FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Haremówki - obiekty westchnień bohaterów
Wersja do druku
peki Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2010, 01:18   Haremówki - obiekty westchnień bohaterów

Ok, zastanawiam się już od jakiegoś czasu nad tym.
Dlaczego (według mnie) bohaterowie haremówek zazwyczaj jako obiekt swoich westchnień wybierają najgorszą, najmniej ciekawą, najnudniejszą i najżałośniejszą osobe w całej serii jako obiekt swoich westchnień?

Być może to tylko moja opinia, jednak chciałbym usłyszeć wasze komentarze, argumenty i ewentualnie przykłady które mogłyby zmienić moją opinie!

_________________
Become the heir
The Serpent Saint
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2017986
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-02-2010, 01:28   

Potrzeba opieki nad biednym, zahukanym, etc stworzeniem. W drugą stronę to też działa.
Powrót do góry
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-02-2010, 01:28   

Przecież to jasne jak słońce - żeby typowa osoba oglądająca tego typu produkcje poczuła się lepiej. Co z tego, że jest żałosna - jest przecież szansa, że znikąd pojawi się idealne dziewczę, które zakocha się w nim bez pamięci i będzie na każde jego skinienie.
Tak zwany Bohater Taki Jak Ty(© by Ysengrinn).

Edit:
A, źle zrozumiałem o co Ci chodzi.
Co do bohaterów wybierających bohaterki - Japończycy ponoć lubią moe/niewinne dziewczynki dlatego, że boją się dojrzałych, inteligentnych kobiet z charakterem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
peki Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2010, 02:25   

@Sm00k & Keii (pierwsza część postu przed editem):
aye po części może to i racja, ale spora część tych bohaterów wydaje się być całkiem kumatymi kolesiami / koleżankami, a ich wybory, pomimo tego, są niczym upośledzonej małpy

@Keii (część druga, po editing)
ok rozumiem, ale bez przesady, moe nie znaczy tępa, ciemna, niekumata ciamajda, a nasi bohaterowie / bohaterki zazwyczaj takie osoby sobie upatruja (trzeba pryznać, że przynajmniej przez reszte osób w anime są one zazwyczaj rozpatrywane jako" kawaii").

Ale chciałbym jeszcze wiedzieć czy ktoś mógłby mnie zaskoczyć takim anime gdzie po pierwszym odcinku nie będe wiedział jak to się potoczy...

_________________
Become the heir
The Serpent Saint
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2017986
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-02-2010, 02:39   

Może podaj jakiś przykład, bo szczerze mówiąc nie kojarzę tytułów, w których bohater wybierał osobniczkę płci przeciwnej, która jakoś bardziej odstawała od reszty.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
peki Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2010, 03:01   

nie ma problemu; chociażby Nyan Koi niedawno zakończona seria... przynajmniej według mnie to będzie idealny przyklad...

edit: i żeby ktoś niezrozumiał mnie źle, uważam to anime za całkiem niezłe, i momentami się uśmiałem. Jednak niezmienia to faktu, że nadaje się ono idealnie jako przykład do tematu...

_________________
Become the heir
The Serpent Saint
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
2017986
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-02-2010, 10:42   

Nie wiem czy akurat Nyon Koi jest dobrym przykładem - bohater lata od początku do końca za jedną postacią, co zaczęło się zanim jako taki harem w koło niego się zgromadził i zwyczajnie jest stały w tym dążeniu. To nie to samo co w większości serii, gdzie cały ten harem wyrasta ni z gruchy ni z pietruchy w koło bohatera, a ten wtedy zaczyna roztrząsać swoje "dylematy". Tutaj decyzje podjął już wcześniej.

...ale generalnie to fakt, w 99% wypadków przez głowę po haremówce musi mi przelecieć myśl w stylu "gorzej wybrać nie mógł". I też fakt, że w sporej części wypadków odpowiadają one profilowi nakreślonemu przez Keii'ego. Może kolejne 100 lat równouprawnienia coś na to poradzi.

peki napisał/a:
Ale chciałbym jeszcze wiedzieć czy ktoś mógłby mnie zaskoczyć takim anime gdzie po pierwszym odcinku nie będe wiedział jak to się potoczy...


Zazwyczaj wystarczy obejrzeć opening/ending aby wiedzieć, która będzie "tą wybraną", nie trzeba nawet samego odcinka obejrzeć :D Choć są też i wyjątki. Lepsze i gorsze, bo to, że taki wybór bohatera nie jest pewny wcale nie oznacza, że anime jest już dobre (choćby w Shuffle! domyślić się było nie sposób, aczkolwiek dla mnie to była wada, bo po prostu bohater poleciał po kolei po całym haremie, a potem - zdaje się - rzucił monetą...). Ale i na dobre przypadki trafiłem - choćby True Tears.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-02-2010, 12:19   

Cytat:
Dlaczego (według mnie) bohaterowie haremówek zazwyczaj jako obiekt swoich westchnień wybierają najgorszą, najmniej ciekawą, najnudniejszą i najżałośniejszą osobe w całej serii jako obiekt swoich westchnień?


Bo jest zupą dołową.

Cytat:
ok rozumiem, ale bez przesady, moe nie znaczy tępa, ciemna, niekumata ciamajda


Znaczy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-02-2010, 12:25   

peki napisał/a:
aye po części może to i racja, ale spora część tych bohaterów wydaje się być całkiem kumatymi kolesiami / koleżankami, a ich wybory, pomimo tego, są niczym upośledzonej małpy

Zapewne dlatego, że to ma spodobać się przeciętnej widowni, a nie bohaterom ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-02-2010, 15:54   

Znaczy się: to się trochę przebijało w poprzednich odpowiedziach jednak chyba nikt nie powiedział tego głośno. Haremówki są produktami stworzonymi dla konkretnej grupy odbiorców, która w niewielkim tylko stopniu pokrywa się z współczesną, europejską widownią. Tzn. powstają dla japońskich, bardzo wytłumionych i często zakompleksionych mężczyzn, są też tworzone w oparciu o ich koncepcję nawet nie tyle miłości, co erotyki. Tak więc w większości z nich wybranką głównego bohatera powinna być panienka, która z punktu widzenia japońskiego mężczyzny: obojętnie, czy będzie to hikikomori spędzający całe dnie w swoim mieszkaniu i bojący się wyjść na ulicę, czy korporata pracujący po 20 godzin na dobę. Większość tego typu facetów nie ma ochoty użerać się z silnymi, wiedzącymi czego chcą kobietami. Zamiast tego wolałoby całkowicie zależną od nich, niezbyt inteligentną maskotkę... Bo raczej niestety większość panienek z haremówek, zwłaszcza tych gorszych trudno nazwać kandydatkami na partnerki, a raczej zwierzątkami.

Nawiasem mówiąc dla mnie, jako przedstawiciela kultury zachodu, gościa któremu zdarza się zarówno ciężko pracować, jak i nie wychodzić z domu w ogóle ich nie rozumiem. Prawdę mówiąc większości tych panien jest zupełnie aseksualna. Szczerze mówiąc wątpię, by pożycie z większością z nich było atrakcyjne.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 14-02-2010, 16:03   

Ai Yori Aoshi się kłania.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 14-02-2010, 17:50   

Zegarmistrz napisał/a:

Nawiasem mówiąc dla mnie, jako przedstawiciela kultury zachodu, gościa któremu zdarza się zarówno ciężko pracować, jak i nie wychodzić z domu w ogóle ich nie rozumiem. Prawdę mówiąc większości tych panien jest zupełnie aseksualna. Szczerze mówiąc wątpię, by pożycie z większością z nich było atrakcyjne.


No nie wiem - te najcichsze i najspokojniejsze potrafią nieźle zaskoczyć w takich momentach.

A tak na serio - jakby pejoratywnie to nie brzmiało, to z perspektywy anime tak to serio wygląda. I jakoś wątpię, aby warto to było odnosić do Japończyków jako ogółu, tylko po prostu, jak powiedziano wyżej, do owego specyficznego targetu. A o takowy łatwo wszędzie na świecie. W końcu anime jako ogół jest cholernie oderwane od rzeczywistości, tworzy własną specyfikę i porusza się w jej obrębie.

Ogólny wniosek - nie mówcie swoich dziewczynom, że oglądacie haremówki :]

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-02-2010, 18:25   

Cytat:
Ogólny wniosek - nie mówcie swoich dziewczynom, że oglądacie haremówki :]


O to to - a już zwłaszcza, że na nich płaczecie, bo okazuje się, że są i takie przypadki.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 14-02-2010, 21:43   

Costly napisał/a:
No nie wiem - te najcichsze i najspokojniejsze potrafią nieźle zaskoczyć w takich momentach.


Wiesz, zasadniczo istnieją cztery kategorie postaci "dziewczyn". Są to:

1) Japońska Żona (Aoi z Ai Yori Aoshi, roboty z Hand Maid Mai). Panienki tej kategorii zachowują się jak niewolnice. Ich jedynym, życiowym celem jest praca w domu swego właściciela. Tak więc sprzątają mu, gotują, zmywają podłogi, czyszczą toalety etc. z miłości. Prócz tego nie mają żadnej osobowości i aspiracji. Ani też interakcji ze swoim "partnerem". Raczej nie sądzę, by ową interakcję dałoby się osiągnąć także w takim momencie. Chyba, że przy użyciu jakichś naprawdę egzotycznych środków (bicze? rozżarzone do czerwoności piętna?).

2) Autystyczne Trupy (Rei z Evangeliona, kilka innych równie fajnych postaci). Zasadniczo rzadko pojawiają się w klasycznych anime haremowych. Większość z tych postaci ma interakcje ze światem i bohaterem jeszcze niższą, niż Japońskie Żony. I raczej nie da się do nich dotrzeć bliżej. Zasadniczo gumowe lalki powinny sprawdzać się równie dobrze jak one i być przy tym tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu (wiadomo: karmić nie trzeba).

3) Moe Bloby (większość panienek z adaptacji Hentai RPG, Kanona, Air, Clannad i sporej części Ecchi). Zasadniczo, gdy patrze na te postaci zawsze mam wrażenie, że mamy do czynienia z osobami bardzo niedojrzałymi emocjonalnie i wychowanymi pod kloszem (Kanon, Clannad) lub też wprost upośledzonymi w sposób nie dający się już nadrobić. Podejrzewam, że w wiadomej sytuacji większość tego typu postaci nie wiedziałoby nawet, co się z nimi dzieje.

4) "Buny" (główna bohaterka Czarodziejki z Księżyca, inne postacie ze starszych anime). Czyli zasadniczo skrajna kretynka i skrajna niezdara nie potrafiąca opanować swoich emocji ani czegokolwiek innego. Zasadniczo niewarta nawet komentarza.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 14-02-2010, 22:02   

Zegarmistrz, jaka krytyka. Żadnego dobrego słowa o żeńskiej części bohaterek haremów.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group