FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Magiczny dzień vs magiczny prezent
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-06-2011, 19:38   Magiczny dzień vs magiczny prezent

Witajcie wszyscy moi czytelnicy. Nadszedł właśnie czas na napisanie kolejnego tematu bezsensownego z działu "co by było gdyby". Wiemy już w jakim anime widzimy swój charakter gdyby życie było anime, wiemy tez w jakim anime chcieli byśmy występować. Tym razem pytanie brzmi (bardziej początek opowieści)":

Jest piękny deszczowy poranek, godzina 5:13, burza za oknem a to wasz jedyny kompletnie wolny dzień, żadnych planów, rodziny w domu. Jesteście sami w swojej niewyspanej torturze. Stół nadal ugina się pod ciężarem anime i mang, wypożyczonych od znajomych do obejrzenia.
Aż tu nagle, ni stąd ni z owąt, waszym oczom ukazuje się półprzeźroczysta, latająca meduza z trzema świecącymi na zielono mackami. I w każdej trzyma jedna pastylkę. Słyszycie głos
"Witaj śmiertelniku, dzięki pomyślnemu ułożeniu gwiazd tobie został ofiarowany niezwykły dar. Weź jedna z pastylek i wybierz. Niebieską by to spotkanie stało się snem, zieloną w czerwone pryszcze by otrzymać jeden przedmiot twego wyboru z ulubionego serialu, czerwoną w zielone cieknące pryszcze by przeżyć dzień w świecie anime twojego wyboru (pełne 24 godziny) Decyzja należy tylko do ciebie."
Po chwili namysłu łykamy pastylkę i idziemy dalej spać a magia uprzejmego kosmity zaczyna działać.

Oczywiście w świecie anime byli byśmy sobą i tylko zwiedzali byśmy ukochane universy. Możemy pójść do Genshikena i obejrzeć całe Kujibiki Unbalance, postrzelać do obcych, poflirtować z jakimś bizonem, lub zwyczajnie upić się w jakimś przydrożnym barze wodą z yusenkyo.
Jestem ciekawy co stało by się w waszym przypadku. Może roztrzaskali byście przyjazne stworzonko pobliskim krzesłem?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
anulka406 Płeć:Kobieta
Unfabulos :)


Dołączyła: 13 Cze 2010
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2011, 01:20   

Nie wiem dlaczego, ale kiedy zastanawiałam się nad drugą opcją do głowy jako pierwszy przyszedł mi Death Note! :) Ale chyba za mało anime znam, żeby wymyślić coś sensownego. Dlatego najprawdopodobniej wzięłabym niebieską pastylkę i sru do łóżka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
10892933
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 13 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2011, 03:12   

Przecież to oczywiste.

GBE z Blame! By przestrzelić Ziemię na wylot, zginąć po jednym strzale i zapewnić wszystkim agencją rządowym na tej planecie niezłą zagwozdkę.

Ale, poważnie, moją ulubioną serią ever jest Tenchi Muyo! ex aequo z Macrossem. Więc albo któraś z Valkirii <rodzaj mecha transformującego w myśliwiec> lub...kotulika.

Bardzo wielofunkcyjny statek kosmiczny .

Oczywiście założyłem iż nie bawimy się w game breakery zapewniające nieograniczoną moc, wieczne życie, etc. Wybór nie byłby tak oczywisty, a niektóre gadżety z anime zapewniają moce równe boskim.

ps gadżety kieszonkowe, przenośnie, jeżdżące, większe?

pps dobrze iż nie napisałeś iż obce przyjęło formę słodkiego futrzaka. Pomny Madoki zatkłukłbym na miejscu..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-06-2011, 07:52   

Szczerze mówiąc, myślałem o przedmiotach, które mieszczą się w realiach "tu i teraz". Czyli rzeczy, które możesz unieść, oraz zmieszczą się do twojego pokoju w stanie złożonym. Ale dowolność jest spora. Załóżmy jednak , że my jesteśmy osobą bez mocy magicznych (no chyba, że ktoś je rzeczywiście posiada) i nawet przeniesienie różdżek, ksiąg, czy innych aktywowanych zaklęciami przedmiotów, da nam tyko zajefajnie wyglądający przedmiot. Natomiast magiczne przedmioty, działające bezwarunkowo, jak woda z przeklętych źródeł yusenkyo, magiczne zioła itp, będą działać normalnie. Podobnie jak broń ręczna, kombinezony, zbroje lub małe pojazdy.
Uogólniając:
Jeżeli przedmiot jest większy niż miejsce w twoim pokoju, kosmita nie będzie mógł go w nim zmaterializować. Natomiast przedmioty magiczne, aby działać w świecie ludzi, muszą być źródłem magii same z siebie i bezwarunkowo. Przedmioty których źródłem mocy jest użytkownik (inkantacje, tajne czynności, lub moc pobrana z użytkownika) nie będą funkcjonować magicznie (poza świeceniem i takimi bzdurami).
A i jeszcze jedna rzecz. Po przeniesieniu do świata anime, bariera językowa zostanie odroczona. Będziemy w stanie mówić i czytać po japońsku tak jak normalnie mówimy po polsku. Nasza prezencja również będzie tam lekko zamaskowana. Ludzie będą nas widzieć i słyszeć normalnie, natomiast nasza osobowość będzie zamaskowana tak, że wszyscy będą nas traktować jak przyjaciela, lub ignorować. Nikt nie będzie nas pytać o imię i nikt nie będzie nas pamiętać. Choć zaczepieni bohaterowie zawsze poświęcą nam swój czas ,nawet do stopnia pożyczenia nam swojego wielkiego statku kosmicznego.
Jeśli umrzemy, pozostaniemy w świecie anime do wyczerpania zaklęcia jako duch i wrócimy do życia w naszym świecie dopiero następnego dnia rano :P
Edit-------------------------
Nie możemy wrócić przed wyczerpaniem 24 godzin, ale wrócimy czy tego chcemy czy nie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-06-2011, 18:33   

Lubimy spamtopiki roztrząsające głupoty :D

kokodin napisał/a:
Ludzie będą nas widzieć i słyszeć normalnie, natomiast nasza osobowość będzie zamaskowana tak, że wszyscy będą nas traktować jak przyjaciela, lub ignorować. Nikt nie będzie nas pytać o imię i nikt nie będzie nas pamiętać.

E? No fun. Najciekawszy jest przecież element zawierania znajomości! (lubię pierwsze odcinki... potem tylko odpadam >.>). Jeśli trafisz do świata, gdzie ty nikogo nie znasz (pal licho, że oglądałeś bohaterów na ekranie), a wszyscy inni ciebie znają, to efekt absurdu i nierealności gwarantowany. No dobra, innego wyjścia w przypadku narzuconych 24 godzin nie ma, ale... mało atrakcyjna opcja.

Wybieram Yami Yami no Mi. Byłby bardzo użyteczny. Nigdy więcej kurzu i śmieci. Sprzątanie w minutę. Mry. Może nawet naczynia udałoby się umyć.

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 20-06-2011, 18:50   

A jak się ma sprawa z fantami? Idąc do Wersalu dostanę fajnego ciucha i karetę tudzież wejściówkę na bal, czy będę sobie mogła popatrzeć przez ogrodzenie?
Jak dostanę bilet- chcę się przejechać Galaktycznym Ekspresem, bo o ile pociągi i kosmos (zwłaszcza ten wyobrażony) oddzielne są fajne, to połączone są fajne podwójnie. Jak nie, to proszę o miejscówkę na Arkadii, ewentualnie Yamato.
Jak się nie da- iść na drinka z Black Jackiem.
Jak nie wypali- dawać Smocze Kule. Te nameczańskie. I słownik do tego.

W innych światach statystom zdecydowanie żyć nie fajnie. Chyba, że chcesz zostać ubitym statystą numer 2202.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-06-2011, 18:54   

Chyba się nie rozumiemy:P Chodzi o takie zjawisko jak w mandze OtoXMaho w którym
Spoiler: pokaż / ukryj
Główny zły ukrywał się poprzez czary. A była nim przewodnicząca klasy, na której pytanie: "Więc jesteśmy przyjaciółmi? A czy chociaż wiesz jak mam na imię?" główny bohater odpowiedział "A wiesz , nie. Znamy się od przedszkola a ja nawet nie wiem jak masz na imię.(szok)"
Nic nie przeszkadza temu, by jakieś superaktywne moe imoto, po samym ujrzeniu nas, wzięło rozpęd i rzuciło się na nas :P Lub zaciągnęło gdzieś ze sobą. (to dotyczy też pewnych bizonów) A i z dziwnych powodów za nic nie płacimy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 21-06-2011, 03:23   

A ja mam kolejne pytanie o doprecyzowanie: Czy możemy wybrać, *który* dzień tam spędzimy? Jeżeli nie, to przedmiot (którego jeszcze nie wybrałem) wygrywa w zasadzie z dniem w zasadzie w przedbiegach, natomiast jeżeli tak to dzień koronacji Leloucha na Imperatora Britannii byłby bardzo mocnym kandydatem ;3

I tak w ogóle to fajny temat, jeszcze tu wrócę :)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 21-06-2011, 07:56   

Generalnie, żelatynowy przyjaciel nie sprecyzował tego. Ale jako, że przenosi nas do świata ulubionego serialu, gdy dodamy w okolicach którego odcinka, to nie powinien robić trudności. Jeżeli jednak nie sprecyzujemy tego i palniemy sam tytuł, to przeniesie nas w sam środek akcji, lub do momentu, w którym wszyscy bohaterowie serii będą jeszcze żywi.
Być może też, że gdy nie zadbamy sami o określenie odcinka, kosmita zdecyduje sam, który odcinek jest najciekawszy. Największym plusem jest jednak uzupełnienie universów o rzeczy, które nie zostały zekranizowane. Czyli na przykład media (gazety, filmy) , których widzieliśmy tylko urywki na ekranie. Będzie możliwe też zaobserwowanie wydarzeń, które zdarzyły się poza kadrem. (przedstawienia szkolne itp) Gdyż kontinuum czasoprzestrzenne zostanie znormalizowane tak by doba w anime trwała 24 godziny.
Możemy wpływać na fabułę, ale obowiązuje zasada przeznaczenia. Nawet jeśli zatrzymamy jakieś wydarzenie, lub wywołamy nowe, świat wróci do równowagi sam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2011, 20:25   

Polatanie po Academic City wydaje się bardzo kuszącą opcja :), choć z pewnością, trzeźwy nie brał bym żadnych "magicznych" tabletek od Ufoludka.

z tego co się orientuję to ludzie niby mieli by nas znać jak Bezimiennego z serii Gothic, niby każdy go zna, ale nikt nie zna imienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 13 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2011, 22:57   

anulka406 napisał/a:
Nie wiem dlaczego, ale kiedy zastanawiałam się nad drugą opcją do głowy jako pierwszy przyszedł mi Death Note! :) Ale chyba za mało anime znam, żeby wymyślić coś sensownego. Dlatego najprawdopodobniej wzięłabym niebieską pastylkę i sru do łóżka.


Wybór gadżetu z lekka przerażający....

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 22-06-2011, 15:54   

Death Note ma swój hentajowy odpowiednik- znacznie przyjemniejszy w użyciu.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 13 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2011, 20:32   

Skoro przy tym jesteśmy - zegarek z Watchmen. Zatrzymywanie czasu na życzenie to jest to co tygryski i inne gadziny lubią.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 22-06-2011, 21:46   

Zacząłem się bardzo usilnie zastanawiać jak pozyskać od galaretowatego przybysza Księgę Nocnego Nieba wraz z zawartością nie skazując jednocześnie na rychłą zagładę siebie i naszego wszechświata. Doszedłem do wniosku, że skoro Wolkenritterzy (stanowiący integralną część książki więc liczący się z nią jako jeden fant. A co!) mogą podróżować między światami, to mogą sprowadzić pomoc z Midchildy. Ba, można się tam nawet przenieść na stałe! Nie ma to jak stare dobre, Loophole Abuse!

Vodh napisał/a:
dzień koronacji Leloucha na Imperatora Britannii byłby bardzo mocnym kandydatem

Jakieś konkretne plany, czy ot tak, żeby zobaczyć na żywo?

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-06-2011, 09:48   

Zapewne wiem więcej niż wy na temat okoliczności, ale co tam. Też napiszę swoje typy.

Spędzenie dnia w świecie anime, zapewne skłoniło by mnie, do przeniesienia się w miejsce, które dawało by mi najwięcej zabawy. Pierwszą możliwością był by pierwszy odcinek Ranmy w retrospekcji. Nawet jeśli nikogo nie było by w Jusenkyo, znalazł bym jakieś żaby czy inne cholery aby przetestować wszystkie źródła, wybrać jedno lub kilka i spędzić czas na taplaniu się.

Kolejnym typem była by wyprawa do jednego z tych mrucznych seriali komediowych. Ika Musume lub Nichijou. By z bliska przyglądać się moim ukochanym loli i nawet trochę się z nimi podroczyć, fajnie by również było zrobić aferę w Amamizu-kanie, lub chociaż wypytać "Kurako" o wszystkie detale i tajne sposoby jego przebrań.
Będąc tam, nie krępował bym się również odwiedzić najbardziej krępujących nawet sklepów.

Ale w każdym innym przypadku, skończyło by się na tym, że zaskoczony propozycją, zaczął bym przeglądać listing z góry na dół, czytając i przypominając sobie każdy tytuł po kolei. A w rezultacie strzelił bym jakiś losowy lepszy tytuł, prawdopodobnie z kategorii gender bender, gdyż moim marzeniem zawsze było przyjrzeć się takiemu zjawisku z bliska.
(chociaż moja wyobraźnia mogła by zawiesić matrix)

Jeżeli chodzi o przedmiot, obowiązkowo kubeł wody z jeziora utoniętej dziewczyny, by przez następne kilka lat, wahać się nad jej użyciem, lub użyć od razu i do końca życia ukrywać to przed światem :P
Z kompletnie pochrzanionych życzeń, mógł bym jeszcze zażyczyć sobie orginalnego plugsuita Rei Ayanami. Nie wiem do czego miał by mi on służyć, ale z całą pewnością chciał bym zobaczyć go w wersji nie cosplay. Czy materiał jest przenikalny, czy wodoszczelny? Czy powierzchnia jest matowa, czy może błyszcząca? Które części są usztywniane, które zmiennoksztautne? Z ilu oddzielnych części składa się w ogóle taki kombinezon? I jakiej jest grubości? Po zbadaniu tych właściwości, prawdopodobnie rzucił bym to gdzieś w kąt, ale przynajmniej odpowiedział bym sobie na pytanie "Co w tym kombinezonie zmusiło mnie do oglądania anime?" Gdyż głównie zagadkowość kostiumu jak i samej właścicielki, nakłoniły mnie do sięgnięcia po ten tytuł (a później kolejne i dużo więcej).

W sumie nie trudno było się tego domyślić. Nie lubię ingerować w losy opowieści, lubię zamknięte zakończenia, mam swoje preferencje i zboczenia. Niestety odpowiedź na pytanie kosmity jest bardzo trudna, gdyż mało jest ludzi zapatrzonych tylko w jeden tytuł. A i wielu z nas boi się pewnie monotonii dnia w jednej opowieści.

Tak więc pozostaje chyba tylko opcja złapania kosmity za szyję i mocno ściskając, grzecznego wyproszenia lub wynegocjowania u niego możliwości zmieniania położenia i tytułów, bo w przeciwnym przypadku niewiele osób wie czego chce :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group