FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
  Kulturalna dyskusja o religii
Wersja do druku
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2004, 16:55   Kulturalna dyskusja o religii

Czas odnowić temat (nie bijcie XD). Oczywiście nie wolno obrażać jakichkolwiek wyznań.

Jeśli ja już w coś wierzę to jedynie w Los. I uważam że wszystko jest ukartowane ze względu na okoliczności a starając się możesz jedynie ułatwić tudzież utrudnić sobie dojście do Rzymu.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2004, 17:38   

jestem raczej deistą , w niezrozumiałego Boga ponad dobrem i złem nieigerującego w naszego życie i przypisuję duszę każdemu zwierzakomi
nie tierdzę że moja religia jest jedyną słuszną i że man rację stawiam ją na rów z wszystkimi religiami.
czy zgadłem że mamy tu mówić w co wierzymy?

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
xellas Płeć:Kobieta
Kolekcjonerka Wampirzyca


Dołączyła: 09 Lut 2004
Skąd: Gdańsk-tu smoki chodzą koło Fontanny Neptuna
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2004, 18:04   

wierze w Boga i reinkarnacje,ale nie wierze w kościół i księży. mam raczej własną religie zlepek chrześćjaństwa buddyzmu i hinduizm. wierze że przeznaczenie można zmienić.u warzam że wszystkie religje mówią o tym samym Bogu ale w innych postaciach :)

_________________
Wampiry stworzenia nocy, przeklęte przez Boga za grzechy ojca, wyklęte przez ludzi za grzechy własne. Jam jedną z nich, z cienia zrodzona, na rękach mych krew, na ustach śmierć, w spojrzeniu zagłada.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-02-2004, 18:07   

Jestem ateistą, odrzucającym wiarę w siły wyższe. Wierzę, że bogów nie ma, bo bez nich świat jest prostszy, przez co i bardziej prawdopodobny: patrz - brzytwa Ockhama.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 22-02-2004, 18:19   

tilk, bez ciebie świat też byłby prostrzy i bardziej prawdopodobny (wniosek : nie istniejesz

Cytat:
ale nie wierze w kościół i księży

nie wierzysz że istnieją? <joke>

ja istnienie Boga wnioskuję z tąd że istnieje coś ,a nie nic
i ktoś musiał ustalić wartości stałych fizycznych

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-02-2004, 18:51   

Jestem chcrześcijanką, wierzę w Boga, ale kościół uznaję jako instytucję wyzyskującą ludzi... może u was jest inaczej, ale u mnie nie danie niczego na tacę uznaje się za grzech... nawet podobno (z relacji 4 moich znajomych) ksiądz odczytując 5 nowych przykazań to piąte nieco zmienił: "Należy OD STRONY MATERIALNEJ wspierać kościół"
No tak.
Od pięciu lat zbierają na witraże... kiedyś jeszcze, jak chodziłam do kościoła to widywałam pare 50- i 20złotówek na tacy, ale nadal witraży nie ma...

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-02-2004, 12:01   

Jestem katolikiem wyznania rzymskiego. Wierzacym, umiarkowanie praktykujacym. Z nastawienia jestem Teistom ze zdrowom nutkom Empiryczno - Racjonalnego Sceptycyzmu.

Wiara w Boga - procz naturalnie korzysci czysto metafizycznych i pozagrobowych - ma swoje zalety. Pomaga znalesc sens zycia, oferuje ,,wyzsza instancje" na ktora zawsze mozna liczyc, choc efekty tego liczenia zalezne sa naturalnie od spojrzenia na swiat. Wreszcie wiara w Boga niesie za soba dosc unikalne przeslanie moralne, ktore na zawsze zmienilo swiat (oraz jego wypaczenia, ktore zostawily za soba zwaly trupow). Wreszcie niektorzy posiadaja potrzebe wiary.

Jak juz mowilem wierze w Boga, w ksiezy niekoniecznie.

Nie mam tez ochoty nikogo nawracac. W moim przekonaniu Bog jest na tyle fajnym facetem, ze nie powinien zloscic sie o to, ze ktos raz na tydzien nie pojawil sie w jakims bogatozdobionym budynku.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2004, 15:19   

Cytat:
. Pomaga znalesc sens zycia

wierzę w Boga, ale sądzę że życie nie ma sensu

BTW zegarmistrz wierzysz w Boga bo masz z tego korzyści?

Cytat:
Wiara w Boga - procz naturalnie korzysci czysto metafizycznych i pozagrobowych

jakie korzyści pozagrobowe ma wiara w Boga?

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 23-02-2004, 18:17   

Podejscie garretowskie: bog istnieje(atesicie maja przechlapane, powybijane szyby, takie tam*. Ale niech trzyma sie odemnie z daleka. i nie wchodzi mi w droge, jako i ja MU** nie wchodze.

Z drugiej strony, ciezko nie wierzyc w sile wyzsza, obserwujac swiat poza ekranem komputera.



*Prachett
**Taki erpeg >D
Powrót do góry
Chimeria Płeć:Kobieta
Wiedźma co nie wygląda


Dołączyła: 12 Lut 2004
Skąd: z grzbietu smoka
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2004, 20:13   Niop

Nio proszę jaki ciekawy temat. Ja czasem sama nie wiem w co wierzyć...W sumie uznaję Boga, tylko nie jest to typowy chrześcijański Bóg. Wierzę w przeznaczenie, które można zmienić. Wierzę, że nie jesteśmy sami w kosmosie (co podtrzymują księża) i reinkarnację. A może to za proste?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5342274
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2004, 21:09   

Cytat:
Wierzę, że nie jesteśmy sami w kosmosie (co podtrzymują księża)

którzy? chyba niedouczeni bo w bibli nie ma o tym wzmianki

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-02-2004, 21:33   

Ragnarok_666 napisał/a:
tilk, bez ciebie świat też byłby prostrzy i bardziej prawdopodobny (wniosek : nie istniejesz

Różnica między mną a bogiem jest taka, że ja mam oczywisty i łatwy do wykazania wpływ na świat - a wpływu boga na świat specjalnie nie widać. Tak więc usunięcie boga nie spowoduje żadnej widocznej zmiany, a usunięcie mnie - jak najbardziej spowoduje (chociażby nie mógłbyś czytać tego posta).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2004, 21:41   

tilk, problem polega na tym że według niektórych usunięcie Boga spowoduje brak wszechświata, Jezusa, Mahomota i objawień, (czyli Bóg miał wyrażny. lecz trudny do wykazania wpływ na świat)
usunięcie Boga nie spowoduje żadnych zmian tylko wtedy gdy go nigdy nie było, ale tego nie jesteś pewny (masz to wykazać, więc nie traktuj tego jak założenie)
btw, nareszcie jakaś dyskusja

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-02-2004, 21:49   

Można wyjaśnić Jezusa, Mahometa, objawienia, cuda, powstanie i inne bajery bez zakładania istnienia boga. Więc to, że "według niektórych się nie da", jest bez znaczenia, ważne jest raczej to, że według niektórych się da. Nie próbuję wykazać, że boga nie ma - próbuję wykazać, że może go nie być.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Ragnarok_666 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 22 Lut 2004
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2004, 21:54   

moza wyjaśnić twój post i fakt że ciebie widzę codziennie tym że mam zaburzenia wzroku, a twoje posty sam piszę bo nie mam z kim gadać:)
podtrzymuję więc swoją opinię >>nie istniejesz a przynajmniej nie musisz
wszystkie te niby rzeczy ktore mówią że istniejesz można prypisać komuś innego

_________________
przepraszam wszystkich
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 26 Idź do strony 1, 2, 3 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group