FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
  Co oznacza termin "loli"?
Wersja do druku
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-02-2012, 18:07   

Dla mnie, niezależnie od tego, od czego konkretnie pochodzi nazwa, zawsze MA ona wydźwięk erotyczny. A Rin w żadnym momencie nie była przedstawiona w ten sposób. Przy okazji zaznaczę, że "loli" zawsze jest dla mnie określeniem pejoratywnym i autentycznie nie rozumiem, dlaczego nie można nazwać dziecka, które zachowuje się jak dziecko, dzieckiem właśnie. Serio, to przypinanie głupich i krzywdzących łatek, które jak widać skutecznie wypaczają odbiór anime, jest totalnym bezsensem. I nadal uważam, że to tak jak polecić komuś szukającemu yaoi, Samurai Champloo, bo są dwaj faceci... I idąc tym tropem, oprócz Usagi Drop, poszukującemu "loli" wypadałoby podsunąć Mahoujin Guru Guru, Totoro czy Małą Księżniczkę, bo tam też są dzieci. I jeżeli komuś wydaje się to zupełnie normalne, to przepraszam, ale moim zdaniem ma problem.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 18:20   

Nie wiem dlaczego się uparłaś, że loli musi mięc wydźwięk erotyczny.

moshi_moshi napisał/a:
Przy okazji zaznaczę, że "loli" zawsze jest dla mnie określeniem pejoratywnym i autentycznie nie rozumiem, dlaczego nie można nazwać dziecka, które zachowuje się jak dziecko, dzieckiem właśnie.

Dlatego, że jak już pisałem, loli to szersze określenie i obejmuje nie tylko dzieci (a i może zdarzyć się dziecko które nie jest loli).

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-02-2012, 18:28   

Powtarzasz to któryś raz, ale może jakieś konkrety. Bo skądś ta nazwa się wzięła (i zarówno wersja z loliconem, jak i Lolitą wskazuje na podteksty seksualne, a innej nie znam) i serio, jesteś pierwszą osobą, którą spotkałam, twierdzącą, że niekoniecznie wiąże się z erotyką.

PS Ja przyjmuję, że większość dzieci jednak nie jest loli, tylko dzieckiem.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-02-2012, 18:44   

Ok, żeby wyjasnić parę spraw. Zapytałem rodowitej Japonki, jak to jest z używaniem słowa "loli" i oto co usłyszałem:
- Mówi się tak na osoby wyglądające dziecinnie, mające dziecinne rysy twarzy
- W TV używane jest raczej w kontekście erotycznym
- W anime też nie mówi się tak na "normalne dzieci", ale już na postaci w kodomo no jikan owszem
- W internecie używa się tego jako skrót od "lolicon" (osoba/kompleks)
Tyle.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 18:52   

Konkrety? Wybacz ale bardziej ufam sobie i temu co przez lata interesowania się anime zdołałem zaobserwować u Japończyków, niż paru zdaniom na wikipedii napisanym przez nie wiadomo kogo.

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-02-2012, 18:54   

Moim zdaniem brniemy w dwie różne strony.
Interpretacja znaczenia słowa i interpretacja tytułu pod kontem innej interpretacji pojęcia. W takim układzie jeżeli osoba a inaczej traktuje słowo loli, druga twierdzi że osoba pierawza doszukuje się kontekstów tam gdzie ich niema :P
Problem polega teraz na tym jak inaczej nazwać grupę małych dziewczynek, które nieerotycznie manipulują dorosłymi? Są one owszem dziećmi ale nie wszystkie dzieci manipulują świadomie osobnikami płci przeciwnej.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 10-02-2012, 18:59   

Dla mnie Keii zakończył dyskusję na temat określenia "loli", bo nie mam powodu nieufać wiedzy rodowitej Japonki.

Kokodin, dziećmi właśnie? Bo dokładnie tak zachowują się dzieci. Kiedy czegoś chcą, będą grzeczne, uśmiechnięte, urocze lub położą się na środku drogi, drąc się w niebogłosy (i płeć osoby dorosłej nie ma tu znaczenia). Ludzie, co wy w życiu z dzieckiem nie mieliście do czynienia? Opad macek...

_________________


Ostatnio zmieniony przez moshi_moshi dnia 10-02-2012, 19:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-02-2012, 19:00   

Auka napisał/a:
Konkrety? Wybacz ale bardziej ufam sobie i temu co przez lata interesowania się anime zdołałem zaobserwować u Japończyków, niż paru zdaniom na wikipedii napisanym przez nie wiadomo kogo.

Ok. Dziewczynie przekazałem, że została nazwana wikipedią, ale żarty na bok - skąd tę wiki wytrzasnąłeś? Bo to bardzo ciekawa interpretacja słów:
Cytat:
Zapytałem rodowitej Japonki, jak to jest z używaniem słowa "loli" i oto co usłyszałem:

kokodin napisał/a:
Problem polega teraz na tym jak inaczej nazwać grupę małych dziewczynek, które nieerotycznie manipulują dorosłymi? Są one owszem dziećmi ale nie wszystkie dzieci manipulują świadomie osobnikami płci przeciwnej.

Manipulacja dorosłymi to nie jest przypadkiem normalne zachowanie dzieci?

Edit:
moshi mnie zninjowała.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 19:28   

Keii napisał/a:
Ok. Dziewczynie przekazałem, że została nazwana wikipedią, ale żarty na bok - skąd tę wiki wytrzasnąłeś? Bo to bardzo ciekawa interpretacja słów:

Pisałem do moshi, twojego postu nie widziałem X_x

moshi_moshi napisał/a:
Dla mnie Keii zakończył dyskusję na temat określenia "loli", bo nie mam powodu nieufać wiedzy rodowitej Japonki.

W zasadzie o to samo mi chodziło, tylko nie do końca zgadzam się z 3 punktem. Znam Japończyków dla których postacie typu Rin to loli (nie może być, wśród Japończyków też są różne definicje, a znajoma Keiia nie jest alfą i omegą (」゜ロ゜)」).

_________________
Heaven has abandoned us!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-02-2012, 19:32   

Auka napisał/a:
Znam Japończyków dla których postacie typu Rin to loli

Cóż, najwyraźniej dla nich Rin jest obiektem w jakiś pokrętny sposób erotnycznym. Jak to powiedział ktoś mądry, określenie loli "po coś istnieje".
Co nie zmienia faktu, że dla normalnego odbiorcy, który nie ślini się na widok pięciolatki (czy ile ona tam ma) jest znacząca różnica w przedstawieniu dziewczynek w Usagi Drop i takim Kodomo no Jikan.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-02-2012, 19:40   

Jeżeli ktoś nazywa Rin loli to albo się kompletnie nie zna, albo doskonale wie o czym mówi i jest zboczeńcem. /thread.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Auka Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 11 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-02-2012, 19:47   

Keii napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że dla normalnego odbiorcy, który nie ślini się na widok pięciolatki (czy ile ona tam ma) jest znacząca różnica w przedstawieniu dziewczynek w Usagi Drop i takim Kodomo no Jikan.

Sęk w tym, że w Japonii "normalny odbiorca" ślini się na widok pięciolatki. Ale dobra, nie ma sensu kłócić się o szczegóły.

Vodh napisał/a:
Jeżeli ktoś nazywa Rin loli to albo się kompletnie nie zna, albo doskonale wie o czym mówi i jest zboczeńcem.

Albo ma rację, albo nie, genialne :D

_________________
Heaven has abandoned us!


Ostatnio zmieniony przez Auka dnia 10-02-2012, 19:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-02-2012, 19:48   

Dobra to z mojej strony drop z dyskusji. Bawcie się dalej sami. Przyznaje otwarcie, że w moim odczuciu termin Loli miał i może nadal ma nieco inne znaczenie. Do tego znaczenia dopasowałem parę tytułów i od tego zrobiła się burza. Jeżeli nie mam racji to ok przepraszam za bałagan. W mojej rodzinie obowiązywało pojęcie Lolitka/kokietka w kierunku właśnie tak wdzięczących się dzieci, ale nie wszystkie młodociane potwory robią to z wdziękiem. Te były po imieniu nazywane manipulatorami lub nieznośnikami i tępione. Dlatego nastąpiło odróżnienie "Loli" od reszty. Dalsza dyskusja mnie nie obchodzi :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 10-02-2012, 19:50   

Auka napisał/a:
Keii napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że dla normalnego odbiorcy, który nie ślini się na widok pięciolatki (czy ile ona tam ma) jest znacząca różnica w przedstawieniu dziewczynek w Usagi Drop i takim Kodomo no Jikan.

Sęk w tym, że w Japonii "normalny odbiorca" ślini się na widok pięciolatki. Ale dobra, nie ma sensu kłócić się o szczegóły.

Skąd Ty bierzesz te informacje, naprawdę? Ze znanych mi Japończyków, a od czasu kiedy tu jestem zebrało się ich całkiem sporo, żaden takich tendencji nie przejawia. A dodam, że należę do lokalnego odpowiednika Genshinkena, więc z typami "otakowymi" też się trochę zbratałem. Naprawdę, 2chan to nie "normalni odbiorcy".

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-02-2012, 19:52   

Auka napisał/a:
Cytat:
Vodh napisał/a:
Jeżeli ktoś nazywa Rin loli to albo się kompletnie nie zna, albo doskonale wie o czym mówi i jest zboczeńcem.


Albo ma rację, albo nie, genialne :D


Albo nie umie czytać :D

Napisałem, że albo nie ma racji bo się nie zna, albo nie ma racji bo ma wypaczony przez własne zboczenie obraz świata.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group