FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
  Fate/PL - temat organizacyjny
Wersja do druku
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2011, 18:29   Fate/PL - temat organizacyjny

Przyszło mi to do głowy dziś - co byście powiedzieli na naszą lokalną wersję wojenki o Gralla, w dalece bardziej swojskich niż te japońsko-zachodnie, klimatach? Historię mamy bogatą w zarówno bohaterów jak i legendy, toteż pewien jestem, że nie zabrakłoby zacnych materiałów na servantów.
Proponowałbym współczesność, jako jednak najbliższą wszystkim. Jasne, ambitniej byłoby osadzić akcję w np. realiach lat trzydziestych, ale obawiam się, że skończyłoby się to przepychankami między forumowymi historykami na temat tego, co jest kanoniczne a co nie. Poza tym, dziś jest weselej...
Pytanie naturalnie brzmi - czy ktoś byłby zainteresowany. Z racji klimatów nie jest wymagana szczególna znajomość kolejnych odsłon Fate, ale wystarczy właściwie wiedza, o co chodzi. Bohaterów jak i servantów stworzyć wszak będzie można samemu (co wręcz byłoby wskazane - jakoś średnio mi się widzi przenoszenie tych z produkcji Type/Moon).
Konwencji nie narzucam, można do woli skakać, od komedii po grozę.
A więc, byłby ktoś zainteresowany?

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau


Ostatnio zmieniony przez Urawa dnia 27-11-2011, 11:39, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 25-11-2011, 18:32   

Hm, jestem jak najbardziej Za.
Aczkolwiek, uważam, że raczej ograniczanie nas do jedynie polskich bohaterów jest trochę... "nietego". Lepiej może ograniczmy się do Europy, ale z wyłączeniem Postaci które wystąpiły w F/SN

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 05 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 25-11-2011, 18:39   

Pomysł się już przewijał na forumowym IRCu (aczkolwiek odzew nie był zbyt duży). Wstępnie jestem chętny, zobaczymy jak będzie z "zasadami" tego questa.
Polskich servantów też nie powinno zabraknąć, wyszukiwanie osób pasujących do wzorca to sporo zabawy.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-11-2011, 18:51   

Chciałem coś podobnego zrobić , ale na podstawie mangi Drifters, czyli wybieram postacie historyczne, lub literackie typu Faust, Merlin, Muramasa lub D'Artagnan i idziemy ratować świat magiczny.

Wstępnie też jestem chętny.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2011, 19:02   

Cytat:
Aczkolwiek, uważam, że raczej ograniczanie nas do jedynie polskich bohaterów jest trochę... "nietego". Lepiej może ograniczmy się do Europy, ale z wyłączeniem Postaci które wystąpiły w F/SN

Nie, w tym konkretnym przypadku będę stanowczy. Type Moon obstawiło większość europejskich postaci w F/Sn, F/Extera i F/Zero. Umocowanie w polskich realiach wydaje mi się dobrym bodźcem do kreatywności.
Żeby było jasne - nie ma obowiązku odtwarzać super wiernie charakteru i osobowości, szczególnie w przypadku postaci półmitycznych. Dobry i oryginalny pomył będzie wszak wart dużo więcej niż klisza.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 25-11-2011, 19:04   

Pamiętam dyskusje i prostą konkluzję z nich wynikającą- potrzebny jest nadzór nad zabawą, wzorem oryginału. Inaczej mówiąc, temat musi być aktywnie moderowany "in world". Co do uczestnictwa, jestem za. I z gory zablokowałbym tworzenie anomalii w rodzaju EMIYI.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-11-2011, 19:06   

Urawa napisał/a:
Cytat:
Aczkolwiek, uważam, że raczej ograniczanie nas do jedynie polskich bohaterów jest trochę... "nietego". Lepiej może ograniczmy się do Europy, ale z wyłączeniem Postaci które wystąpiły w F/SN

Nie, w tym konkretnym przypadku będę stanowczy. Type Moon obstawiło większość europejskich postaci w F/Sn, F/Extera i F/Zero. Umocowanie w polskich realiach wydaje mi się dobrym bodźcem do kreatywności.
Żeby było jasne - nie ma obowiązku odtwarzać super wiernie charakteru i osobowości, szczególnie w przypadku postaci półmitycznych. Dobry i oryginalny pomył będzie wszak wart dużo więcej niż klisza.


Hmmm a co polskimi postaciami literackimi?

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2011, 19:07   

Cytat:
I z gory zablokowałbym tworzenie anomalii w rodzaju EMIYI.

100% zgody. Master nie powinien być one man army.

Cytat:
Pamiętam dyskusje i prostą konkluzję z nich wynikającą- potrzebny jest nadzór nad zabawą, wzorem oryginału.

Zastanawiałem się nad tym, bo rzeczywiście, arbiter byłby osobą bardzo przydatną. Ale że paru chętnych już mamy, to kto wie, może coś z tego wyjdzie.
Cytat:
Hmmm a co polskimi postaciami literackimi?

Dobre pytanie. Ja bym był jednak za historycznymi, półmitycznymi i mitycznymi, ale, gdybyś np. chciał wziąć Kordiana albo Konrada Wallenroda, to myślę, że byłoby to sensowne. Ale bohaterom w rodzaju Geralta mówię stanowcze nie.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-11-2011, 19:11   

Urawa napisał/a:
100% zgody. Master nie powinien być one man army.

Przypuszczam, że nie o to chodziło, ale nie będę Ci spoilerował, skoro udało Ci się uchować przed spoilerem klasy "Aeris dies", natomiast reszta powinna zrozumieć o co chodzi, dotyczy to Sług. :P

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 25-11-2011, 19:40   

Wedlug których granic definiujemy Polskę? >]

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2011, 19:43   

Czekałem, aż ktoś o to spyta.
Takich, jakie były. Tzn. jeśli dana postać żyła w danym okresie na ziemiach polskich i jakoś tam się zaznaczyła w naszych dziejach, to pasuje.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-11-2011, 20:00   

Proponuję dla w/w celów uznać, że Litwa od czasów unii w Krewie to też Polska. Choć można równie dobrze uznać, że liczą się tylko koroniarze. :P

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2011, 20:08   

Nie, Litwę bym uznał, bo sporo ciekawych postaci i to związanych z naszymi dziejami się tam pałętało.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
RepliForce Płeć:Mężczyzna
Vongola Boss


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Z Pustyni
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 25-11-2011, 20:52   

Hm, a można wymyślić, że postacie historyczne posiadają moce magiczne, albo Artefakty?

_________________
"Bo to właśnie niebo pozwala fruwać chmurom po swoim bezkresie"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4841576
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-11-2011, 20:52   

Za arbitra mogę robić ja (he, he, he). Arbiter obsadza też NPCów jak sądzę, a mistrzując ostatnio sporo nie mam nic przeciwko temu.

Z uwag technicznych - ponieważ nie sądzę, abyśmy zamknęli się w klasycznej 7 (a zamykanie opcji dołączenia komuś, bo mamy już 7 osób wydaje mi się niefajnym pomysłem...) - proponuję wyjście z Fate/Extra - mamy większą ilość Masterów i Servantów (np. 14 - po dwóch z każdej klasy - wątpię aby było więcej potrzeba. Puste miejsca zapełni się NPCami). Każdy gracz w tej opcji prowadziłby Servanta i Mastera...
Drugą opcją jest decyzja na prowadzenie Servanta LUB Mastera, ale ta wydaje mi się chyba mniej ciekawa... Z drugiej strony ta opcja daje piękne możliwości Servantów nie za bardzo zachwyconych ze swojego Mistrza.
Trzecia jak dla mnie opcja oznacza grę mistrzami, a reakcje i zachowania Servanta w pewnym zakresie pod kontrolą MG.

Codo wyboru Servantów... to chyba pozostaje szybko wymyślać kto chce jaką klasę, zanim zgłosi się 9 pomysłów na Saber zawierających w sumie 3 różne postacie, z czego dwie w wersji gender bender ;-)

Litwa koniecznie ;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 16 Idź do strony 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group