FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Komercja
Wersja do druku
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 17:40   

Mariko napisał/a:
Nie wszystko co remix jest zle, moze po prostu zle szukacie?


No tymbardziej że niektóre np. Podkłady HH szczególności te zaś z USA wykonane są na podkładach artystów, którzy tworzyli wcześniej. Takie zapożycznie motywów muzycznych w moim mniemaniu nie jest niczym złym kiedyś słyszałem świetną przeróbkę kawałka Boba Marleya "Sun Is Shining"w stylu house i był świetny, niekiedy dzięki temu muzyka nabywa nowego wymiaru i trafia do nowego pokolenia słuchaczy przyzwyczajonych do nowych muzycznych kliamatów. Trzeba przy tym wyczucia by nie przesadzić ale chyba warto eksperymentować.

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2006, 21:42   

Ja nie powiem, że w ogóle szukam - mam to szczęście, że akurat leci w radiu i akurat takie, którego bym wolał nie słyszeć.
Nie powiem, czasem się zdarzy fajny remix (np. ta melodia z Beverly Hills Cop właśnie w wykonaniu Jarre'a - dla mnie jedyne właściwe wykonanie tej melodii :P). Jednak wszyscy dobrze wiedzą, że w każdym fachu, w tym również w muzyce, a szczególnie w takim "składaniu" i przeróbkach, na jednego "dobrego" przypada paru "średnich" i sporo "cienkich" wykonawców. I zgodnie z logiką najczęściej trafiam na owoc pracy tych "cienkich" :P.
Oczywiście jakbym zaczął szukać tego, co chcę, to pewnie by się to zmieniło. Ale nie szukam.

Aha, co do "fajnego remixu" - dla mnie najważniejsze, żeby osoba bawiąca się w takie coś ukazywała to samo pod innym kątem, a nie coś innego za pomocą tych samych kawałków. To pierwsze wykonał Jarre na "Gliniarzu", a tego drugiego dopuścił się w moim mniemaniu np. właśnie Hi-Tack i za to mu chcę zrobić kęsim :].

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 05-05-2006, 11:19   

Mariko napisał/a:
Zdarzylo mi sie tez uslyszec jakis cover AC DC jesli dobrze pamietam i uwazam, ze gitarka swietnie zostala wkomponowana w calosc. Remix TRF-u 'He lives in You' jest jednym z moich ulubionych.^^ Nie wszystko co remix jest zle, moze po prostu zle szukacie?:)

Pewnie ze sa tez fajne przerobki,slyszalas na przyklad 'Come on Eileen'Save Ferris-od Dexys Midnight Runners coverek?? fajoskie:>>A wsrod techniaw cos ciekawego tez czasem mozna znalezc>Niestety,dzisiaj wiekszosc coverow jest po prostu szajska i taka jest prawda:{{

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mariko Płeć:Kobieta
wanna-be seiyuu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Status: offline
PostWysłany: 06-05-2006, 23:51   

Owszem, zgadza sie, ze w wiekszosci covery sa szajskie, ale pamietaj,ze to, co wymienilam jest niszowe, jeszcze undergroundowe i bardzo rarowe. Jako ze wiekszosc ludzi acid techno nie trawi (lub hard techno) nie bedzie im dane spotkac slicznych perelek wlacznie z remixami. A tego remixu ktory proponujesz chetnie poszukam, dzieki:)

Zas to co leci w radiu to chlam i robione toto pod publiczke. Mimo to nadal podoba mi sie remix Moby'ego dokonany na Bitter Sweet Symphony^^

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 12:04   

Mariko napisał/a:
A tego remixu ktory proponujesz chetnie poszukam, dzieki:)

Prosze bardzo;)Powinien ci sie spodobac,chociaz zaznaczam ze to nie techno:>>>

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 13-05-2006, 19:36   

co do coverów: NIE KLIKAJCIE TUTAJ BO UMRZECIE!

wstęp normalnie ma świetny, ale jak wokal wchodzi, to się popłakać można. taką dobrą piosenkę schrzanić... jak tak można?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LookOUT Płeć:Kobieta
The Hitgirl


Dołączyła: 30 Mar 2006
Skąd: znad rzeki Pisy
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2006, 13:09   

Cytat:
co do coverów: NIE KLIKAJCIE TUTAJ BO UMRZECIE!

wstęp normalnie ma świetny, ale jak wokal wchodzi, to się popłakać można. taką dobrą piosenkę schrzanić... jak tak można?

Fakt," slaby'' wokal,ale jaka piekna aranzacja;))Naprawde,co jak co,ale TO ratuje ten cover..Zreszta to i tak 1000razy lepsze od UMC-UMC...

_________________
Choice for you, is the view to a kill ,
Between the shades, assination standing still...
-Hey, ARE YOU TALKING TO ME?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-05-2006, 19:47   

no... jak Message in the bottle usłyszałem to myślałem że padnę.


a co do NEM, to ogólnie gdyby nie wokal to cover byłby fajny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group