FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
  Kulturalna dyskusja o religii
Wersja do druku
Justine Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Sie 2002
Skąd: Abiti
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 01:50   

Niestety moj racjonalny umysl i lenistwo powoduja, ze religia teoretycznie mnie nie dotyczy. Jednakze najblizsza mi religia to Wicca.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 10:59   

Ragnarok_666 napisał/a:
Cytat:
Wierzę, że nie jesteśmy sami w kosmosie (co podtrzymują księża)

którzy? chyba niedouczeni bo w bibli nie ma o tym wzmianki


Nie mozna kierować się TYLKO Biblią, ani wychodzić z założenia, że to, czego w niej nie ma, jest nierealne i niewłaściwe.

Tilk, problemem jest właśnie to, że nigdy nie będziemy mieć pewności. Nie wykażemy, że Boga nie ma- ty właśnie teraz próbujesz wykazać, że MOŻE go nie być. A czym różni się to od wykazywania, że może BYĆ? Wiara polega na tym, że nie mamy stuprocentowej pewności, ale wierzymy. Dla nas wiara może oznaczać to, że mamy stuprocentową pewność, więc określonych bogów wyznajemy. Ale tej pewności nie mamy.
Jak jednak udowadniać coś, czego nie jesteśmy w stanie pojąć?

Ragnuś- jeśli Tilk nie istnieje, to nie byłoby tych postów. Choć, mówiąc, że można przypisać je komuś innemu, masz rację. Jednak wtedy ten ktoś jest własnie tym Tilkiem- zatem jest Tilkiem, którego nie ma. I tu dochodzimy do trudnego pytania filozoficznego- czy istniejemy, czy może nas nie ma? I czy jesteśmy sobą, czy jest nami ktoś inny? I czy jest jakakolwiek logika w ostatnim akapicie mojego posta...?

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 14:49   

Cytat:
Nie mozna kierować się TYLKO Biblią, ani wychodzić z założenia, że to, czego w niej nie ma, jest nierealne i niewłaściwe.

nie wiem czy mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to że w bibli nie pisze że życie jest tylko na ziemi, nie pisze też że są kosmici, a więc księża którzy chcą być wiarygodni powinni w tej sprawie milczeć (chyba że ustalił to jakiś sobór, ale i tak byłoby to bezpodstane.
Cytat:
Nie mozna kierować się TYLKO Biblią, ani wychodzić z założenia, że to, czego w niej nie ma, jest nierealne i niewłaściwe.

tilk to ambitna bestia

Cytat:
Ragnuś- jeśli Tilk nie istnieje, to nie byłoby tych postów. Choć, mówiąc, że można przypisać je komuś innemu, masz rację. Jednak wtedy ten ktoś jest własnie tym Tilkiem- zatem jest Tilkiem, którego nie ma.

Velusiu- Tilk napisał w cześniej że można inaczej wyjaśnić istnienie świata, Jezusa itp., czy to czym jest to wyjaśnienie jest teraz Bogiem którego nie ma

Cytat:
czy istniejemy, czy może nas nie ma? I czy jesteśmy sobą, czy jest nami ktoś inny? I czy jest jakakolwiek logika w ostatnim akapicie mojego posta...?

i skoro do teflonu nic się nie przyczepia to jak trzyma się patelni?

Justin
Cytat:
Jednakze najblizsza mi religia to Wicca.

nie słyszełem
BTW. to religia dotyczy ciebie czy nie? Bo piszesz że nie, a potem piszesz o bliskości jakieś religii

_________________
przepraszam wszystkich


Ostatnio zmieniony przez Ragnarok_666 dnia 24-02-2004, 16:12, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vel Płeć:Mężczyzna
Deskorolkarz


Dołączył: 08 Lip 2003
Skąd: POLSKAAAAAAAaaa
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 15:14   

Ragnarok_666 napisał/a:
Cytat:
Nie mozna kierować się TYLKO Biblią, ani wychodzić z założenia, że to, czego w niej nie ma, jest nierealne i niewłaściwe.

nie wiem czy mnie zrozumiałeś, chodzi mi o to że w bibli nie pisze że życie jest tylko na ziemi, nie pisze też że są kosmici, a więc księża którzy chcą być wiarygodni powinni w tej sprawie milczeć (chyba że ustalił to jakiś sobór, ale i tak byłoby to bezpodstane.

>>> Księża mogą mieć własne teorie, jednak ta jest na pewno nieuzasadniona. Wszystkie stwierdzenia jakoby kosmici istnieli są bezpodstawne, niektórzy mówią, że widzieli, ale coś wątpię...
Ja też uważam, że nie jestesteśmy jedyni we wszechświecie, bo ten jest za duży, żeby tylko na jednej z niezliczonej ilości planet powstało życie. Tyle, że wątpię, by ci przedstawiciele innej galaktyki kiedykolwiek nas odwiedzili....


Cytat:
Nie mozna kierować się TYLKO Biblią, ani wychodzić z założenia, że to, czego w niej nie ma, jest nierealne i niewłaściwe.

tilk to ambitna bestia

Cytat:
Ragnuś- jeśli Tilk nie istnieje, to nie byłoby tych postów. Choć, mówiąc, że można przypisać je komuś innemu, masz rację. Jednak wtedy ten ktoś jest własnie tym Tilkiem- zatem jest Tilkiem, którego nie ma.

Velusiu- Tilk napisał w cześniej że można inaczej wyjaśnić istnienie świata, Jezusa itp., czy to czym jest to wyjaśnienie jest teraz Bogiem którego nie ma

>>> Być może istnienie Jezusa, świata itp. można wyjaśnić inaczej, lecz właśnie tu problemem jest to, że samego Boga już nie wyjaśnisz, chyba że potrafisz pojąć coś tak... niepojętego ;)

Cytat:
czy istniejemy, czy może nas nie ma? I czy jesteśmy sobą, czy jest nami ktoś inny? I czy jest jakakolwiek logika w ostatnim akapicie mojego posta...?

i skoro do teflonu nic się nie przyczepia to jak trzyma się patelni?

>>> O_o Czemu ja wcześniej o tym nie pomyślałem! Dzięki ci, człowieku, dałeś mi kolejny filozoficzny problem do przemyślenia... wygląda na to, że wszystkie te reklamy telewizyjne o teflonowych patelniach to absolutne kłamstwo! Skoro nic się go nie czepia, to jak on może się trzymać patelni... To musi mieć jakieś wyjasnienie... Doprawdy, nieprawdopodobna rzecz...

Justin
Cytat:
Jednakze najblizsza mi religia to Wicca.

nie słyszełem
BTW. to religia dotyczy ciebie czy nie? Bo piszesz że nie, a potem piszesz o bliskości jakieś religii


>>> Zapewne nie wyznaje żadnej religii, ale religia Wicca jest jej najbliższa w sposobie zycia i postepowania... Tak na logikę.
Ja też tej religii nie znam, może przyblizysz, Justin?

_________________
Ej cze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 15:39   

o kosmitach>> oczywiście że księża mogą mieć zdanie o kosmitach, nie zabraniam im samodzielnego myślenia, ale niech robią to prywatnie a nie włączają to do religii, bo chrześcijanie kosmitów nie mają tekstów mówiących o kosmitach. Dlaczego wątpisz w ich odwiiedziny
Cytat:
że samego Boga już nie wyjaśnisz, chyba że potrafisz pojąć coś tak... niepojętego ;)

a wyjaśnisz samego Tilka, bo narazie wyjaśniliśmy jego czyny
o teflonie>> kiedyś znalem odpowiedź na to, pisało w jakimś fokusie ale nie pamiętam dokładnie
Cytat:
Zapewne nie wyznaje żadnej religii, ale religia Wicca jest jej najbliższa w sposobie zycia i postepowania

aha, traktuje tą religię jak filozofię
BTW wicca

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justine Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Sie 2002
Skąd: Abiti
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 16:51   

Cytat:
Zapewne nie wyznaje żadnej religii, ale religia Wicca jest jej najbliższa w sposobie zycia i postepowania... Tak na logikę.

Cytat:
aha, traktuje tą religię jak filozofię


Dokladnie tak...zreszta kazda religia opiera sie na jakies filozofii.

Cytat:
Ja też tej religii nie znam, może przyblizysz, Justin?


Oczywiscie z checia wytlumacze.

Wicca - znana takze, jako Craft, religia czarownic, stara wiara.Korzenie tej religii wywodza sie jeszcze ze starozytnych czasow. Jest wiele roznych grup, ktore praktykuja rozne formy tej wiary. Piszac o roznych formach mam na mysli to, ze sa rozne tradycje i drogi wyboru np. Celtic, Traditionalist, Dianic, Alexandrian ( sorki, za angielskie nazewnictwo, ale lepiej i krocej brzmi). Pomimo, ze jest wiele roznic w praktykowaniu i filozofii pewne rzeczy lacza wszystkich wyznawcow. Milosc i szacunek dla natury. Wiekszosc praktykuje rytualy i sabaty kiedy jest pelnia. Zreszta ogolnie ksiezyc pelnia wazna role w tej religii.
Wiccans i Pagans rowniez oddaja czesc elementa natury : Ziemia, Powietrze, Ogien, Woda...
Duchowa praktyka polega np. na rozwijaniu swoich wlasnych zdolnosci, ktore sa w nas...wiekszosc praktykuje takze magie. Tutaj warto dodac, ze jedna z glownych zasad dla prakatykujacych magie przestrzega przed wykorzystywaniem zaklec w celu skrzywdzenia kogos.
Wicca nie zajmuje sie czarna magia i nie uznaje Szatana.

Trudno jest w kilku zdaniach scharakteryzowac wicce...jest to religia bardzo roznorodna i ciekawa. Wiele podstawowych informacji mozna znalezc w necie, ale glownie w jezyku angielskim.

Link do stronki w jezyku polskim http://www.wicca.pl/wicca.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jadz_i_ka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Kwi 2003
Skąd: z krainy wiecznej, pięknej szarości
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 17:54   

Ja powiem tak: Wierzę w Boga, jednak nie ufam instytucji kościoła. toa cala sprawa z księżami i watykanem jest po prostu dla mnie nie do przełknięcia. Przykładowo jeszcze niedawno kościół uznawał coś takiego jak reinkarnacja (w którą wierzę) a teraz nagle puf! nie ma! Zniknęło! Albo taka zagadka jak tajemnice fatimskie. były trzy, znamy tylko dwie. Czemu? Kościół katolicki skrył całą sprawę. Przecież czegś takiego jak trzecia tajemnica NIGDY NIE BYŁO!!! *ta, pewnie*

Na chwile nie o religii a o życiu.Co powiecie na coś takiego.Żyjemy dwoma życiami naraz. jednego jednak nie pamiętamy. Coś takiego jakbyśmy w tym samym czasie ale w innej przestrzeni byli i Sobą i jakimś np. zwierzęciem. sny są przebłyskami tego drugiego życia. Pamiętamy tylko jedno z nich, czemu jednak to, a nie to drugie? Czemu mamy świadomość właśnie tego życia?
tO NIE MATRIX!!! Ja to wymyśliłam majac 5 lat^^ wtedy matrix był chen daleko!

_________________
Syriusz i Ramus to piękna para...chyba właśnie pokochałam yaoi...

Wy również?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 18:37   

Cytat:
Przykładowo jeszcze niedawno kościół uznawał coś takiego jak reinkarnacja

kiedy? czy coś przespałem?
Cytat:
Albo taka zagadka jak tajemnice fatimskie. były trzy, znamy tylko dwie. Czemu? Kościół katolicki skrył całą sprawę. Przecież czegś takiego jak trzecia tajemnica NIGDY NIE BYŁO!!!


z tego co pamiętam parę lat temu kościół ujawnił treść 3 tajemnicy fatimskiej

Cytat:
Ja to wymyśliłam majac 5 lat

no chyba że tak;)

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 19:24   

ciekawa teoria z tym życiem ,ja mam podobną teorie różni się tym że ja wierze że jest więcej takich żyć.

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raflik Płeć:Mężczyzna
Fenomen na jedną noc


Dołączył: 14 Lip 2002
Skąd: Z nicości swego akademickiego pokoju
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2004, 19:59   

Cytat:
Wierze w Boga wszechmogacego.. swiety kosciol powszechny...


To Fragment modlitwy ktora codziennie odmawiam... naprawde trudno jest nia niekiedy odmawiac bo nie zawsze jestem w odpowiednim nastroju, ale odmawiam

A wszystkie "Wierze w Boga ale w kosciol juz nie" to sie zastanawiam o jakim bogu mowicie... napewno nie o katolickim Bogu w trojcy jedynym... gdyz to on sam ustanowil kosciol...
co do pytania Jadz_ki tajemnice Fatimskie sa takie:

1: Bedzie 2 wojna swiatowa, ktora ominie portugalie
2: Slowianin zostanie Papiezem
3: Papiez zostanie postrzelony

_________________
Hollogram Summer - The Night of Wallachia

Fenomen na jedną noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justine Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Sie 2002
Skąd: Abiti
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 20:51   

raflik napisał/a:

A wszystkie "Wierze w Boga ale w kosciol juz nie" to sie zastanawiam o jakim bogu mowicie... napewno nie o katolickim Bogu w trojcy jedynym... gdyz to on sam ustanowil kosciol...


Tak, wedle katolickich wierzen to Bog ustanowil kosciol...tyle tylko, ze przez wiele lat papieze, ktorzy sie zmieniali i wladze koscielne dokonywaly i nadal dokonuja zmian, ktore dotycza kosciala, jak i innych rzeczy. Nie ma sie co oszukiwac, ze to c9 sie dzieje w wielu kosciolach niewiele ma wspolnego z religia sama w sobie.


Ostatnio zmieniony przez Justine dnia 24-02-2004, 21:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-02-2004, 21:10   

Justine napisał/a:
Dokladnie tak...zreszta kazda religia opiera sie na jakies filozofii.


Tu, jako filozof i historyk w jednym musze wtracic swoje zdanie. Brzmi ono:

ABSOLUTNIE NIEPRAWDA

Na palcach obu rak i nog mozna podzielic systemy religijne opierajace sie na jakiejs filozofi. Sa to: Judaizm, Chrzescijanstwo, Islam, Buddyzm, ich pochodne, starozytne kolizje filozofii z poganstwem (np. sekta Pitagorejczykow) orazdzisiejsze kolizje systemow poganskich z filozofiom lub ktoras z poprzednich (np. Wicca, niktore sekty Hinduizmu itd.)!

Ach! Zapomnialem o chinskim Konfucjanizmie.

Pozostale systemy religijne, czyli okolo 99% istniejacych wychodza z zalozenia, ze istnieja jakies wielkie, potezne istoty, ktore sprawuja wladze nad swiatem i jesli raz na jakis czas obdarujemy je prezentami beda na nas patrzyc laskawym okiem.

Nie ma w tym rzadnych glebszych przemyslen, norm moralnych czy filozofii. Po prostu dajemy lapowke bogom, a ci spuszczaja deszcz. Lub tez placimy za protekcje, zeby nie zeslali zarazy.

Powtarzam jeszcze raz: w tym nie ma rzadnej glebszej idei! Tylko korzysci doczesne.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 21:20   

Biblii nie mozna interpretować dosłownie, tak robią świadkowie jechowy (nie wiem nigdy, jak to się pisze, ostrzegam :P), nie katolicy.

A co do mojej wiary... wbrew wszelkim pozorom (^^''') jestem katoliczką, niby do kościoła nie chodzę, ale to raczej kwestia przyzwyczajenia, bo nigdy tego nie robiłam. Ewentualnie, że głupio mi się przyznać przed niezbyt wierzącą rodziną... Nie wiem.
Na rekolekcje przestałam się fatygować dwa lata temu, spowiadać co roku na Wielkanoc, bo i tak zawsze było "nie chodziłam do kościoła, ale obiecuję poprawę" - nie będę więcek kłamać, jak zacznę kiedyś chodzić, to się i wyspowiadam.
Ogólnie w Boga wierzę, na religię chodzę (od tego roku, bo w zeszłym cały czas sobie odpuszczałam, tym chętniej mnie zwalniali, że facet był jakiś nienormalny/zboczony - niepotrzebne skreślić. Ale teraz go już ze szkoły wywalili... :P) no i tyle...
Ogólnie gdzieś słyszałam, że (starzy) ludzie się robią pobożni gdy są blisko śmierci... zaczynam się o siebie bać, bo ja właśnie jakoś tak ostatnio... ^^''
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Zegis Black Priest Płeć:Mężczyzna
Szary Wędrowiec


Dołączył: 04 Lut 2003
Skąd: z swoich opowiadań...
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 21:26   

Cóż... sądzę że nikt mnie nie pobije jak wtrące się... <dookoła mnie setki ludzi z kijami, nożami mieczami itp. patzący się na mnie dziwnie>

Odnośnie tego wszystkiego uważam że każdy z nas ma trochę racji podobnie jak każda z religii widzi jakgdyby różne części jednego np. słonia.

Jednakże ja mam raczej pogląd taki:

BÓG istnieje jednakże po stwożeniu świata itp. itd. ect. zaczął zachowywać się jak (sorry jeżeli kogoś urażę) Xellos, tzn. usiadł wygodnie i popijając herbatkę (ew. inny boski napój) zaczął przyglądać się jak będą zachowywać się jego twory obdażone wolną (ograniczaną jedynie reklamami itp) wolą, obserwując nas jak jakąś srednio ciekawą telenowele.
Czasami wpływając na dalszy rozwój wypadków.

Odnośnie starych ludzi to nie sądzę, ja (skromność dyktuje pisanie ja z małej ale Wy z dużej :) ) oraz kilka osób z mojego otoczenia też czasem doznaje takie chwilowe przebłyski że będę chodzić co tydzień do kościółka, spowiadał się co 2 tyg. itp. jednakże to szybko przechodzi.

Szczęście (że przechodzi)/Zbytnie przykładanie wagi do tego co mówią inni/ Przeznaczenie czasem tłumione przez intuicję?

Sami wybierzcie... ja nie potrafie... jednakże to że mordercy i grzesznicy chodzą czasem po ziemi bez żadnych problemów podczas gdy inni pomagają każdemu niezależnie od wiary, majątku czy zdania tej osoby o tym "ja" pomagającym innym, to że tym co podzielą się nawet tym czego sami nie dosyć mają na swoje potrzeby, staje się krzywda potrafie wytłumaczyć tylko tym co przedchwilą napisałem.

_________________
Wróciłem, nie cieszycie się? :]

"Do not fear in the face of your enemies, speak the truth always, even if it leads to your death, save helpless and do no wrong..."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3314312
Justine Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Sie 2002
Skąd: Abiti
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2004, 21:39   

zegarmistrz-dyslektyk napisał/a:
Justine napisał/a:
Dokladnie tak...zreszta kazda religia opiera sie na jakies filozofii.


Tu, jako filozof i historyk w jednym musze wtracic swoje zdanie. Brzmi ono:

ABSOLUTNIE NIEPRAWDA

Na palcach obu rak i nog mozna podzielic systemy religijne opierajace sie na jakiejs filozofi. Sa to: Judaizm, Chrzescijanstwo, Islam, Buddyzm, ich pochodne, starozytne kolizje filozofii z poganstwem (np. sekta Pitagorejczykow) orazdzisiejsze kolizje systemow poganskich z filozofiom lub ktoras z poprzednich (np. Wicca, niktore sekty Hinduizmu itd.)!

Ach! Zapomnialem o chinskim Konfucjanizmie.

Pozostale systemy religijne, czyli okolo 99% istniejacych wychodza z zalozenia, ze istnieja jakies wielkie, potezne istoty, ktore sprawuja wladze nad swiatem i jesli raz na jakis czas obdarujemy je prezentami beda na nas patrzyc laskawym okiem.



Piszac o relegii mialam namysli te, ktore jak napisales mozna policzyc na palcach obu rak i nog. Jesli cos nie opiera sie na zadnej filozofii i jest pomyslane, jako inwestycja, ktora ma nam przyniesc korzysci wzamian za nasze "prezenty" to dla mnie osobiscie takie cos nie zasluguje na miano religii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group