FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Podróże
Wersja do druku
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2005, 08:23   Podróże

Mam takie małe pytanko. Gdzie chcielibyście wyjechać? na wycieczke, na dłużej. Dokładnie do jakiego kraju. Wasze marzenie...

Pytanie tendencyjne;) ale być może już ktoś był w Japonii? lub ma na celu obranie innego kierunku?

P.S. ehh, nie będę oryginalny, więc moim marzeniem jest znaleźć się w Japonii, miasto nie ma znaczenia. Chciałbym osobiście poznać zwyczaje, historię, zabytki, ludzi i ofkorz pamiątki mile widziane w plecaku. Moja matka od "zawsze" jest zakochana w tym kraju, a ja obiecałem, gdy będzie przypływ gotówki, nie będę się zastanawiał na co przeznacze fundusze:]
Przejdź na dół
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 16-11-2005, 09:21   

KoBik napisał/a:
Mam takie małe pytanko. Gdzie chcielibyście wyjechać? na wycieczke, na dłużej. Dokładnie do jakiego kraju. Wasze marzenie...


Gdzieś, gdzie jest ciepło i panuje rozpusta! Nieważne, jaki to miałby być kraj!

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2005, 09:43   

Ja mam parę miejsc, gdzie chciałabym pojechać. Po pierwsze, Japonia (z sentymentu, a zresztą bardzo mi się kultura tego kraju podoba), pod grugie, Peru. Zawsze marzyłam o zobaczeniu Machu Pichu, przemierzania tych lasów w andach... No i popatrzenia sobie z lotu ptaka na linie na płaskowyżu Nazca.

Ale generalnie to nie przepadam za podróżami. Najbardziej lubię siedzieć sobie w domku.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-11-2005, 12:22   

Japonia mnie delikatnie mówiąc przeraża, pomijając już, że jestem sporo większy od statystycznego Japończyka i mam wrażenie, że wszędzie byłoby mi ciasno, to nie cierpię hałasu, tłoku, dużych, ruchliwych miast. A japońska kultura mnie nie kręci. Nie podoba się i już.

Pojechać natomiast chciałbym do Rosji, ale tam trochę niebezpiecznie, na Bliski Wschód, ale tam jest cholernie niebezpiecznie, a także na Wyspy Brytyjskie, gdzie póki co jest spokojnie. Szkocja, Anglia, Irlandia - najlepiej wszystkie po kolei. W drugiej kolejności może Bałkany, zwłaszcza Stambuł (obejrzeć resztki Konstantynopola).

Temat zmieniłem, żeby nie wprowadzał w błąd.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2005, 12:33   

Dzięki, teraz jest stosowniejszy;)

hmm, Japonia jest dla mnie innym światem który chciałbym poznać na własnej skórze, mam nadzieję, że kiedyś mi się spełni to marzenie.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-11-2005, 17:15   

Do Japonii - czemu nie, na wycieczkę można jechać... Ale znacznie bardziej marzy mi się Anglia i Irlandia - w sumie do tej pory nie wiem dlaczego, ale kiedyś sobie to obiecałyśmy z Arisą...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 16-11-2005, 18:27   

^^<ściiiiiiisk Maieczkę>Znowu podobne gusta:]. Jak już będziemy duzi i bogaci to może pojedziemy całą grupą do Irlandii i sprawdzimy, czy w tych kurhanach faktycznie nie ma elfów;>?

W Anglii akurat już raz byłem, acz nie obrażę się na więcej. Co mi się tam najbardziej podobało? Cholera jasna sklepy. Tak jak u nas są jakieś "Sklepy Spożywcze" ozdobione paskudnymi tabliczkami, to tam niemal każdy sklep ma nazwę, "Barkley's" czy coś w tym guście i aż czuć od tego, że nazywa się tak od pokoleń. Jedna z rzeczy jakie zazdroszczę Angolom to właśnie to, że robienie interesów mają we krwi, tak jak my we krwi mamy walkę o niepodległość, wyspiarskie fuksiarze cholerne-___-.

Irlandia brzmi szalenie interesująco. Zwłaszcza, że więcej niż o samej wyspie wiem o jej mitologii;>.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-11-2005, 19:01   

Hm. Gdzie bym chciala pojechac... Sama nie wiem. Moze dlatego, ze lubie podroze i gdybym tylko mogla, spakowalabym pare rzeczy do walizki i wysylala do Was maile z roznych zakatkow swiata ;)

Najbardziej ciagnie mnie do krajow skandynawskich [tam jeszcze nie bylam ;)], a takze do Grecji i Francji, jednak na dluzej niz na standardowe 2-3 tygodnie wczasow... Chcialabym pomieszkac sobie ze 2-3 miesiace w Paryzu, by kazdego dnia moc odkrywac jakis uroczy zakatek. A po tym czasie przeprowadzilabym sie do Lyonu.
Na stale moglabym zamieszkac w Regensburgu. Miasto zauroczylo mnie calkowicie. Sredniowiecze na kazdym kroku [Ysengrinnowi pewnie zaswiecily sie oczka :)], pelno sympatycznych knajpek, w ktorych panuje niesamowity klimat, ogrod rozany, gdzie czesto przesiadywalam z ksiazka, park nad Dunajem, gdzie chodzilam wieczorami na spacery lub na lokalne imprezy, ogromna biblioteka uniwersytecka, katedra, do ktorej przychodzilam odpoczac po ciezkim, upalnym dniu - tyle wspomnien.
Poza tym... Libia? Podroz koleja transsyberyjska do Pekinu? Japonia moze niedlugo, gdy dostane troche wiecej urlopu? ;) [Choc o Japonii nasluchalam sie juz dosc sporo negatywnych rzeczy ze strony hm, bardziej praktycznej i realistycznej, od osoby trzezwo patrzacej na swiat. Mimo to chce doswiadczyc tego na wlasnej skorze - lost in translation, huh? - i wyrobic sobie wlasna opinie.] Kanada? Nowa Zelandia? Australia?
W sumie moglabym tez zahaczyc o Indie i odwiedzic znajomego...
Nie zapominajac o planowanej bodajze od ponad roku samodzielnej wyprawie z przyjacielem do Hiszpanii.
Duzo miejsc, ktore moglabym wymienic. W sumie moglabym wyciagnac teraz atlas swiata, zamknac oczy i wycelowac palcem w jakis punkt ;) A nastepnie przekonac kogos, zeby mi towarzyszyl. Z ekipa zawsze razniej :)

Za to na pewno nie chce juz wiecej do Wloch. Czuje sie tam zle, a i z jedzeniem sa problemy.
Perspektywa lotu do USA tez nie bardzo mi sie usmiecha. Przy Amerykanach nie mowie jednak glosno o mojej niecheci do tego kraju, gdyz raz nieopatrznie mi sie wyrwalo i moj rozmowca [notabene, zero poczucia humoru...] walnal piescia o stol, az podskoczylam. I chyba sie na mnie pogniewal ;) Och, coz.

Ysengrinn: Rosja. Od razu niebezpiecznie... ;) Kiedys jezdzilam tam [jeszcze za czasow ZSRR] statystycznie raz do roku i jeszcze zyje, jak widac. Choc niektore przezycia ciekawe, nie powiem. Najlepiej pamietam dzisiejsza Ukraine i pewne miejsce pod Elbrusem, w ktorym nie bylo kanalizacji, a wode przynoszono codziennie wiadrami z rwacej rzeki. Nastepne wlewano ja do takiej drewnianej skrzynki wiszacej nad umywalka ;) Sprytne ludzie. Bylam wtedy mala i bardzo plakalam, gdyz rozdzielono mnie z tata; ja spalam w chacie z kobietami, a on w drugiej z mezczyznami.
Och, ale przypomniales mi o czyms. Chce do St. Petersburga! ;)

A w UK sa niedobre chipsy z octem.

I czemu akurat Anglia? :) Wszyscy zapominaja o pieknej Walii...

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KoBik
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2005, 19:11   

Konkretna odpowiedź;)

Dodałbym, że drugim miejscem jakie chciałbym zobaczyć byłby Edynburg. Piękne zabytkowe miasto z genialnymi uliczkami, sklepikami, spokojna mieścina, w której znajduję się zameczek. Piękne widoki.

Barcelona jest trzecim miejscem, mam jakiś "udar" do zabytków:] piękne budowle, kamienice,
stadion Nou Camp, ogólnie ciepłe klimaty są potrzebne mojej duszy.

Turyn tylko ze względu na mój ukochany klub Juventus.

A gdzie nie chciałbym pojechać? hmm pewnikiem Rosja odpada, Niemcy.
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-11-2005, 19:19   

O, czemu Niemcy nie? :P Mają pycha czekoladę w Kolonii! (oj tak, trzeba będzie pojechać jeszcze raz... O jakości tamtejszej czekolady niech świadczy to, że wydałam nań w Muzeum Czekolady 40 Euro...)

A czemu Anglia - bo tak i kropka :P O Walię można by też w sumie zahaczyć... :3

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2005, 19:19   

Japonia? Owszem, chciałabym zobaczyć na własne oczy to, co związane jest z moim hobby (i znaleźć się w wielkim sklepiku pełnym mangowości przeróżnych, choćby tylko obejrzeć XD).

Oprócz tego są miejsca, do których mnie ciągnie. A raczej nie miejsca, ale sam ich klimat. Klimat najprawdopodobniej całkowicie przeze mnie wymyślony, z wrażeń opartych na jakichś urywkach filmów czerpany, ale zawsze. Takie miejsce to np małe angielskie, nieco senne miasteczko, mile widziane urocze domki, stylizowane na dworki sprzed wieków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 16-11-2005, 19:22   

Katuś, ale nie tylko w Japonii są mangowe sklepy... Ot choćby w Brukseli koleżanki widziały trzy na jednej uliczce (psiakrew, akurat na tej, do której już nie doszłam), w Kolonii też mieli taki sklepik tuż pod szkołą (choć ten był bardziej sklepem ogólnie kolekcjonerskim - były również stare Marvele, płyty grafomonowe, figurki do RPG... Spędziłam tam godzinę i było zdecydowanie za mało...)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Varda Płeć:Kobieta
ko-tek!


Dołączyła: 23 Paź 2005
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 16-11-2005, 19:25   

Mai_chan napisał/a:
O jakości tamtejszej czekolady niech świadczy to, że wydałam nań w Muzeum Czekolady 40 Euro...)

Weeee! Muzeum czekolady! Rewelacyjne jest, prawda?
Juz od przestapienia progu muzeum zapach czekolady az drazni nos i powoduje zwiekszone wydzielanie sie sliny :) Dobrze, ze na ktoryms z pieter jest czekoladowa fontanna i mozna sobie wafelek zanurzyc w czekoladowej masie...

_________________
A good witch harms none, a better witch laughs at the good witch.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2005, 19:29   

Maieczko - no tak, ale to jakby jeszcze nie to samo... Ja bym chciała zobaczyć wszystko co mają, co wyprodukowali, nie tylko to, co wyeksportowali :P Siłą rzeczy u nich musi być więcej i bardziej na czasie. O to mi chodzi XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-11-2005, 19:36   

Do japoni to tak ale na wycieczke choć ja osobiscie bardziej bym wolał chiny zobaczyć ze znajomymi planujemy wypad ekstremalny przer rosje i mongolie koleją transyberyjską. Potem promem do korei i japoni ajk starczy kasy ale watpię.

A co do zeczy gdzie byłem to Belgia , Holandia , Niemcy , Czechy , Słowacja , Litwa.

Plus jeszcze był pewien wyjazd na koszt MON ale to pod wakacje nie podpada.

A co do odwiedzien to na wyspach brytyjskich to raczje szkocja. Z miejsc na ziemi to jeszcze patagonia a ameryce południowej.

A co do japoni to znam kielka osób co sie tam urodziło i jedna co tam mieszkała ponad rok , i szczerze to co fan mangi sądzi o jponi to złudzenia ten kraj to nie jest połaczenie kultóry tradycji z nowczesnoacia lecz pożeranie tego co najlpesze w kóltórze przez o co najgorsze w nowoczesnosci przez co niestety zostaja jedynie negaywne aspekty tradycji połoczone z najgorszymi aspektami starej tradycji.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group