FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Wiek "mentalny"

Na ile lat się czujesz?
Jestem młoda/y duchem!
50%
 50%  [ 29 ]
Na tyle ile mam
35%
 35%  [ 20 ]
Daj mi spokój, ja niedługo umrę...
14%
 14%  [ 8 ]
Głosowań: 57
Wszystkich Głosów: 57

Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 11-04-2011, 15:56   Wiek "mentalny"

Ile "mentalnych lat" sobie dajesz? Czujesz się wiecznym dzieckiem, czy też uważasz, że ludzie po 18-stce to emeryci?

Do tematu zainspirowało mnie biadolenie, które słyszę zdecydowanie za często - "jestem już na to za stara, potrzebuję wygód dla moich biednych, reumatycznych kości". Albo, rzucane pół żartem 18-latkom, "witaj w gronie emerytów:D!". Zazwyczaj w ustach (czasem palcach) osób sporo ode mnie młodszych, więc nie wiem, czy nie powinienem sobie zbierać na grób i trumnę.

Zatem, że przewrotnie spytam - naprawdę z Was takie dziady?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 11-04-2011, 16:01   

Ze mnie pewnie tak, bo coraz więcej rzeczy mnie wkurza i coraz więcej mnie irytuje. Ale bardziej serio - nie, jakoś specjalnie stary się nie czuję, nawet mi zostało jeszcze trochę marzeń z dzieciństwa, żeby dokonać czegoś znaczącego... oczywiście rzeczywistość weryfikuje, ale to druga strona medalu.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 11-04-2011, 20:21   

Ja tam znalazłam idealną równowagę wewnętrzną i czuje się na tyle, na ile mam, idealnie ;) Stety niestety już od jakiegoś czasu nie potrafię załapać "młodzieńczych faz", wczuć się w nie czy nie mówiąc o wkręcaniu się w nie... z drugiej strony daleko mi do ustatkowanego, spokojnego, dorosłego życia. A że czasem się żartem rzucę 'staruszku' to nie znaczy, że już łamie mnie w kościach i nic tylko czekać na kostuchę.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-04-2011, 21:07   

Uwaga, poniższy post zawiera autorefleksje i użalanie się nad sobą.

Ja z drugiej strony czuję się i stary i młody. "Starość" odczuwam głównie z powodu otoczenia moich rówieśników na co dzień - mam zupełnie inne wyznaczniki wartości, cele, reakcje. Ich zachowania uważam za debilne lub (rzadziej) po prostu dziecinne.
Cieleśnie również czuję się zdziadziały, mam 16 lat i ledwo chodzę oraz "wszystko mnie boli". Najogólniej mówiąc, już jestem zmęczony życiem.

Młody także nie jestem w dobrym znaczeniu. Moja "młodość" objawia się głównie brakiem doświadczenia i wiedzy. Pomimo tego, że (nie oszukujmy się) uznaję się za kogoś na wyższym poziomie niż większość moich rówieśników, to i tak mój poziom wiedzy sterczy na tym samym co ich.

Ale ten stan potrwa jeszcze tylko kilka lat, dopóki się nie wyprowadzę i nie zacznę przebywać w normalnym towarzystwie. W ankiecie zaznaczam opcję trzecią.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-04-2011, 21:38   

Loko napisał/a:
mam zupełnie inne wyznaczniki wartości, cele, reakcje. Ich zachowania uważam za debilne lub (rzadziej) po prostu dziecinne.

Akurat to przekonanie jak najbardziej odpowiada "mentalnemu" wiekowi 16 lat ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 11-04-2011, 21:48   

A ja to już w ogóle zza mentalnego grobu piszę, co zresztą powinno być dla wszystkich całkowicie oczywiste.

Kondycjonalnie za stara na wiele rzeczy jestem, choć pewnie, gdybym za młodu częściej siekierką machała i drwa taczką woziła oraz na kupkę za domem je układała, to bym miała większą krzepę. Chociaż z drugiej strony trudno oczekiwać krzepy od kogoś piszącego zza grobu. Mentalnego. Trzymam się i tak zadziwiająco dobrze.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-04-2011, 21:53   

Mentalnie daję sobie około 30, inni obstają przy 15, więc ostatecznie nie wiem na co się zdecydować.
Fizycznie jest o tyle zabawnie, że raz słyszę, że nie wyglądam na 5 rok studiów, a przy okazji niedawnej imprezy dla roku 1 wszyscy patrzyli na mnie jak na zjawisko nadprzyrodzone, kiedy wyszło jaki jestem stary.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hisayo Płeć:Kobieta
Mniumniu! ♫


Dołączyła: 11 Kwi 2009
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2011, 21:59   

Gdybym mogła zacytować cały post Loko i podpisać się pod nim, to bym to zrobiła, ale że chciałabym jeszcze coś napisać, to...

Nie wiem. Z jednej strony czuję się stara, bo nie dogaduję się z rówieśnikami i tak dalej (spróbujcie się dogadać z chorą na umyśle yaoistką, życzę powodzenia) a z drugiej czasami sama siebie zaskakuję 'młodzieńczością', podatnością na różne wariackie fazy i, well, debilizmem.
Tak więc mentalnie i tak będę się czuła na trochę starszą niż jestem naprawdę.

_________________
I tried, and therefore no one should criticise me!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1909381
Miya-chan Płeć:Kobieta
Aoi Tabibito


Dołączyła: 08 Lip 2002
Skąd: ze światów
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-04-2011, 22:05   

Mówienie, że jestem na coś za stara, to zwykle mi, a nie ja... Mentalnie mam jakoś między 6 a 16 i nadal tkwi we mnie dziecięce marzenie o zostaniu dzielną bohaterką. I jakoś tak wszyscy łapią errora, kiedy im mówię, ile mam lat :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 11-04-2011, 22:08   

JJ napisał/a:
Akurat to przekonanie jak najbardziej odpowiada "mentalnemu" wiekowi 16 lat ;)

Nie mówię, że nie. Chodziło mi głównie o to, że nie łapię ich faz, takich jak np. zamienianie się klasami na Prima Aprilis lub wybuchy śmiechu gdy ktoś głośno powiedział "dupa" albo inne "cycki". Ogólnie gdy dzieję się coś Och Jakże Zabawnego I Wszyscy Się Śmieją to jedyne co robię to zastanawiam się, gdzie ja do cholery trafiłem.

No sorry, to jednak jest liceum ogólnokształcące, tu miało być inaczej.

Edit:
O, jaki fajny bajer zmieniający automatycznie dosłowne "cztery litery" na te owadzie.

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 11-04-2011, 22:24   

Loko napisał/a:
O, jaki fajny bajer zmieniający automatycznie dosłowne "cztery litery" na te owadzie.

Ten bajer najfajniej zadziałał, jak pewnemu delikwentowi wszystkie przecinki na "q" (kiepsko zamaskowane) zamienił któregoś pięknego dnia na "panie dziejaszku". W każdym poście miał co najmniej dwa ;)

Ja jestem dzieciak. Otoczenie tak twierdzi (nie tylko prosząc o dowód...) i ja się jak najbardziej poczuwam. W sumie nie zamierzam nic z tym robić, dobrze mi tak jak jest, najwyżej co jakiś czas będę słyszeć, że jestem na coś za stara ;)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Owieczka Płeć:Kobieta

Dołączyła: 11 Kwi 2011
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2011, 23:06   

Ja jestem małym dzieckiem, i małą owieczką ;) zachowuje się, jakbym miała 6 lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 12-04-2011, 00:48   

Daję sobie jakieś 12 i czuję się z tym okej, oł je.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 12-04-2011, 06:46   

Czuje się na tyle , ile lat mam - i nie uważam tego za złą rzecz. Wiele rzeczy zwyczajnie mi się już nie chce, ale na szczęście - na hobby czy dla znajomych, energię wciąż znajduję. Martwi mnie, że przemiana materii nie działa już jak kiedyś.. Siedzący tryb pracy też zbytnio nie pomaga. Ale pomijając te mankamenty (i mocne ekonomiczne pragnienie stabilizacji), to myślę, że jest ze mną dobrze, a "mentalny" wiek w żaden sposób mi nie przeszkadza.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2011, 06:51   

Jeżeli czuję się na tyle lat, ile mam, to czuję się młodo czy staro? To fajny wiek: wiem, że jestem dorosła i potrafię sobie sama w życiu poradzić (chociaż trzydziestoletni cyrograf, który zamierzam podpisać może zweryfikować to mniemanie), nareszcie zdobyłam trochę pewności siebie, mogę się interesować czym chcę i ciągle mam nadzieje, że życie będzie mnie pozytywnie zaskakiwać.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group