FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  niech zyja testy
Wersja do druku
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-02-2006, 10:13   niech zyja testy

http://zloty.patronat.onet.pl/

coz, jak sobie przeczytalam ze srednia odpowiedzi to nieco ponad polowa to mnie lekko scielo - bo pytania jednak byc trywialne....
Przejdź na dół
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-02-2006, 11:59   

<szok>
to w czymś takim można zrobić więcej niż 1 błąd?

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-02-2006, 17:12   

A ilu ludzi studiujących ekonomię wie kim byli Słowacki lub Mickeiwicz ? Zresztą pierwsze pytanie może zabić klina niejednemu humaniście...
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-02-2006, 17:30   

ale "dac socjal zeby popchnac konsumpcje" brzmi bardzo po-PIS-owo
Powrót do góry
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-02-2006, 17:38   

16 odpowiedzi na 20...

O proszę, czyli nie jestem aż taka ignorantka :P

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2006, 17:38   

Przecież z tym Mickiewiczem to było pytanie testowe...

Od ilu punktów człowiek się nie kompromituje?

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-02-2006, 17:41   

Od powyżej 16. Bo ja miałam 16, a moja wiedza o mechanizmach ekonomicznych jest kompromitująca... :P

(wybacz Maiuś, twoje 16 to pewnie inne 16 niż moje 16 XD)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 20-02-2006, 17:45   

Seri - nasze 16 pewnie jest takie samo mimo wszystko :P W tym tak naprawdę dużo jest rzeczy "zdroworozsądkowych", do których potrzeba tylko kilku podstawowych pojęć typu inflacja...

A ja się wyłożyłam głownie na pytaniach, w których faktycznie trzeba było coś wiedzieć - np. to pytanie o liczbę lat, przez które ZUS musi przetrzymywać papierki. Skąd i po co mam to wiedzieć, ZUS mnie będzie cisnął dopiero za parę lat ^^"

Poza tym Seri - jaki kompromitujący poziom! Co byś nie mówiła, na neosach zarabiasz w tempie porażającym :D

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 20-02-2006, 18:40   

jak juz mowilam, srednia krajowa to ni to 12 ni to 13......... a to nie jest tak ze to pan wiesio z pszczyna dolnego pisal
Powrót do góry
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2006, 20:29   

wa-totem napisał/a:
<szok>
to w czymś takim można zrobić więcej niż 1 błąd?

Pytania o czas przechowywania dokumentów dla ZUS, czy wartość długu publicznego na osobę wcale nie są oczywiste dla kogoś kto nie ma firmy i nie zajmuje się szczególnie finansami państwa.

Swoją drogą to aż dziwne uczucie móc przeczytać na stronach państwowego organu (na http://www.nbportal.pl są odpowiedzi do quizu), że na 1350 zł wypłaconych pracownikowi przypada 650zł podatku ze strony pracownika a to i tak jest tylko część. A już tłumaczenie, że podwyższenie płacy minimalnej pracowników spowoduje, że "To, co w zamierzeniu ma polepszać ich sytuację w rzeczywistości ją pogarsza" zakrawa na działalność polityczną! Ktoś tu czegoś nie dopatrzył.

Swoją drogą czytałem, że dla gospodarki bardziej szkodliwy jest wysoki VAT niż dochodowy a na stronie twierdzą, żę "Szczególnie szkodliwe są wysokie podatki nakładane na pracę (czyli płacone od wynagrodzeń)."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-02-2006, 21:49   

ril napisał/a:
A już tłumaczenie, że podwyższenie płacy minimalnej pracowników spowoduje, że "To, co w zamierzeniu ma polepszać ich sytuację w rzeczywistości ją pogarsza" zakrawa na działalność polityczną! Ktoś tu czegoś nie dopatrzył.
Ech? Problem w tym że prawda zawsze jest taka sama, nawet jeśli jest politycznie niepoprawna. NBP zwyczajnie mówi prawdę, to politycy mogą twierdzić że białe jest szare, bo im tak wygodnie.

ril napisał/a:
Swoją drogą czytałem, że dla gospodarki bardziej szkodliwy jest wysoki VAT niż dochodowy a na stronie twierdzą, żę "Szczególnie szkodliwe są wysokie podatki nakładane na pracę (czyli płacone od wynagrodzeń)."
Generalnie szkodliwe są wysokie podatki. Te od pracy są bardziej szkodliwe, bo rodzą bezrobocie z jego skutkami dla konsumpcji i inwestycji. Ludzie którzy nie boją się utraty pracy i trafienia do 20% który jej znaleźć nie może, wydają pieniądze śmielej nawet jeśli podatki pośrednie jak VAT są wysokie. A Podatek Dochodowy to jeszcze inna rzecz, i to boląca właściwie tylko garść specjalistów i zwykłych ludzi. Jeśli są za wysokie, firmy uciekają w koszty, a dobrze zarabiający - w własne 'firmy'. Wiją się tylko ci których socjokomuna chciałaby wspomóc, a naprawdę tylko im szkodzi...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 20-02-2006, 22:00   

wa-totem napisał/a:
Problem w tym że prawda zawsze jest taka sama, nawet jeśli jest politycznie niepoprawna.

Tak, ale dziwię się, że na nią pozwalają :). Choć może dlatego, że tego nie słychać. Przypuszczam, że gdyby NBP publicznie oceniało politykę gospodarczą, choćby przez przypomnienie podstawowych zasad ekonomii, to zostałoby przykrócone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 21-02-2006, 13:02   

wa-totem napisał/a:
Generalnie szkodliwe są wysokie podatki. Te od pracy są bardziej szkodliwe, bo rodzą bezrobocie z jego skutkami dla konsumpcji i inwestycji. Ludzie którzy nie boją się utraty pracy i trafienia do 20% który jej znaleźć nie może, wydają pieniądze śmielej nawet jeśli podatki pośrednie jak VAT są wysokie. A Podatek Dochodowy to jeszcze inna rzecz, i to boląca właściwie tylko garść specjalistów i zwykłych ludzi. Jeśli są za wysokie, firmy uciekają w koszty, a dobrze zarabiający - w własne 'firmy'. Wiją się tylko ci których socjokomuna chciałaby wspomóc, a naprawdę tylko im szkodzi...

totem - zapomniales jeszcze ze w tej chwili koszta pracy maja tez bezposredni wplyw na inwestycje zagraniczne (co prawda tu dochodzi jeszcze przejrzystosc przepisow)
Powrót do góry
ril Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Wrz 2005
Status: offline
PostWysłany: 21-02-2006, 23:13   

Bianca ale przecież nie chcemy, żeby obcy kapitał nami rządził ;-). Najlepiej, żeby wszystko było w polskich rękach, w końcu przeciętny Polak to patriota i ku dobru Ojczyzny będzie dążył. No chyba, że jest zdrajcą albo złe, niepolskie idee zobojętniły go na dobro wspólne ;-).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-02-2006, 23:15   

Akurat Bianca jest Rosjanką, więc kto ją tam wie;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group