FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  Podróże
Wersja do druku
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-11-2005, 20:09   

Mamo, z muzeum czekolady musieliby mnie ochroniarze wyciągać... *___*

Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania... na zimę Grecja, na lato coś na północy - Dania, może Islandia, Irlandia też brzmi zachęcająco. Po prostu jak dla mnie optymalna temperatura otoczenia to około 17 stopni. Grecja jest śliczna, uwielbiam tamtejszą architekturę, mały dom gdzieś na wyspach byłby idealny. A Irlandia jest interesująca (i też wiem więcej o mitologii niż o samym kraju, ale to można nadrobić... :>).

_________________
Every little girl flies.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-11-2005, 21:19   

Redvampire napisał/a:
choć ja osobiscie bardziej bym wolał chiny zobaczyć ze znajomymi planujemy wypad ekstremalny przer rosje i mongolie koleją transyberyjską. Potem promem do korei i japoni ajk starczy kasy ale watpię.

Nie mozecie w bagazu przemycic kota? :)
Nie odstraszaja mnie nawet trudy podrozy, np. 2 tygodnie bez prysznica ;)

Irian: Ojej! Architektura Grecji! *rozmarzony wzrok* Plus pyszna kuchnia i sympatyczni ludzie. Kiedy kupujesz ten dom i czy moge wpasc od czasu do czasu? ;)

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Irian Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Lip 2002
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-11-2005, 22:12   

Jak będę duża i bogata :D Kuchnię akurat wolę włoską, ale ludzie naprawdę cudowni, zwłaszcza kiedy nie znają ni w ząb angielskiego.

_________________
Every little girl flies.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2005, 23:23   

KoBik, Barcelona rzeczywiście jest warta zobaczenia, na mnie osobiście to miasto zrobiło ogromne wrażenie - niesamowity klimat, cudowna architektura (przynajmniej centrum). Trochę zawiodłam się na sławnym "Kopcu Termitów", czyli Sagrada Familia, z zewnątrz owszem, robi wrażenie, ale ta pustka w środku... bardzo zimny, w sensie wystroju (pewnie dlatego, że ciągle go budują ==" Weź ty się dziecko zastanów, zanim coś napiszesz <- głos rozsądku). A wrażenie pozostanie do końca zycia, szczególnie po przejściu na piechotę CAŁEGO miasta, od Nou Camp do... no, do końca. W półtorej godziny. A potem jeszcze wróciłyśmy, wdrapałyśmy się na wierzę po tych krętych schodach, zeszłyśmy, przeszłyśmy spowrotem pól miasta, i następne pół miasta by wrócić na zbiórkę... Ale warto było ( I nawet się nie zgubiłam!).

Najdziwniejsze było to, że nie widziałam nigdy tego miasta w pełnym słońcu... byłam tam dwa razy i zawsze było pochmurno. A w całej Hiszpanii upał 40 stopni.

Z Hiszpańskich krajobrazów polecam: Barcelonę, Sevillę, Cordobę, może Madryt (chociaż akurat na nim się zawiodłam - nieudany miks nowoczesności i zabytków) i przede wszystkim Costa Brava! Oczywiście latem, jeżeli ktoś lubi ciepełko.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
besmirch Płeć:Mężczyzna
Ariok Animaniak


Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: Falkenberg/Wroclaw
Status: offline
PostWysłany: 17-11-2005, 00:42   

nie lubie podrozowac chyba ze w jakiejsc pozadnej ekipie .. samo podrozowanie dla zwiedzania i robienia fotek .. nie dla mnie :X

no ale ofkorz planuje wybrac sie do Japoni a wlasciwie to do Azji jak skoncze 100-dia .. czyli ze 3lata- .. bo tam inzynierow potrzebuja ;>

_________________
"It's like I'll disappear as soon as I close my eyes
I feel like I've turned into someone that even I don't recognize"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666
 
Numer ICQ
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 17-11-2005, 01:14   

Hmm... a ja chętnie wróciłbym do Constancy. Tak, to w Rumunii. I takich oryginalnych pamiątek po czasach rzymskich, to nigdzie indziej poza Rzymem nie ma. I te palmy... Ale bardziej od widoku rozstrzelanego Causescu w TV szokowały mnie wieści że zjedli delfiny z Delfinarium... a takie fajne były ~_~

No, i Ameryka. Nie byłbym sobą, ne? Przydałoby się trochę więcej czasu w L.A. Niestety Grand Canion widziałem z przelotu. No ale chociaż WTC zdążyłem odwiedzić zanim jakieś świry je wysadziły...

Co do Anglii, mieszkałem w Londynie, i fakt - jest tam co oglądać latami, ale gdybym miał wybór, wolałbym okolice Bath albo Salisbury. Ta świeca wieży katedralnej nad małym miasteczkiem w środku równiny... bardziej na północ niż York jest już zbyt słotno-ponuro, nawet na południu latem często przydaje się kurtka.

Chętnie wybrałbym się do Australii i Nowej Zelandii, Japonia nawet stopem jest absurdalnie droga...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 21-11-2005, 22:54   

A ja sobie kiedyś obiecałam, że pojadę na Syberię i nadal się tej obietnicy trzymam.

Poza tym Finlandia, Anglia i Irlandia właśnie ^_^ (a jeszcze większą sympatią do tego kraju zapałałam, kiedy się dowiedziałam, że po niemiecku Irin to... Irladnka...)

Japonię chciałabym zobaczyć, ale tylko "wycieczkowo". Obejrzeć, trochę pobyć, ale raczej nie zostać.

A idealne miejsce do zamieszkania... <rozmarzyła się> Gdzieś gdzie jest chłodno, gdzie jest dużo zieleni wiosną, latem i MNÓSTWO śniegu zimą *______* no i ma być d.u.ż.o przestrzeni. Najlepiej bezludnej (np. najbliższy sąsiad parę kilometrów dalej)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 21-11-2005, 23:09   

Hm...
Do Wielkiej Brytanii z racji obiektu studiów ;)
Do Irlandii (z Ysenem i Maieczką, schowana w walizce XD) i Norwegii - bo tak. Naszło mnie dawno temu i puścić nie chce.
Do Japonii, bo podoba mi się kultura i ciekawi ta mieszanka tradycji z nowoczesnością. Nie twierdzę, że zostałabym tam na zawsze, ale...

...Ale i tak pewnie będąc w podróży, tęskniłabym za moim ciasnym pokoikiem. Jak zawsze, nawet gdy do babci pojadę _^_
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-11-2005, 09:52   

OK, pojeździmy z Tobą do irlandii, a potem wyślemy pocztą do Norwegii;>.

Cytat:
Rosja. Od razu niebezpiecznie... ;) Kiedys jezdzilam tam [jeszcze za czasow ZSRR] statystycznie raz do roku i jeszcze zyje, jak widac.


No właśnie w tym sęk, że chodzi mi o teraz. Za komuny było tam chyba jednak bezpieczniej, mniej perfidnych istot z otchłani gór wypełzało.

Cytat:
to co fan mangi sądzi o Japoni to złudzenia, ten kraj to nie jest połaczenie kultury tradycji z nowczesnościa lecz pożeranie tego, co najlepsze w kólturze przez to, co najgorsze w nowoczesnosci, przez co niestety zostaja jedynie negatywne aspekty nowoczesności połoczone z najgorszymi aspektami starej tradycji.


To ja już naprawdę nie mam powodu, by tam jechać;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 22-11-2005, 13:02   

Oł łel, ja i tak tam pojadę, przynajmniej mi się rozwieją złudzenia...
Ysen, tylko proszę o zrobienie jakichś dziurek do oddychania w tej walizce/paczce/czymś XD


Cytat:
nie lubie podrozowac chyba ze w jakiejsc pozadnej ekipie .. samo podrozowanie dla zwiedzania i robienia fotek .. nie dla mnie

W porządnej ekipie to można i w domu siedzieć, a będzie fajnie - a podróże to jednak podróże ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kurosaki Ichigo Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Cze 2006
Skąd: Soul Society :)
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2006, 12:04   

Zawsze chciałem wyjechać do Brazyli i zwiedzić lasy tropikalne nad rzeką Amazonką. Mówi się że jeszcze nikomu nie udało się spenetrować tego całego terenu (może bym był pierwszy). Zawsze lubiłem przygody i często z przyjaciółmi chodziłem w lasy żeby tam spać i odkrywać nowe miejsca. Wiem że w tamtym lesie, a raczej jungli, byłoby ciężko, ale z moim zapałem na pewno udało by się.

Drugim takim miejscem jest Tybet, z podobnych przyczyn. Tylko tu nie byłoby drzew i jungli :)

_________________
Świat zmienia człowieka, choć człowiek nie zawsze tego chce....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1601381
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group