FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Po diabła nam dyskusje polityczne:
Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-10-2005, 10:03   Po diabła nam dyskusje polityczne:

To wracając do polityki - po diabła nam ona? A dokładniej - po diabła nam ona na Forum! Mamy ją już drugi albo trzeci miesiąc i narazie nie prowadzi do rzadnych konstruktywnych, budujących, czy choćby ciekawych wniosków. Przeciwnie - jej skutek jest taki, że udzielające się w danych tematach osoby dążą do tego, żeby się bardzo na serio ze sobą pokłócić i nie odzywać od siebie więcej...

Być może niektórzy chcieliby powtórki z rozrywki zaprzeszłej i podziału forum na tle ty razem "Lewi"- "Prawi" ja nieszczególnie.

Jakie jest wasze zdanie na temat topików polityczych?

Moje jest proste - mam ich dość.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-10-2005, 10:19   

Jak zaproponowałem zakazać tych tematów "ustawowo" nikt mnie nie poparł. Teraz ponawiam pomysł. A odpowiedź na pytanie "po diabła nam ona?" jest prosta: niektórych takie oszczekiwanie się bawi. Mnie doprowadza do szału i nie zawsze potrafię siedzieć cicho.

Setki razy mówiłem, że na większości porządnych forów takie dyskusje są zakazane, gdyż to, że do niczego nie prowadzą, żadną niespodzianką nie jest. Skoro zaś już po wyborach to ja naprawdę nie widzę powodu by kontynuować chrzanienie się z tym.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 24-10-2005, 10:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 24-10-2005, 10:22   

zamknąć. i dodać punkt do regulaminu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-10-2005, 10:29   

Na Tajnym macie moją propozycję nowego punktu Konstytucji. Teraz już się nie wydaje zbyt zamordystyczna;>?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-10-2005, 11:02   

nie wiem po co - po wyborach to i tak ucichnie samo. a przed nastepnymi i tak sie bedzie probowalo pojawic, mimo zakazu. to jest tak ze jestesmy ludzmi doroslymi, wiec pewne tematy nas interesuja, a z roznicy pogladow w ww tematach najczesciej wywiazuje sie dyskusja

zeg, co do poklocenia serio to chyba nie masz racji. poniewaz na ile ja to moge ocenic, to dyskutujacy najostrzej (czyli chociazby ja i lunar) nie biora tego osobiscie. to jest roznica pomiedzy "ja mam inne poglady, nie rozumiem jak mozna miec takie jak ty" a "ty jestes glupi bo masz takie a nie takie jak ja"

ysen, twoja propozycja i tak nie przejdzie przez wzglad na "tematy historyczne" - bo one sie nie daja oceniac tak zupelnie w oderwaniu od wspolczesnosci bo to bedzie zbaczac (w szczegolnosci nie mozna oceniac w oderwaniu calego zeszlego wieku).
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-10-2005, 11:10   

Damy sobie radę. Po to są moderatorzy by pilnować, czy temat aby za bardzo nie zboczył. Dopóki więc będzie się tylko zahaczać o współczesność to nikomu nic się nie stanie, a jeśli wyraźnie zrobi się offtop i darcie kotów to wkroczymy.

Zaś co do pierwszego akapitu - no właśnie dyskusja. Ja tu nie widzę dyskusji, tylko kilku ludzi którzy stoją na swych pozycjach jak przymurowani i ostrzeliwują się coraz cięższą artylerią. Skoro więc temat służy nie merytorycznej dyskusji, a świadomemu użeraniu to ja naprawdę nie widzę, czemu mielibyśmy to tolerować. Dla mnie to walka na noże, w której na razie ciosy są markowane, ale tylko czekać aż ktoś straci kilka palców.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-10-2005, 11:17   

Cytat:
Dla mnie to walka na noże, w której na razie ciosy są markowane, ale tylko czekać aż ktoś straci kilka palców.

jak juz pewnie zauwazyles, pare osob tego typu walki lubi

natomiast nadal nie widze szans. wystaczy ze padnie haslo komunizm i juz bedziesz mial pyskowke, a to juz nawet nie jest wspolczesne.

wiec jesli juz, to wymyslec jakies inne kryteria
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2005, 11:43   

Pojedyńczych offtopów prawdopodobnie uniknąć się nie da, niemniej czyste dyskusje na tematy polityczne i religijne (nie będę się przy tym zastanawiał, czy użycie słowa "dyskusje" jest tu prawidłowe) powinny, moim zdaniem, zostać zabronione. Jedyne do czego prowadzą, to wzajemne antagonizowanie użytkowników forum (zresztą wydają się nie mieć innego celu).

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-10-2005, 12:36   

Gdzie indziej sobie radzą to i my sobie poradzimy, bez obaw. W najgorszym wypadku posypie się trochę ostów jeśli ktoś nie przestanie wracać do zakazanych wątków.

Cytat:
jak juz pewnie zauwazyles, pare osob tego typu walki lubi


Nie. Na tym. Forum.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-10-2005, 12:41   

Bianca napisał/a:
acji. poniewaz na ile ja to moge ocenic, to dyskutujacy najostrzej (czyli chociazby ja i lunar) nie biora tego osobiscie.


Odnosze zupełne inne wrażenia choćby w wypadku świerzo poruszonego tematu szkolnego, gdzie kilka osób - miało jak najbardziej prawo poczuć się dotkniętych wypowiedziami innych osób.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 24-10-2005, 14:05   

Ysengrinn napisał/a:
Gdzie indziej sobie radzą to i my sobie poradzimy, bez obaw. W najgorszym wypadku posypie się trochę ostów jeśli ktoś nie przestanie wracać do zakazanych wątków.


ok, ale ustaw logiczne kryteria. bo tematy polityczne i religijne NIE jest dobre. bo w tym momencie podpadnie ci pod to "co wiecie o buddyzmie" a nie podpadnie chociazby temat komunizmu.


Zegarmistrz napisał/a:
miało jak najbardziej prawo poczuć się dotkniętych wypowiedziami innych osób

a w ktorym miejscu tam byla polityka czy religia?
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2005, 14:28   

pod koniec to już były rozważania nad polityką społeczną

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Taur Płeć:Kobieta
... To nie ta bajka...?


Dołączyła: 30 Cze 2005
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2005, 14:36   

Jak wspomniała Bianka jest po wyborach więc tematy polityczne przycichną same. Ale nie ma sposobu uniknąć ani kwestii religijnych ani politycznych.
Zawsze wypłyną ale czy tępienie ich to naprawdę sposób.
Mimo iż dyskusje miały tendencje do zaostrzania się nie spowodują nagłej fali niechęci, bądźmy ludźmi dorosłymi. Unikanie tematów "poważnych" i "kontrowersyjnych" nie spowoduje iż samoistnie przestaną one nas zaprzątać.
Jednocześnie te tematy wypływają na wydzielonej części forum, a dla niektórych mogą stanowić przyjemną rozrywkę. Sądzę że forum ma na tyle 'zżytą" grupę dyskutantów, że ekscesy nie będą miały miejsca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-10-2005, 16:51   

Taur gratuluję zorientowania. Ekscesy JUŻ mają miejsce. A ci którzy traktują to jako przyjemną rozrywkę najwyraźniej mają gdzieś, że raz po raz urażają innych. Radzę się naprawdę zastanowić jak ktoś może zareagować na niektóre wypowiedzi, a nie autorytarnie stwierdzać, że wszystko jest OK i nie ma co panikować.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 24-10-2005, 19:19   

Hmmm... zakazanie offtopów nie wytępi do końca, ale biorąc pod uwagę rozwój forum, za chwilę okaże się że straciliśmy nad tym kontrolę. Może lepiej jednak zakazać ~_~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group