coraz więcej programów rodem z USA da się oglądać legalnie w sieci w podobnym formacie. Mnie to bardzo cieszy odkąd nie mam NBC w kablówce, a polski Comedy Central koncentruje sie głównie na sitcomach. Korzystam bardzo często. Podobnie dystrybuowany jest też South Park (z opóźnieniem względem emisji w TV).

Najlepiej byłoby za darmo bo nie oglądam zbyt wielu serii anime, żeby opłacało mi się pakować w pakiety pozwalające oglądać wszystko. Chyba, żeby to były rzeczywiście grosze czyli coś zbliżonego do abonamentu za WoWa (40-50zł miesięcznie).
Tylko przede wszystkim musiałoby to działać bez zarzutu, reklamy nie mogłyby być uciążliwe, a jakość i tłumaczenia itp. również be większych wpadek.

Wg mnie to jest przyszłość telewizji. Wybierasz co chcesz oglądać, kiedy chcesz, możesz włączyć pauzę, możesz oglądać wielokrotnie ten sam program. Fajnie by było móc również sobie zapisać na dysku (oczywiście bez DRM), ale to pewnie odrobinę zbyt wysokie wymagania :)

Dla maniaków jakości/tradycjonalistów/miłośników (zazwyczaj marnych) dodatków pozostają tradycyjne kopie DVD czy BluRay. Do tego dorzucić jakieś zniżki na płyty dla subskrybentów stron, które pozwalałyby oglądać anime w sieci. Warte wspomnienia jest, że mając już przetłumaczone i gotowe do wydania odcinki Japończycy mogli by je dystrybuować sami na płytach z ograniczoną pomocą lokalnych dystrybutorów. Co zapewne odpowiadałoby zarówno im (cały zysk do nich) jak i klientowi bo dostawałby dokładnie taki sam produkt jak w Japonii. Wystarczyłoby założyć jeden spory magazyn i serwerownię w USA, drugi taki kompleks w Europie, które rozsyłałyby to po klientach i sklepach.

Gorzej mieliby lokalni dystrybutorzy, ale szczerze mówiąc mam to gdzieś. Jeśli mógłbym za znośną kasę legalnie oglądać anime na bieżąco i potem sobie móc co lepsze kąski kupić we w miarę rozsądnej cenie na płytce to nie obchodziłoby mnie logo i kraj pochodzenia firmy, która mi to umożliwi.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-06-2009, 00:31   

Wg danych ze stycznia, czyli jeszcze zanim zaczęli publikować nowe odcinki haruhi i pochodnych na bierząco w sieci, Kodokawa Anime zarabiało na youtube 110 000$ miesięcznie. To chyba większy zysk niż potencjalny brak zysku i może ktoś jeszcze się tego od nich nauczy.

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group