FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Multiświat - pytania ogólne.
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-09-2010, 22:25   

Nie zwracajcie uwagi na Sm00ka - Saovine nigdy nie pisała na naszym forum, to raz.

Dwa - nie ma jednego ucieleśnienia Śmierci, konstrukcja Multi to całkowicie wyklucza.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 09-09-2010, 23:11   

Ysengrinn napisał/a:
Dwa - nie ma jednego ucieleśnienia Śmierci, konstrukcja Multi to całkowicie wyklucza.

Czyli jest wiele sposobów, aby umrzeć. Jakże logiczne. Przynajmniej wiem, że NPC Loka zajmuje się tylko duszami herosów, bogów..... mitologii greckiej. Chyba z tego wynika całe stare zamieszanie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-09-2010, 23:21   

Cytat:
Czyli jest wiele sposobów, aby umrzeć.


Nie - czyli w każdym składowym wszechświecie załatwiają to na własny sposób, własnymi sprawdzonymi metodami i za pośrednictwem miejscowych instytucji. Nie ma natomiast żadnych idei, uosobień czy antropomorficznych personifikacji które byłyby uniwersalne dla całego Multiświata (który, że zacytuję Konstytucję, łączy w całość tylko i wyłącznie możliwość komunikacji).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-09-2010, 07:12   

Ysengrinn napisał/a:
Nie zwracajcie uwagi na Sm00ka - Saovine nigdy nie pisała na naszym forum, to raz.

Dwa - nie ma jednego ucieleśnienia Śmierci, konstrukcja Multi to całkowicie wyklucza.


Zabawopsuj ==
Niemniej, czyż ja tego właśnie nie napisałem w swoim poście?
Cytat:
Cytat:
Czyli jest wiele sposobów, aby umrzeć.


Nie - czyli w każdym składowym wszechświecie załatwiają to na własny sposób, własnymi sprawdzonymi metodami i za pośrednictwem miejscowych instytucji. Nie ma natomiast żadnych idei, uosobień czy antropomorficznych personifikacji które byłyby uniwersalne dla całego Multiświata (który, że zacytuję Konstytucję, łączy w całość tylko i wyłącznie możliwość komunikacji).

Moja interpretacja zawsze zakładała rozwiązanie fabularne - dawniej, w cywilizowanych czasach....wróć.
Umieranie to ustanie procesów życiowych. Reszta to tak zwane mięsko. Fabularne.


ps muszę coś na tą sklerozę brać. To, albo schizofrenia w końcu mnie dopadła.
Powrót do góry
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 10-09-2010, 08:49   

A czy w Multiświecie 2.0 jest spersonifikowana śmierć, bo coś tam pamiętam, że jest to Multiświat odseperowany od tego, którym większość luda działa.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 10-09-2010, 12:43   

Sm00k napisał/a:
Moja interpretacja zawsze zakładała rozwiązanie fabularne


Twoja interpretacja zakłada, że ktoś dałby Ci taką władzę do ręki;p.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-09-2010, 01:17   

Pozwolę sobie zadać pytanie z innej beczki - na jaki okres czasu powierzono Ysenowi funkcję moderatora Multiświata? Pytam, ponieważ wedle wcześniejszych wyjaśnień Seriki były to działanie okresowe, dlatego też domniemam, że zamknięte jest w jakiś ramach czasowych (tudzież zadaniowych).

Nie ma to w zasadzie większego wpływu na rozgrywkę, ale nikt w końcu nie mówił, że pytać można jedynie o kwestie ważkie ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2010, 09:00   

Ysen jest kompetetną osoba na to stanowisko, ale czy było jakieś głosowanie, lub powiadomienie innych osób, które mogłyby być przypadkiem zainterysowane?. Nie mówię o sobie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 11-09-2010, 09:16   

Niespecjalnie wiem dlaczego martwisz się o wewnętrzny tryb działania moderacji. Tak czy inaczej chciałbym prostą odpowiedź, a nie dyskusję, więc może tych zbędnych wątków nie wyciągajmy.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2010, 09:59   

Widzisz na każdym normalnym forum jest powiadomienie, że jest poszukiwany moderator na ten, a tamten dział. A tu wszystko dzieje się za kulisami. Zwykła Polska mentalność i naprawdę ona mi się nie podoba.

Inna sprawa dotyczy portret komentarze. Nie powiem fajna pożywka, ale czy przypadkiem sprawy tego typu nie powinny być wyjaśniane kanałami pw, a nie poprzez temat. Serika tak robiła. Moderator powinien stać na straży porządku, a nie pastwić się nad użytkownikami. Od tego są inni użytkownicy[krwawa jatka komentarze]:).

Następna rzecz za dużo jest komentarzy do tamtego i owego nie odnoszące się do questów. Czy one sa potrzebne, aż tak bardzo, aby wydzielać je osobno. Nie lepiej korzystać z tematu Multiświat Ogólnie w celu wyjaśnienia nieścisłości, albo komentarze przykleić obok swoich odpowiedników. Dałoby większą przejrzystość w Multiświecie. Powoli robi się burdel i nie widać questów, które są sercem Multiświata.

Forumowa Mafia(komentarze) z dwóch pierwszych edycji powinna być w zabawach i wysłane tamże, bo nie ma żadnego związku z Multiświatem. Najlepiej je zamknąć. Trzecia edycja jest już bardziej fabularna, więc za bardzo nic nie mam. Nie wiem czy są potrzebne komentarze do tego tematu, bo nie wystarczy powiadomić w tym przypadku Velga o nieobecności na pw, lub gg.

Dalej jaki związek ma ten temat z Multiświatem. Nie odnosi się do żadnego questu, ani ugrupowania. Czy przypadkiem nie powinien być gdzieindziej. Do teraz nie rozumiem wysłanie tego tematu do Multiświata.
http://forum.tanuki.pl/tematy21/6092.htm

Od pół roku nie jest zamknięty quest Forgotten Realms. Z tego co widziałem cała brygada siedzi w Hogwarcie, lub gdzieś indziej. Chyba najwyższy czas go zamknąć. Gdybym był bardzo nie miły wparowałbym tam za jednym zamachem i wszystko rozwalił dla hecy, ponieważ nie zamknięty quest.

Suma sumarum po tej za dużej rozpisce moja wiara w kompetencję Ysena spada, bo facet wydawał się odpowiednią osobą na stanowisku, a tu nagromadzenie tychże moich lamentów. Żle osądzam ludzi.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-09-2010, 10:42   

To nie tak.

Ysen jest modem porządkowym, to znaczy miał poprzesuwać parę tematów tu i ówdzie. NIE ma uprawnień do moderowania dyskusji i nie zauważyłam, żeby to robił. A mnie przez ostatnich kilka dni nie było, bo siedziałam na bezinterneciu. Lepiej? :)

Odpowiedź na pytanie Costly'ego - właściwie to zadanie zostało wykonane, więc "do jakiś czas temu". Nie zdejmowaliśmy uprawnień z powodów czysto praktycznych - przy kolejnych większych porządkach mogę znowu zagonić go do roboty i nie trzeba będzie w tym celu tyrpać administracji :P

Questy są niezamknięte tam, gdzie ludzie się wciąż łudzą, że jeszcze w nich coś napiszą - quest, w którym siedzimy w Hogwarcie jest tego bardzo dobrym przykładem. No przecież nie mogę go zamknąć, jak obiecałam solennie pewnemu rudemu paskudowi, że mu na posta odpowiem ;) To oczywiście nie znaczy, że można tam wpaść i zrobić burdel, dokładnie tak samo, jak nie można do dowolnego innego questa, którego właściciel sobie tego nie życzy (znaczy - można, po uzgodnieniu, dokładnie to robi SM00k). Z podobnych powodów nie zamykam martwych questów MACu - zakłądam, że jeśli uznacie, że są martwe na amen, to dacie znać, a jeślki nie, to zapytam o to przy najbliższych większych porządkach.

Co do Forgotten Realms - z tego co pamiętam ktoś miał napisać podsumowanie i czekałam na wyraźny sygnał, że questa należy zamknąć, bo nikomu już się nie chce. Nie widzę specjalnej tragedii w tym, że wisi otwarty - będę robić większe porządki, to poleci.

Co do mafii - to jest powód, dla którego dwie pierwsze edycje siedzą sobie w temacie z komentarzami, prawda? Nie wydaje mi się, żeby tam specjalnie przeszkadzały. A trzecia jest fabularna i moim zdaniem jak najbardziej na miejscu.

Co do komentarzy - nie ma mechanizmu pozwalającego na dowolne grupowanie tematów. I tak sporo tematów jest przyklejonych, przyklejacie jeszcze w dodatku komentarzy sprawiłoby, że dopiero wtedy nic by nie było widać.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-09-2010, 11:14   

Caladan napisał/a:
Inna sprawa dotyczy portret komentarze. Nie powiem fajna pożywka, ale czy przypadkiem sprawy tego typu nie powinny być wyjaśniane kanałami pw, a nie poprzez temat. Serika tak robiła. Moderator powinien stać na straży porządku, a nie pastwić się nad użytkownikami. Od tego są inni użytkownicy


Ale co każe Ci myśleć, że ja do Repliego piszę z pozycji moderatora, a nie zwykłego użytkownika? Z punktu widzenia Moderacji nie robi nic złego, więc nikt się go nie czepia (tzn. Serika się go nie czepia, bo Multi to jej działka). Z punktu widzenia użytkownika natomiast jego portret jest... Frapujący, powiedzmy. Gdyby Repli coś naruszył dyskusja nie ciągnęłaby się przez kilka stron, tylko była krótka i treściwa (a moderujący odwoływałby się raczej do Konstytucji, nie Boga).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-09-2010, 11:51   

Zaczniemy od końca

Cytat:
Co do komentarzy - nie ma mechanizmu pozwalającego na dowolne grupowanie tematów. I tak sporo tematów jest przyklejonych, przyklejacie jeszcze w dodatku komentarzy sprawiłoby, że dopiero wtedy nic by nie było widać.


Bo wyskoczyła decentralizacja tematów przyklejonych . Pomysł dobry, ale czy nie byłoby lepiej zrobić osobny mini dział dla komentarzy. Może więcej klikania, ale główny dział byłby uporządkowany. Jeszcze lepiej walnąć urocze komentarze z przyklejonych tematów do Ogólnego, a resztę do działu komentarzy. Obecny stan wygląda nie satysfakcjonujaco w porównaniu momentu gdy wróciłem rok temu. Za nadto zdecentralizowano multiświat w poziomie. Już moim zdaniem teraz jest więcej komentarzy niż samej treści w głównym dziale. Tylko czekam na geniusza, który zrobi konstytucja komentarze.

Widzę, że wszystko odnosi do "Wielkich Porządków" Kiedy one nastapią i będzie porządek tak, że nie będzie potrzebny osoba od sprzątania. Tenże porządek trwa od jak długo. Bo naprawdę obecnie nie widzę za dużych efektów. Forumowa Mafia 2 pierwsze edycje, czy Ku pokojowi powszechnemu po flejmów wygaszeniu za bardzo nie pasują do Multi. Może ja odnosze takie wrażenie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 11-09-2010, 12:29   

Caladan napisał/a:
Widzisz na każdym normalnym forum jest powiadomienie, że jest poszukiwany moderator na ten, a tamten dział. A tu wszystko dzieje się za kulisami. Zwykła Polska mentalność i naprawdę ona mi się nie podoba.

To nie jest normalne forum. Tu nie panuje demokracja. Nikt nigdy nie twierdził iż panować będzie. Dotyczy to zwłaszcza Multiświata, w mniejszym stopniu reszty forum*.
Jeśli to się nie podoba komuś, nikt tu nikogo siłą nie trzyma - podstawą jest zabawa. Dobra zabawa dla wszystkich.

Coby nie było że piszę tekst sponsorowany - nie lubię moderacji, która stosuje własne, arbitralne zasady. Mam jednak pewien wgląd w wewnętrzne machinacje wyższych instancji - i doprawdy, ciężko mi dopatrzeć się "niesprawiedliwości", będącej w sprzeczności z Regulaminem**.
No, chyba że ktoś się bardzo, bardzo stara




* i pokażcie mi społeczność internetową, która tak nie funkcjonuje.
** i nie. Po tych latach nadal z regulaminem się nie zapoznałem. A jakoś nie zostałem zeżarty przez władze...
Powrót do góry
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 11-09-2010, 13:13   

Caladan napisał/a:
Widzisz na każdym normalnym forum jest powiadomienie, że jest poszukiwany moderator na ten, a tamten dział.
...to bywamy na innych forach najwyraźniej. Moderatorów się nie poszukuje. Moderatorów się wybiera - i to najlepiej po bardzo starannym zastanowieniu. Ostatecznie, moderacja to nie reprezentanci niewinnych i uciśnionych forumowiczów, ale trybiki w Aparacie Opresji (TM).
Dodatkowo, dawno temu doszliśmy do wniosku, że osoby które najgłośniej proponują się na stanowisko moderatora najczęściej się do piastowania tego stanowiska nie nadają.

Cytat:
Już moim zdaniem teraz jest więcej komentarzy niż samej treści w głównym dziale. Tylko czekam na geniusza, który zrobi konstytucja komentarze.
Przewaga komentarzy nad treścią wynika z tego, że w obecnej chwili pod względem fabularnym multiświat jest w zastoju - poza mafią praktycznie brak aktywnych i żywych questów (ot, od czasu do czasu ktoś coś gdzieś napisze).
Skoro już o Mafii mówimy - faktycznie, jest to gra, więc teoretycznie mogłaby się znajdować w podforum z grami, ale z drugiej strony jej fabularna forma czyni ją tematem idealnie pasującym do Multi. Potraktuj ją jak quest wydzielony, z wewnętrznymi zasadami.

Co do konstytucji komentarzy - myślę, że ta ogólnoforumowa w zupełności wystarczy.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group