FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  Sekty... wakacyjny sezon ogórkowy
Wersja do druku
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-06-2006, 21:00   

IT. napisał/a:
Em... Chyba siła bezwładnosci... Albo siła grawitacji... co ma do tego siła tarcia?

Wiem, co mówię, jestem fizyk (początkujący, ale jednak ^^).

So, where were we?
Zegarmistrz napisał/a:

Nie wiem, jak was, ale mnie na religii uczyli np. tego, że każdy sam musi odnaleźć Boga. To nic nienormalnego, że ludzie tak go znajdują.

I tu jest jeden problem z sektami - jeżeli ktoś wstępuje do takowej, to czy faktycznie Boga znajduje sam? Ja bym powiedział, że prawdę objawia mu guru czy ktos tego typu, a to już nie bardzo jest samodzielne myślenie. Nie mówiąc już o tym, że za myślenie można mieć kłopoty...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-06-2006, 21:12   

Pytanie do forumowiczów:
Czy wedłog was człowiek może osiągną prawdziwe, wewnętrzne zespolenie z Bogiem? Zespolenie tak potężne ze słowa owego człowieka moga by uznane za słowa samego Boga?

Jesli ktoś odpowie "tak" mamy potencjalnego sekciaża. A jako że durnota tego stwierdzenia aż bije to w czym problem? Sekciazy na forum brak. Co najwyżej sektotwórcy typu Elta... ;p!

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-06-2006, 21:46   

Cytat:
Czy wedłog was człowiek może osiągną prawdziwe, wewnętrzne zespolenie z Bogiem? Zespolenie tak potężne ze słowa owego człowieka moga by uznane za słowa samego Boga?

Jesli ktoś odpowie "tak" mamy potencjalnego sekciaża. A jako że durnota tego stwierdzenia aż bije to w czym problem? Sekciazy na forum brak. Co najwyżej sektotwórcy typu Elta... ;p!

o ile sie zalozysz ze co bardziej radykalni katolicy wlasnie ten boglad wyznaja w stosunku do conajmniej papieza?
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-06-2006, 21:59   

Cytat:
Czy wedłog was człowiek może osiągną prawdziwe, wewnętrzne zespolenie z Bogiem? Zespolenie tak potężne ze słowa owego człowieka moga by uznane za słowa samego Boga?

Spytaj o to mnichów buddyjskich, którzy w końcu osiągając nirwanę dążą właśnie ku temu.
Powrót do góry
IT. Płeć:Kobieta
Ukochana żona orka


Dołączyła: 15 Lip 2005
Skąd: Czeremcha
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 28-06-2006, 22:03   

Em... Ja kojaże Nirwane nie ze stanem boskości a ze stanem spokoju.

Taaaak... A teraz zastaanwiam się czy naprawdę chcę życ na planecie ktorej połowa wyznaje takie bluxniercze debilizmy w stosunku do swojej wlasnej religii! Toż to absurd! Herezja na całej, za*****j linii! naprawdę moje marzenie o osiągnięciu nieśmiertelności zaczyna powoli, powoli gasnac.

_________________
Nidere Ide Ime roechul
Et sore il Im sour
Kael Kaad Ardo Sono
Te Im ilne ke aono

Jestem Wodą, płynącą Wodą
Przynoszę Życie, służę Śmierci wiernie.

Odrobinę władcza. To bardzo dobre słowo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
9838391
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 28-06-2006, 22:45   

IT. może idź się przewietrz, pooddychaj, bo piszesz coraz mniej koherentnie...

Cytat:
Ja bym powiedział, że prawdę objawia mu guru czy ktos tego typu, a to już nie bardzo jest samodzielne myślenie.


Wiesz, to jest tak: człowiek czasem potrzebuje przynajmniej "drogowskazów". Dla wielu wystarczają te "oficjalne", kościelne, wielu innych jednak ma do nich uraz, o co w naszym pięknym kraju nietrudno, nieprawdaż? Tacy ludzie szukają czegoś, co bardziej pasowałoby do ich światopoglądu. Tak trafiają pod skrzydła sekt, które początkowo zapewne faktycznie ograniczają się do dawania wskazówek. Pod wpływem jednak charyzmy guru i "trafności" tych wskazań pacjent nabiera niezdrowej fascynacji swych nauczycielem "i wsio".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Erii Płeć:Kobieta


Dołączyła: 24 Cze 2006
Skąd: Mysłowice
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2006, 00:21   

Cytat:
o ile sie zalozysz ze co bardziej radykalni katolicy wlasnie ten boglad wyznaja w stosunku do conajmniej papieza?


heh..kult jednostki przetrwał do naszych czasów...
(a teraz następuje odezwa zapalonego antyklerykała. jeśli jestes członkiem LPRu, zignoruj dalszą część posta.)
weźmy na przykład przyjazd Papieża (szacun , osobiście nic do niego nie mam, bardzo pozytywny gość)
I co miała znaczyć ta prohibicja?
Mnie na przykład nie interesowało, że przyjeżdża jakiś chrześcijański przywódca duchowy... a jak ktoś niewierzący zechciałby w piątek po całym dniu wytężonej pracy umysłowej/fizycznej wyjść na jednego głębszego?
Jak przyjedzie Dalajlama to w imię praw mniejszości religijnych także zażądam takich jurysdykcji.

tak btw ; nie rozumiem tego fenomenu..... papież sobie wyjdzie, wyduka pare sentymentalnych frazesów typu "pozdrawiam was CIULE" :D... a ludzie wiwatują......... tłum szaleje... BE-NE-DIK-TO!! BE-NE-DIK-TO!! XD XD XD >klask, klask< ludzie liczą ile słow powie po polsku, nie zwracając uwagi co tak naprawdę mówi..paranoja...

Ysengrinn napisał/a:
pacjent nabiera niezdrowej fascynacji swych nauczycielem

to mi właśnie pod to podchodzi.

_________________

Kości twoje zbieleją na prerii, tatuś i mamusia będą płakać, aż utoną we łzach, a z ciebie nie zostanie nic, w ogóle nic, może tylko tyle, żeby kojoty miały nad czym wyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
7185747
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-06-2006, 00:35   

Nie, to zupełnie co innego. Kiedyś (po tym, jak do polski przyleciała aktorka grająca główną rolę w serialu "Esmeralda") Tadeusz Drozda zastanawiał się na głos, czy do zostania bożyszczem tłumów wystarczy wyrobić sobie meksykański paszport i wylądować na Okęciu. "Patrzcie! On o nas słyszał! I nawet chciało mu się tłuc tyłek na to zakuprze! Yay, cieszmy się!". Po prostu narodowe kompleksy dają o sobie znać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-06-2006, 11:58   

Tak, pamiętam nawet, przez mgłę ale jednak, tą sprawę.
A może ludzie po prostu potrzebują bliskości, nawet takiej wizualnej, z kimś kto dla nich jest autorytetem ?
(bo co jak co, ale Drozda, czerwona szmata, jest ostatnią osobą, która na ten temat powinna się wypowiadać)
Powrót do góry
Udai Płeć:Mężczyzna
[N]atural [B]orn [E]goist


Dołączył: 26 Mar 2006
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2006, 14:54   

Erii napisał/a:
heh..kult jednostki przetrwał do naszych czasów...


Tak, a tylko dlatego że jednostkę łatwiej pokochać niż organizację, jaką jest Kościół - poza tym ludzie lubią symbole, które wg mnie odwracaja uwagę od prawdziwej istoty wiary i samodoskonalenia sie i tak np. kwestionuję potrzebę chodzenia do kościoła który wg. jest dla prostym rozwiązaniem takim obowiązkiem do którego nie przykłada się większej (u)wagi - ale nie chce jednocześnie żeby mój sposób myślenia i stanowisko w jego sprawie stało się ogólno przyjętym standardem - bo może niektórym ludzią jest on potrzebny w takiej formie w jakiej aktualnie działa.

Erii napisał/a:
I co miała znaczyć ta prohibicja?


To był tylko pusty polityczny gest prawicowych partii które chcą w ten sposób jeszcze bardziej podlizać się Kościołowi - w szczególności zaś jego odłamą np. Radio Maryji. Wogóle takie narzekanie jest dla mnie mało szczere ponieważ alkohol można było kupić wcześniej i problem sam by się rozwiązał - tymbardziej ze z tego co pamiętam prohibicja została zapowiedzina z wyprzedzeniem.

Erii napisał/a:
tak btw ; nie rozumiem tego fenomenu..... papież sobie wyjdzie, wyduka pare sentymentalnych frazesów typu "pozdrawiam was CIULE" :D... a ludzie wiwatują......... tłum szaleje... BE-NE-DIK-TO!! BE-NE-DIK-TO!! XD XD XD >klask, klask< ludzie liczą ile słow powie po polsku, nie zwracając uwagi co tak naprawdę mówi..paranoja...


Najwidoczniej zebranym to wystaczy - pamiętaj ludzie kochają symbole i konwencje które wymuszają na nich sposób zachowania wg. mnie nie prowadzi to do zbliżenia z Bogiem więc nie akceptuje takich zachowań i nie bywam na takich "spotkaniach".

_________________
"It is a good viewpoint to see the world as a dream. When you have something like a nightmare, you will wake up and tell yourself that it was only a dream. It is said that the world we live in is not a bit different from this."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6346233
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 29-06-2006, 15:03   

Cytat:
bardziej podlizać się Kościołowi - w szczególności zaś jego odłamą np. Radio Maryji.

Nie wiem, czemu, ale zdaje mi się, że jedyne ogniwo łączące RM z Kościołem to religia i kapłaństwo o. Rydzyka... i nie wiem, jak się do tego ma fakt, że Kościół ostatnio wypowiada się o tej rozgłośni niezbyt przychylnie... ale to nie moja działka :P.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-06-2006, 19:19   

Cytat:
(bo co jak co, ale Drozda, czerwona szmata, jest ostatnią osobą, która na ten temat powinna się wypowiadać)


Mówię, to było o Esmeraldzie, nie papieżu.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 29-06-2006, 20:11   

Temat przeczyszczony z ortograficznego offtopa. Usunięto dublujący sie post.
WRR!

IKa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group