FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Dyskusja o mechach wszelakich
Wersja do druku
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-02-2013, 13:53   

Niby co takiego milowego wniósł do gatunku i dlaczego ów kamień milowy to ziarnko piachu w porównaniu do Patlabora?
Sory, bo co sobą reprezentował MSG poza powielaniem schematu Rozchwianych Emocjonalnie Nastolatków Mających Dylematy Moralne? I poza tym, że został wyemitowany w Polsce i spopularyzował Gundamy na zachodzie? To akurat były czasy, kiedy ludzie łapali wszystko, co wychodziło z Japonii.


Bosz, sory, Gamer, ale nie wiem czemu przeczytałem tam na końcu Wing, chociaż tego nie napisałeś. Wybacz.

prostując wypowiedź: tak, MSG jako MSG to kamień milowy, a ja miałem w myślach tego nieszczęsnego Winga gdy to pisałem. Nie wiem, czemu, ale miałem, chociaż wyraźnie napisałeś o TRZECH filmach kinowych...

Niemniej i tak jestem zdania, że zaczynanie przygody z Mecha od Gundamów to nei za dobry pomysł. Po pierwsze mamy WIELKIE uniwersum trudne do ogarnięcia, po drugie osoba z awersją do Mecha odleci od gundamów, gdyż te reprezentują wszystkie cechy za które ludzie nie lubią wielkich robotów, po trzecie fandom właściwie tolerujący tylko gundamy i wewnętrznie ze sobą skłócony.
Lepiej zacząć od jakieś krótkiej, zamkniętej historii by po prostu wgryźć się w tematykę i zwiększyć swój poziom zawieszenia niewiary.

Moderacjo wszechmocna, wydzielcie to do osobnego tematu, bo tu się ta dyskusja zmarnuje, a ma potencjał.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-02-2013, 16:42   

Temat wydzielono. Jeśli ktoś ma lepszy pomysł na temat (propozycja Slova mogłaby być odstraszająca dla nowych osób na forum) to niech da znać.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2013, 17:44   

Okay, choć nie wiem jak ci do głowy przyszedł Wing, tym bardziej że przecież na Tanuku napisałem mu reckę gdzie dałem 4/10 i nazwałem go abominacją ;P

Kokodin już niejedne mechy oglądał. Poza tym, MSG samo w sobie to zamknięta historia (jedynie z otwartą kwestią co do dalszych losów Chara). Star Wars też ma wielgachne extended universe a przecież nikomu to nie przeszkadza przy oglądaniu oryginalnej trylogii. Fandomy większych franczyszczyzn są zawsze skłócone (Transformers, amerykańskie komiksy o superbohaterów itp), nie ma się czym przejmować.

Cytat:
Jeśli ktoś ma lepszy pomysł na temat

"Wielkie roboty i inne mecha fanaberie"? :P


Skoro to już temat ogólny, to wiecie, że na wiosnę wychodzi Tetsunij 28-gou Gao, seria 5 minutówek w cukierkowej oprawie? A wiecie, że Tetsujin 28 to pierwszy japoński wielki robot? A wiecie, że w 2004 powstała świetna adaptacja oryginalnej mangi Tetsujin 28-gou i warto ją obejrzeć?
Kokodinowi polecałem, wystawił 9/10!

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 18-02-2013, 19:24   

Slova napisał/a:
Gamer2002 napisał/a:
to przede wszystkim Mobile Suit Gundam

Przestań, to jest naiwne na poziomie Mahou Shoujo, a tu kolega szuka serii wojennej z krwii i kości.


khe khe Macross*, khe khe.

Prócz tego, Break Blade? Krótkie, wysoko budżetowe w miarę i prócz mechów ma fajną muzykę i bohaterów?

ps Zastanawia mnie brak w rozmowie Gundama 00. Jako zatwardziały fan konkurencji oglądałem toto z przyjemnością - jest wojna, jest partyzantka, jest, bardzo zajadły, wyścig zbrojeń, jest, o zgrozo, wytłumaczony nawet nieźle mechanizm "super mecha" - którego w drugiej serii mają w zasadzie wszystkie strony zabawy.

pps
Cytat:
Mahou Shoujo
Nanoha? >]

ppps Naciągając bardzo tematykę "mecha" - Yukikaze, Area 88. Samoloty, ale hej, maszyny!

pppps! Muv-Luv?

*Plus The Movie. Mało wojenne jako takie, ale stanowi zamkniętą całość, jest krótkie, a jeśli się spodoba, jest sporo serii w uniwersum do wyboru.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2013, 20:55   

Mówiłem już o nim - fajny jak się lubi tego typu anime, ale nie reprezentatywny.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-02-2013, 21:41   

Cytat:
Kokodinowi polecałem, wystawił 9/10!

Moja skala kończy się na 5 , więc będzie to 4,5, ale na jedno wychodzi.
I owszem kokodin (podkreślam pisownie sprzeczną z polską interpunkcją i gramatyką) nie jeden i nie dwa tytuły z mechami już widział, ale czy O mechach to bym polemizował.
Star Wars od dzieciństwa zna i czasem jak Yoda przemawiać zdoła.

Skoro już moja osoba została przypomniana to zaznaczę, że ja lubię jak maszyny są przedmiotem a nie podmiotem. Niech się walają po ekranie, rozwalają, nawet niech będą blisko tematu przewodniego. Ale niech one będą tylko częścią fabuły a nie jedynym słusznym trzonem fabularnym. Akurat nowy Tetsujin był ciekawy, bo nie był niezniszczalny. Starcoma lubiłem jak byłem mały a teraz rzygam amerykańskim patriotyzmem. W Eurece genialne było to, że LFO nie były pokazywane we wszystkich odcinkach i się psuły. Były nawet odcinki bez Nirvash. Kurcze przytoczyłem tytuł o mechanikach :P w trzech pokoleniach. Poza tym i w Eurece i w Tetsujinie mechy niejako posiadały osobowość niezależną od pilota.

Poruszyłem temat Age tylko i wyłączne dlatego, że w opisie na wikipedii było o 3 pokoleniach i o mocnej modyfikachi age2 do trzeciego archu. Nie ukrywam też, że sygnaturki Gamera pozostają w pamięci. Rozpętałem piekło i się nawet cieszę. Bo już wiem, że szukam czegoś dziwnego :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 10-03-2013, 21:47   

Sporo serii w których występują Mechy już widziałem, ale jedyny typ który od pierwszej chwili wygląda na poważny sprzęt wojskowy to stary poczciwy Zaku i jego pochodne:

MS-06 Zaku II





Może zrzędliwy jestem ale ciężko o serię w której nie występują nastolatkowie ratujący świat w swoich kolorowych i świecących maszynach. Dlatego warto docenić Gundam: Dai 08 MS Shoutai oraz Gundam 0083: Stardust Memory.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-03-2013, 11:43   

Sebaar napisał/a:
Dlatego warto docenić Gundam: Dai 08 MS Shoutai oraz Gundam 0083: Stardust Memory.

Jakby nie było przy tym alternatywy dla Gundamów.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2013, 16:56   

Slova napisał/a:
Sebaar napisał/a:
Dlatego warto docenić Gundam: Dai 08 MS Shoutai oraz Gundam 0083: Stardust Memory.

Jakby nie było przy tym alternatywy dla Gundamów.


Z serii w poważniejszych klimatach to chyba jedynie uniwersum Votoms...

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-03-2013, 07:42   

A Gasaraki? A Blue Gender? I co z Patlaborami? No i Muv-Luv, które już tu się przewinęły. Opcji jest naprawdę wiele.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-03-2013, 19:03   

Blue Gender? Co to za mech, który toczy się po ziemi i można pilota zabić kawałkiem zaostrzonego drąga ? :P Ale klimat rzeczywiście ponury. Nie wiem tylko czy klimatem nie bliżej temu do King of Thorns niż do jakiegokolwiek "normalnego" mecha anime w rozumieniu wielkich robotów. :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-03-2013, 20:10   

Ja poważnie nie wiem, co Ty rozumiesz przez Mecha. Nie wiem, jakieś specjalne fabularne wtręty, czy co? Wytłumacz, bo ja się gubię, skoro sama obecność ewidentnych mecha nie wystarcza, musi być jeszcze specjalna fabuła?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-03-2013, 21:14   

W poprzednim poście jedyne co zrobiłem to powyśmiewałem się trochę z tamtych mechów. , które krótko mówiąc broniły pilota prawie tak skutecznie jak zbroja dziewczyn z anime fantazy :P

U mnie występuje tylko głupie przekonanie, że główny gatunek jest decydujący a pozostałe to motywy poboczne. Szczerze mówiąc pokutuje też stereotyp wielkiego humanoidalnego pilotowanego robota, który lata w kosmosie. A jako, że mam wybiórczą uwagę... potrafię nie widzieć czegoś co mnie nie interesuje. Poza tym mam jakieś głupie skrzywienie mecha=piloci w obcisłych świecących wdziankach :P

Oczywiście po naszych ostatnich dyskusjach zaczynam widzieć poza tymi ramami. I szczerze zastanawiam się, jakimi stereotypami kierują się inni mecha haterzy. Może znają gatunek i go nie znoszą a może widzieli jeden tytuł i uznali że w każdym będzie wszystko podobnie.

A tak w ogóle to nie napisałem nic o tym, że Blue Gender nie ma mechów tylko, że ponury klimat ma podobny do ponurego klimatu z King of Thorns. W żadnym anime z mechami jakie widziałem nie było takiego stężenia bezmyślnego mordowania wszystkich postaci po kolei ze szczegółami anatomicznymi rozflaczania.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 22-03-2013, 16:51   

Panie i Panowie, Kawamori wraca z mechami i trollowaniem. O dziwo, bez idolek póki co...

The Fool.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-03-2013, 23:37   

Smk napisał/a:
Panie i Panowie, Kawamori wraca z mechami i trollowaniem. O dziwo, bez idolek póki co...
Ale nie traćmy jeszcze nadziei ;)

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group