FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 227, 228, 229 ... 246, 247, 248  Następny
  Ciekawostki przeróżne
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-04-2014, 22:01   

No ja nimi w trakcie oglądania filmiku odłupywałem krawędzi frezowanej płyty wiórowej :] Jestem raczej pewny że to nie do tego służy.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2014, 22:25   

Niby nie do tego, ale jeśli dbasz o ostrza to drewno im raczej krzywdy nie zrobi. Gdybyś chciał ich użyć jak dłuta i przylać młotkiem w obcęgi to już inna para kaloszy...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-04-2014, 22:46   

Inna sprawa, że nam w podstawówce na technice nikt takich materiałów nie puszczał, przynoś dechy i w szafy po narzędzia a dalej ... róbta co chceta ja czyta gazeta. A teraz prawie po 30 latach życia trudno się od jaskiniowych nawyków odzwyczaić. Dobrze, że wiem jak używać, dłutka, młotka ,śrubokręta, kluczy, kombinerek i piły. Niestety z pilnikami i z może jeszcze czymś, jest gorzej. Ale jak do tej pory krzywdy sobie nie zrobiłem , to może tak zostanie.
Filmik jest na prawdę niezły o tej sztuczce z wklęsłym śrubokrętem nie wiedziałem.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 18-04-2014, 23:03   

Małżeństwa mają gorzej, czyli wyelkye przywileje związku kobiety i mężczyzny, których broń Boże nie można przyznać gejom, bo doprowadzi to do rozkładu społeczeństwa i upadku cywilizacji białego człowieka.

Tyle dobrego, że zaczęto ostrożnie przebąkiwać, że w pierwszej kolejności należałoby wesprzeć rodziny wielodzietne.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2014, 08:20   

Ysengrinn napisał/a:
Tyle dobrego, że zaczęto ostrożnie przebąkiwać, że w pierwszej kolejności należałoby wesprzeć rodziny wielodzietne.

Moment tego przebąkiwania jest dziwnie bliski niedawnym sejmowym protestom i nadciągającym wyborom... Tak jakby wcześniej problem się nie pojawił. >]

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2014, 10:42   

Sprawa nie jest już świeża, przez te parę dni było o niej głośno, ale... Zresztą sami zobaczcie.
"Czy Tobie czasem, Wąski, sufit na łeb się nie spadł?". Jak to ktoś zauważył na FB Hołka: w Kamieniu Pomorskim rozpędzony wóz prowadzony przez skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę zamiast na drzewo wpadł na rodzinę. Ot, czy drzewo było czy nie było, i tak zginęło parę osób.

Dla mnie wniosek jest prosty: jeżeli ktoś podejmuje ryzyko na drodze, świadomie czy nie, to róbmy wszystko by to ryzyko nie przeniosło się na innych ludzi. Drogi wybaczające błędy kierowców to pomysł fajny o tyle, że czysto utopijny i niemożliwy do wykonania bez narażania innych użytkowników dróg.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-04-2014, 13:02   

Moim zdaniem samochody cywilne powinny mieć prędkość ograniczoną do tej ze znaków, niezależnie od woli kierowcy. Wtedy ci od znaków mieli by realne podstawy do ustawiania i zdejmowania ograniczeń zależnie od rzeczywistych warunków na danej drodze.
Polskim kierowcom i może nie tylko polskim za bardzo się spieszy. Niby dlaczego crashtesty są prowadzone do max 100km/h? Ponieważ powyżej tej prędkości przeżywalność uczestników wypadku jest bliska zeru i żadne poduszki i pasy,czy czyste pobocza nie pomogą jak siła zatrzymania przerwie komuś kręgosłup szyjny (powód wprowadzenia pasów bezpieczeństwa dla kasków w f1)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2014, 14:13   

kokodin napisał/a:
Moim zdaniem samochody cywilne powinny mieć prędkość ograniczoną do tej ze znaków, niezależnie od woli kierowcy. Wtedy ci od znaków mieli by realne podstawy do ustawiania i zdejmowania ograniczeń zależnie od rzeczywistych warunków na danej drodze.

To kolejny całkowicie utopijny pomysł i szczęśliwie jest technologicznie zbyt absurdalny, aby zadziałał... Ale gdyby ktoś to kiedyś zechciał implementować to ja robie papiery sternika.

kokodin napisał/a:
Niby dlaczego crashtesty są prowadzone do max 100km/h? Ponieważ powyżej tej prędkości przeżywalność uczestników wypadku jest bliska zeru i żadne poduszki i pasy,czy czyste pobocza nie pomogą jak siła zatrzymania przerwie komuś kręgosłup szyjny

To nie prędkość jest problemem

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain



Ostatnio zmieniony przez BOReK dnia 19-04-2014, 20:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-04-2014, 17:59   

Borek, obrazek nie działa.
Ale pomysł z krzakami przy drodze świetny. Raz, że ogranicza boczne podmuchy wiatru, a zimą zawiejki, to gęste krzewy mogą zadziałać jak poduszka i wyhamować auto. Oczywiście trzeba by sadzić gatunki bez tendencji do wytwarzania pnia. Poza tym krzewy trzeba pielęgnować, by rosły w jakiś sensowny sposób, a sama długość ich życia też jest niewielka.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 19-04-2014, 18:03   

BOReK napisał/a:
To kolejny całkowicie utopijny pomysł i szczęśliwie jest technologicznie zbyt absurdalny, aby zadziałał
Nieprawda, i nieprawda.
Aktualna unijna propozycja nad którą pracuje jewroparliamient, zakłada wymuszenie na producentach ogranicznenia do 80km/h na poziomie komputera (tak samo, jak to teraz jest realizowane - spróbuj gazować silnik jak wariat na dwójce, zobaczysz jak ci odetnie). Jednocześnie ma być zdefiniowany drugi poziom, dostępny tam gdzie komputer będzie odbierał nadawany przez infrastrukturę drogi sygnał. Tak wyposażone mają być drogi ekspresowe/autostrady itepe.

Paradoksalnie, sprawa chwilowo utknęła właśnie na tym - Niemcy chcą odblokowania całkowitego, Francuzi do 130, i tak dalej. A, przewiduje się że będą wytyczne dla państw członkowskich w planowanej dyrektywie, zakładające że przepisy wdrażające mają za obejście ogranicznika podlegać karze o tej samej surowości, co usiłowanie zabójstwa. I to też, jak sama idea ogranicznika, nie jest specjalnie kwestionowane...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 19-04-2014, 18:18   

W zasadzie to ja nie rozumiem, dlaczego cywilny samochód, do jazdy po drogach i teoretycznie zgodnie z przepisami, które są podobne w kwestii prędkości w przynajmniej prawostronnej europie (u anglików mile ale chyba też w tych granicach) w ogóle ma jakąś prędkość maksymalną z kosmosu.
Teoretycznie legalnie można ją i tak osiągnąć tylko na torze wyścigowym.
Z drugiej strony gdyby ludzie jeździli zgodnie z przepisami (których znajomość potwierdzili egzaminem) to stawianie wideoraderów by się nie opłacało i ktoś by na tym nie zarobił.

Sprawa białego piksela jest jednak nie rozwiązana, czy ten rysunek ma przedstawiać brak wyobraźni?
A i proszę mi nie mówić, że prędkość nie gra roli, jak ktoś wjedzie na mój rower, to wolę aby jechał 50 w terenie zabudowanym a nie 100 (a do tej pory wjechali na mnie w życiu 2 razy z podporządkowanej ulicy, wesoło nie było)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crushmaker Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 06 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2014, 19:28   

Cytat:
Moim zdaniem samochody cywilne powinny mieć prędkość ograniczoną do tej ze znaków, niezależnie od woli kierowcy. Wtedy ci od znaków mieli by realne podstawy do ustawiania i zdejmowania ograniczeń zależnie od rzeczywistych warunków na danej drodze.

To kolejny całkowicie utopijny pomysł i szczęśliwie jest technologicznie zbyt absurdalny, aby zadziałał... Ale gdyby ktoś to kiedyś zechciał implementować to ja robie papiery sternika.

technologicznie? .. do zrealizowania możliwe już conajmniej z 20 lat temu, brak tylko kasy i chęci ;]

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 19-04-2014, 20:40   

Slova napisał/a:
Ale pomysł z krzakami przy drodze świetny.

Czy waść kiedyś jechał droga obstawioną z obu stron czymś nieprzezroczystym? czy waść wie jak to usypia? Ja pomykałem A2 Łódź-Warszawa po kilka razy dziennie przez pół roku, wiem i mam serdecznie dość. Niech sobie będzie gołe pole albo niech sobie będą drzewa. Kierowcom jeżdżącym przepisowo (nie tylko wg znaków) to nic nie przeszkadza, a dopóki idioci giną "samodzielnie", dopóty ja prywatnie nie mam nic przeciwko. Not sad and true.

wa-totem napisał/a:
Nieprawda, i nieprawda.

Ja nie mówię, że jest to niemożliwe. Mówię, że jest to absurdalne. To jest działanie od dupy strony, leczenie objawów zamiast przyczyn. W drugiej kolejności - jak chcesz to wprowadzić w starszych pojazdach? Zakazać ich używania? Wymusić montaż odpowiedniego sprzętu? Widziałeś w życiu na tyle dużo, że nie muszę Ci tłumaczyć co z tego wyniknie, podpowiem tylko dym z opon pod różnymi rządowymi budynkami. Problemem nie jest technologia, tylko ludzka mentalność, wg której Jasiu bez prawa jazdy i po jednym piwie uważa, że przecież w czasie jazdy do sąsiedniej wioski nic się nie stanie. To właśnie walkę z TYM problemem powinna zakładać wesoła Unia, zamiast zakładać tłumiki. Tylko jest to ciut trudniejsze, bo technologia jest zdecydowanie prostsza niż wpajanie ludziom pewnych zasad ułatwiających im życie, więc nikt się za to nie chce brać. A szkoda... To pierwszy element absurdu.

Rzecz druga - nadal są miejsca, w których czasem bezpiecznie jest pojechać 100km/h, czasem 70, a czasem 30 to już ryzyko. Kokodin wspomniał o dopasowywaniu ograniczeń do warunków i właśnie to rozwiązanie mnie zastanawia, Tak czy owak potrzebny jest czynnik ludzki albo do ręcznego sterowania, albo do właściwej konserwacji automatyki, a czynnik ludzki zawsze jest zawodny. W praktyce jest to wydawanie pieniędzy na to, co (przynajmniej z założenia) kierowcy powinni robić we własnym zakresie i za darmo. I to właśnie w tym momencie nazywam pomysł absurdem, szczerze mówiąc aż dziw, że muszę to tłumaczyć.

kokodin napisał/a:
Sprawa białego piksela jest jednak nie rozwiązana, czy ten rysunek ma przedstawiać brak wyobraźni?

Biały piksel ma przedstawiać właśnie to, że technologia nie jest Świętym Graalem. Tamten obrazek jednym działał, innym nie, a teraz wstawiłem drugi z tą samą treścią. Mam nadzieję, że da to do myślenia, bo i tutaj się dziwię że trzeba to w ogóle unaocznić.

kokodin napisał/a:
to wolę aby jechał 50 w terenie zabudowanym a nie 100

Tu już będzie moja osobista brutalna opinia, ale:
- przy 50 może masz mniejsze szanse na śmierć niż przy 100, ale bardzo duże by zostać inwalidą do końca życia*, z czego wynika że
- wolałbym paść trupem na miejscu niż spędzić kolejnych parę dekad pod aparaturą i narażać moją rodzinę na niebotyczne wydatki w tej wspaniałej, dbającej o obywatela Europie... Jest w tym też duża nuta egoizmu, bo nie mam zamiaru dopuścić do sytuacji, w której jakieś podstawowe czynności będzie za mnie robiła maszyna albo drugi człowiek bez nadziei, że jeszcze wrócę do normalnego stanu. No. Freaking. Way. I jeżeli do tej pory nie wypełniłem stosownych dokumentów dotyczących dobicia mnie w takiej sytuacji, to tylko dlatego, że pewnie nie jest to możliwe albo jestem zbyt leniwy. Zakładam optymistyczny realizm urzędników i z nim tę drugą opcję.

Słyszałem już niedawno pomysły ograniczenia prędkości samochodów w terenach zabudowanych do 30km/h. Z punktu widzenia bezpieczeństwa to jest oczywiście słuszne, bo z takiej prędkości sprawny pojazd może praktycznie "stanąć w miejscu", a jakiś cięższy potrzebuje kilku metrów. Z punktu widzenia wydajności natomiast... Serio, wtedy bym się przeprowadził do Wenecji. Wydajność transportu tak samo mizerna, a o ileż romantyczniej. Nie no, jaja sobie robię, wyjechałbym w miejsce, gdzie autorzy takich pomysłów nie mogą ich wcielić. To jest po prostu wylewanie dziecka z kąpielą (znów Wenecja...).


* - osobiście znam dwóch gości, którzy spadli z ok. 10m, co daje właśnie mniej więcej 50km/h przy uderzeniu w ziemię. Jeden rok leżał w szpitalu, nadal ma wiele problemów fizjologicznych ( i wg lekarzy już mu raczej zostaną do końca), ale przynajmniej samodzielnie chodzi, myśli i w miarę sprawnie działa. Drugi spadł niedawno i na ten moment nie wiadomo, czy się obudzi.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-04-2014, 09:46   

Terrańska świnka-skarbonka walczy z Zerg... rakiem.

Szczęka na podłodze.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2014, 14:08   

Filmy Tarkowskiego udostępnione za darmo w sieci, legalnie. Między innymi takie perełki jak Stalker czy Solaris.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 228 z 248 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 227, 228, 229 ... 246, 247, 248  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group