FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Polityka historyczna
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-07-2006, 20:12   Polityka historyczna

Grisznak napisał/a:
Dyskusji o powstaniu warszawskim było już wiele. Od siebie dodam, że nic złego w promowaniu historii i to w sposób nowoczesny i ciekawy.


Właśnie. Moje zdanie o dwugłowym hobbicie Chaosu, któy nami obecnie rządzi, jest nienajlepsze, a na samą myśl, że będą grzebać w podręcznikach, dostaję skrętu kiszek. Po przeczytaniu jednak w Angorze wywiadu z pewnym profesorem zastanowiłem się nad tym trochę. Psor ów napisał, że na wieść o planowaniu polityki historycznej zakrzyknął "Nareszcie!". Do tej pory bowiem propagowanie naszej historii za granicą było żadne.

Bo faktycznie. W tak zwanym powszechnym mniemaniu Zachodu nie dość, że żyjemy sobie w nędzy wśród białych misiów, to jeszcze co do jednego jesteśmy alkoholikami, złodziejami i antysemitami. Do niedawna jeszcze nierobami, ale o tym "już się jakoś nie wspomina". Poprawienie sobie prasy naprawdę nie jest chyba takim złym pomysłem.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-07-2006, 20:22   

wez poprawke na jedno - prasa dot. polakow za granica jest tak nieciekawa.... przez samych polakow wlasnie, bo strasznie lubia opowiadac jaka to u nich nedza, picie i zlodziejstwo.

poza tym, bynajmniej nie bez znaczenia pozostaje procent afer w mediach (no bo ktory inny kraj ma ich tyle).

i trzecie ale nie najmniejsze - kwestia samej postawy. bo to CZY promowac bardzo zalezy od tego JAK promowac. bo obawiam sie ze "oj my biedni pokrzywdzeni przez XYZ" nikt nie kupi, ani szacunku to nie przysporzy....
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-07-2006, 21:03   

Musimy się promować, bo inaczej będą tor bić róznego rodzaju paszkwilanci w stylu Grossa.
Powstanie naddaje się idealnie - było wielkie, tragiczne a jednoczęsnie pokazało światu Polaków. Dodatkowo, przez to, że pomagając nam ginęli lotnicy innych narodowości alianckich, połączyło nas z nimi. Zaś muzeum Kaczka wystawiła takie, że w tej części Europy nie znajdziecie podobnego - a łażenie po muzeach to moje hobby.
Polityka hiostoryczna była przez komuchów rozumiana jako biczowanie Polaków, głownie za sprawy do końca nie zbadane (Jedwabne, Kielce), powinna zas być źródłem dumy z przeszłości - tak jak jest na całym świecie.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 31-07-2006, 21:12   

Wiesz Grisz, to muzeum to też taki prztyk w nos Francuzom... rozmawiałem ostatnio z kumpelą siory "zesłaną pod opiekę", i pytała mnie właśnie o to muzeum... i że chce zobaczyć, bo oni w tym samym czasie w Paryżewie też mieli powstanie.
Powiedziałem jej tyle, że zobaczy czym by się skończyło ich powstanie gdyby nie dzielna amerykańska armia ;3

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-07-2006, 21:18   

Cytat:
Powiedziałem jej tyle, że zobaczy czym by się skończyło ich powstanie gdyby nie dzielna amerykańska armia ;

Jedna z podstawowych zasad francuskiej myśli wojskowej:
"Francja wygrywa wtedy, kiedy nie walczą Francuzi".
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-07-2006, 21:22   

Cytat:
wez poprawke na jedno [...]

Cytat:

poza tym [...]

Cytat:

i trzecie ale nie najmniejsze [...]


Jezu... Przecież chyba logiczne, że jak chcę, by ktoś mi naprawił dach, to nie pan Zenek z pod budki z piwem, nie? Jeśli myślę o promowaniu, to samo przez się zrozumiałe, że w sposób sensowny.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-07-2006, 21:39   

ale my mowimy o Kaczorze.......
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 31-07-2006, 21:44   

Kaczor sam się tym nie zajmie, bo za głupi i wie o tym. Wielkiemu Gie ani Lepperowi nie odda. Jest spora szansa, że zajmie się tym ktoś sensowny.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-08-2006, 12:16   

Bianca, Kaczor, co by od niego chcieć, potrafił świetnie taką politykę, jako prezydent stolicy, prowadzić, i niezależnie co pote zrobi, za to mu chwała, bo do tej pory ta polityka polegała na drętwych akademiach. Porównaj sobie obchodzy powstania w tym roku i dwa - trzy lata temu. Widać różnicę, nieprawdaż ?
Powrót do góry
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-08-2006, 12:24   

Grisznak, wiesz, tylko 2 pytania o spojnosc:
1) czemu te glosne pretensje do ZSSR ze nie pomoglo powstaniu wymierzonemy w niego
2) czy na pewno warto budowac polityke historyczna na tym co i w jakim stopniu nam sie kiedy nie udalo?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-08-2006, 12:41   

Bo akurat jest rocznica powstania? Zresztą oprócz powstania możemy jeszcze, z aktualniejszych, świętować głównie triumf nad bolszewikami, którego rocznica się zbliża nieubłaganie. To zdecydowanie nie poprawiłoby stosunków z Rosją. Co jeszcze? Może tradycje napoleońskie, z czasów, gdy dla własnej, "prywatnej" niepodległości sialiśmy śmierć i zniszczenie we wszystkich narożnikach Europy razem z Małym Kapralem? Bo przecież większość wypadków drugiej wojny, jakimi się możemy pochwalić, to miała miejsce daleko za granicą.

Poza tym czczenie Solidarności i walki z komuną mi osobiście się przejadło.

No, można jeszcze cofnąć się do naprawdę dawnej historii i zrobić obchody łączone z Rosją. Wy świętujecie wywalenie nas z Moskwy, my możemy poświętować jej zdobycie;P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-08-2006, 13:00   

Ysengrinn, a tobie sie wydaje ze "a wyscie nam nie pomogli w powstaniu" je poprawi?!

cala zabawa z polityka historyczna polega na tym wlasnie by znalezc rzeczy z ktorych mozna byc dumnym.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-08-2006, 13:06   

Nie poprawi, ale to tylko niewielki element całości, nawet jeśli bezsensowny. Natomiast przy bitwie warszawskiej chodzi tylko i wyłącznie o to, że powstrzymaliśmy marsz sowietów na Zachód.
Cytat:

cala zabawa z polityka historyczna polega na tym wlasnie by znalezc rzeczy z ktorych mozna byc dumnym.


Nie tylko. Chodzi też o znalezienie takich, które ludzie jeszcze pamiętają, a najlepiej są żywi świadkowie wydarzeń.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-08-2006, 13:08   

wiesz..... ale umocnianie swojego wizerunku jako wiekiej ofiary czy wielkiego przegranego na dluzsza mete nie jest szczegolnie oplacalne. no tak popatrzywszy dookola, kto jeszcze swietuje wielkie przegrane?
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-08-2006, 13:15   

Bianca jest rocznica powstania warszawskiego. Czy twoim zdaniem korzystając z niej mamy promować nasz wkład w kulturę zachodnią bądź tendencje zjednoczeniowe?

A że akurat na powstanie idzie tyle środków?

- było względnie niedawno, więc wielu jeszcze pamięta;
- i dziś wywołuje mnóstwo emocji;
- było jednym z niewielu zjawisk u nas, którym się interesował Świat; w zachodnich filmach dokumentalnych czasem to jedyny polski motyw oprócz września 1939;
- Davies wydał książkę i ze swej strony załatwił promocję za granicą;

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group