FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Haremówki - obiekty westchnień bohaterów
Wersja do druku
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2010, 19:16   

Chyba ma to miejsce także w Zero no tsukaima.
Oo, i w całej tej Shagukan no Shanie.
Nie oglądałam ani jednej serii, ani drugiej, ale główne bohaterki to wredne , pomiatające tsundere, więc..

_________________

Androgenizm ftw <3
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-03-2010, 19:20   

zonk486 napisał/a:
a ja w swoim doświadczeniu z anime widziałem inną tendencję. Polegała ona na tym, że główny bohater był zapatrzony w dwulicową choleryczkę, która myślała o tym, że go kocha, co nie przeszkadza jej w pomiataniu nieszczęśnikiem, wyzywania go od zboczeńców na każdym kroku, w którym się pojawi i używaniem wobec niego przemocy.


Przepraszam, ale z tego co zaobserwowałam większość głównych bohaterów haremówek to do pewnego stopnia masochiści (bo posiadanie haremu na to zakrawa). Myślę, że to wyjaśnia tę kwestię.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-03-2010, 19:21   

Jest kilka serii, w których wybranką głównego bohatera jest tsundere (a głos pod nią podkłada zwykle Rie Kugimiya), ale nie jest to tendencja szeroka na cały gatunek.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-03-2010, 19:28   

Zależy od serii, ale zawsze znajdzie się tytuł, który różni się nieco od podanego schematu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Alex Ashtray. Płeć:Mężczyzna
*Androgyne Emo*


Dołączył: 15 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-03-2010, 15:31   

Z tego co wiem, jaka by nie była tendencja, to tsundere mają mase fanów (wystarczy się po necie rozejrzeć... w sumie tego nie pojmuje).
Niemniej częściej chyba sie zdarza, że wybranką jest słodka moe panienka.

_________________

Androgenizm ftw <3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ai-chan Płeć:Kobieta
zaindygowana


Dołączyła: 14 Cze 2010
Skąd: że niby teraz z Krakowa
Status: offline
PostWysłany: 16-06-2010, 13:18   

Jaki bohater taka jego wybranka...
Bo nie mogę się oprzeć wrażeniu, że gdyby bohater był człowiekiem rozsądnym, zdecydowanym, choć odrobinę myślącym, o stopniu rozwoju umysłowego i emocjonalnego zgodnym ze swoim wiekiem, to decydowałby się na związek z dziewczyną inteligentną, pewną siebie, otwartą i bezpretensjonalną.
Nie ma takich bohaterów to i nie ma takich wyborów.
To też niezdarni, głupkowaci i ograniczeni faceci wiążą się ze ślamazarnymi, naiwnymi, pustymi – acz ślicznymi! - panienkami.
A wyjątki potwierdzają regułę ;)
Z serii trochę bardziej nietypowych jeśli chodzi o ostateczny wybór bohatera przychodzi mi na myśl "Kimikss", "Akane-iro ni Somaru Saka" i "True Tears" trochę też.
Ogólnie haremówki (te trochę lepsze, w które się emocjonalnie zaangażuję) powodują u mnie często przewlekłe frustracje, bo ostateczny pairing nigdy nie jest zgodny z tym jaki ja bym chciała i jeśli zdarza mi się pochlipywać to raczej z żalu a nie wzruszenia ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
21228093
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2010, 07:27   

Ai-chan napisał/a:
ostateczny pairing nigdy nie jest zgodny z tym jaki ja bym chciała i jeśli zdarza mi się pochlipywać to raczej z żalu a nie wzruszenia ;)

Witaj w klubie. Ja mam to samo. Poza ShinraxSelty, nie pamiętam żadnego pairingu, który by mnie usatysfakcjonował...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kuroioni Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Cze 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-06-2010, 22:41   

witam :)
widze, ze nikt do tej pory nie wspomnial o anime, ktore jako pierwsze wpadlo mi do glowy przy czytaniu tego watku. Mowie mianowicie o Tenchi Muyo (wraz ze wszystkimi przyleglosciami), anime, ktore jako mlode dziewcze jeszcze uwielbialam(i uwielbiam nadal) dziko*-*
"wybranka" Tenchiego zostaje (ok, moze nie do konca koniecznie to on byl tym, ktory wybieral, hehe..) Ryoko. Gwiezdna piratka, tak zwana 'kobieta z jajem' :D No dobra moze w oav'alkach jest to bardziej widoczne niz w tv, ale jednak. Slodka idiotka jest Mihoshi, tez podkochujaca sie w Tenchim ale przy Ryoko a zaraz po tym Ayeka nie majaca zadnych szans :)
Ale faktycznie, jest to chyba jedno z nielicznych anime haremowych (tzn tych 'zwyklych haremowych', a nie odwroconych :]~ ), gdzie wybranka serca glownego bohatera jest ta silna, inteligentna, pyskata jak 100 diablow dziewczyna, ktora nie daje sobie w kasze dmuchac. Tym, co nie widzieli, polecam serdecznie zarowno serie oav, tv jak i filmy^^

_________________
~ Why is it that, as a culture, we are more comfortable seeing two men holding guns than holding hands? ~

Ernest Gaines
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group