FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46  Następny
  Kto mi powie... [Manga i Anime]
Wersja do druku
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-10-2014, 12:30   

fleischman napisał/a:

Rada: nie czytaj żadnych spojlerów dotyczących Rebuilda 3.0, jeśli nie chcesz sobie zepsuć zabawy :)

Albo nie oglądaj żadnych rebuildów - też nie zepsujesz sobie zabawy ^^

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-10-2014, 01:10   

Hellsing. Pytanie moje odnosi się do nazwiska ojca Alexandra.
Większość internetu zapisuje je Anderson, ale mnie się nieustannie wydaje, że powinien to być Andersen. Skorzystanie z prowizorycznych metod "przeczytaj mi kanji wujku google" daje wynik zbliżony do "e", jednak wolałbym się upewnić, jak to się czyta w oryginale?

Nie wspominając o tym, że Anderson kojarzy mi się bardzo amerykańsko, zaś Andersen północno-europejsko, a więc bardziej pasuje mu to "e". Choć może to nieuzasadnione odczucie.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2014, 17:52   

W anime w wersji oryginalnej wyraźnie mówią "Andersen".

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nikodemsky Płeć:Mężczyzna
Beauty of Silence


Dołączył: 28 Sie 2007
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2015, 04:00   

Może mi ktoś powiedzie jak to wygląda z serią Fate?

Oglądałem Fate/Stay Night(jedyny "fejt", który obejrzałem) - w moim uznaniu jest to po prostu przeciętna przygodówka, natomiast któryś raz z kolei ktoś poleca mi Fate/Zero, czy jest to jakościowo lepsze? Muszę coś jeszcze obejrzeć przed, żeby nie być w tyle?

_________________
http://myanimelist.net/animelist/Nikodemsky
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 06-02-2015, 09:23   

Serie główne spod znaku Fate:

- Fate/Zero - chronologicznie wcześniej, można rzec prolog. 2 serie, 2011 rocznik.

Potem są serie kontynuujące i z tego co ja zrozumiałam (nie zagłębiałam się), oferujące 3 różne ścieżki tej samej historii. Czyli początek podobny, a potem się rozchodzą.
- Fate Stay Night - 2006. Nie była zła, aczkolwiek w porównaniu do nowszych wypada blado. I miała dosyć denerwujący scenariusz, bo za dużo Shirou w nim...
- Fate/stay night: Unlimited Blade Works - 2014. Te samo studio co robiło Zero, czyli grafika i muzyka cud miód orzeszki. Jeden sezon za nami, drugi pewnie na wiosnę będzie.
- Heavens Feel - nie zekranizowany.

I jeszcze sequel Fate/hollow ataraxia - nie zekranizowany.

Generalnie mówię o serialach, bo są jeszcze filmy różne, ale to głównie reprodukcje, można obejrzeć jako streszczenie.

Także spokojnie możesz oglądać Zero, a potem UBW. No i jeśli Stay/Night ci się podobało, to te dwie powinny bardzo się spodobać.

*poprawki poprawki :D

_________________


Ostatnio zmieniony przez Nanami dnia 07-02-2015, 00:05, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-02-2015, 10:18   

Dwa zdania dopowiedzenia do Nanami.

Trzy wymienione przez ciebie "serie" nie reprezentują trzech routów z oryginalnej eroge. Te nazywają się Fate, Unlimited Blade Works i Heavens Feel.
FSN z 2006 miesza wszystkie trzy w dość nielogiczny, choć w smaku nie najgorszy, bigos (z wielką przewagą Fate). Tegoroczne Fate/stay night: Unlimited Blade Works bardzo wiernie oddaje drugi route o tejże nazwie. HF ekranizacji żadnej się nie doczekało.

A Fate/hollow ataraxia to osobna gra - sequel FSN. Faktycznie nie zekranizowany.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-02-2015, 13:22   

shugohakke napisał/a:
HF ekranizacji żadnej się nie doczekało.

Ale doczeka, bo jest zapowiedziana kinówka przy czym nie ma jeszcze terminu. Więc owszem, obecnie nie istnieje. Poza tym Fate ma też całą masę spin-offów, ale nie są one bezpośrednio połączone z główną fabułą, więc nie trzeba się nimi przejmować (jedyny zanimowany to Fate/kaleid liner, ale jak mówię, nie łączy się on z główną fabułą).

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-02-2015, 13:46   

Mnie niepokoi ta kinówka. HF jest najbogatszym w plot (a także "plot" ^^) routem i ściśnięcie go w niecałych dwóch godzinach może mieć różne efekty.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-02-2015, 14:05   

Cytat:
Mnie niepokoi ta kinówka. HF jest najbogatszym w plot (a także "plot" ^^) routem i ściśnięcie go w niecałych dwóch godzinach może mieć różne efekty.

Pożyjemy, zobaczymy co z tym zrobią. Chwilowo prawie nic nie wiadomo (łącznie z tym czy na pewno będzie to jedna kinówka, więc nie ma co tracić nadziei). A nawet jeśli to najlepsze sceny HF by ufotable będą zdecydowanie lepsze niż nic.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-02-2015, 22:16   

Nikodemsky napisał/a:

Oglądałem Fate/Stay Night(jedyny "fejt", który obejrzałem) - w moim uznaniu jest to po prostu przeciętna przygodówka, natomiast któryś raz z kolei ktoś poleca mi Fate/Zero, czy jest to jakościowo lepsze? Muszę coś jeszcze obejrzeć przed, żeby nie być w tyle?

Zasadniczo, nie ma co ukrywać, Fate Stay/Night to jest przeciętna przygodówka. Z drugiej strony Zero reprezentuj już jakiś tam poziom. Ludzie się tym podniecają, bo się dorobiło toto czegoś na kształt uniwersum. A lepiej gada się o czymś, co ma szerokie uniwersum (niezależnie jak głupie) niż o pojedynczym tytule.
Zero teoretycznie nie wymaga niczego do obejrzenia, ale jak już się widziało Stay/Night, to zrozumienie pewnych niuansów jest lepsze.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lares Płeć:Mężczyzna
Palladyn


Dołączył: 16 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2015, 00:48   

Nie wiem czy to dobry temat ale niedawno obejrzałem Gundam Unicorna Oav, niestety, ostatni odcinek nie miał polskich napisów i pomimo że angielski jest dla mnie na poziomie średnim to kompletnie nie wiem tak naprawdę czym była ta puszka laplacea, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć? O co chodziła tak naprawdę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8819462
Lares Płeć:Mężczyzna
Palladyn


Dołączył: 16 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2015, 00:56   

Ale tak jeszcze wracając do waszego tematu fate stay night, faktycznie nie jest serią wybitną, ale pomimo tego jest to dla mnie jedna z lepszych anime jakie oglądałem. Bardzo podobała mi się fabuła, postacie i cały sountrack z kapitalnym pierwszym opem, endingiem i tym utworem który jest na samym końcu, niesamowicie klimatyczna rzecz. I muszę przyznać gdyby główny bohater był tak waleczny jak w Oavce ale przy zachowaniu histroii z wersji TV to był by to dla mnie hit. Bo niestety w odcinkowej serii jest on takimi trochę ciepłymi kluchami, w oavce jest znacznie lepiej, to on na końcu walczy z Gilgameshem i jest bardziej cool, tylko niestety tutaj wątku romansowego z Saber nie ma a jednak ten motyw był piękny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8819462
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2015, 09:00   

Lares napisał/a:
Nie wiem czy to dobry temat ale niedawno obejrzałem Gundam Unicorna Oav, niestety, ostatni odcinek nie miał polskich napisów i pomimo że angielski jest dla mnie na poziomie średnim to kompletnie nie wiem tak naprawdę czym była ta puszka laplacea, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć? O co chodziła tak naprawdę


Spoiler: pokaż / ukryj
Chodzi o tablicę pamiątkową, która świadczyła o tym, że kolonie kosmiczne powinny mieć dużą autonomie względem Ziemi i powinny mieć możliwość wpływania na podejmowane na Ziemi decyzje.
Takie prawo wydane podczas przerwanej uroczystości na stacji orbitalnej oznaczałoby, że faktycznie w toczonej wojnie polityczną i prawną rację miało Imperium Zeonu, a Fedki to źli zamordyści.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lares Płeć:Mężczyzna
Palladyn


Dołączył: 16 Maj 2006
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2015, 01:21   

Aha, czyli plus minus doszedłem do podobnej konkluzji, dziękuje za wytłumaczenie.

PS Czyli oprócz tego owa puszka nic innego nie posiadała? W sumie dziwie się że
Spoiler: pokaż / ukryj
zwykły pomnik mógł mieć taką wartość, kto tak go naprawdę stworzył? Ten starszy umierający człowiek ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
8819462
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-08-2015, 22:02   

Czy ktoś właściwie wie dlaczego JPF przerwał wydawanie Oh my goddess na tyle lat? Jakieś problemy licencyjne? Kasa? Tak mnie naszła ciekawość, bo właśnie się rajcuję świeżutkim 28 tomem :D

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 44 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 43, 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group