FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
  Gry w uniwersum Warhammer 40 000
Wersja do druku
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2005, 20:36   

ty ale przyuważ że marines chaosu jest w oddziale o jeden wiecej niz taktycznych spece marines co przy tych samych statystykach daje pewna przerwage poza tym marines chaosu maja inflitrację . Ale prawda Plugawiciel (Defiller) jest słaby ciekawi mnie czemu nie ma Dreadnoughtów chaosuskoro istnieje taka jednostka. A przypadlu Libariana space marines to cholernie brakuje mi sciany ognia ,telepotracji, wyganaia demona oraz holocaustu , bo w normalnej figórkówce tymi mocami mozna zaszaleć . A poza tym plasma gun moim zdaniem jest za słaba i brakuje mi cięzkiej plazmy oraz melta gunów , tak samo a o psi gunach grey knightów nie wspomnę.
Przejdź na dół
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 25-04-2005, 20:42   

Tyle, że grey knightów w ogóle nie ma:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-04-2005, 20:52   

Red: za to Marinsi mogą dostać Braci Aptekarzy, a Chaośnicy nie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-04-2005, 22:03   

Ysengrinn napisał/a:
Tyle, że grey knightów w ogóle nie ma:P.

Własnie dlatego wpomina że mi ich barakuje
PS wiesz że grey knightci walczą równie czesto ze swoimi jak z haosem oni służa jedynie do walki z heretetykami lub rónie czesto z z zaledwie podejżanymi o herezję tak jak to była z Flame Falconami gdzie Grey Knightci zniszczyli cały zako Space marines dlatego że okazało sie iz jedna z ich kompani przetrwała burze ogniowa bez szwanku a to sie nie spodobało inkwizytorowi. Ale tak czy siak brakuje mi tej jednostki a zwłaszcza PSi guna broń ignoruje pancerz :P
Zegarmistrz napisał/a:
Red: za to Marinsi mogą dostać Braci Aptekarzy, a Chaośnicy nie.

Tak tylko ci aptekarze jacys tacy niewydarzeni i tempo regeneracji jest znowu nie tak bardzo wyższe.

Aha wiem co mi jeszcze nie pasie , rekawica wspomagana jako ostanie ulepszenie broni do walki wręcz sierżantów. ja rozumiem że w codexach ona ma najwyzszy body i armour damage ale też njnizszy WW i inicjatywe bodajżeww spada o dzisiec albo 15 % dlatego moim zdaniem lepsze sa powered sword szkoda też że suport drednought nie moze strzelać salwą.

PS gdzies słyszałem że mozna sciągnć z sieci addony z Tau i Wichunterkami ( Sisters of battle tez sa niezłe )
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-05-2005, 17:51   

A ja mam takie głupie pytanie...

Załóżmy, że radziecki komunizm nie jest tak absurdalnym ustrojem jakim jest i faktycznie ma szansę sam się utrzymać, przez jakieś, powiedzmy, kilka tysięcy lat. Załóżmy, że najwspanialsi uczeni świata, czyli ci radzieccy, znaleźliby sposób na budowę takiego sargofagu, że Stalin wewnątrz byłby jako tako żywy, i ktoś miałby dziwną fanaBerię nazwać ten sargofag Złotym Tronem. Załóżmy, że naukowcy pracujący ku chwale socjalistycznego sportu wymyśliby coś zdatnego do wykorzystania w działaniach wojennych. Załóżmy, że skoro komunizm ma sens, to potrafi również wygrać wyścig w kosmos i go skolonizować.

Tego, że kult Stalina(ew. Breżniewa lub innego rzeźnika, to w tej chwili nie ważne) zacznie wzrastać na sile, zmieniać się w religię z prawdziwego zdarzenia zakładać nie trzeba, gdyż jest to oczywiste. Ponieważ dobrobyt raczej nie wchodzi w rachubę, podejrzewam, że "budowanie komunizmu" zmieni się w coś podobnego do chrześcijańskiego budowania Królestwa Bożego na ziemi. Czyli: nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością dogmat religijny. Oczywiście tajna policja nabrałaby cech policji religijnej i mogła być nazwana inwkizycją.

Pytanie zaś brzmi: czy to co otrzymamy nie wygląda znajomo:P?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-05-2005, 21:14   

O jednej żeczy zapominasz w świcie warmłotaka 40 000 jest feudalizm jakiś czas przez zaistnieniem ery kosmicznej była nawet demokracja . Po odkryciu 9 w sumie ponownym ) chosu i podruży nadprzestrzennych stwierdzono ż ejedyną przed nim obrona jes slepa wiara w jedna jednostke przez która przemawiają bogowie porzadku. ja mysle że z komunizmu by cos ciut innego wyewoluowalo.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 01-05-2005, 22:06   

Pewnie, że innego, ale możliwe, iż zbliżonego:P. A co do feudalizmu: łatwo powiedzieć "feudalizm", gdy nie trzeba tłumaczyć o co dokładnie chodzi. Komunizm też mógł się coś w rodzaju feudalizmu przemienić, jeśli lokalne stołki partyjne(także w administracji, fabrykach, wojsku) stałyby się dziedziczne. Poza tym mam rozumieć, że Imperial Guards to ichni odpowiednik rycerzy i samurajów, czyli zawodowcy na utrzymaniu feudałów? Nie przypominają zawodowców:].

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 01-05-2005, 23:07   

Bracie! Nie forsujcie własnej wizji historii, bo pogadamy z wami jak z miłośnikami demokracji*. Tu macie PRAWDĘ http://www.teksty.gildia.pl/krzysiek_b/kroniki/kalendarium

*Jedna z herezji zwalczanych przez Ordo Hereticus.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2005, 00:53   

według jednego z white dwarfów w erze przed worpem to ludzie mieli nawet coś w rodzaju demokracji ogólnoplanetarnej mi chodzi o sytuację z przed odkrycia osnowy z samego początku drugiej epoki jeszcze z przed wojen domowych i powstania kultu maszyny na marsie . W sumie to co było wczesniej to sa dwie rózne wersje jedna mówi że ten świat wyglądał tak jak nasz a poczatek drugiej epoki to by odpowiadał naszemu 2150
a druga że ten swiat to wczesnie swiat warhammer fantasy ropley tylko ludzie wybili wszystkie inne rasy i zpaieczetowali bramy chaosu w jakims prawdawnym legendarnym konflikcie.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-05-2005, 01:01   

Coś pięknego. Historia z gatunku "było źle, jest paskudnie, a będzie po prostu tragicznie":].

Cytat:
ten swiat to wczesnie swiat warhammer fantasy ropley tylko ludzie wybili wszystkie inne rasy i zpaieczetowali bramy chaosu w jakims prawdawnym legendarnym konflikcie.


Czyli Warhammer FB zakończyłby się happy endem?Mało prawdopodobne:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 02-05-2005, 01:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2005, 01:06   

taa

na współczesny wyglad imperium wpłynałe własnie "Epoka Cierpienia" która była pomiedzy "mroczną era technologii" a "Złota era imperium"

a co do happy endu to opinie sa różne

PS strzeżcie się to ja bede przeszłym iperatorem HA HA HA HA

PS 2 epoka cierpienia pomyliła mi się z epoka sporu :P
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 02-05-2005, 07:57   

Raczej nie wierze, by Warhammer Fantasy był przeszłością Warhammera 40 000, a to dlatego, że kosmologia na to wskazuje. Mówi się często (w przytaczanym przezemnie kalendarium) o wydarzeniach mających miejsce na księżycu... Tymczasem w Warhammerze Fantasy Batle planeta nie ma jednego satelity, a dwa. O Morsliebie więc brakuje wzmianek.

PS. Pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia.

Cytat:
PS strzeżcie się to ja bede przeszłym iperatorem HA HA HA HA


Wyjmuje Bolter, Z Którego Jego Dziadek Strzelał Do Eldarów. (odgłos krótkiej serii) Nie! To JA będę przyszłym Imperatorem.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 02-05-2005, 08:21   

Zeg-prędzej niż impreratorem będziesz chyba dowodził armią orków...chociaz ot też nei takie najgorsze:P
i pamiętaj, że Imperator musi byc dobrze zaangażowany w prace poczty żeby mu przywoziła ludzi/pojazdy/budynki:P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-05-2005, 11:37   

Zeg to będzie zapewne którymś z Czterech Wiekszych Bogów Hałasu:P.

Ech, pytanko - ma ktos pomysł do czego mogą być dobrzy eldarowie;>(Oprócz ćwiczeń ze strzelania ostrego dla marines)?Bo ja naprawdę nie wiem. Banshee, ich jednostka specjalizująca się podobno w walce wręcz, nie jest w takim starciu w sumie lepsza od normalnych tactical marines(zakładając, że jakieś banshee przetrwają morderczy ostrzał z bolterów i dobiegną na tyle żywe, by dać uczciwą walkę). Zupełnym nieporozumieniem jest ciężka eldarska piechota: dark reaperzy nadają sie tylko do rozwalania ciężkiej piechoty(podobno, bo w praktyce sześciu czy siedmiu tych frajerów wymięka przy oddziale marines z plazmą czy eavi boltaz), a warp spiderzy na lekką(oni owszem potrafią narobić bigosu, zwłaszcza dzieki teleportom, ale do diabła, czy lekka piechota jest aż takim zagrożeniem, by potrzebna była przeciw niej aż tak przypakowana jednostka?).

Pojazdy eldarów łączą zwinność i małą wytrzymałość, nie trzeba chyba przypominać, co sie bardziej przydaje:]. Niezły jest wraithlord, ale znowu cholera tylko na piechotę(eldarowie się chyba strasznie boją orków, skoro aż tak się nastawiają na walkę z nimi), zaś w starciu wręcz z dreadnoughtem że tak powiem ssie.

Jedyną chyba fajną jednostką jest awatar, ale on jest przecież jednostką specjalną.

P.S. Ze dwa predatory, land raider plus kilka dreadnoughtów i w zasadzie rozwali się każdą armię;>. Problem byłby tylko z jednostkę specjalną, ale myślę, że dałoby radę i ją przetrzymać.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 02-05-2005, 18:19   

Eldarzy nie są od otwartej walki tylko od walki w standardowym elfim stylu z zasadzki :P
dark reaperów trzyma sie z tyłu bo mają daleki zasieg strzału banshe na skrzydła na froncie pojazdy a za wabia to służa obrońcy. I jako że wiekszosć jednostek eldarów ma zdolnosc inflitracji to trzyma sie ich w ukryciu az nadejdzie odpowiednia chwila w sumie ale lepiej się nadają do obrony niż do ataku.
A awatara najlepeij zwabic pod wierze obronne w sumie bardziej wrukwiająca jest arcyprorokini .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 19 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group