FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Kto tworzy wieksy kicz?
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-03-2004, 12:40   Kto tworzy wieksy kicz?

Postanowilem dac upust swojemu awanturniczemu charakterowi i sie nieco poklucic.

Ragnarok_666 napisał/a:


Cytat:
Awangardowi mangacy vs tworzacy kicz amerykanie?

najwięcej kiczu jaki widziałem to głownie manga


Rzeczywiscie, jesli wezmiemy pod uwage kwestie czysto estetyczne, to wiele serii (lecz nie wszystkie) przegrywaja w tej dziedzinie z produktami amerykanskimi. Ze wymienie chocby kipiace kolorami Slayers czy Inuyashe, by nie wspominac o Sailor Moon, czy nieszczesnym Pokemonie. Oprawa nie nalezy do najbardziej stonowanych, a piosenki poczatkowe jak i koncowe... po zapoznaniu sie z tlumaczeniami jestem wdzieczny, ze nie rozumiem slow.

Z drugiej strony produkcje amerykanskie az porazaja sztampa: takie same (prawie) scenariusze, identyczni (prawie) bohaterowie, psychologia postaci... Coz, Dragonball mial glebszych bohaterow i bardziej dramatyczne zwroty akcji niz wiekszosc Hollywodzkich produkcji.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 13:58   

0 przyjmije definicję kiczu jako taniochy i tandedy
1, napisałeś manga czyli w odpowiedzi na to chodziło mi o komiksy
czytałeś jakieś dobre amerykańskie komiksy (ja nie i żałuje bo nawet takie nędzne reklamówki ze "świata komisksu" były lepsze od mang)
2. Spiderman, X-meni animowane są lepsze od DB, pod względem fabuły i lepiej dostosowane do swejgrupy docelowej(10 latkowie), chociaż te amerykańskie są bardziej dojrzałe
3. mówiąc o glębi i dramaturgii DB rozśmieczyłeś mnie ROTFL
4. głepie mam głęboko gdzieś - deria ma być fajnam, a nie głeboka, czasami może być seria strasznie głepoka a jednak tandetna(tanteda=kicz)
5 jeżeli chodzi o japoński kicz to do tytułów które wymieniłeś można ddać
hellsinga, stare komedie z poloni1, wiekszość z serii BigRobots, MKR pokepodobne, slump czy z nie-anime (godzilla)
6. dlaczego niby amerykanie mają być kiczowaci a japończycy nie? co jedni są z kosmosu a drudzy nie (i nie ma co mówić o barierze kulturowaj, obecnie każdy stara się strorzyć jak najlepszą serię , a nie osadzoną w kulturze.
7 widziałeś "heavy metal"-czy chociażby "folwark zwierzęcy"
8 Nie mówiłem o kwestiach estetycznych, chociaż rzeczywiście kitajce nie potrawia rysować twarzy
9. kaczor donald jest dardziej dorosły o DB
10 Nie wiem czy chce mi się kłócić bo nie znam zbyt wielu dobrych hamerykanskich komiksów0 widziałem głównie dużo mang i dlatego z tamtą widziałem najwięcej kiczu- ale może znajdą się tu doprończy dobrych niejapońskich tytułów

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 06-03-2004, 14:11   

Ragnarok_666 napisał/a:
tandedy
głepie
deria
fajnam
głepoka
kulturowaj

1. Ragna, przeczytaj posta przed wysłaniem... ja na przykład nad niektórymi z podanych wyżej słów musiałam sie nieźle zastanowić, zanim doszłam co one mają znaczyć...
2. Jeśli nie zauważyłeś, to kwestia o głębi DB to był sarkazm... przynajmniej ja to tak odbieram
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 14:17   

1 przepszaszam, taki już jestem a, jestem jaki jestem _-_
2. oby to był sarkazm, boję się ludzi gadających o głębi DB

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 06-03-2004, 14:24   

Ale my tace nie jestesmy, wiec jesli mozesz.....


Anime? Amerykanie?
Do diable, producent mnie nie obchodzi. Jesli dany produkt mi sie podoba, to go kupuje, nie zastanawiajac sie, czy wyszedl spod reki czlowieka wchodu czy zachodu.

Tandeta i sztampa jest obecna wszedzie. Nie zna pojecia narodowsci.

Podsumowujac. nie wyznaje podzialu na amerykankie, japonskie, polskie....jedynie na dobre i zle.

ps Amerykanska sztampa... Logan tez jest sztampowy?
Powrót do góry
Agit Płeć:Kobieta
Coffee Addict


Dołączyła: 07 Lip 2002
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 14:33   

Czytałam trochę amerykańskich komiksów, czytam bardzo dużo mang. Jednoznacznie stwierdzam, że wśród amerykańskich produkcji nie znalazłam nic, co mi się szczególnie podobało - dobrych mang zaś jest na pęczki.
Jakoś niedawno całkiem zachwycałeś się Gantzem... to pominę, widzę, że postawę przybierasz na zasadzie "co da więcej wrzawy".
Na pewno są wśród produkcji amerykańskich dobre tytuły - tyle że mnie osobiście na śmiech bierze, gdy widzę te "dowcipy" i "dramatyczne sceny" - większość to przewidywalne banałki. Ten typ mi nie leży. Są perełki i fani, są zachwyty - ja się na tym nie znam.
Mangi, oczywiście, też bywają dobre i złe - są cukierkowe produkcje tylko do oglądania, są też takie, których czytać się nie da. Są też historie, obok których nie da się przejść obojętnie.
Kicz... co to jest kicz? Taniocha i tandeta? Więcej niestandardowych rozwiązań widziałam w mangach, sorry...

Kitajce to obraźliwa nazwa na Chińczyków. Chiny są troszkę nie tam.

Jeśli za kicz uznam "pseudometafizyczny i oświecony bełkot", to... chyba wiesz, co chcę powiedzieć.

Poza tym teksty typu "a widziałeś heavy metal?" nie zawsze są trafione, bo proszę bardzo, widziałam - i co z tego? A ty widziałeś "Kino no Tabi"?
Skoro ktoś, kto nie widział "HM" nie ma kompetencji, by wypowiadać się o amerykańskich komiksach, to Ty nie masz kompetencji wypowiadać się na temat mangi, póki nie zobaczysz "Kino no Tabi".

_________________
Galeria na Deviantarcie


Ostatnio zmieniony przez Agit dnia 06-03-2004, 14:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1484893
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 14:34   

Sm00k, pełne poparcie, o to mi chodziło, ale z powodu swych zaiteresowań(m&a) najwięcej kiczu widziałem z etykietką "made in japan"
chociaż pewnie po obu stronach jest tyle samo kiczu

Cytat:
Podsumowujac. nie wyznaje podzialu na amerykankie, japonskie, polskie....jedynie na dobre i zle.

i jest to jedyny słuszny podział( ziemia nie dzieli się na japonie i reszte świata), ja tak dziele również muzyke, książki i wszystko:)
Cytat:
Jakoś niedawno całkiem zachwycałeś się Gantzem

i co ztego, zachwycam się też "życiem i czasami sknerusa mckwacza"
Gantzem się zachwycam dlatego że to dobry komix
Cytat:
Kitajce to obraźliwa nazwa na Chińczyków. Chiny są troszkę nie tam.

wiem , ale fanie brzmi

co do reszty trzeba być uważnych , fan komiksu przeczyta DB i uzna że cała manga jest be, trzeba znaleść dobre tytuły takie jak (wymięnię te uznawane przez większość za dobre)>> kaznodzieja, 100 naboi, sin city,transmetropolitan, liga niezwykłych dżeltelmenów,hellboy, sandman,strażnicy,Vjak vendeta,plemie cienia itp.>starałe się wybrać amerykańskie i właśnie po komiksachi uznawanych za dobre należy oceniać coś innego

gdzie ja mówię że jak ktoś nie widział heavy to nie może się wypowiadać, zapytałem go/ją tylko czy widział

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 15:39   

a wg mnei to jest tak-amerykańskie w 99% są średnie
a Mangi jest po prostu tyle że zawsze znajdzie sie coś bardzo kiepskiego...trzeba by sie jeszcze przyjżeć ilości tytułów amerykańskich na mangowe...bo to przypada po kilkanaście mang na jeden taki amerykański więc i nic dziwnego że tego kiczowatego jest całkiem sporo w mangach...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-03-2004, 15:51   

Ragnarok, jaki Folwark Zwięrzęcy masz na myśli? Bo jeśli ten amerykański film animowany, to moim zdaniem nie jest on najlepszym przykładem nie-kiczu, zwłaszcza, że zmieniono zakończenie i przez to caly wydźwięk, jaki miała książka znika, a pozostaje nam typowy amerykański pseudo-happy end.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 18:44   

ryu - w polsce to akurat chyba niejapońskich komiksów jest więcej, po zatym niewydaje mi się żeby akurat kitajce robili więcej, bo niby dlaczego, przecież jest ich mniej:)
dea- kicz to nie tylko zakończenie, zakończenie było otwarte (takie lubię) i wogóle film był spox

btw
Cytat:
widzę, że postawę przybierasz na zasadzie "co da więcej wrzawy".

ze niby co? lubię komisy które mi się podobają- na co nie ma wpływu miejsce produkcji

Cytat:
Więcej niestandardowych rozwiązań widziałam w mangach, sorry...

jasne , ale historia typu "zwykłe uczennice tokijskiego licuem w nocy zmieją się w wojowniczki o miłość i sprawiedliwość a w międzyczasie przeżywają miłość swojego życia" - też mozna uznać za niestandardowe ale to kicz

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 18:52   

Sugerujesz, że nie ma innych serii? Ja rozumiem, że te są znane (głównie dzięki tv, która bierze je za produkcje dla dzieci), ale to tylko malusieńka część. To ja sobie powiem, że X-meni (ci starsi, o na fox kids lecą) to kicz, bo niedość, że brzydkie toto, to ile można o mutantach, które fajerwerkami czy wiatrem strzelają? I od razu stwierdzę, że Ameryka robi rzeczy do dupy i kiczowate?

W tym poscie mowa niby o animacji, ale to samo można o komiksach powiedzieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Agit Płeć:Kobieta
Coffee Addict


Dołączyła: 07 Lip 2002
Skąd: Szczecin
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 19:04   

Cytat:
niewydaje mi się żeby akurat kitajce robili więcej, bo niby dlaczego, przecież jest ich mniej:)


Kitajców, jak ich zwiesz, jest najwięcej.
Wiesz, skšd wzięła się ta nazwa?

Pojęcia nie masz, ile tytułów robiš Amerykanie, a ile Japończycy - "niewydaje" ci się.
Nie czytam mang, o których mówisz. Czytam inne. Motyw uczennicy z supermocami jest skrajny, ale wcale nie najpopularniejszy. Jakooe raczej w amerykańskich produkcjach widuje się procentowo więcej "superktosiów". Chyba dawno nie czytałeoe dobrej mangi, a operujesz tylko zasłyszanymi schematami w ramach wzbudzania sensacji.

W ogóle pojęcie kiczu jest u ciebie jakieoe dzikie - kicz to, kicz tamto, "kicz to nie tylko zakończenie".

Kiczowata ta dyskusja, nie powiem.

_________________
Galeria na Deviantarcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1484893
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-03-2004, 20:54   

Ragnarok_666 napisał/a:

kaznodzieja, 100 naboi, sin city,transmetropolitan, liga niezwykłych dżeltelmenów,hellboy, sandman,strażnicy,Vjak vendeta,plemie cienia itp.


Czytalem chyba wszytskie...

Byc moze jestem spaczony, ale musze powiedziec, ze nie wiem, co fanowie komiksu widza w tych pozycjach. No moze oprocz Ligi (genialana)

Intrygi wachaja sie miedzy kiepska ksiazka, a srednia ksiazka, psychologia i glebia postaci takze, o pomysle na nie juz nie wspominajac (wacha sie miedzy munchkinem a sztampom), fabula miejscami niespojna. W czesci wymienionych pozycji jest troche odniesien do bibli, mitologi, postloverkraftowskich pomyslow ktore maja nadawac glebie. Niektore pozycje (z Sandmanem i Hellboyem na czele) maja okrutnie nieczytelna kreske. Rozumiem, za artysta mial taka koncepcje, ale srednio mnie to obchodzi, jesli po 15 minutach przygladania sie nie potrafie powiedziec, co jest na obrazku. Nie podoba mi sie zaden.

Jesli chodzi o nowatorskosc pomyslow, to w tej kwesti moge robic za wyrocznie.

Otorz jak zapewne niektorzy wiedza mam na stronie cos, co nazywa sie Gildia Zlodzieji. Umieszczam tam ,,Najlepsze Pomysly" jakie znajde w ogladanych filmach, czytanych ksiazkach, grach komputerowych itd. Dodaje opis do jakiejs RPGowej mechiniki i juz... Choc czasem daje tam i rzeczy, ktore nie sa najlepszymi pomyslami, a po prostu przez chwile mi sie podobaly. Nie zawsze tez udaje mi sie je opisac tak, by uwidocznic to, co mi sie w nich najbardziej podobalo (np. Dilandau mi sie nie udal).

Z ksiazek umiescilem tam okolo 50.
Z mangi i anime umiescilem okolo 20 pozycji.
Z gier komputerowych mniej niz 10.
Z komiksu zachodniego 2.

Komiksu zachodniego poznalem prawie tyle, co Mangi i Anime.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 06-03-2004, 21:55   

Cytat:
Sugerujesz, że nie ma innych serii?

Cytat:
Pojęcia nie masz, ile tytułów robiš Amerykanie, a ile Japończycy

a ryuzoku ma?własnie ryu po czym oceniasz że mangi jest więcej? ale popatrzymy na polskę mang jest góra 40, a komiksów nie-japońskich sam egmont wydaje ok 70 (a nie zapominajmy że jest jeszcze mangradora czy amber)
Cytat:
Kitajców, jak ich zwiesz, jest najwięcej.

przypominam że mówiąc o kitajcach mam na myśli japończyków
japonia-125 mln mieszkańców
usa -291,6 mln mieszk.
Cytat:
Motyw uczennicy z supermocami jest skrajny, ale wcale nie najpopularniejszy

nie mówię że jest najpopularniejszy
Cytat:
Jakooe raczej w amerykańskich produkcjach widuje się procentowo więcej "superktosiów".

masz coś na poparcie tej tezy? ,wystaczą mi że przeanalizujesz polski rynek tak ja z ilością komiksów
Cytat:
Chyba dawno nie czytałeoe dobrej mangi

GANTZ
Cytat:
Z ksiazek umiescilem tam okolo 50.
Z mangi i anime umiescilem okolo 20 pozycji.
Z gier komputerowych mniej niz 10.
Z komiksu zachodniego 2.

1 znowu osoba dzieląca komiksy na japonie i reszte świata, echh -czemu
nie zrobiłeś tak z ksiązkami albo grami?
2. chyba miałeś pecha, bo napewno japończycy nie są jakąś superrasą którzy miewają najwięcej dobrych pomysłów w komiksach, człowiek z talentem może się urodzić w dowolnym miejscu wątpię by los foworyzował japończyków

czy chodzi ci o to gdzie umieściłeś zelgadisa? shock- jaki on oryginalny

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 06-03-2004, 22:22   

Nie dziele komiksow na japonskie i niejaponskie, zauwazam fakt. Naturalnie czlowiek utalentowany moze urodzic sie wszedzie, nie neguje, ze sa zdolni Amerykanie, Farancuzi czy Polacy (my mamy bardzo wielu utalentowanych pisarzy na ten przyklad). Z jakiejs przyczyny z Japonskich produkcji da sie wiecej wyciagnac i sa bardziej pomyslowe.

Maly Offtop: Obrona Zelgadisa.

Coz nigdy wczesniej nie spotkalem takiej postaci. Byc moze istnieja setki ksiazek, w ktorych glownymi bohaterami sa wlasnie takie Chimery, ja jednak na takie nie natrafilem. Ma fajny charakter, fajna przeszlosc, fajne zadanie, mozna na jego kanwie osnoc fabule kilkunastu sesji RPG... wychodzi na to, ze jest oryginalny. Albo przynajmniej uzyteczny.

Zreszta najwiecej osob wlasnie nim sie zachwycalo.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group