FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Najdłuższe serie i to jak je oglądać
Wersja do druku
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2009, 22:17   Najdłuższe serie i to jak je oglądać

Wpadłem na pomysł, że do tych dłuższych serii można by napisać instrukcje obsługi. Bo nie zawsze wiadomo co oglądać najpierw, co potem, czego nie oglądać itp.
Na ten przykład weźmy coś prostszego, taki Bleach.
Ma on główny wątek, i filery. I tu można powiedzieć że nie trzeba ich oglądać, ale niektóre warto, jaki mogą dać nam obraz w stosunku do całej serii i możemy obejrzeć wątek główny (pomijając filery)albo oglądać chronologicznie itp. Bo niektórzy albo się w tym gubią, albo im się to nudzi. Ja np. nie rozumiem chronologii Slayers.

PS:Jeśli zrozumieliście ten tekst, to znaczy że jesteście bardzo mądrzy, bo ja sam nie wiem co napisałem.

_________________
Lubię dobre Anime
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-11-2009, 22:31   

Cytat:
Ja np. nie rozumiem chronologii Slayers.


Co tu jest do rozumienia? Najpierw wydarzenia z kinówek i OAVek, potem pierwszy sezon, sezon Next, potem Try. Więcej filmów Slayers nie powstało*.


* każdy kto twierdzi inaczej - łże. A pewnego dnia go znajdę i będzie wtedy żałował, że nie jest pluszowym pokemonem, którego wystarczy pozszywać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2009, 22:43   

Temat może się komuś przydać.

btw. w Bleachu jakby kto nie wiedział to filery nie mają nic do głównego wątku : >

Dokładnie jak niżej : > Dziękuje za rozwinięcie mojej myśli : )


Ostatnio zmieniony przez 0rdi dnia 09-11-2009, 22:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 09-11-2009, 22:55   

0rdi napisał/a:
btw. w Bleachu jakby kto nie wiedział to filery nie mają nic do głównego wątku : >
Fillery zazwyczaj nie mają nic do głównego wątku. Pojedyncze odcinki fillerowe mogą być czasem interesujące - np. naświetlać jakąś z postaci drugoplanowych. Długie łuki fillerowe do fabuły niczego nie wnoszą - nie wnoszą, bo wnosić nie mogą. Chodzi przecież o to, by gdy się filler skończy i manga odskoczy odpowiednio daleko, można było dalej kontynuować wątek podstawowy dokładnie od miejsca, gdzie go się przerwało (co byłoby niemożliwe, gdyby filler zbyt bardzo namieszał).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-11-2009, 12:14   

To ma być przewodnik w którym człowiek wie jakie odcinki to zapychacze i należy je pominąć by od razu przejsć do oryginalnej hsitorii, tak? Rzeczywiście przydałoby się coś takiego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ZUBEK Płeć:Mężczyzna
Niestety, to ja ...

Dołączył: 31 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 10-11-2009, 15:14   

Ja od razu napisze swoje zdanie co do Bleach. Jeśli jesteś super fanem, to oglądasz wszystko. Jeśli nie, to radziłbym odpuścić sobie 2 pierwsze filery, bo są po prostu kiepskie. Obydwa są kiepskie, ale każdy idzie w trochę inną stronę. W każdym razie nie polecam. Jak ktoś chce, to może sobie obejrzeć ostatnią walkę z tego 2. Co do 3 filera, to bardzo mi się podoba, i radzę go obejrzeć, bo jest fajny i ma dużo walk. Jednak trzeba pamiętać że jeśli się odpuści któryś filer, to już raczej się do niego nie wróci, bo bohaterowie zdobywają w między czasie nowe moce i oglądanie filerów po obejrzeniu dalszego głównego wątku nie daje żadnej przyjemności.
Filmy, 1 obejrzeć warto, bo jest najlepszy ze wszystkich, ciekawy, bez zbędnych rzeczy i ma dobre walki.
Film 2, jak nie chcesz oglądać to nie musisz, nie jest zły, ale ja go nie polecam.
Film nr. 3 , jak dla mnie jest dość dobry i ciekawy i warto go obejrzeć, jest on też takim wprowadzeniem do nowej kreski używanej w serii. Filmy możecie oglądać jak chcecie, ale radze trzymać się (z wyżej wymienionych powodów) chronologii wydarzeń. Na szczęście w 1 i 3 pomagają nam w tym openingi ze zwiastunami (1 film około 116 odc. 2 film około chyba 210 odc), co pomaga nam też z 2 filmem (wiadomo że trzeba go obejrzeć przed 3 i po 1).

A jakby ktoś dopiero zaczynał oglądać to mam krótkie wyjaśnienie które to filery(bo na początku można się nie skapnąć)
1 filer tu można pomyśleć że to kontynuacja głównego wątku, albo nowy główny wątek ale tak nie jest. Opowiada o takich jakby wampirach które wysysają duszę, zamieniając ludzi w proch, a do obrony mają lalki ( skapniecie się po pierwszym odc)
2 filer tu już jest łatwo bo wiadomo że to filer od początku (choćby po tym że jest on w środku historii) więc się streszczę. Jest o księżniczce, jej 2 ochroniarzach i takiej dziwnej broni wysysającej duszę.
3 filer też dzieję się w środku historii, jednak uwaga. Poprzedzany jest dwoma nie powiązanymi ze sobą odcinkami, jakby specjalnymi, które warto ominąć(no może można obejrzeć przygodę na plaży, żeby się trochę pośmiać z "pogrzebu"). Jest on o buncie zabójców dusz (tych mieczy). Przybierają one materialną postać i walczą z bohaterami.

Co do rzeczy, których nie warto oglądać. Dołączę 3 odcinki (gdzieś koło 212-215 chyba) opowiadają o Kon Rangers i jak sama nazwa mówi, są głupie i nie warte obejrzenia.


Co do slayers, to czy mógłbyś to jakoś rozwinąć tzn. które filmy, jak po kolei, co warto obejrzeć, a co pominąć. Ja zacząłem oglądać po kolei pod względem wydania anime, więc zacząłem od 1 serii, i chyba wolę obejrzeć wszystko tak. Ale rozwiń to dla innych.

_________________
Lubię dobre Anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-11-2009, 22:09   

Cytat:
Co do slayers, to czy mógłbyś to jakoś rozwinąć tzn. które filmy, jak po kolei, co warto obejrzeć, a co pominąć.


Kinówki i OAVki mozna oglądać w absolutnie dowolnej kolejności, gdyż wszystkie przedstawiają autonomiczne i niepowiązane historie. Czy warto... Na pewno nie warto Slayers Premium, na pewno warto Slayers Perfect (nic wspaniałego, ale ma swój klimat), pozostałe można, acz są raczej przeciętne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 10-11-2009, 22:58   

A ja napiszę o Naruto: praktycznie wszystkie OAVy, kinówki i fillery omijać. Jedyne wyjątki to może 3 ostatnie odcinki serii podstawowej, OAV z jakimś pojedynkiem o naszyjniki i czwarty film. Reszta przepełniona jest gadką o przyjaźni, spapranymi dzieciństwami i żartami na poziomie toaletowym.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2009, 11:19   

@ up.
Widzę, że dobrze zrobiłem zaprzestając oglądania kinówek naruto na pierwszym tytule : )

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
jestem...
Gość
PostWysłany: 11-11-2009, 11:23   

A ja dopisze jeszcze, że 1 filer z bleach jest poprzedzany kilkoma odcinkami o tym, jak taka trójka (ninja, dziewczynka i staruszek z bląd wąsami w kapeluszu) porywa po kolei przyjaciół Ichigo itd. to też można sobie odpuścić.
Powrót do góry
Kael-Thas Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Sie 2009
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2009, 11:44   

W Bleachu jest jeszcze The Sealed Sword Frenzy, niezbyt długi OVA, moim zdaniem dość nudny. Spotkałem się także z czymś takim jak Memories in the Rain, ale to w zasadzie przerobiony odcinek o Grand Fisherze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2009, 12:28   

jestem... napisał/a:
A ja dopisze jeszcze, że 1 filer z bleach jest poprzedzany kilkoma odcinkami o tym, jak taka trójka (ninja, dziewczynka i staruszek z bląd wąsami w kapeluszu) porywa po kolei przyjaciół Ichigo itd. to też można sobie odpuścić.
To też już stanowi część pierwszego fillera.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-11-2009, 22:06   

Mam pytanie poboczne - chcę obejrzeć jeden konkretny arc z One Piece, ten w którym ekipa ratuje Robin z łap G9. Które odcinki powinienem obejrzeć?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 22-11-2009, 00:59   

Albowiem powiedziane kiedyś było: "Czasem lepiej nie znać mangi, to wtedy nie wiesz co to filer"

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-11-2009, 23:58   

A ja napiszę instrukcje obsługi do produkcji Rumiko Takahashi.

1. Najstarsze Urusei Yatsura.
Prawdziwy klasyk i za razem przykład ewolucji technicznej anime. Jak wiele starych seriali ma budowę epizodyczną z tendencją do gromadzenia bohaterów. Tak więc gdy nie znamy serialu śmiało możemy oglądać odcinki po kolei jak i po obejrzeniu pierwszej serii możemy oglądać dalej praktycznie dowolne odcinki. Gdy znamy serial śmiało można oglądać go wybiórczo. W większości przypadków przygody zamykają się w jednym odcinku. Wątki główne są kompletnie otwarte a wątki epizodyczne trwają maksymalnie kilka odcinków. W serialu znajdują się jednak fakty które zostają na stałe do końca serii chociaż większość wynalazków i sytuacji pojawia się zazwyczaj jednorazowo .
Odcinki ova jak i filmy są zdecydowanie dogrywką i za wyjątkiem ostatniego filmu można je oglądać w dowolnej kolejności.

2. Maison Ikkoku.
jedna z pierwszych prawdziwie chronologicznych opowieści. Wszystkie odcinki należy oglądać w kolejności , ponieważ jest to historia ciągła. Brak filerów i podobnych spraw. Filmy należy traktować w kategorii special. Nie mają one nic wspólnego z główną historią.

3. Ranma 1/2
Chronologia ucieka z czasem by pozostawić dwa ostatnie sezony kompletnie niepowiązanymi. Należy jednak zwrócić uwagę że pierwszy i drugi sezon mimo bycia najbardziej chronologicznymi zachodzą na siebie. Później większość wątków trwa 1 lub 2-4 odcinki. A wszystkie zdobyte umiejętności są później wykorzystane przynajmniej raz. Z biegiem sezonów aż do końca przybywa coraz więcej stałych bohaterów. Odcinki ova są zamkniętymi historiami usytuowanymi po zakończeniu seriaalu . Dwie historie są dwu odcinkowe reszta jest epizodyczna. Odcinki ova jak i serial są bazowane na mandze.
Dwa filmy kinowe są kompletnie oderwane od mangi. Zawierają również jednorazowych wrogów. Pierwszy film pokazuje Ranmę ze strony wojownika drugi natomiast pokazuje jego kobiecą stronę :] i przebiegły charakter.

4. Inuyasha.
Ten serial ponownie jest serialem chronologicznym. Wraz z upływem sezonów pojawiają się jednak coraz mocniejsi wrogowie nasłani przez Naraku a i on ciągle roście w siłę. W pierwszych sezonach istnieje jeszcze motyw powiększania stałej grupy bohaterów. Pomiędzy odcinkami wątku głównego są wplecione jednak fillery lekko rozjaśniające charakter całego serialu. W nich też rozwija się najczęściej drugi wątek główny , czyli ten miłosny. Na końcu każdego sezonu (z wyjątkiem 2000) znajduje się film kinowy. Filmy są ściśle powiązane ze stopniem rozwoju postaci w danym sezonie , jednak nie mają wpływu na fabułę serialu. Najlepiej oglądać je w przerwach pomiędzy sezonami tak jak były wypuszczone. Jak do tej pory brak serii ova (będzie jeden odcinek w marcu) Jest natomiast bezpośrednia kontynuacja urwanego serialu. Inuyasha Kanketsu-hen.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group