FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Następny
  Forumowa Mafia - komentarze poedycyjne
Wersja do druku
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-08-2010, 12:37   Forumowa Mafia - komentarze poedycyjne

Zasady:
1. Graczy jest 16, mafiozów 3, po jednym katanim, ochroniarzu, sędzii, kurtyzanie i opoju. MG może odgrywać rolę szaleńca / mędrca.
Role:
Mafia - jako jedyni gracze mogą się z sobą konsultować poza tematem, aby zaplanować ruchy, i wybierać ofiary.
Sędzia - ma prawo podwójnego głosu - 2 głosy na jednego gracza, albo po jednym na dwóch, jeśli chce doprowadzić do remisu. Oczywiście, MG nie musi wyjawić, kto jest Sędzią - ten po prostu przysyła mu PW z informacją, komu należy doliczyć głos.
Katani - w czasie linczu może spytać MG o rolę jednego z graczy. Jeśli osoba sprawdzona przez kataniego w tym samym czasie zostanie wzięta na cel przez mafię, zostaje uratowana - dlatego lincz i mord powinno się podać w jednym poście podsumowującym. Katani dostaje informacje W TYM SAMYM CZASIE, kiedy odbywa się lincz i mord. Może RAZ podczas gry sprawdzić sam siebie, co udowadnia jego 100% niewinność, i chroni przed zamachem - przydatne, gdy przyzna się jednego dnia, a udowodni następnego.
Ochroniarz - co noc wybiera gracza, którego chroni przed zamachem.
Opój - od pierwszego linczu wybiera osobę, która przedawkowuje alkohol - nie może tego dnia glosować, ani pisać postów w temacie, zasypia.
Kurtyzana - podczas pierwszego mordu może uwieść kogoś, co pozwala poznać rolę tegp gracza. gracz tez poznaje rolę Kurtyzany. Jeśli trafi się mafię - o, zaczyna się wojna, i blefowanie, gdyż każde chce się pozbyć drugiego. Sprawdzenie przez nią działa TYLKO RAZ, na początku.
Szaleniec - porozumiewa się zagadkami (może być wierszem, ale nie każdy ma ochotę się w to bawić). Zadaje zagadkę - osoba, która pierwsza odpowie w PW, może spytać się o role dwóch graczy. Pozostawia to mnóstwo miejsca dla blefowania - w końcu nie wiadomo, kto odpowiedział, więc można podać innym fałszywe informacje.
2. Po pierwszym morderstwie gracze głosują, kogo zlinczować. Czas na oddanie głosu jest do 22 - chyba, że kogoś nie będzie w domu - wtedy niech odda głos wcześniej, lub poinformuje o tym MG.
3. Osobę do linczu podajemy w ten sposób: LINCZ - Asthariel. Swój głos można zmienić raz dziennie.
4. W przypadku remisu giną dwie osoby. Ja będzie remis z trzema - ofiara zostanie z nich wylosowana przez MG.
5. W przypadku, gdy ktoś nie zagłosuje 2 razy - odpada, chyba, że się wcześniej skontaktuje przez PW z MG.
6. Wszystkie posty piszemy tutaj. Dyskusje między graczami poza tym tematem to cziterstwo ;-P
7. Mafia wygrywa, gdy będzie stanowiła połowę graczy, więc 4 graczy w tym 2 mafie = zwycięstwo. Mieszkańcy wygrywają, gdy zlinczuja mafie.
8. Po śmierci nie komentujemy gry w temacie.
9. Mafia głosuje między sobą, kogo wyeliminować z rozgrywki, a MG informuje o decyzji w swoim poście. W tym samym czasie katani decyduje kogo sprawdzić, ochroniarz kogo chronić, opój kogo upić. Jeśli osoba atakowana przez mafię będzie przez kogoś chroniona, przeżyje.
10. Od drugiego linczu wszyscy mają obowiązek uzasadniać swoje głosy.
11 Pamiętajcie - esencją tej gry są dyskusje. Zatem piszcie! ;-)


Ostatnio zmieniony przez Asthariel dnia 29-08-2010, 16:35, w całości zmieniany 4 razy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-08-2010, 17:51   

Khem. Przypominam, że gra rozpocznie się dopiero wtedy, kiedy wszyscy się odezwą. Śmiało, pisać.

Ktoś musi zacząć, padło na mnie, więc od razu przejdę do rzeczy - kogo wyeliminujemy? W zasadzie trudno teraz o jakikolwiek racjonalny wybór, ale kogoś wybrać musimy i przy pierwszym linczu będziemy musieli zdać się na los - nie wiemy jeszcze nic o pozostałych graczach, nie mieliśmy czasu na obserwowanie ich zachowania, etc. Komu źle z oczu patrzy? Macie już jakieś typy?

Jeśli moje posty nie będą napoisane w wystarczająco multiświatowym stylu, możecie dodawać "powiedział JotJot" na końcu każdego zdania. Wolałbym skupić się na samej grze ;]

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-08-2010, 18:11   

Offtop:
W zasadzie, to chciałem grę fabularną, czyli jak zwykle w multiświecie wymyślacie sobie postać, opisujecie, rozmawiacie z resztą, itd. Wtedy można choćby zagłosować ze względów fabularnych - bo np. on/ona wydaje mi się podejrzany/a. No, ale róbcie jak chcecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-08-2010, 18:48   

Zacny pomysł tylko mam pytanie jak ma to do Omerty, która jako tako jest niedawno powstałą mafią(grupą przestępczą) w Multiświecie.

P.S Też dołączyłbym do zabawy, ale niewiele czasu mam na cokolwiek:(.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-08-2010, 18:54   

Ma się nijak - nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje ;-P
Eh, na razie czasu nikt nie ma - jak będzie małe zainteresowanie tematem, to może zaczniemy kiedy indziej? W końcu w wakacje każdy ma ciekawsze rzeczy do roboty...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lila Płeć:Kobieta
BAKA Ranger


Dołączyła: 19 Wrz 2006
Skąd: [CENSORED]
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 16-08-2010, 20:22   

Zgłaszam się na posterunku =,= Lekko pada, ale co tam, można postać na deszczu.

Jak ma wyglądać sama gra, bo ja nadal nie rozumiem dość dużo chyba. Organizacja jest Zerowa, a już w ogóle jeśli chodzi o Roleplay...

_________________
" Twas brillig, and the slithy toves, did gyre and gimble in the wabe;
All mimsy were the borogoves, and the mome raths outgrabe.~ "

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 16-08-2010, 20:49   

Zgłaszam się do gry. Faktycznie w trakcie wakacji ciężko się zorganizować do gry, ale myślę, że jak się rozkręcimy i wszyscy załapią zasady - to temat ruszy z kopyta. I jestem jak najbardziej za dodatkami fabularnymi. :)

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-08-2010, 20:51   

Dawałem przykład gry np. na tym forum:http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=59&tpage=1

Czyli gracze bawią się w rolplej, pada trup - strzelają, kogo zlinczować. Późniejsze lincze już można bardziej przemyśleć, bo cały czas trafiają się rzeczy, z których można wyciągnąć wnioski - np. ktoś zmienił głos w ostatniej chwili - chciał ratować swojego zagrożonego śmiercią partnera? Ktoś dużo pisze - stara się pomóc, czy odsuwa od siebie podejrzenia? itd. itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
znw Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 07 Sie 2010
Status: offline
PostWysłany: 16-08-2010, 21:08   

Dzisiaj tylko sie zglaszamy? Sorry, ze tak pozno, ale nie dziala mi net i pisze z komorki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-08-2010, 21:18   

Stawiam się na posterunku:P

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-08-2010, 21:22   

Caladan napisał/a:
Zacny pomysł tylko mam pytanie jak ma to do Omerty, która jako tako jest niedawno powstałą mafią(grupą przestępczą) w Multiświecie.

A przeszkadza Ci druga mafia w Multi?:P

A no właśnie, bo wiele osób pewnie nie bardzo będzie wiedziała jak w to mamy grać. Ja np dalej nie rozumiem jak będzie wyglądał ten lincz. Tzn czytałam te forum, ale jakoś nie trafia mi to do głowy, mógłby ktoś tu dać konkretny skrót jak wygląda rozgrywka od a do z? Sorry, że teraz dopiero takie pytania, ale jakoś wcześnie zapomniało mi się całkiem o tej grze.

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-08-2010, 21:41   

Athi napisał/a:
A przeszkadza Ci druga mafia w Multi?:P

Nawet podesłałem Asthowi mini pomysła co do zabawy. Tak bardzo mi przeszkadza mafia ,że nie chce uczestniczyć i wolę zajmować się sprawami, które są dalekie od zabawy :). Nie muszę mówić, że wolę się bawić niż nie bawić.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 16-08-2010, 21:55   

Rozgrywka wygląda nieskomplikowanie - po prostu dyskutujemy nad tym, kogo podejrzewamy o bycie w mafii i kogo powinniśmy załatwić. Wieczorem wpisujemy swoje głosy (w sposób, który podał Asthariel) i linczujemy. Jeśli jesteś w mafii, musisz też codziennie ugadać się z drugim mafiozo co do tego, kogo zabijecie i poinformować Asthariela. To wszystko. Plus ewentualnie można doczepić do tego (trochę na siłę) elementy roleplay - zamiast "zabijmy JJ-a, podejrzany mi się wydaje" piszesz na przykład tak: "Mirror przechadzała się z kąta w kąt z zachmurzoną, mroczną twarzą. Po jej czole spływała strużka potu. Miała ochotę na lody waniliowe, lewy but uwierał ją w stopę. Rozejrzała się po sali, jej wzrok zatrzymał się na DżejDżeju- nie da się ukryć, że chłopak był cholernie przystojny, ale z jakiegoś powodu nie wydawał się godny zaufania. Miał takie rozbiegane oczka, sprawiał wrażenie małej, irytującej wredoty. - Zabijmy go - wypaliła." I tak dalej. Przynajmniej ja tak to widzę. W zasadzie nie wiem, jak wygląda wizja Asthariela.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Athi Płeć:Kobieta
Apple Girl


Dołączyła: 21 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 16-08-2010, 22:32   

JJ dzięki rozjaśniłeś mi trochę mrok :) A reszta okaże się w praniu.

_________________
I looked at the world through apple eyes
And cut myself a slice of sunshine pie
I danced with the peanut butterflies
Till time went and told me to say hello but wave goodbye

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3568587
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 17-08-2010, 00:13   

Się stawiam.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 33 Idź do strony 1, 2, 3 ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group