FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Pytanie o miłości i przyjaźni
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-07-2006, 19:09   


Przypominam, że na tym forum obowiązuje zakaz przeklinania.
Grisznak -2
Ario -1

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 01-07-2006, 21:34   

Azag, ario, wasze ostatnie posty poleciały: ario - nie na temat, takie teksty i zapytania to na PMkę do Moderacji, lub Admina, Azag - za prowokację, którą post był w świetle ostrzeżenia Zega wyżej.

Wątpliwości na PMkę.

Miłego dnia
IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-07-2006, 22:50   

Przyjaźń damsko męska jest mozliwa. jesli facet jest woli panow. I niestety tylko wtedy. Nie pojawiaja sie wtedy żadne komplikacje emocjonalne chyba że dzieweczka jest skończoną yaoistka, a wtedy i tak zasłużyła na cale zło jakie ją spotka.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-07-2006, 19:37   

IT. napisał/a:
Przyjaźń damsko męska jest mozliwa. jesli facet jest woli panow. I niestety tylko wtedy.


Drogie panie... Obalmy jeden krzywdzący stereotyp: Jeśli facet widzi kobietę, to nie znaczy automatycznie, że chce spędzić z nią dzieciństwo / iść z nią do łóżka (poza przypadkami kwalifikującymi się do leczenia naturalnie). Gdyby tak było, to nie wypłacilibyśmy się z alimentów.

Przyjaźnie się i utrzymuje bliskie kontakty towarzyskie z dziewczynami (choć duża część z nich bardziej kwalifikuje się już do nazwy "kobiety") z trzech miast Polski. Utrzymuje kontakt z kilkoma innymi. I jakoś jeszcze do niczego nie doszło, mimo, że jestem 100% heteroseksualistom.

Powód jest prosty: dla większości facetów Kobieta nie równa się automatycznie Partnerka Życiowa / Seksualna. Większość facetów szuka od potencjalnych dziewczyn czegoś więcej, niż posiadania odpowiednich cech płuciowych, dlatego też nie każda dziewczyna zaraz musi być dlań kimś, z kim będą się wiązać, lub w ogóle kimś pociągającym.

Z drugiej strony dziewczyna - nawet nie spełniając warunków kwalifikujących ją do roli partnerki życiowej / seksualnej może posiadać zestaw cech, które czynią zeń dobrą przyjaciółkę.

Większość raczej rozumie, że średniowiecze się skończyło, kobieta nie musi już być tylko matką, żoną, kochanką lub zakonnicą, może być absolutnie równa mężczyźnie w każdej dziedzinie życia - także, jako przyjaciel.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2006, 21:41   

Zegarmistrz napisał/a:
Drogie panie... Obalmy jeden krzywdzący stereotyp: Jeśli facet widzi kobietę, to nie znaczy automatycznie, że chce spędzić z nią dzieciństwo / iść z nią do łóżka (poza przypadkami kwalifikującymi się do leczenia naturalnie). Gdyby tak było, to nie wypłacilibyśmy się z alimentów.


Ale oczywiście kiedy młody zdrowy mężczyzna widzi pociągającą kobietę to jego organizm mówi mu: chcę mieć dziecko, chcę zrealizować się z nią seksualnie. Oczywiście od pociągu seksualnego do seksu jest dla wiekszości zdrowych młodych mężczyzn jeszcze daleka droga - mam na myśli podjęcie decyzji: "chcę z nią uprawiać seks - jak bedę miał szanse to to zrobię". A nawet jak się podejmie tą decyzje to i tak jeszcze można ją pare razy po drodze zmienić, a w wiekszości przypadków musi być jeszcze przyzwolenie drugiej strony. Dlatego od samego patrzenia do seksu jest moim zdaniem daleka droga. Oczywiście punkt: podjęcie decyzji, jest w wielu przypadkach pomijalny bo wielu ludzi nie potrafi i nie podejmuje samodzielnych decyzji. Zgadzam sie z Zegiem, a jeęeli kobiety tak myslą o facetach to to jest rzeczywiscie krzywdzące.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2006, 21:51   

Azag napisał/a:
jego organizm mówi mu: chcę mieć dziecko, chcę zrealizować się z nią seksualnie.

To drugie - owszem. To pierwsze... cóż, podobno geniusze przechodzą od A do D pomijając B i C O_o.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2006, 21:54   

Azag napisał/a:
Ale oczywiście kiedy młody zdrowy mężczyzna widzi pociągającą kobietę to jego organizm mówi mu: chcę mieć dziecko, chcę zrealizować się z nią seksualnie.


To o dziecku pominę milczeniem. A pociąg seksualny nie oznacza jeszcze miłości, można go odczuwać w stosunku do atrakcyjnego przyjaciela/przyjaciółki, ale to nie znaczy, że na pewno się go zrealizuje, nawet gdyby była taka możliwość. No chyba, że ktoś naprawdę nie może wytrzymać, jeśli tylko osoba płci przeciwnej mu się spodoba, ale to już choroba.

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-07-2006, 22:00   

rety..... czy to oznacza ze tylko kobiety odeszly w ewolucji na tyle daleko od zwierzat ze sa w stanie myslec o czyms wiecej niz jedzenie/sen/seks? bo ja naprawde mam sporo przyjaciol plci meskiej, pare z nich calkiem przystojnych.... tylko ze jakos nie wyzwala to we mnie checi "realizowania sie z nimi" ani posiadania z nimi dzieci
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 02-07-2006, 22:02   

Erm... Przepraszam, Azag, czy ty sugerujesz, że to, że podoba mi się dana osoba wizualnie od razu znaczy, że poszłabym z tym kimś do łóżka? W takim razie jestem bi i marzę o namiętnej nocy z conajmniej trzema moimi nauczycielkami ze szkoły...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2006, 23:03   

Mai_chan napisał/a:
rm... Przepraszam, Azag, czy ty sugerujesz, że to, że podoba mi się dana osoba wizualnie od razu znaczy, że poszłabym z tym kimś do łóżka? W takim razie jestem bi i marzę o namiętnej nocy z conajmniej trzema moimi nauczycielkami ze szkoły...

Nie nic takiego nie sugeruje, absolutnie nie wiem skąd to wziełaś. Poprosiłbym o zacytowanie mnie i wyjaśnienie jeśli łaska. Napisałem coś dokładnie przeciwnego. Przeciez napisałem wyraźnie:
"Dlatego od samego patrzenia do seksu jest moim zdaniem daleka droga"
Nie wiem jak mają kobiety i co się z wami dzieje kiedy widzicie ładną kobietę. Ja kiedy widzę atrakcyjną kobietę to mi się "w głowie włącza taka lampka", coś w rodzaju diody sygnalizacyjnej. Oczywiście lampka we wszystkich przypadkach jest gaszona - i tak się dzieje moim zdaniem z większością mężczyzn. Samo "gaszenie" najczęściej zajmuje mniej czasu niż "zapalanie". O tym, że płciowość mężczyzny różni się od płciowości kobiety to chyba wszyscy wiemy prawda?
Kiedyś pewien człowiek porównał organizm ludzki do półautomatu:
1) mężczyzna widzi atrakcyjną kobietę, automat dostaje bodziec
2) automat się włancza i mówi: zrealizuj się z nią seksualnie
3) automat jest wyłanczany za pomocą rozumu itp.
W odróznieniu na przykład do zwierząt, które mają to wszystko w pełni zautomatyzowane.
BOReK napisał/a:
To drugie - owszem. To pierwsze... cóż, podobno geniusze przechodzą od A do D pomijając B i C O_o.

Abigail napisał/a:
To o dziecku pominę milczeniem.

A jakbyscie odpowiedzieli na pytanie:
Jaka jest podstawowa i najwazniejsza przyczyna posiadania przez czlowieka pociągu seksualnego?
Ja bym odpowiedział: Bo człowiek jest istotą płodną, a pociąg płciowy jest podstawą do rozmnażania się.
Abigail napisał/a:
A pociąg seksualny nie oznacza jeszcze miłości, można go odczuwać w stosunku do atrakcyjnego przyjaciela/przyjaciółki, ale to nie znaczy, że na pewno się go zrealizuje, nawet gdyby była taka możliwość.

No przecież ja uważam tak samo. Jedno rozumię dwuznacznie więc zapytam zanim wysunę sobie pochopne wnioski:
Czy uważasz, że jak ktoś z kimś uprawia seks to to oznacza już, że tą osobę kocha??

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
Abigail Płeć:Kobieta
Naleśnikara


Dołączyła: 29 Mar 2006
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2006, 23:07   

Cytat:
Czy uważasz, że jak ktoś z kimś uprawia seks to to oznacza już, że tą osobę kocha?


Oczywiście, że nie. Niby gdzie tak napisałam? Że zacytuję samą siebie:
Cytat:
A pociąg seksualny nie oznacza jeszcze miłości, można go odczuwać w stosunku do atrakcyjnego przyjaciela/przyjaciółki

_________________
Here's the last toast of the evening, here's to those who still believe
All the losers will be winners, all the givers shall receive
Here's to trouble-free tomorrows, may your sorrows all be small
Here's to the losers, bless them all!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658926
Azag Płeć:Mężczyzna
Shade Reaver


Dołączył: 06 Lis 2005
Skąd: Chruszczobród
Status: offline
PostWysłany: 02-07-2006, 23:27   

Właśnie dlatego najpierw zapytałem. :) Analiza Twojej wypowiedzi. Rozumiałem dwuznacznie bo:
pociąg seksualny = miłość - fałsz "A pociąg seksualny nie oznacza jeszcze miłości"
pociąg seksualny = przyjaciel/ółka - prawda "można go odczuwać w stosunku do atrakcyjnego przyjaciela/przyjaciółki"
przyjaciel/ółka = seks - fałsz "ale to nie znaczy, że na pewno się go zrealizuje"

Moje dwuznaczne rozumowanie (na podstawie tego wyżej):
- nie uprawiam seksu z przyjacielem/ółką bo jej/go nie kocham; pomimo, że odczuwam pociąg płciowy
- jak uprawiam seks to kocham.

_________________
"Doprawdy, najpewniejszą drogą do piekła jest droga stopniowa - łagodna, miękko usłana, bez nagłych zakrętów, bez kamieni milowych, bez drogowskazów"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
6320346
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 02-07-2006, 23:29   

Azag napisał/a:
A nawet jak się podejmie tą decyzje to i tak jeszcze można ją pare razy po drodze zmienić, a w wiekszości przypadków musi być jeszcze przyzwolenie drugiej strony.

Ja się natomiast zapytam: co oznacza "w wiekszości musi"? Bo o ile pamiętam, to raczej ZAWSZE musi byc przyzwolenie drugiej (w tym przypadku kobiecej) strony. Inaczej to się nazywa gwałt.
Azag napisał/a:
Ale oczywiście kiedy młody zdrowy mężczyzna widzi pociągającą kobietę to jego organizm mówi mu: chcę mieć dziecko, chcę zrealizować się z nią seksualnie.
Tzn, że kiedy kobieta go nie pociąga, to wcale dzieci z nią nie chce mieć? Naukowo stwierdzono, że mężczyzna na widok długonogiej blondynki raczej NIE myśli o dzieciach w tym momencie. Natomiast na żone i matkę wybiera osobę która od tego ideału odbiega - zwykle o szerokich biodrach i bujnych piersiach - natura.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-07-2006, 23:33   

IKa napisał/a:
Naukowo stwierdzono, że mężczyzna na widok długonogiej blondynki raczej NIE myśli o dzieciach w tym momencie.


IKa, jak Cię lubię, tak proszę - czytaj uważnie:

Azag napisał/a:
Jaka jest podstawowa i najwazniejsza przyczyna posiadania przez czlowieka pociągu seksualnego?
Ja bym odpowiedział: Bo człowiek jest istotą płodną, a pociąg płciowy jest podstawą do rozmnażania się.


Azag zastosował skrót myślowy. A że pisze strasznie niejasno wiadomo nie od dziś...

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 02-07-2006, 23:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-07-2006, 23:35   

klapsa nie jest jablkiem
klapsa jest gruszka
gruszka nie jest cytryna

wniosek 1: gruszka nie jest cytryna chociaz klapsa jest gruszka
wniosek 2: klapsa jest cytryna!!!!!

nie ma to jak logika! ciekawe gdzie takiej ucza
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group