FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 221, 222, 223 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
K.R Płeć:Mężczyzna
ja też

Dołączył: 28 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2013, 14:41   

BOReK napisał/a:
łatwiej naskoczyć na jedna osobę podaną niemal na tacy, niż poszukać faktycznych winowajców?

Zarzuty są mooooocno naciągane i cała sprawa to nadal szukanie kozła ofiarnego, czyli kpina z prawa w świetle prawa.

zgadzam sie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
7770651
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2013, 16:30   

Urawa napisał/a:
Oczywiście. Dlatego właśnie na konwentach mangowych wprowadzono limity dotyczące ilości uczestników, bo jeśli konwent ma mieć ca. 1000, to lepiej wprowadzić granicę typu 800. Konwenty, gdzie zakłada się obecność powyżej 1000 są zawsze zgłaszane jako imprezy masowe.

Nie. Nie organizuję imprezy w szkole - mam teren całkiem prywatny, MÓJ, i tam świadomie zapraszam ponad tysiąc luda, moich znajomych. Muszę zgłaszać? Na własnym, prywatnym, niepublicznym terenie? Tak, wiem że to gdybanie odbiegające od tematu, rozważam problem.
JJ napisał/a:
Z domówką byłoby to trochę trudniejsze, bo musisz wytłumaczyć jeszcze jak ludzie sami wpuścili się do domu.

Ale ja założyłem (i mam na to dowód), że ja zapraszam tych ludzi. Nie wchodzą wbrew mojej woli, ja ich wszystkich otwarcie zapraszam - i tylko ich. Żeby zaspokoić twoją ciekawość, to mogę przecież posiadać nieogrodzony prywatny teren, prawda? Wtedy "samowpuszczenie się" jest dość... normalne (poza tym ciekawi mnie, jak powstrzymasz tysiąc ludzi szturmujących twoje drzwi, naprawdę chcę to obejrzeć). A odpowiedzialność gospodarza za zaproszonych gości jest z jednej strony zrozumiała, z drugiej nie aż tak oczywista.
Czemu się czepiam tego, jak również tego prywatnego obszaru? Ano temu (i tak, wiem, że jestem czepliwy):
JJ napisał/a:
Od momentu, w którym spodziewasz się 1000+ gości.


JJ napisał/a:
Co do dalszego ciągu posta - lol. Skoro prawa nie wyegzekwowano raz, to za drugim razem też nie należy. Nie, to tak nie działa.

Ej no, serio? A mi się wydaje, że zaznaczyłem potencjalne sedno problemu, o tutaj:
Cytat:
Czyżby to temu, że w tych poprzednich autorki (bo były dwie) wyraźnie podały, że każdy organizuje się sam i sam bierze za siebie odpowiedzialność? A w tegorocznej edycji tylko nawiązały do poprzedniej logiki wydarzenia, nie mówiąc wprost co i jak?

Następnym razem sprawdź więc co lolujesz i jak.


Od razu też gdybanie bardziej odpowiadające danej sytuacji. Załóżmy, że wybieram się na spacer po krakowskim Starym Mieście. Załóżmy, że zamieszczę informację o tym planie na fejsbuku - napiszę też, że pójdę tam z grupką znajomych i takim spacerkiem uczcimy obronę mojej pracy magisterskiej. Załóżmy, że ta informacja dostanie masę lajków, a kilkanaście setek osób zaznaczy, że też tam będzie (w ogóle z jakiej racji poczuli się zaproszeni?). Jak to ma czynić ze mnie organizatora jakiejkolwiek imprezy masowej? Co mnie obchodzi, że jacyś obcy ludzie też tam przyjdą (pomijając to, że wybrałem miejsce gdzie i tak kręci się od groma osób)? Ja to zrobiłem dla moich znajomych, a info umieściłem publicznie bo chcę się tym faktem pochwalić - mam się przejąć, że jakieś barany uznały, że znają mnie dostatecznie (facebook, lol) aby też to poświętować?

Czy może wzorem wielu wrzutek na youtube ("I don't own this!") oraz poprzednich imprez na Zakrzówku mam wyraźnie napisać, że nie jest moją intencją zorganizowanie imprezy masowej, że nie chcę podłożyć bomby pod Pentagon, że żelazko to nie telefon i że obiekty w lusterku są bliżej niż się wydaje? Czemu, u licha ciężkiego, zorganizowanie bez mała koncertu nagle jest uznawane za bardziej oczywiste niż wyprawienie własnego, małego Beltaine? Bo gdzieś w miejscu publicznym umieszczono info, że się ono odbędzie? I ponawiam pytanie, które wcześniej padło w niedostatecznie oczywisty sposób - jakim cudem fakt upublicznienia takiej informacji ma być główną przesłanką rozróżniającą, czy to była w zamierzeniu impreza masowa, czy nie? Bo tym właśnie mechanizmem podpierają się zarzuty wobec tej panienki.

Czy w obawie, że na łeb zwali mi się multum obcych ludzi, a mnie uznają za organizatora nielegalnej imprezy masowej, mam trzymać swoje imprezy w zupełnej konspiracji? Bo mam dziwne wrażenie, że w coraz większym stopniu wzorem U.S.A. debilizm zyskuje przywilej zrównania z niewinnością, a ludzie dostają po łbie za brak domyślenia się, że ktoś będzie idiotą.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2013, 16:51   

Zapomniane polskie państwo miedzy Rosją i Chinami ;]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 30-11-2013, 18:34   

BOReK napisał/a:
Nie. Nie organizuję imprezy w szkole - mam teren całkiem prywatny, MÓJ, i tam świadomie zapraszam ponad tysiąc luda, moich znajomych. Muszę zgłaszać? Na własnym, prywatnym, niepublicznym terenie?
Tak, musisz.

Tak samo, jeżeli chcesz na tym twoim, własnym, prywatnym terenie cokolwiek zbudować.

Bo tak stanowi prawo. I więcej wyjaśniać nie trzeba.

BOReK napisał/a:
zaznaczyłem potencjalne sedno problemu
Nie, to nie jest żadne sedno ani żaden problem.

To, że panienki zaznaczyły, że każdy się organizuje sam, absolutnie nic nie znaczy. "Z Fejsbuka" też nic nie znaczy. Prawo definiuje co to jest impreza masowa, i tyle. Narzędzie - w tym przypadku fejsbuk - nie ma nic do rzeczy. Jeżeli nie chcesz ponosić odpowiedzialności, to myśl o konsekwencjach za wczasu.

Inna rzecz, że IMO oskarżenie upadnie, bo zakłada, jak rozumiem, sprawstwo kierownicze, a panienka jako żywo kontroli nad niczym nie miała więc można ją skutecznie oskarżyć tylko o podżeganie, w tym przypadku do czynu zabronionego polegającego na udziale w nielegalnym zgromadzeniu. Pani prokurator przespała chyba wykład wyjaśniający różnice, albo nie potrafi zaklasyfikować.

shugohakke napisał/a:
wizualizacja japońskiej akcji ratunkowej

OPERATION SENKAKU.
Na tym samym pudełku.
Taaaaaaaaaak, oczywiście, przypadkowy ten przypadek.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 30-11-2013, 19:09   

wa-totem napisał/a:
Tak, musisz.

Tak samo, jeżeli chcesz na tym twoim, własnym, prywatnym terenie cokolwiek zbudować.

Bo tak stanowi prawo. I więcej wyjaśniać nie trzeba.

No i właśnie to chciałem zobaczyć. Ustawa faktycznie nie definiuje miejsca imprezy ze względu na jakąś formę własności (co najwyżej wyłącza kilka bardzo konkretnych przypadków).

wa-totem napisał/a:
więc można ją skutecznie oskarżyć tylko o podżeganie

To już większych wątpliwości nie budzi.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 02-12-2013, 19:40   

Urawa napisał/a:
Model do sklejania japońskiego śmigłowcowca "Hyuga". A teraz spójrzcie, w jakiej operacji ów okręt uczestniczy (prawy, górny róg pudełka) i co tam w tle idzie na dno... (dla wyjaśnienia, to jest to). Model wypuściła, a jakże, japońska firma Aoshima.


Czekam na odpowiedz strony Chińskiej... może diorama z defiladą zwycięstwa w Tokio.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2013, 10:38   

Ja bym chciał, żeby nasi mieli tyle jaj i wypuścili np. model "Twardego" z "Operacją Mińsk" na pudełku.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
gość
Gość
PostWysłany: 03-12-2013, 13:48   

Urawa napisał/a:
model "Twardego" z "Operacją Mińsk" na pudełku.

Lepiej z "Operacją Moskwa"...
Powrót do góry
123Nowy! Płeć:Mężczyzna
Ołowiany żołnierzyk


Dołączył: 27 Lis 2010
Skąd: Therabiti
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2013, 18:13   

Dla potencjalnych autorów:

http://wfw.com.pl/wydaj/ksiazke?gclid=COCq6v3FlLsCFYlV3godT2IApg

NIE dla ałtoreczek.

_________________
Nieoficjalny fan Zabuzy Momochi i Mitarashi Anko.
Oficjalny fan Ohtsuki Akio.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
31522071
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 03-12-2013, 21:07   

Lamarck wychodzi z grobu i macha czułkami, czyli naukowcy zaobserwowali jak mysz dziedziczy fobie swojego przodka. Bardzo... niepokojące odkrycie, ale może też wiele wyjaśniające.

Cytat:
NIE dla ałtoreczek.


A dla kogo? Nie wiem kto dałby się nabrać na taki przekręt jak "daj sobie szansę, wydaj się sam!" jeśli nie ałtoreczki za pieniądze rodziców.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
alosza Płeć:Mężczyzna
green coat


Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 06-12-2013, 08:41   

Jeden z najgroźniejszych brytyjskich gejów był neonazistą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2013, 11:02   

Rumuni wyłudzili dotacje UE na krowy z FarmVille ;]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-12-2013, 15:46   

Naukowcy odkryli planetę która brutalnie gwałci aktualne teorie o powstawaniu planet.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-12-2013, 23:42   

Z serii "Za pieniądze unijnych podatników".

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-12-2013, 00:55   

Crushmaker napisał/a:
Rumuni wyłudzili dotacje UE na krowy z FarmVille ;]

Bzdura.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 222 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 221, 222, 223 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group